więcej

lubuskie

Grzegorz Miecugow, dziennikarz TVN, został pobity na festiwalu "Przystanek Woodstock".

PAP,TVN24,WP.PL |  aktualizacja 2013-08-03 (15:49) 1 rok 17 dni i 46 minut temu
drukuj

Grzegorz Miecugow, popularny dziennikarz telewizji TVN 24, został pobity przez uczestnika Przystanku Woodstock.


Miecugow prowadził właśnie wraz z Arturem Andrusem na żywo program "Szkło Kontaktowe", gdy nagle na scenę wskoczył mężczyzna z kartonowym transparentem, na którym widniało hasło "TVN kłamie". Trzy razy uderzył Miecugowa w głowę.

Chwilę później zareagowała ochrona i obezwładniła napastnika. Publiczność skandowała: "Przepraszamy".

Zatrzymany przez ochronę festiwalu i przekazany policji napastnik to 25-letni Oskar W., mieszkaniec Białegostoku. W internecie chętnie demonstruje swoje przekonania polityczne, relacjonując spotkania i konferencje Janusza Korwin-Mikkego. Z wyrazistych przekonań znają go woodstockowicze.

Mężczyzna nie był wcześniej karany, choć to nie pierwszy raz, kiedy sprowokował incydent na Przystanku Woodstock. W zeszłym roku zaatakował werbalnie z widowni prezydenta Bronisława Komorowskiego i Jurka Owsiaka. Dwa lata wcześniej podczas spotkania z Jerzym Buzkiem pytał byłego premiera, czy ma pochodzenie żydowskie.

Oskar W. usłyszał dwa zarzuty: zakłócania imprezy masowej oraz "używania przemocy w celu zmuszenia dziennikarza do opublikowania lub zaniechania opublikowania materiału prasowego". Grozić mu może za to do trzech lat więzienia.

Na temat incydentu wypowiedział się premier Donald Tusk. Podkreślił też, że ma "wewnętrzną potrzebę" powiedzieć, iż nie akceptuje i uważa za coś wyjątkowo ohydnego używanie przemocy wobec kogoś dlatego, że ten ktoś ma inne poglądy.

- Jeżeli ktokolwiek akceptuje, że ktoś bije inną osobę dlatego, że ta ma inne poglądy, to wtedy zaczyna się naprawdę poważny problem - dodał.

Według Tuska, "osoba, która dopuściła się tego czynu, musi za to odpowiedzieć, bez dwóch zdań. Również dlatego żeby nikt w Polsce nie śmiał więcej promować przemocy jako sposobu debatowania czy uczestniczenia w życiu publicznym, a koncert, dyskusja to z cała pewności jest, to też są elementy i to istotne elementy takiego życia publicznego".

- Nie pozwólmy, żeby czy to jest 11 listopada, czy to jest festiwal Woodstock, czy to są manifestacje, czy to są obchody rocznicy powstania warszawskiego, jakakolwiek sytuacja publiczna nikogo nie usprawiedliwia i nikogo nie uprawnia do przemocy. Przemoc w życiu publicznym jest zawsze złem i będziemy z tym starali się naprawdę bardzo skutecznie walczyć - powiedział Tusk.


Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 1227 89.24%
nie 148 10.76%

Przeczytaj też

Akt oskarżenia ws. ataku na Grzegorza Miecugowa podczas Przystanku Woodstock

dodane 2013-11-05 (10:45) 9 miesięcy 15 dni 5 godzin i 50 minut temu

"GPC": krzyż na przystanku Woodstock jest profanowany

dodane 2013-08-03 (00:10) 1 rok 17 dni 16 godzin i 25 minut temu

Brutalny napad w centrum Lublina. Nastolatki pobiły i okradły młodą parę

dodane 2013-07-28 (13:46) 1 rok 23 dni 2 godziny i 49 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (1603)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~~~Olo 2014-01-21 (17:22) 6 miesięcy 29 dni 23 godziny i 13 minut temu

tusk zabiera głos w sprawie miecugowa - to niech powie co szykuje Polakom na wiosnę - to dopiero sie zdziwią

odpowiedz

6
31
Gran Canaria 2013-08-03 (13:00) 1 rok 17 dni 3 godziny i 35 minut temu

Na pewno żarliwy katolik i wielbiciel pisowski przyszedł prosto z mszy teraz popierdzi trochę w pasiaki

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

4
11
~zapis 2013-08-09 (12:51) 1 rok 11 dni 3 godziny i 44 minuty temu

Typowe pisowskie zachowanie, już niedługo także lekarze, pielęgniarki i inni będą bici i zamykani w pierdlu. Trwoga dla dziennikarzy i tych co nie kochają małego kaczorka i Pisu. Brawo Polacy, głupi jesteśmy niestety!!!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
2
~cyber 2014-01-02 (19:25) 7 miesięcy 17 dni 21 godzin i 10 minut temu

.... nie popieram takich zachowań, ale czy nie mia racji.... w swojej wypowiedzi...

odpowiedz

2
1
~as 2013-09-16 (14:01) 11 miesięcy 4 dni 2 godziny i 34 minuty temu

poprzebieranym na dziennikarzy w tvn się zbiera od Polaków, agentów i donosicieli raczej się u nas nie lubi, oj zbiera się wam, oj zbiera łobuzy

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
3
~druid 2013-09-13 (21:16) 11 miesięcy 6 dni 19 godzin i 19 minut temu

czas zwiększyć dawki leków Oskar...

odpowiedz

18
7
~VCV 2013-08-05 (14:09) 1 rok 15 dni 2 godziny i 26 minut temu

"Szkło Kontaktowe" TVN24. To program dla emerytów. Kto się w tych programa wypowiada i dzwoni ? Józef, Andrzej, Zofia, Tadeusz, Jan, Mieczysław, itp. Same przed wojenne imiona.

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

4
1
~zbyszek z gorzowa 2013-09-03 (14:32) 11 miesięcy 17 dni 2 godziny i 3 minuty temu

Chyba oberwało mu się za to głupie szkło, w którym jego żałosna tam rola, sięga zenitu.

odpowiedz

0
4
~Anton 2013-08-12 (23:42) 1 rok 7 dni 16 godzin i 53 minuty temu

Wszyscy jak jeden macie tu niezle zorane czaszki. Pozdrawiam Was nerwusy,frustraci,nieudacznicy,nazekacze,zwiazkowcy,pasibrzuchy, madrale,tchurze itd. Proponuje przykucnac,skrzyzowac rece na kolanach,mocno sie naprezyc i pierdnac, to moze troche Wam sie rozjasni w umyslach. Ps Rrzepraszam za brak interpunkcji.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

57
12
~przedwojenny oficer 2013-08-04 (18:37) 1 rok 15 dni 21 godzin i 58 minut temu

przed wojną po takim incydencie Miecugow wyzwałby napastnika na pojedynek ale do tego trzeba mieć honor, którego Miecugow nie ma

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

7
2
~AA 2013-08-19 (12:00) 1 rok 1 dzień 4 godziny i 35 minut temu

A DOBRZE MU TAK !!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

2
0
~haha 2013-08-16 (11:41) 1 rok 4 dni 4 godziny i 54 minuty temu

jeśli nie siła argumentu to argument siły

odpowiedz

10
3
~jan 2013-08-13 (08:01) 1 rok 7 dni 8 godzin i 34 minuty temu

fakt faktem, TVN klamie a Miecugow pracuje dla zydokomuszej stacji, wiec jest takim samym sku.wielem. Wiecej takich odwaznych ludzi a oblicze Polski zmieni sie na lepsze. Czas najwyzszy zrzucic zydokomusze kajdany.

odpowiedz

12
3
~tfu 2013-08-09 (19:21) 1 rok 10 dni 21 godzin i 14 minut temu

Róbta co chceta. Zrobił co należało

odpowiedz

9
2
~tfu 2013-08-09 (19:20) 1 rok 10 dni 21 godzin i 15 minut temu

Jutro napiszą , ze został zakatowany . Ha , Ha

odpowiedz

7
1
~Artur Robert Piętka 2013-08-09 (14:21) 1 rok 11 dni 2 godziny i 14 minut temu

Szanowni Państwo! Jestem zbulwersowany tym, że w wyrażaniu swojej dezaprobaty, dla nie lubianego również przeze mnie, redaktora Grzegorza Miecugowa i kłamliwej stacji TVN24, koordynator sekcji młodzieżowej Kongresu Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego w Białymstoku, niejaki Oskar W., do czego się przyznał, gwałtownie wchodzi na scenę, nie tylko, by wyrażać swoje poglądy, ale by, czego upewniłem się oglądając bodaj z dziesięć razy, klatka po klatce zamieszczony w Internecie filmik, wymierzyć red. Miecugowowi swojsko pojmowaną sprawiedliwość za pomocą rąk... I nazywając to pokrętnie "(...)To były symboliczne szturchnięcia, które miały wyglądać jak ciosy(...)"... Zaś na domiar złego sam kreuje się na większą, czy wręcz jedyną ofiarę zajścia, mówiąc: "(...)Pan Miecugow nie ucierpiał w wyniku mojej akcji. To ja ucierpiałem bardziej. Mam liczne siniaki, obdarcia skóry. To ja bardziej fizycznie ucierpiałem, niż redaktor, więc niech nie robi teraz z siebie ofiary.(...)"To znaczy, że jeżeli ktoś napadnie na Prezydenta RP, by tylko go umazać jajkiem, ale wskutek tego zostaną mu przez ochronę wykręcone ręce i załóżmy, zostanie przyparty kolanami do chodnika, wskutek czego także będzie miał liczne obtarcia i zabrudzoną odzież, to zostanie większą ofiarą swojej napaści na Prezydenta, czy idąc za rozumowaniem Oskara W., wręcz jedyną, bo Prezydent będzie miał tylko pobrudzoną odzież...Tak haniebnie czyniąc i rozumując, Oskar W. ośmieszył nie tylko siebie, ale i innych ludzi, którzy podzielają z nim pogląd, że żyjemy w postkomunistycznym państwie. To prawda, że III RP jest państwem postkomunistycznym. Ale kto używa przemocy w dyskursie publicznym, ten nie tyle się ośmiesza, ale daje dowód... na brak dowodów swoich przekonań! I to jest właśnie ów dowód, ale osobistej głupoty!

odpowiedz

9
21
~Pan Miecugow 2013-08-04 (14:36) 1 rok 16 dni 1 godzinę i 59 minut temu

To jest właśnie nasza młoda demokracja. No i nasza tolerancja mimo wszystko, dla przemocy fizycznej. Wydaje mi się że u podstaw takiego zachowania młodego człowieka leży go wychowanie wyniesione z domu. A widocznie On nie ma innych wzorców zachowania, tylko przez przemoc chce wykrzyczeć swoje racje. Szkoda. Uważa, że inaczej nie dotrze do szerszej liczby osób?

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

5
16
~lolo 2013-08-07 (12:52) 1 rok 13 dni 3 godziny i 43 minuty temu

zaznaczył swoją obecność pis-owski ćpun

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

4
2
~aza 2013-08-09 (13:01) 1 rok 11 dni 3 godziny i 34 minuty temu

POBITY????? Trzy razy go szturchnął w ramię i od razu pobity. Ciekawe czy zrobił obdukcję. Nie dał się nikomu pobic w hotelu, sam sobie też nic nie zrobił, bo to tchórz j... więc i obdukcji nie ma, biedny pobity synalek komuszego sługusa.

odpowiedz

11
2
~Max 2013-08-08 (20:53) 1 rok 11 dni 19 godzin i 42 minuty temu

pobity? Kto u was nadaje tytuły? Niesiołowski?

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Odwołano polsko-rosyjski festiwal piosenki w Mrągowie
dodane 2014-08-20 (13:25) 3 godziny i 10 minut temu

materiał foto

Wojna plakatowa między PO a PiS
dodane 2014-08-20 (09:32) 7 godzin i 3 minuty temu

Magda Goebbels. Pierwsza Dama III Rzeszy
dodane 2014-08-19 (12:17) 1 dzień 4 godziny i 18 minut temu

2,5-letnie dziecko w zamkniętym aucie w Sandomierzu. Policjanci zbili szybę
dodane 2014-08-20 (11:46) 4 godziny i 49 minut temu

więcej wiadomości

reporter wp24 chcę wysłać

Zrobiłeś unikalne zdjęcie,
napisałeś ciekawą
wiadomość?

Wyślij je do nas lub załóż
własne konto, na którym
je opublikujesz.

Najlepsze materiały
publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy obawiasz się, że wirus Ebola dotrze do Polski?

liczba oddanych głosów: 4136