więcej

warmińsko-mazurskie

Tragiczny wypadek: zginęła kobieta w ciąży i dziecko.

Logo dostawcyZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.  PAP |  dodane 2012-07-28 (19:20) 2 lata 2 miesiące 25 dni 21 godzin i 20 minut temu
drukuj


Tragiczny wypadek: zginęła kobieta w ciąży i dziecko
opinie video
Kobieta w ciąży i jej 1,5-roczny syn zginęli w wypadku, do którego doszło w miejscowości Kociołki koło Gołdapi (Warmińsko-mazurskie). Kierowca, który potrącił śmiertelnie dwoje pieszych, miał w wydychanym powietrzu 0,26 promila alkoholu.

Jak poinformowała Mariola Plichta z warmińsko-mazurskiej policji, do wypadku doszło, gdy kierowca osobowego volvo omijał grupę pieszych idących drogą, wtedy wpadł w poślizg i uderzył w 25-letnią kobietę i jej syna także idących poboczem. - Mężczyzna został od razu zatrzymany, są świadkowie tego wypadku, którzy mówią, że kierowca jechał bardzo szybko - powiedziała Plichta.

Podkreśliła, że mężczyzna, gdy wytrzeźwieje w izbie zatrzymań, zostanie przewieziony do prokuratury na przesłuchanie. Odpowie za spowodowanie śmiertelnego wypadku, za co grozi kara do 8 lat więzienia.

Według policji nie zostanie mu jednak postawiony zarzut jazdy po pijanemu, gdyż dawka alkoholu w jego organizmie nie przekroczyła 0,5 promila.

- Dawka alkoholu, którą stwierdzono w badaniu u kierowcy, czyli 0,2 promila, może wskazywać, że wypił on jedno piwo - podkreśliła. Dodała, że taka ilość kwalifikuje ten czyn jako wykroczenie polegające na tym iż kierowca "jechał po użyciu alkoholu".


(db)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 9 4.89%
nie 175 95.11%

Przeczytaj też

materiał wideo

Tragedia na drodze. Nietrzeźwy kierowca potrącił dwie rowerzystki i dziecko

dodane 2012-08-21 (10:42) 2 lata 2 miesiące 3 dni 5 godzin i 58 minut temu

Tragiczny wypadek w Leicester: dwoje dzieci w wózkach zginęło na przejściu dla pieszych

dodane 2012-08-07 (18:15) 2 lata 2 miesiące 16 dni 22 godziny i 25 minut temu

Lubuskie: zablokowana droga K2 w powiecie żagańskim

dodane 2012-07-30 (09:15) 2 lata 2 miesiące 24 dni 7 godzin i 25 minut temu

Zderzenie tira z karetką pogotowia w woj. łódzkim

aktualizacja 2012-07-30 (10:39) 2 lata 2 miesiące 24 dni 6 godzin i 1 minutę temu

Kierowca wjechał w przystanek. Ranne trzy młode dziewczyny

dodane 2012-07-29 (12:49) 2 lata 2 miesiące 25 dni 3 godziny i 51 minut temu

Zderzyły się trzy samochody. Wśród rannych dziecko

aktualizacja 2012-07-28 (19:44) 2 lata 2 miesiące 25 dni 20 godzin i 56 minut temu

Tragiczny wypadek w woj. warmińsko-mazurskim. W aucie spłonęły dwie osoby

dodane 2012-07-27 (16:45) 2 lata 2 miesiące 26 dni 23 godziny i 55 minut temu

Tragedia na Podkarpaciu - jedna osoba nie żyje, motocyklista walczy o życie

aktualizacja 2012-07-25 (21:55) 2 lata 2 miesiące 28 dni 18 godzin i 45 minut temu

11 ofiar śmiertelnych wypadku furgonetki w Teksasie

dodane 2012-07-23 (10:25) 2 lata 3 miesiące 1 dzień 6 godzin i 15 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (341)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

1
15
~wczorajszy 2012-08-09 (15:39) 2 lata 2 miesiące 15 dni 1 godzinę i 1 minutę temu

Lepiej żeby żona zginęła niż, żeby zdradziła. Masa jest tragedii zdrady w okół nas. Rozumiem, że ty nigdy nie zdradzisz. I nie chodzi o to, że życzę komukolwiek śmierci. Chodzi o to, że łatwiej jest znieść ból śmierci najbliższych niż ból zdrady.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~e 2012-11-17 (19:06) 1 rok 11 miesięcy 6 dni 21 godzin i 34 minuty temu

ten przepis prawa to koniecznie robota magnańskich psów. Wyobrażcie sobie teraz co to za ludzie są.

odpowiedz

0
0
~kvkjlhy 2012-08-28 (07:04) 2 lata 1 miesiąc 26 dni 9 godzin i 36 minut temu

Śmierć za śmierć. I tyle.

odpowiedz

3
3
~dona 2012-07-29 (15:49) 2 lata 2 miesiące 25 dni i 51 minut temu

Jedno piwo! A skąd wiecie jak on się czuł po tym JEDNYM PIWIE? Mój mąż wypije dwa i nieraz dałabym głowę sobie obciąć że jest trzeźwy. Mnie po jednym piwie prowadził do domu. Nie piję alkoholu, nawet w Sylwestra z dziećmi kupujemy "szampana" dla dzieci. Jedno piwo zwala mnie z nóg

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~no nie 2012-08-21 (11:10) 2 lata 2 miesiące 3 dni 5 godzin i 30 minut temu

znowu ten Plichta...

odpowiedz

8
0
~wewe 2012-07-29 (08:06) 2 lata 2 miesiące 25 dni 8 godzin i 34 minuty temu

Czy próbowaliście jechac samochodem z prędkością dozwoloną przez znaki drogowe?ja próbowałem i okazało się że 90%pojazdów wyprzedzało mnie a co niektórzy patrząc na mnie pukali się w czoło lub pokazywali ręcznie co o mnie myślą.Tak to Polacy szanują prawo .

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~miglant 2012-08-09 (15:27) 2 lata 2 miesiące 15 dni 1 godzinę i 13 minut temu

A ja dziś zauważyłem możliwość nieuczciwego zarobku korupcyjnego. Wszyscy wokół mnie chyba na tym jadą. Nieświadomy jeleń płaci. Mam w to wchodzić? NIE! Nie wejdę, bo od takich spraw przez poważniejsze wszystko potem kończy się na krzywdzie niewinnych. Nie raz i na ich śmierci. Nie chcę się smażyć w piekle. Ale czym mam podnieść raban? Jeleń jest bogaty, choć jak się dowie kilka osób nie świadomych pewnie poleci z roboty. Nie zrobię nic. Będę siedział cicho. Zrobię tylko uczciwie swoje. Bo widzę, że i na tym forum każdy tylko krzyczeć potrafi, a coś zrobić to już za trudno. Nie będę się wychylał. Ale ponieważ mało kto się wychyla, to jest jak jest. I ci ludzie też zginęli, bo jest jak jest. Wszyscy ponosimy odpowiedzialność. Ja niestety też, bo nie chcę się wychylać. Czy ktoś chce mnie do czegoś przekonać.

odpowiedz

0
0
~Joanna 2012-08-09 (00:20) 2 lata 2 miesiące 15 dni 16 godzin i 20 minut temu

Wyrazy współczucia dla najbliższej rodziny. Najbliższą rodzinę proszę o kontakt tel. 692 075 871 Joanna

odpowiedz

5
0
~gosc 2012-08-07 (13:21) 2 lata 2 miesiące 17 dni 3 godziny i 19 minut temu

przeciez to zabojstwo - to kara najwyzsza ech te Polskie prawo

odpowiedz

1
0
~agnieszka 2012-08-03 (12:53) 2 lata 2 miesiące 21 dni 3 godziny i 47 minut temu

przepraszam jak nie znacie sytuacji to nie piszcie głupot. tu 3 rodziny ponoszą cierpienie tak zginoł chłopiec 2.5 roku i matka dziecka ale zrozumcie nie była w ciązy. a nie piszecie głupoty kondolencię rodzinom

odpowiedz

0
4
~HaCe 2012-07-29 (07:25) 2 lata 2 miesiące 25 dni 9 godzin i 15 minut temu

Unia jest Unia i wszedzie powinno byc tak samo min 0.5 granica i nie mowcie ze nikomu sie nie zdarzylo jechac po piwie (moze i sa wyjatki) ale to nie alkohol jest powodem lecz nadmierna predkosc ! bo mozna kulturalnie wypic piwo i jechac do domu spokojnie i przepisowo a jest to udowodnione naukowo ze czlowiek po spozycziu nie wiekszej dawki niz 2 piwa jezdzi lepiej niz trzezwy bo zmysly sa wyostrzone a co to jest jedno lub dwa piwa ?? to znaczy ze w lato kiedy jest goraco ludzie chca opoczac po pracy posiedziec na dzialkach CALE SPOLECZENSTWO JEST PIJANE w 99.9% Ludzie przejrzyjcie na oczy ...

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

31
0
~aga 2012-07-29 (10:01) 2 lata 2 miesiące 25 dni 6 godzin i 39 minut temu

Z całego serca współczuję rodzinie. Nie wyobrażam sobie ich cierpienia. Ktoś stracił żonę, dzieci, córkę, wnuki... Czytam wasze komentarze i nie rozumiem dlaczego nie potraficie ograniczyć się do krótkiego wpisu. Co jeden to mądrzejszy. Pomijam już chamstwo bo przypuszczam że to małoletnie głupki się nudzą. Ktoś, kto ma rodzinę i dzieci, ktoś, kto oczekuje na narodziny swojego dziecka, rozumie ogrom tej tragedii.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

7
0
~pio 2012-07-30 (09:39) 2 lata 2 miesiące 24 dni 7 godzin i 1 minutę temu

Czy pił czy nie ale 8lat za trzy życia!?! Zabójcy w Polsce mają ELDORADO!

odpowiedz

35
1
~Kaja 2012-07-28 (23:35) 2 lata 2 miesiące 25 dni 17 godzin i 5 minut temu

Kondolencje dla rodziny . Tutaj nie ma co komentować zginęło troje ludzi ... żal również kierowcy można oszaleć .

odpowiedz

pokaż 7 ukrytych odpowiedzi

6
0
~bumbum215 2012-07-29 (16:13) 2 lata 2 miesiące 25 dni i 27 minut temu

Do wszystkich SZCZYLI kochających prędkość ! Zrozumcie - Miśki o bardzo małych rozumkach - PRĘDKOŚĆ ZABIJA ! ! !

odpowiedz

5
0
~BUMBUM215 2012-07-29 (15:52) 2 lata 2 miesiące 25 dni i 48 minut temu

&A zap@%$dolił na miejscu, jak wściekłego psa ! I nikt nic by mi nie zrobił !

odpowiedz

26
35
~enja 2012-07-29 (08:39) 2 lata 2 miesiące 25 dni 8 godzin i 1 minutę temu

żenada... tylko 8 lat za zabicie troje ludzi masakra co w tej polsce sie dzieje gdzie sprawiedliwośc takim tylko petle na szyje

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

10
1
~Weriwiki 2012-07-29 (14:30) 2 lata 2 miesiące 25 dni 2 godziny i 10 minut temu

Żałosne!!Wiadomo,że z pełną świadomością jechał za szybko..więc powinien zostać sazany za zabójstwo świadome!!Bo nie na darmo ktoś wymyślił przepisy i ograniczenia prędkości..samochód jest jak broń, zwłaszcza gdy pędzi z duża prędkością.Gdyby jechał zgodnie z prawem to te 3 niewinne osoby by żyły!!!Żałosny człowiek i niestety mnóstwo takich!

odpowiedz

7
1
~fg 2012-07-29 (08:27) 2 lata 2 miesiące 25 dni 8 godzin i 13 minut temu

0,2 to stan trzezwosci.Nie klamcie juz.W Niemczech Angli USA uznali by byl trzezwy!!!!!!!Inna sprawa ,ze jechal brawurowo za to powinna byc kara.A nie czekac jak wytrzezwieje moze do izby jeszcze oszolomy go zawiezli !!!!!!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

27
12
~Polo 2012-07-28 (22:04) 2 lata 2 miesiące 25 dni 18 godzin i 36 minut temu

Przecież to nie jest ilość alkoholu która mogłaby mieć wpływ na zdarzenie. Musiały zaistnieć inne czynniki. Akurat tutaj mówi się o jeździe po spożyciu a gdyby tego piwa nie spożył byłaby jazda z niezachowaniem bezpiecznej prędkości. Nie to, że popieram pijaka za kierownicą ale bądźmy obiektywni. Zgodnie z mądrym przysłowiem ,,jak chcesz psa uderzyć to kij znajdziesz''

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Donald Tusk zabrał głos w sprawie spotkania z Władimirem Putinem
dodane 2014-10-24 (07:35) 9 godzin i 5 minut temu

Wybuch gazu w Katowicach. Akcja została zakończona
dodane 2014-10-24 (06:24) 10 godzin i 16 minut temu

Aleksander Kwaśniewski: Radosław Sikorski chlapnął
dodane 2014-10-24 (08:34) 8 godzin i 6 minut temu

Odwołane poszukiwania obcego okrętu na Bałtyku
dodane 2014-10-24 (08:55) 7 godzin i 45 minut temu

W wybuchu gazu w kamienicy w Katowicach zginęli dziennikarze
dodane 2014-10-24 (06:26) 10 godzin i 14 minut temu

Skandaliczny konkurs na Miss Hitler
dodane 2014-10-24 (05:46) 10 godzin i 54 minuty temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy Radosław Sikorski powinien zostać odwołany z funkcji marszałka sejmu?

liczba oddanych głosów: 11394