więcej

zachodniopomorskie

Kiedy posłać dziecko do Pierwszej Komunii Świętej? Abp Andrzej Dzięga: niech rodzice decydują.

Radio Szczecin |  dodane 2013-10-06 (09:52) 1 rok 2 miesiące 13 dni 6 godzin i 57 minut temu
drukuj


Kiedy posłać dziecko do Pierwszej Komunii Świętej? Abp Andrzej Dzięga: niech rodzice decydują
opinie
Rodzice w porozumieniu z proboszczem parafii zdecydują, kiedy posłać swoje dziecko do Pierwszej Komunii Świętej. Metropolita szczecińsko-kamieński abp Andrzej Dzięga właśnie wprowadził normy porządkujące zasady przygotowania i przeżywania tego sakramentu w parafiach Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Od tego roku szkolnego dolną granicą wiekową będzie skończone 7 lat - informuje Radio Szczecin.

Radio przypomina, że w związku z wprowadzeniem do szkół sześciolatków, pojawiły się głosy, że dziecko w II klasie nie jest odpowiednio dojrzałe do przyjęcia sakramentu. Niektóre diecezje w Polsce wprowadziły Komunię Świętą w trzeciej klasie. Jednak metropolita szczecińsko-kamieński arcybiskup Andrzej Dzięga pozostawił możliwość podjęcia decyzji przede wszystkim rodzicom.

- Jak przypomina Kościół pierwszym nauczycielem i wychowawcą w życiu wiary jest ojciec i matka, czyli rodzice - mówi w rozmowie z radiem ks. Piotr Superlak, dyrektor Wydziału Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Szczecinie. - I to od nich zależy czy dziecko jest gotowe do przyjęcia tego sakramentu, a ze wspólnoty Kościoła odpowiedzialny za przygotowanie jest proboszcz każdej wspólnoty parafialnej - dodaje.

Źródło: Radio Szczecin

(pg)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 322 77.59%
nie 93 22.41%

Przeczytaj też

Sześciolatki szybciej rozwijają się w szkole

aktualizacja 2013-09-12 (05:16) 1 rok 3 miesiące 7 dni 11 godzin i 33 minuty temu

Episkopat: zajęcia z etyki nie są przygotowaniem do sakramentów

dodane 2013-08-29 (17:15) 1 rok 3 miesiące 19 dni 23 godziny i 34 minuty temu

W innych serwisach


Opinie (1613)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

4
1
~rybitwa 2013-10-06 (16:38) 1 rok 2 miesiące 13 dni i 11 minut temu

Zofio jesteś mocherem i twoje dziecko jest komuchem.Do rydzyka amen.

odpowiedz

6
3
~Anika 2013-10-06 (16:36) 1 rok 2 miesiące 13 dni i 13 minut temu

Informacja o Komunii św. dotyczy katolików, po co więc niewierzący i niepraktykujący zadaja pytania po co komunia itp.? Mozna znaleźć odpowiedzi na te pytania w necie ,ale nie ma ich w tym artykule bo to artykuł dla zainteresowanych I Komunią św.

odpowiedz

4
1
~bez nicku 2013-10-06 (16:02) 1 rok 2 miesiące 13 dni i 47 minut temu

do er-pytanie czemu miałabym przeprowadzać dowód na nieprawdziwość,bądz prawdziwość teorii czyjeś-jeśli to teoria? tzn.ktoś kto ją światu zafundował sam dowodu na jej prawdziwość nie przeprowadził..równie dobrze mogę postawić sama teorię przeciwstawną i prosić przeciwników o przeprowadzenie dowodu na jej nieprawdziwość

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

3
0
~Julek 2013-10-06 (15:50) 1 rok 2 miesiące 13 dni i 59 minut temu

XXI wiek. Procent społeczeństwa po studiach bardzo wysoki, a co jeden to głoopszy. 1 - Ci co wierzą we wszystko jak leci, przy świadomości upływu czasu i możliwości przekłamań w przekazach, to naiwniacy. 2 - Ci co nie wierzą w nic, przy niewytłumaczalności wielu zjawisk, to piramidalni idioci.

odpowiedz

4
1
~awe 2013-10-06 (14:38) 1 rok 2 miesiące 13 dni 2 godziny i 11 minut temu

Tzw. "komunia św." to kolejny etap zniewolenia dzieci w tej zboczonej sekcie !!!! Rodzice !! Uświadomcie to sobie !!

odpowiedz

4
1
~kcin 2013-10-06 (12:56) 1 rok 2 miesiące 13 dni 3 godziny i 53 minuty temu

"Kiedy posłać dziecko do Pierwszej Komunii Świętej?" Poprawna odpowiedź brzmi... : NIGDY :)

odpowiedz

6
3
~tolek 2013-10-06 (12:45) 1 rok 2 miesiące 13 dni 4 godziny i 4 minuty temu

najgorsze co może być to narzucanie rodzinom przez sekty kościelne, i tak to ułożone jest że muszą bo potem śą na jezykach fanatyków kościelnych podobnie jak i ich dzieci, nie ma gorszej zbrodni niż narzucić komuś życie i przynależność, jeden w tym plus że to mozna olać i odsunąć sie od tych sekt, powód sie powinno podawać tylko jeden zmuszono mnie jako noworodka do przynależności do sekt religijnych

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

6
3
~mammamija 2013-10-06 (12:26) 1 rok 2 miesiące 13 dni 4 godziny i 23 minuty temu

Uczestniczenie w tych kleszych igrzyskach nastawionych na zbijanie kasy to największy obciach XXI wieku i chyba możliwy już tylko w katolandzie. Nie pozwolę na mieszanie w głowie mojemu dziecku przez zboków wymyślających bajeczki z których się utrzymują. Bozia w postaci kawałka andruta - śmiech i kpina.

odpowiedz

4
1
~Julek 2013-10-06 (12:16) 1 rok 2 miesiące 13 dni 4 godziny i 33 minuty temu

XXI wiek, procent społeczeństwa po studiach bardzo wysoki, a co jeden to głoopszy. 1 - Ci co wierzą we wszystko jak leci, przy świadomości upływu czasu i możliwości przekłamań w przekazach, to naiwniacy. 2 - Ci co nie wierzą w nic, przy niewytłumaczalności wielu zjawisk, to piramidalni idioci.

odpowiedz

3
0
~kobra 2013-10-06 (12:10) 1 rok 2 miesiące 13 dni 4 godziny i 39 minut temu

Komunia komunią ale chrzest to jest dopiero zmuszanie nieświadomych niemowląt do wiary katolickiej??Dlaczego nie ma chrztu w wieku gdzie człowiek sam dokona wyboru????No tak ale z czego by żyli klerycy.Doją kasę od samego urodzenia.Człowiek od małego jest wciskany do wiary katolickiej bez swego wyboru a później już dla ludzi czy tradycji zostaje w niej bo co ludzie powiedzą......

odpowiedz

4
1
~Fan 2013-10-06 (12:09) 1 rok 2 miesiące 13 dni 4 godziny i 40 minut temu

Potrzebne te komunie i bierzmowanie chyba na sra....

odpowiedz

4
1
~Mamba 2013-10-06 (11:59) 1 rok 2 miesiące 13 dni 4 godziny i 50 minut temu

Zacznijmy od tego, że do każdej wspólnoty wyznaniowej powinno się wstępować świadomie. A więc chrzest w wieku, kiedy już się wie, czy wierzy się w Boga czy nie. A Krk każe chrzcić niemowlęta!

odpowiedz

3
0
~ja 2013-10-06 (11:57) 1 rok 2 miesiące 13 dni 4 godziny i 52 minuty temu

ludzie jacy wy naiwni :)

odpowiedz

4
1
~Qba 2013-10-06 (11:53) 1 rok 2 miesiące 13 dni 4 godziny i 56 minut temu

Ja się pytam dlaczego Bóg nie interweniuje w sprawach zasadniczych.

odpowiedz

3
0
~Axa 2013-10-06 (11:48) 1 rok 2 miesiące 13 dni 5 godzin i 1 minutę temu

Ojojoj ależ to problem. A jak będzie żyć bez komunii to co ja nie mam bierzmowania i mi to lata nie powiem gdzie.

odpowiedz

8
5
~THOR 2013-10-06 (11:45) 1 rok 2 miesiące 13 dni 5 godzin i 4 minuty temu

JAK TO KIEDY NIGDY !!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

3
0
~adam 2013-10-06 (11:44) 1 rok 2 miesiące 13 dni 5 godzin i 5 minut temu

Słuszne słowa arcybiskupa. Rodzice najlepiej znają swoje dzieci...

odpowiedz

4
1
~wron 2013-10-06 (11:43) 1 rok 2 miesiące 13 dni 5 godzin i 6 minut temu

najgorsze w tym cyrku jest to że to wymysł cwaniaków kościelnych, jak można uważać kogoś za ochrzczonego za zgodą tego ochrzczonego jesli to noworodek? i jak można mówić że to już ich jakiś tam nemer xxxxxxxxxx , czy wy ludzie nie widzicie tej manipulacji i obłudy? taki zabobon powinien się odbywać wyłącznie za zgodą danej osoby zainteresowanej tym, wiec jak osiągnie pełnoletność, bedzie chciał sam się zglosi lub oleje to

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

4
1
~john 2013-10-06 (11:43) 1 rok 2 miesiące 13 dni 5 godzin i 6 minut temu

chrzest, komunia, I rocznica, II i III zaraz bieżmowanie, nauki i ślub, międzyczasie pogrzeby, koło się zamyka. I tak kościół ciągnie kasę od nas wiernych!!!! ciągle i na okrągło.

odpowiedz

5
2
~werka 2013-10-06 (11:41) 1 rok 2 miesiące 13 dni 5 godzin i 8 minut temu

Coś się mi się wydaje, że dla księży pierwsza komunia to wielki poligon gdzie można wyczołgać wszystkich w imię Jezusa. Czy Jezus by chciał by twe dziecko bez wpłaty haraczu przystąpiło do pierwszej komunii na pewno tak, –lecz dla Księdza nie jego działanie jest proste nie masz kasy nie masz sakramentu?

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Polski konwój z polską pomocą humanitarną dotarł do Charkowa
dodane 2014-12-19 (11:05) 5 godzin i 44 minuty temu

Zuzanna M. i Kamil N. nie okazują emocji
dodane 2014-12-19 (10:15) 6 godzin i 34 minuty temu

Gen. Roman Polko: terroryści atakują tam, gdzie jest im łatwiej uderzyć
dodane 2014-12-18 (10:24) 1 dzień 6 godzin i 25 minut temu

Włoska prasa o przełomie amerykańsko-kubańskim: osobisty sukces papieża
dodane 2014-12-18 (10:05) 1 dzień 6 godzin i 44 minuty temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 29116