więcej

zachodniopomorskie

14-latek ze Stargardu Szczecińskiego popełnił samobójstwo.

RMF FM, WP.PL |  dodane 2012-11-28 (12:55) 2 lata 20 dni 11 godzin i 9 minut temu
drukuj


Miejsce samobójstwa w Koszewku
Miejsce samobójstwa w Koszewku opinie
14-letni chłopiec z okolic Stargardu Szczecińskiego powiesił się na placu zabaw. Przyczyną samobójstwa najprawdopodobniej były problemy z nauką - donosi RMF FM.

Chłopca znaleziono na placu zabaw. 14-latek powiesił się na huśtawce. Według RMF FM gimnazjalista miał poważne problemy w szkole, był zagrożony z siedmiu przedmiotów. Według wstępnych ustaleń prawdopodobnie kłopoty z nauką były głównym powodem, dla którego chłopiec targnął się na swoje życie.

Jak podaje RMF FM nastolatek nie zostawił listu pożegnalnego. Śledczy wykluczają jednak, by ktokolwiek mógł pomóc mu w odebraniu sobie życia. 14-latka wychowywała babcia i starszy brat.


(pp, aka, bart)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 36 6.3%
nie 535 93.7%

Przeczytaj też

Kobieta wyskoczyła z 8. piętra w Stargardzie Szczecińskim

dodane 2012-12-05 (12:50) 2 lata 13 dni 11 godzin i 14 minut temu

Wyśmiewany na Facebooku 15-latek odebrał sobie życie

dodane 2012-11-23 (18:05) 2 lata 25 dni 5 godzin i 59 minut temu

Zmarł 13-latek, który wyskoczył z okna gimnazjum we Wrocławiu

dodane 2012-10-26 (14:30) 2 lata 1 miesiąc 22 dni 9 godzin i 34 minuty temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (1159)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

42
5
~El Malo 2012-11-28 (16:20) 2 lata 20 dni 7 godzin i 44 minuty temu

Pomysłu z gimnazjum ciąg dalszy.Mord na polskich dzieciach trwa,a minister odpowiedzialny ,który jak małpa skopiował cudzy system,udaje ze ma czyste ręce.Jak długo Polsko patrzyć będziesz na zbrodnicze eksperymenty na narodzie i dzieciach?

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

63
27
~asasa 2012-11-28 (13:34) 2 lata 20 dni 10 godzin i 30 minut temu

życie to jest szkoła a nie te debilizmy co uczą w szkołach. Poezja i inne idiotyzmy. Ciekawe na co komu to potrzebne.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

39
4
~majka 2012-11-28 (13:24) 2 lata 20 dni 10 godzin i 40 minut temu

Prawda jest taka , że nauczyciele nie radzą sobie z młodzieżą . Jedynki stawia się za byle co , za zachowanie, brak zeszytu i krzywe spojrzenie. Ta cała reforma dala tyle ,że dzieci przestały sobie radzić. W podstawówce bezpieczne, znały nauczycieli. Rzuceni na głęboką wodę poczuli się dorośli, zbiega się to z tzw dojrzewaniem, burzą hormonów, wchodzeniem w dorosłość . Piwo , papierosy , używki ...to wszystko wchodzi wielkimi krokami do gimnazjum. Coś się dzieje poważnego , często wchodzi policja . Pedagodzy nie próbują problemu rozwiązać sami , bo w razie czego będą mieli na karku dyrekcję , rodziców i obciętą premię. Sama mam nastolatka w gimnazjum , w wieku tego chłopca[*] i wiem jak dzieciakom jest ciężko, bo w zasadzie w szkole nie mają sojuszników, nie mają sie do kogo zwrócić . Boję sie o swoje dziecko, pomagam mu , jak mogę , organizuję korepetycje, które akurat jemu nie byłyby potrzebne, gdyby nauczyciel potrafił wytłumaczyć , bądź miał na to czas na lekcji. Pół lekcji schodzi na tym , aby uciszyć młodzież, która nie słucha, staje się coraz bardziej bezczelna i wulgarna. Nie mają autorytetów i podstaw wychowania. Pogoń za pieniądzem i wszechobecne patologie ciągną nasze Państwo w dół . Nauczyciel tez nie ma łatwo - strach przed utratą pracy, wyścig szczurów. Kto bliżej koryta- dyrektora , ten zawsze będzie mial dobrze i ciepło ,a i nagroda zawsze się znajdzie. Wspólczuję Rodzicom, bo być może , gdyby mogli cofnęliby czas[*][*][*]

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

40
6
~Bagno 2012-11-28 (13:35) 2 lata 20 dni 10 godzin i 29 minut temu

Przez ostatnie 20 lat Polska stala sie bagnem bagien jakim nigdy dotad nie byla. Smutne, ale to prawda.

odpowiedz

34
0
muchol122 2012-11-28 (13:15) 2 lata 20 dni 10 godzin i 49 minut temu

STRASZNE TRAGEDIEDZIEJA SIE I TO TAK BLISKO SPOCZYWAJ W SPOKOJU

odpowiedz

33
0
OLA ---- 2012-11-28 (13:19) 2 lata 20 dni 10 godzin i 45 minut temu

o kurcze szkoda no poprostu szkoda ....

odpowiedz

34
2
~Mako 2012-11-28 (15:24) 2 lata 20 dni 8 godzin i 40 minut temu

Na forum sami psycholodzy? Rozejrzyjcie sie dookola ile ludzie maja problemow, nie wincie tylko pomagajcie. A w szkolach powinno agencje ochrony sie zatrudnici bo slabsi sa gnebieni fizycznie i psychicznie przez rowiesnikow.

odpowiedz

39
7
~JĄDRUŚ 2012-11-28 (13:31) 2 lata 20 dni 10 godzin i 33 minuty temu

BIEDNY CHŁOPAK ...NA CH.. MU TA CAŁA NAUKA ? MOI SYNOWIE POKOŃCZYLI STUDIA I NIE MAJĄ PRACY W TYM PIE.....M KRAJU. ŻAL MI WSZYSTKICH MŁODYCH LUDZI ,KTÓRZY TAK STRASZLIWIE PRZEŻYWAJĄ NAUKĘ W SZKOLE... WIEM ,ŻE MÓJ GŁOS JEST " WOŁANIEM NA PUSZCZY " ALE MOŻE CHOĆ JEDNO DZIECKO SIĘ OTRZĄŚNIE " NIE WARTO BRAĆ ŻYCIA W TYM KRAJU NA POWAŻNIE ! W KRAJU ,W KTÓRYM "PANIENKA" DOSTAJE 800 TYS. ZA POKAZANIE "D..Y" A WIĘKSZOŚĆ NIE MA NA CHLEB DO PIERWSZEGO...ZGROZA...

odpowiedz

29
1
~Robert 2012-11-28 (19:41) 2 lata 20 dni 4 godziny i 23 minuty temu

Jestem ciekaw czy tylko ja miałem myśli samobójcze będąc w gimnazjum. Ciągłe straszenie, każdy nauczyciel myślał, że tylko jego przedmiot jest najważniejszy, kilka sprawdzanów w tygodniu, w porównaniu do studiów albo pracy to przecież jest hardcore.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

30
2
~Focus 2012-11-28 (18:01) 2 lata 20 dni 6 godzin i 3 minuty temu

Mnie kiedys przesladowała wredna polonistka, teraz jestem dziennikarzem, ale mobing szkolny jeszcze we mnie siedzi. Biedne dziecko pozostawione samo sobie.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

38
11
~matka 2012-11-28 (19:26) 2 lata 20 dni 4 godziny i 38 minut temu

No i co teraz myslisz drogi nauczycielu? Sumienie cię nie gryzie? Zobaczcie do czego może doprowadzić wasze prześladowanie uczniów!! Dla was wszyscy co maja slabe wyniki w nauce to lenie...ehhh.Umiecie tylko prześladowac,wyśmiewać,niszczyć...szkoda słów! Czy wiesz drogi nauczycielu jaka jest twoja największa porażka? -taka ,ze uczeń boi sie ciebie zapytac o cokolwiek,ale ty myslisz,ze jest ok,boja sie znaczy jestem najlepszy...żałosne,żalosne poporostu

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

27
1
~Martap95 2012-11-28 (15:23) 2 lata 20 dni 8 godzin i 41 minut temu

To bardzo przykre. Jednak moim zdaniem przyczyny tej decyzji musiały być znacznie poważniejsze. Według mnie szkoła i słabe oceny to nie jest powód by targnac się na własne życie. Jak dla mnie oceny to tylko przykrywka, wierzchnia warstwa tej sytuacji,a rzeczywiste przyczyny były dużo poważniejsze. Sam fakt, przez kogo był wychowywany, budzi wątpliwości. Szkoda dziecka, potrzebował pomocy, a jej nie znalazł. to smutne

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

26
0
~smutny 2012-11-28 (13:26) 2 lata 20 dni 10 godzin i 38 minut temu

ogromne wspolczucie dla brata i babci

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

26
0
~a 2012-11-28 (13:25) 2 lata 20 dni 10 godzin i 39 minut temu

Biedny chłopiec...mam syna w jego wieku. Tragedia

odpowiedz

26
0
~matka 2012-11-28 (13:25) 2 lata 20 dni 10 godzin i 39 minut temu

Świeć Panie nad jego duszą. On nie prosił się na ten świat, a nawet na własne życzenie z niego odszedł. Dlaczego takie rzeczy muszą się dziać? Miał przed sobą całe życie. Warto rozejrzeć się wokół siebie czy nie ma ludzi potrzebujących wsparcia. Ja zaczynam od własnych dzieci, będę myślała o tym chłopaku dbając o własnych synów.

odpowiedz

26
1
~jungle 2012-11-28 (17:57) 2 lata 20 dni 6 godzin i 7 minut temu

znam problem z autopsji (mój kuzyn popełnił samobójstwo). Przedtem wysyłał wyraźne sygnały dorosłym, co zamierza zrobić. Niestety, dorośli zajęci własnymi sprawami nie przejmowali się dzieckiem, a za złe oceny bili pasem nie tylko po tyłku (po całym ciele). Gdy doszło do najgorszego własnie dorośli nie widzieli własnej winy, obwiniali dziecko za to, co zrobiło. Nie ma nadziei na pomoc dzieciom w kłopotach. Piszę to redakcji, bo tracę poczucie bezpieczeństwa i sam nie wiem, co zrobię, gdy dopadną mnie kłopoty, a mam szesnaście lat i powinienem sobie sam radzić, jak mój dziadek zaraz po wojnie.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

30
5
~Tulisher 2012-11-28 (17:24) 2 lata 20 dni 6 godzin i 40 minut temu

To wina systemu szkolnictwa. Bo gdy dziecko ma kłopoty z nauką powinno zostać przebadane przez pedagoga szkolnego, a jesli ma problemy emocjonalne - skierowane do psychologa i objęte opieką.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

58
34
~emka 2012-11-28 (20:59) 2 lata 20 dni 3 godziny i 5 minut temu

Tak, nauczyciele sa wszystkiemu winni. Pytam tylko gdzie są rodzice? W dzisiejszych czasach zrzuca sie na szkołę cały trud wychowania. Otóż nie moi drodzy. To rodzice odpowiadaja za wychowanie dziecka. Szkoła ma wspierac rodziców, a nie ich wyręczać. Frekwencja na zebraniach 15%, ale przeciez tak bardzo kochamy swoje dzieci, tak bardzo o nie dbamy. Kiedy nauczyciel zwraca uwagę rodzicowi, że coś niepokojacego dzieje się z dzieckiem, to oczywiście ten nauczyciel to nierób, który uwziął sie na moje dziecko. Kiedy nauczyciel wysyła do PPP na badania, kiedy prosi rodzica o zgodę na terapie u pedagoga,czy psychologa, to nie, bo przeciez moje dziecko jest normalne. Nie chce generalizować, lecz nie szukajmy winnych, gdy tak naprawde, to my rodzice, często nie potrafimy wychować, zrozumieć i pomóc swojemu dziecku.

odpowiedz

pokaż 11 ukrytych odpowiedzi

34
10
~lumikka 2012-11-28 (20:56) 2 lata 20 dni 3 godziny i 8 minut temu

nauczycielom najlepiej stawia sie jedynki....nie ma mozliwosci zostania z dzieciakiem po lekcji i wytłumaczenia mu tego czego nie rozumie....no chyba że dopmowe płatne korepetycje..... programy sa tak przeładowane ze te dzieci nie maja czasu na odpoczynek...

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

24
0
~ert 2012-11-28 (19:12) 2 lata 20 dni 4 godziny i 52 minuty temu

WINNA SZKKOŁA POWINA POMUC CHŁOPAKOWI TYM BARDZIEJ WIEDZIAŁA JAKA JEST SYTUACJA W DOMU.....

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Gen. Roman Polko: terroryści atakują tam, gdzie jest im łatwiej uderzyć
dodane 2014-12-18 (10:24) 13 godzin i 40 minut temu

materiał wideo

Włoska prasa o przełomie amerykańsko-kubańskim: osobisty sukces papieża
dodane 2014-12-18 (10:05) 13 godzin i 59 minut temu

Dziś odbędzie się pogrzeb ofiar tragedii w Rakowiskach
dodane 2014-12-18 (09:55) 14 godzin i 9 minut temu

Bronisław Komorowski podpisał ustawę o ratyfikacji umowy UE-Ukraina
dodane 2014-12-17 (12:00) 1 dzień 12 godzin i 4 minuty temu

Polski konwój jedzie na Ukrainę
dodane 2014-12-17 (12:30) 1 dzień 11 godzin i 34 minuty temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 28468