więcej

lubuskie

Grzegorz Miecugow, dziennikarz TVN, został pobity na festiwalu "Przystanek Woodstock".

PAP,TVN24,WP.PL |  aktualizacja 2013-08-03 (15:49) 1 rok 4 miesiące 18 dni 14 godzin i 51 minut temu
drukuj

Grzegorz Miecugow, popularny dziennikarz telewizji TVN 24, został pobity przez uczestnika Przystanku Woodstock.


Miecugow prowadził właśnie wraz z Arturem Andrusem na żywo program "Szkło Kontaktowe", gdy nagle na scenę wskoczył mężczyzna z kartonowym transparentem, na którym widniało hasło "TVN kłamie". Trzy razy uderzył Miecugowa w głowę.

Chwilę później zareagowała ochrona i obezwładniła napastnika. Publiczność skandowała: "Przepraszamy".

Zatrzymany przez ochronę festiwalu i przekazany policji napastnik to 25-letni Oskar W., mieszkaniec Białegostoku. W internecie chętnie demonstruje swoje przekonania polityczne, relacjonując spotkania i konferencje Janusza Korwin-Mikkego. Z wyrazistych przekonań znają go woodstockowicze.

Mężczyzna nie był wcześniej karany, choć to nie pierwszy raz, kiedy sprowokował incydent na Przystanku Woodstock. W zeszłym roku zaatakował werbalnie z widowni prezydenta Bronisława Komorowskiego i Jurka Owsiaka. Dwa lata wcześniej podczas spotkania z Jerzym Buzkiem pytał byłego premiera, czy ma pochodzenie żydowskie.

Oskar W. usłyszał dwa zarzuty: zakłócania imprezy masowej oraz "używania przemocy w celu zmuszenia dziennikarza do opublikowania lub zaniechania opublikowania materiału prasowego". Grozić mu może za to do trzech lat więzienia.

Na temat incydentu wypowiedział się premier Donald Tusk. Podkreślił też, że ma "wewnętrzną potrzebę" powiedzieć, iż nie akceptuje i uważa za coś wyjątkowo ohydnego używanie przemocy wobec kogoś dlatego, że ten ktoś ma inne poglądy.

- Jeżeli ktokolwiek akceptuje, że ktoś bije inną osobę dlatego, że ta ma inne poglądy, to wtedy zaczyna się naprawdę poważny problem - dodał.

Według Tuska, "osoba, która dopuściła się tego czynu, musi za to odpowiedzieć, bez dwóch zdań. Również dlatego żeby nikt w Polsce nie śmiał więcej promować przemocy jako sposobu debatowania czy uczestniczenia w życiu publicznym, a koncert, dyskusja to z cała pewności jest, to też są elementy i to istotne elementy takiego życia publicznego".

- Nie pozwólmy, żeby czy to jest 11 listopada, czy to jest festiwal Woodstock, czy to są manifestacje, czy to są obchody rocznicy powstania warszawskiego, jakakolwiek sytuacja publiczna nikogo nie usprawiedliwia i nikogo nie uprawnia do przemocy. Przemoc w życiu publicznym jest zawsze złem i będziemy z tym starali się naprawdę bardzo skutecznie walczyć - powiedział Tusk.


Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 1227 89.24%
nie 148 10.76%

Przeczytaj też

Akt oskarżenia ws. ataku na Grzegorza Miecugowa podczas Przystanku Woodstock

dodane 2013-11-05 (10:45) 1 rok 1 miesiąc 16 dni 19 godzin i 55 minut temu

"GPC": krzyż na przystanku Woodstock jest profanowany

dodane 2013-08-03 (00:10) 1 rok 4 miesiące 19 dni 6 godzin i 30 minut temu

Brutalny napad w centrum Lublina. Nastolatki pobiły i okradły młodą parę

dodane 2013-07-28 (13:46) 1 rok 4 miesiące 23 dni 16 godzin i 54 minuty temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (1603)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

369
69
~Pytanie 2013-08-03 (15:18) 1 rok 4 miesiące 18 dni 15 godzin i 22 minuty temu

Czy tak samo zareagował premier Tusk kiedy Niesiołowski pobił dziennikarkę ??

odpowiedz

pokaż 15 ukrytych odpowiedzi

352
64
~łot_co 2013-08-03 (12:48) 1 rok 4 miesiące 18 dni 17 godzin i 52 minuty temu

troche przesadził z tym pobiciem tego dziennikarza, aczkolwiek nie szkoda mi tvn-owskich dziennikarzy, skoro szerzą niezgode i kłamstwa, no to w końcu ktoś się wkurzył na tyle by podnieśc ręke

odpowiedz

pokaż 10 ukrytych odpowiedzi

241
24
~maya 2013-08-03 (12:47) 1 rok 4 miesiące 18 dni 17 godzin i 53 minuty temu

POBITY to za duże słowo. Byłam, widziałam. Jakiś świr klepnął go raz i od razu został zdjęty przez ochronę. Z igły ---> widły.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

221
34
Eryk Sledzik z fejsa 2013-08-03 (12:47) 1 rok 4 miesiące 18 dni 17 godzin i 53 minuty temu

Moim zdaniem...Jeżeli chodzi o "dorobek" Miecugowa- zasłużenie "wyróżnienie" dostał!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

234
50
~slodka zmijka 2013-08-03 (16:49) 1 rok 4 miesiące 18 dni 13 godzin i 51 minut temu

No coz,.....jaki dziennikarz taki i....SZACUNEK.

odpowiedz

pokaż 12 ukrytych odpowiedzi

203
33
~Coo...??? 2013-08-03 (12:43) 1 rok 4 miesiące 18 dni 17 godzin i 57 minut temu

To TVN teraz muwi prawde???

odpowiedz

pokaż 10 ukrytych odpowiedzi

163
18
~Zenko 2013-08-03 (15:11) 1 rok 4 miesiące 18 dni 15 godzin i 29 minut temu

Na witrynie internetowej orkiestry Owsiak pisze "Koszty organizacji Przystanku Woodstock i częściowo Finału - tak jak koszty działalności administracyjnej â?? również nie są pokrywane ze środków pochodzących z Finału, ale z darowizn celowych oraz wpłat sponsorów, o których Fundacja każdorazowo zabiega." Zgodnie z rozliczeniem WOŚP za 2012, umieszczonym na stronie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej "Działania na które wydatkowano środki pochodzące z 1% podatku dochodowego od osób fizycznych w okresie sprawozdawczym oraz kwoty przeznaczone na te działania: Koszty organizacji koncertu Przystanek Woodstock 880.037,95 zł" Przeciętna pensja członka zarządu WOŚP - 13.850 zł. Przeciętna pensja pracownika w WOŚP - 6.400 zł. Najwyższe miesięczne wynagrodzenie wypłacone członkowi zarządu WOŚP - 19.587,24 zł. Najwyższe wynagrodzenie wypłacone pracownikowi WOŚP - 27.300 zł. Przeciętna pensja w Polsce - ok. 3.600 zł. Ile Ty zarabiasz? Zastanówcie się zanim będziesz wciskać komuś kit że swoim 1% na WOŚP albo napychaniem jąkale puchy podczas tzw. finału uratowaliście komuś życie. Siesiesiesiema.

odpowiedz

pokaż 10 ukrytych odpowiedzi

153
11
~janio 2013-08-03 (13:56) 1 rok 4 miesiące 18 dni 16 godzin i 44 minuty temu

Nareszcie Miecugow złapał bezpośredni kontakt z rzeczywistością (czytaj; z telewidzami,publicznością) a nie tylko poprzez "szkło" telewizora.Na następny Woodstock podobno już się nie mogą doczekać Olejnik z Lisem.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

157
25
~Gohan 2013-08-03 (11:47) 1 rok 4 miesiące 18 dni 18 godzin i 53 minuty temu

TVN to ubecka telewizja rządowa.

odpowiedz

141
16
~Jolka 2013-08-03 (22:16) 1 rok 4 miesiące 18 dni 8 godzin i 24 minuty temu

Może z dwa razy obejrzałam ten program i chyba o dwa razy da dużo. Pierwszy raz jeszcze za zycia prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Przeskakując wieczorem z kanału na kanał natrafiłam na Szklo Kontaktowe. Prowadził Sianecki z jakims drugim. Juz chciałam przełączyć , ale Sianecki powiedział jakos tak" Dzis przemawiał Lech Kaczyński- zainteresowalo to mnie bo akurat rano zrobiłam sobie kawę i włączyłam telewizor i wysłuchałam tego krótkiego może 10 minutowego wystapienia w calości. Byłam więc ciekawa do czego przyczepił sie Sianecki i całe TVN. Doznałam szoku bo nagle pokazali L.Kaczyńskiego i puscili jakis zlepek zajaknieć może pól minutowy. Nie wiem, skąd wzięli te zajakniecia bo ja w przemowieniu Kaczyńskiego nie zauwazylam żadnego. A Tutaj,żadnego normalnego slowa tylko te zajaknięcia. Po czym Sianecki z tym drugim z glupkowatymi usmieszkami na ustach zaczeli zastanawiac sie co tez Kaczyński nam chcial powiedzieć. Po chwili zadzwionila jakas kobieta z Gdańska i przez minute bredziła jak jej wstyd za prezydenta. Od tego czasu TVN-u i Szkła Kontaktowego nie oglądam i gardze tymi ludxmi. Teraz emocje mi juz opadły, ale wtedy kto wie czy i ja nie walnęłabym Sianeckiemu w ten glupi łeb! gdybym miała taka okazję. I mam pytanie do tych co oglądaja to Szkol. Czy moze ktos kiedys slyszał i widział taki zlepek z przemowienia Komorowskiego lub Tuska?

odpowiedz

pokaż 11 ukrytych odpowiedzi

151
32
~Głos z Kociewia 2013-08-03 (17:19) 1 rok 4 miesiące 18 dni 13 godzin i 21 minut temu

Prowokator Miecugow niech mówi o tym, czego dotyczy to spotkanie. Wielu wierzących zranił. Złamał zasadę,że o nieobecnych się nie mówi źle. W/g zasady : nic jeśli nie dobrze o nieobecnych ( nihil, nisi bene ). TVN - przez 15 lat swojej działalności nie przedstawiło J E D N E G O pozytywnego wizerunku Kościoła Katolickiego. Przeciwnie, jest aktywa w drugą stronę. Zniszczenie Kościoła to z a s a d n i c z y cel działalności tej stacji . Nie ma wiadomości bez ataku na Kościół . Miecugow walnie się w to angażuje i za to mu płacą. Tu zaś zranił wierzących, po to to spotkanie z nim.Na tym zjeździe powinno się mówić o muzyce, dla której tam przyjechali, a nie o tym, czy cieszyć ich chrześcijańskie spotkanie na Światowych Dniach Młodzieży. W czym jego i cały ten Przystanek ta sprawa dotyczy ? Miecugow pokazał po co przyjechał - ów Naczelny sterownik społeczeństwem polskim - wyrobnik TVN-u =Telewizji Niemieckiej założonej dla zohydzania wszystkiego,za co nasz Naród jest szanowany i z czego dumny. Gdzie wzajemne poszanowanie ? Widać po raz milionowy kto jątrzy .

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

133
14
~Tyi 2013-08-03 (14:25) 1 rok 4 miesiące 18 dni 16 godzin i 15 minut temu

Tusk i TVN na siłe próbują odzyskać elektorat ... a tego już zrobić się nie da i dobrze, pobicia nie popieram, ale jak ktoś pojawia się tam gdzie go nie lubią ...

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

125
8
gość666 2013-08-03 (12:35) 1 rok 4 miesiące 18 dni 18 godzin i 5 minut temu

straszne pobicie ,jestem wstrząśnięty,drastyczny materiał oglądałem przez palce.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

140
24
~marek 2013-08-03 (17:32) 1 rok 4 miesiące 18 dni 13 godzin i 8 minut temu

TVN - ŁŻE !!!!!!

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

137
21
~Klio 2013-08-03 (12:26) 1 rok 4 miesiące 18 dni 18 godzin i 14 minut temu

A po cholerę tam pojechał? Żeby wychowywać młodych ludzi na kłamstwie z TVN.Nie jestem za tym aby bić dziennikarzy ale szkło kontaktowe to wyjątkowo obrzydliwe przedstawienie.Niektórzy sami się napraszają a potem są zdziwieni.Czy redaktorek T.Lis też będzie występował?

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

125
11
~PB 2013-08-03 (12:26) 1 rok 4 miesiące 18 dni 18 godzin i 14 minut temu

Powoli, niestety bardzo powoli, młodzi dostrzegają pewne rzeczy

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

141
31
~mix 2013-08-03 (15:32) 1 rok 4 miesiące 18 dni 15 godzin i 8 minut temu

Tusk udaje że nie rozumie, że czym innym jest odmienność poglądów, a czym innym robienie ludziom błota z mózgów, zwłaszcza jeśli nie mają możliwości pełnej polemiki !!!

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

137
28
propis 2013-08-03 (11:47) 1 rok 4 miesiące 18 dni 18 godzin i 53 minuty temu

ZROBIŁ TO ZA MNIE I TYSIACE INNYCH,DZIĘKUJEMY BEDZIESZ NAPEWNO UKARANY,ALE W IMIE WŁASNEJ IDEII WARTO POCIERPIEC,JESTEM Z TOBĄ

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

117
20
~donia 2013-08-03 (18:08) 1 rok 4 miesiące 18 dni 12 godzin i 32 minuty temu

Ten chłopak wyręczył miliony widzów ,nie jeden by to zrobił tysiąc razy za ten lekceważący ton pyszałkowatego Miecugowa,ten typ ma swoją widownie z wyższych pięter ,taki zwykły Polak to dla niego śmieć...kto głodny niech sobie do garnka włozy swoją głowę,słowa Miecugowa do widza dzwoniącego do szkła kontaktowego.

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

114
17
~pancerny karton 2013-08-03 (11:43) 1 rok 4 miesiące 18 dni 18 godzin i 57 minut temu

To musiał być pancerny karton, skoro zakwalifikowali to jako pobicie. : )

odpowiedz