więcej

pomorskie

Wypadek koło Bobowa. 19-latka nie żyje.

Policja, WP.PL |  dodane 2012-11-16 (15:05) 1 rok 9 miesięcy 13 dni 23 godziny i 6 minut temu
drukuj


Samochód po wypadku
Samochód po wypadku opinie
Policjanci ze Starogardu Gdańskiego wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do jakiego doszło w pobliżu miejscowości Bobowo. Wskutek uderzenia w drzewo zginęła kierująca fordem 19-latka. Ranna pasażerka trafiła do szpitala.

Przed południem policjanci ze Starogardu Gdańskiego otrzymali zgłoszenie o śmiertelnym wypadku drogowym, jaki wydarzył się na drodze prowadzącej z Bobowa do miejscowości Grabowo. W wyniku uderzenia w drzewo śmierć poniosła 19-latka, która kierowała fordem. Pasażerka samochodu trafiła do szpitala.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, kierująca osobowym fordem kobieta straciła panowanie nad pojazdem, zjechała z drogi, a następnie uderzyła w drzewo. Obrażenia, jakich doznała, okazały się śmiertelne.

Okoliczności wypadku wyjaśnia policja.

(pp)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 5 11.63%
nie 38 88.37%

Przeczytaj też

Jedna osoba zginęła w wypadku na dk nr 5 k. Trzebnicy

aktualizacja 2012-11-17 (14:42) 1 rok 9 miesięcy 12 dni 23 godziny i 29 minut temu

Wypadek w miejscowości Makoszyn. Zderzyły się 3 samochody

dodane 2012-11-16 (07:42) 1 rok 9 miesięcy 14 dni 6 godzin i 29 minut temu

Śmiertelny wypadek w w gdańskiej stoczni

dodane 2012-11-15 (12:50) 1 rok 9 miesięcy 15 dni 1 godzinę i 21 minut temu

Tragiczny wypadek koło Kielc. Zginęła matka i 5-letnia córka

aktualizacja 2012-11-13 (13:15) 1 rok 9 miesięcy 17 dni i 56 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (120)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

4
1
~bishop 2012-11-16 (16:30) 1 rok 9 miesięcy 13 dni 21 godzin i 41 minut temu

Jechała szybko ale bezpiecznie. Tak twierdzą młode bździągwy.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

8
9
ala22 2012-11-17 (16:18) 1 rok 9 miesięcy 12 dni 21 godzin i 53 minuty temu

przyczyna jest oczywista - głupota za kółkiem, lecz zmądrzeć już nie będzie miała okazji, niestety...

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

1
2
~winna 2012-12-28 (02:49) 1 rok 8 miesięcy 2 dni 11 godzin i 22 minuty temu

dobrze ze zabila sie o drzewo a nie zabila innych. pojechala sobie zbyt szybko. dobrze ze sama sie skasowala i juz nie zagraza innym, np mi! ja jezdze ostroznie i boje sie takich szalencow ktorzy zabijaja niewinnych ludzi!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

13
12
~bebe 2012-11-16 (15:37) 1 rok 9 miesięcy 13 dni 22 godziny i 34 minuty temu

co to drzewo tam robi skoro jest zagrożeniem dla kierowców

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

1
1
~mm 2012-11-16 (16:29) 1 rok 9 miesięcy 13 dni 21 godzin i 42 minuty temu

To chyba Scorpio jest ? Ma napęd na tylną oś i nie posiada kontroli trakcji ( mój były nie posiadał ) Także to w skrajnych przypadkach jest gorsze od BMW ba tamte w tych latach miały już wszystkie ASC, a a mój nie miał także niewiele trzeba żeby stracić panowanie nad pojazdem.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

0
1
~normalny 2012-12-15 (23:35) 1 rok 8 miesięcy 14 dni 14 godzin i 36 minut temu

Brak doświadczenia w połączeniu z brakiem wyobraźni i brawurą takie właśnie niosą skutki. 19 lat, najwyżej blade pojęcie o jeździe samochodem i jeszcze szaleńcza jazda. Totalny brak rozumu. I niech nikt mi nie pisze, że nie mam prawa oceniać, bo nie byłem świadkiem. Owszem nie byłem, ale najlepszym dowodem tego z jaką prędkością jechała ta dziewczyna jest wrak samochodu. Wygląda jakby przejechał po nim czołg. Grzała co najmniej ze 120. Przy takiej prędkości ruchy kierownicą muszą być przemyślane i minimalne! Jeden gwałtowniejszy ruch i wylatujesz z drogi! A ona pewnie się przestraszyła jadącej z przeciwka ciężarówki albo coś gdzieś wbiegło i taki skutek. Powinni wprowadzić ograniczenia dla młodych kierowców co do pojemności silnika. Przez pierwsze 2 lata od zdania prawka maksymalnie 1000 ccm, od 2 do 5 lat do 1400 ccm i powyżej 5 bez ograniczeń. I kursy powinni zmienić. Mniej parkowania co do milimetra a więcej jazdy w tym poza obszarem zabudowanym - także jazda w nocy i w złych warunkach (deszcz, śnieg, lód).

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

1
0
~Brak słów 2013-02-05 (14:35) 1 rok 6 miesięcy 24 dni 23 godziny i 36 minut temu

frajer tylko oceniać potrafi.... Dobrze że Ty jesteś taki idealny.

odpowiedz

4
3
~OLAF 2012-11-16 (16:30) 1 rok 9 miesięcy 13 dni 21 godzin i 41 minut temu

SAMOCHÓD PO 30 ROKU ŻYCIA!!!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

9
5
~alladi 2012-11-16 (16:10) 1 rok 9 miesięcy 13 dni 22 godziny i 1 minutę temu

To skutki beznadziejnego szkolenia na PRAWO JAZDY . Uczy się tylko manewrów na placu a nie myślenia na drodze!!! Szkoda mi tych dzieci które giną przez ten porąbany system szkoleń:(

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

9
3
~ona 2012-11-16 (17:37) 1 rok 9 miesięcy 13 dni 20 godzin i 34 minuty temu

Bardzo miła dziewczyna, miała przepiękny głos. W tym roku napisała maturę. Bardzo współczuję jej bliskim. To takie nie fair, że takie osoby giną. Podobno z samochodu wyciągali ją po wszystkim znajomi. To musiał być dla nich wstrząs.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

15
0
~xx 2012-11-16 (16:35) 1 rok 9 miesięcy 13 dni 21 godzin i 36 minut temu

Rozmowa z instruktorem nauki jazdy: Sytuacja: Droga dwujezdniowa, dwa pasy w każdą stronę. Na skrzyżowaniu oznakowanie poziome: lewy pas prosto, prawy prosto i w prawo. Zielona strzałka na sygnalizatorze. Pojazd nauki jazdy na prawym pasie, ja za nim, jadę w prawo, za mną kilka aut z włączonymi prawymi kierunkowskazami. Lewy pas pusty. Zapala się strzałka - 'L' stoi. Wqrzyłem się, wysiadłem i dawaj do instruktora, czemu blokuje ruch, wiedział że pojedzie prosto to czemu nie stanął na lewym pasie???? A facet do mnie w takim stylu: "Proszę Pana, jest mi bardzo przykro, że utrudniam ruch. Niestety, gdyby kursant na egzaminie zachował się w sposób, jak i Pan sugeruj zresztą absolutnie słuszny, to niestety nie zaliczyłby egzaminu" Zdębiałem, pytam faceta dlaczego????? Co złego jest w takim ustawieniu pojazdów na takim skrzyżowaniu? A instruktor spokojnie: - Ponieważ, proszę Pana, w Polsce mamy ruch prawostronny. Należy jeździć prawym pasem. Niedawno mój kursant w takiej sytuacji zmienił pas na lewy i zatrzymał się przed czerwonym światłem. Nie zdał, bo prawy pas wolny. I dlatego my tak uczymy" Osłupiały przeprosiłem i wróciłem do auta. Obłęd. Uczą ZDAĆ EGZAMIN a nie jeździć autem. Pewnie stąd jest tyle wypadków.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

8
2
~Megi 2012-11-17 (13:41) 1 rok 9 miesięcy 13 dni i 30 minut temu

Fakt,mlodym kierowcom brakuje wyobrazni. Ja sama 2 mce po zdaniu egzaminu na prawo jazdy mialam podobny wypadek,tez fordem scorpio. Przy wyprzedzaniu stracilam panowanie nad kierownica,wpadlam w poslizg i wyladowalam na drzewie. Na szczescie nikt ze mna nie jechal,a ja cudem przezylam bez powazniejszych obrazen... To byla nauczka na cale zycie, teraz jezdze naprawde bezpiecznie. Szkoda tylko,ze ta dziewczyna nie miala tyle szczescia...:-(

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
6
~Dominika 2012-11-18 (20:39) 1 rok 9 miesięcy 11 dni 17 godzin i 32 minuty temu

Nikogo nie macie prawa oceniac, nikt nie był z Was świadkiem i nikt nie wie,co sie stało, każdego moze to spotkać, w takich wypadkach giną też ludzie, ktorzy sa zawodowymi kierowcami , wiec to nie jest regula. Niestety, nie tak powinno byc. Byla bardzo utalentowana, spiewałyśmy kiedyś razem w chorze, glos jak aniol, teraz śpiewa w chorze u Pana Boga i jeszcze kiedys ja uslyszymy :) Ja sobie tłumacze to tak,że byłą Panu Bogu potrzebna i gotowa na to .

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

3
4
~MARIA 2012-11-17 (14:11) 1 rok 9 miesięcy 13 dni i 1 minutę temu

NALEŻY ŚCIĄĆ TE ZABÓJCZE DRZEWO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

11
7
~ja 2012-11-16 (16:04) 1 rok 9 miesięcy 13 dni 22 godziny i 7 minut temu

była taka śliczna..taka mądra, zdolna, obdarzona talentem.. szkoda..żegnaj Madziu :(

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

13
9
~greg 2012-11-16 (16:32) 1 rok 9 miesięcy 13 dni 21 godzin i 39 minut temu

kiedy w końcu powycinają te drzewa co stoją kilka centymetrów od drogi ,!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

2
1
muszka_1217 2012-11-22 (15:33) 1 rok 9 miesięcy 7 dni 22 godziny i 38 minut temu

Wiecie co.. jesteście po prostu beszczelni .. Może i jechała za szybko ale to nie nam teraz ją oceniać. A to co niektórzy z was wypisują to świadczy tylko o jednym - brak jakiegokolwiek rozumu.. Jak w ogóle możecie pisać takie teksty?! Jak wy byście się poczuli gdyby ktoś tak pisał o waszej córce, siostrze albo o kimś z rodziny ? Jedna moja rada - zanim coś napiszecie ZASTANÓWCIE się !!! Bo to jest tragedia a nie powód do "głupich " komentarzy.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

2
2
~Jucha 2012-11-19 (00:44) 1 rok 9 miesięcy 11 dni 13 godzin i 27 minut temu

Na tej drodze nie ma ograniczenia. Przepisowo moze jechac 90km/h... Mogla wjechac na pobocze a jak byl piasek to i 70 km/h moglo ja zabic... Jezdze ta droga bardzo czesto... Dziura na dziurze... Dziure pogania... Waska droga i piaszczyste pobocze... A oczywiscie nie ma pieniedzy zeby to zmienic... Dajcie spoczac dziewczynie... Wasze gadanie nic nie da... Zegnaj Madziu...

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~Nieogar. 2012-11-25 (21:13) 1 rok 9 miesięcy 4 dni 16 godzin i 58 minut temu

To nie zadna glupota!! Zjechala troche, zeby si na drodze zmiescic i... stracila panowanie nad pojazdem. Tak sie sklada, ze ta pasazerka byla moja dobra kolezanka.... ;)).

odpowiedz

1
2
~. 2012-11-19 (19:00) 1 rok 9 miesięcy 10 dni 19 godzin i 11 minut temu

Myślałem że żyjÄ
Myślałem że żyjąc w powiecie starogardzkim mieszkam z osobami które mają w sobie choć odrobinę kultury, wspolczucia, dobrego smaku i natury człowieczej. Pomylilem się czytając te komentarze. Osoby obrażajace młoda, bezbronna kobietę po jej śmierci nie mają w sobie ani uczuć ani wyobraźn, są po prostu prostakami i świniami. Bliskie osoby czytające te komentarze założe się że nie mogą zatrzymać łez, już nie mówiąc o tej biednej dziewczynie poniżanej na jakimś dennym forum która się pewnie w grobie przewraca teraz. Żal mi was ludzie, naprawdę. Nie życzę nikomu takiego potraktowania jakie tu zobaczyłem, nawet najgorszemu wrogowi.

odpowiedz