Strona główna serwisu
Kiedy posłać dziecko do Pierwszej Komunii Świętej? Abp Andrzej Dzięga: niech rodzice decydują

Kiedy posłać dziecko do Pierwszej Komunii Świętej? Abp Andrzej Dzięga: niech rodzice decydują

Rodzice w porozumieniu z proboszczem parafii zdecydują, kiedy posłać swoje dziecko do Pierwszej Komunii Świętej. Metropolita szczecińsko-kamieński abp Andrzej Dzięga właśnie wprowadził normy porządkujące zasady przygotowania i przeżywania tego sakramentu w parafiach Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Od tego roku szkolnego dolną granicą wiekową będzie skończone 7 lat - informuje Radio Szczecin.
Radio przypomina, że w związku z wprowadzeniem do szkół sześciolatków, pojawiły się głosy, że dziecko w II klasie nie jest odpowiednio dojrzałe do przyjęcia sakramentu. Niektóre diecezje w Polsce wprowadziły Komunię Świętą w trzeciej klasie. Jednak metropolita szczecińsko-kamieński arcybiskup Andrzej Dzięga pozostawił możliwość podjęcia decyzji przede wszystkim rodzicom.

- Jak przypomina Kościół pierwszym nauczycielem i wychowawcą w życiu wiary jest ojciec i matka, czyli rodzice - mówi w rozmowie z radiem ks. Piotr Superlak, dyrektor Wydziału Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Szczecinie. - I to od nich zależy czy dziecko jest gotowe do przyjęcia tego sakramentu, a ze wspólnoty Kościoła odpowiedzialny za przygotowanie jest proboszcz każdej wspólnoty parafialnej - dodaje.

Źródło: Radio Szczecin
Radio Szczecin

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (1612)
Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
4
~rybitwa 2013-10-06 (16:38) 2 godziny i 16 minut temu

Zofio jesteś mocherem i twoje dziecko jest komuchem.Do rydzyka amen.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
6
~Anika 2013-10-06 (16:36) 2 godziny i 18 minut temu

Informacja o Komunii św. dotyczy katolików, po co więc niewierzący i niepraktykujący zadaja pytania po co komunia itp.? Mozna znaleźć odpowiedzi na te pytania w necie ,ale nie ma ich w tym artykule bo to artykuł dla zainteresowanych I Komunią św.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
4
~bez nicku 2013-10-06 (16:02) 2 godziny i 52 minut temu

do er-pytanie czemu miałabym przeprowadzać dowód na nieprawdziwość,bądz prawdziwość teorii czyjeś-jeśli to teoria? tzn.ktoś kto ją światu zafundował sam dowodu na jej prawdziwość nie przeprowadził..równie dobrze mogę postawić sama teorię przeciwstawną i prosić przeciwników o przeprowadzenie dowodu na jej nieprawdziwość

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1