Strona główna serwisu

"Dziennik Bałtycki"/WP.PL

Syn b. posła Lecha Zielonki zmarł na pogotowiu
Syn b. posła Lecha Zielonki zmarł na pogotowiu

"Dziennik Bałtycki"/WP.PL

Syn b. posła Lecha Zielonki zmarł na pogotowiu

Prokuratura prowadzi postępowanie ws. śmierci 30-letniego mieszkańca Nowego Dworu Gdańskiego, syna b. posła Samoobrony Lecha Zielonki. Mężczyzna zmarł w miejscowym pogotowiu ratunkowym - donosi "Dziennik Bałtycki".
Do tragedii doszło 15 września. Trzydziestolatek przyjechał na pogotowie, skarżąc się na ból w klatce piersiowej. Po dwóch godzinach mężczyzna zmarł.

Ojciec zmarłego, były poseł Lech Zielonka, zarzuca personelowi placówki niedopełnienie obowiązków. Po jego zgłoszeniu prokuratura w Malborku wszczęła postępowanie ws. podejrzenia nieumyślnego spowodowania śmierci i błędu w sztuce lekarskiej. Śledczy sprawdzą, czy pracownicy pogotowia zareagowali w tym przypadku prawidłowo.

Zabezpieczono już dokumentację medyczną i przeprowadzono sekcję zwłok, ale na jej wyniki trzeba jeszcze poczekać.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (361)
Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
125
~mgr 2012-09-25 (14:32) 5 godzin i 25 minut temu

NFZ tak kontraktuje pogotowia aby było taniej, ostatnio do mojej tesciowej przyjechało pogotowie w Gdańsku, Kobieta cierpiał , jak sie okazało miała peknietego wrzoda żąłądka po 3 dniach zmarła, ale schrowanej kobiecie przy rozlanym wrzodzie ekipa kazała schodzic z 3 pietra, ich wstepna dignoza, ze to uczulenie spowodowała iz bdanai a w szpitalu przeprowadzono po dobie , kobieta w męczarniach zmarła, po 3 dniach, a Pogotowie tanie zabija obywateli.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 9

Nie zgadzam się z opinią
29
Zgadzam się z opinią
140
bhojczyzna 2012-09-25 (17:36) 2 godziny i 21 minut temu

Nie ukrywam, że tęsknie za czasami gdy każdy bandyta - niezależnie czy był lekarzem, prokuratorem, sędzią, posłem, biznesmenem, czy pospolitym złodziejem - codziennie o 6:00 rano odczuwał duży dyskomfort. Te czasy to oczywiście lata 2005-07 gdy bandytom robiło się niedobrze na sam dźwięk trzech pięknych liter: PiS. Za to właśnie szanuję tą jedyna propolską partię - za bezpardonową walkę z korupcją, której aktualnie mamy zatrzęsienie. W tych czasach zwykły i uczciwy człowiek spał spokojnie. Miał pracę, opiekę lekarską, socjalna i z dumą mógł mówić, że jest Polakiem.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 9

Nie zgadzam się z opinią
9
Zgadzam się z opinią
120
~ściana wschodnia 2012-09-25 (15:57) 4 godziny temu

te gdańskie to jakaś patologia , afera za aferą?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 5

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
96
~J 2012-09-25 (17:52) 2 godziny i 5 minut temu

Lekceważące traktowanie młodego pacjenta,to już norma.Mój 35 letni bratanek,który stracił w pracy przytomność(z bólu) i informował lekarzy na pogotowiu,że krwawi oddając mocz,nie został skierowany na specjalistyczne badania,(bo młody poważnie nie choruje).Lekarz stwierdził,że to na pewno zapalenie miedniczek nerkowych i zlecił antybiotyk.Po pół roku,okazało się,że to rak nerki.Już nie było ratunku.A wcześniejsza diagnoza,i operacja,mogła uratować chłopakowi życie.Ordynator oddziału w którym umierał ten młody człowiek,sugerował złożenie skargi,do Izby Lekarskiej.W rozpaczy,rodzina nie miała na to siły,a szkoda.Tyle się mówi o profilaktyce zdrowotnej.Jak to się ma do tak ewidentnych zaniedbań.Na pohybel konowałom,którzy lekceważą ludzkie życie!!!.Niech idą zamiatać ulice.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 6

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
49
~Per 2012-09-25 (15:50) 4 godziny i 7 minut temu

CZY Mamy Umrzeć czekając miesiącami na dostęp do specjalisty ??!! Już czas zająć się Bardzo Złą Sytuacją Polskiej Służby Zdrowia, a dotyczy to Wszystkich Polaków ??!! W Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Szczecinie, Kielcach, Łodzi, Katowicach, Bydgoszczy, Częstochowie, Radomiu, Płocku oraz Rzeszowie, odbyły się spotkania z panem Wojciechem Kornowskim (byłym właścicielem i menadżerem szpitali w Poznaniu) na temat Jak UZDROWIĆ Polską Służbę Zdrowia. ZNANY jest On z tego, że powiedział dziennikarzowi, że jeśli znajdzie pacjenta (obecnego lub byłego), który jest niezadowolony z obsługi lub jakości leczenia w jego szpitalach to oddaje mu SWOJĄ ROCZNĄ pensję !! Dziennikarz szukał i nie znalazł !! Kornowski UDOWADNIAŁ (PRZYKŁADAMI), że w Polsce można USPRAWNIĆ (publiczną i niepubliczną) Służbę Zdrowia tak, aby pacjenci byli zadowoleni !! Mówił i UDOWADNIAŁ, że TRZEBA TYLKO CHCIEĆ I WIEDZIEĆ JAK TO ZROBIĆ !!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
46
~Irrreeeeth 2012-09-25 (15:31) 4 godziny i 26 minut temu

Przecioeż to jest standard na każdym pogotowiu. Proszę grzecznie usiąść i poczekac w kolejce. Zawał? To nic, pan poczeka. I zobaczcie, zwykły szary człowiek umrze, zero odzewu, musiał umrzeć syn posła, aby zostało to chociaż napomknięte w mediach...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
48
~kk 2012-09-25 (15:19) 4 godziny i 38 minut temu

prosze, jak syn posla to sledztwo idzie jak blyskawica, jak dotyczy to zwyklego obywatela dochodzenia trwaja latami i robi sie wszystko zeby je umorzyc.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
8
Zgadzam się z opinią
51
muminka 2012-09-25 (13:59) 5 godzin i 58 minut temu

hmm jako to jest że jak umierają w takich przypadkach szarzy ludzie to jakoś prokuratura tak ochoczo nie zabiera się do badania takich spraw...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
9
Zgadzam się z opinią
47
~Ewa 2012-09-25 (14:05) 5 godzin i 52 minut temu

Wszyscy lekarze z tego pogotowia powinni być zwolnieni.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
38
~lesio 2012-09-25 (15:07) 4 godziny i 50 minut temu

szkoda faceta, ale jako posel co zrobil zeby to poprawic, nic, korzystal z kliniki rzadowej i mial w d....e zwyklych ludzi

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
34
normalny katolik 2012-09-25 (14:06) 5 godzin i 51 minut temu

Tak się dzieje z normalnymi ludźmi a nie tylko z synami posłów. Syn posła i cóż z tego ot zwykły Kowalski. Że syn byłego posła to ma mieć przywileje?????

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
33
~p0-DATEK23% 2012-09-25 (15:57) 4 godziny temu

gdyby to był syn czy córka jakiegoś dygnitarza z rządu to na 100% lekarze dostaliby sra...ki! p.kOPACZ WIE NAJLEPIEJ JAK TO BYŁO Z JEJ CÓRKĄ !

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
36
~asz 2012-09-25 (14:31) 5 godzin i 26 minut temu

Był posłem? Miał szansę aby ulepszyć służbę zdrowia. Ile zrobił p.poseł w tej sprawie?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
30
~ss 2012-09-25 (15:44) 4 godziny i 13 minut temu

czekali na pogotowiu że może samo przejdzie

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
28
~KPINA-2 2012-09-25 (19:16) 41 minut temu

Mordercy w więzieniach mają szybki dostęp; do specjalistów, wszelakich badań, my płacący składki na świadczenia zdrowotne, niejednokrotnie czekając na ratunek umieramy, i to młodzi ludzie, jak w tym, kraju będzie dobrze?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
32
~paszeko 2012-09-25 (16:34) 3 godziny i 23 minut temu

tak jest niestety w polandii ...uciekajcie z tego kraju!tu nie ma szans na normalne zycie!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
29
~Emeryt 2012-09-25 (16:31) 3 godziny i 26 minut temu

Ja miałem trzy poważne zabiegi oraz trzy błędy lekarskie.Nie mam zaufania do naszych lekarzy.Dobrzy lekarze wyjechali z kraju i pozostały miernoty.Gdybym miał pieniądze to zaskarżył bym szpital i dochodził odszkodowania.W Polsce człowiek biedny jest nikim i powinien umierać.W Polsce nie ma demokracji jest jakiś dziwny krwawy niby kapitalizm.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
30
~doda 2012-09-25 (15:07) 4 godziny i 50 minut temu

Przecież to norma, nierozumiem dlaczego się ten były posełoburza. Każdego sie tak traktuje na "pogotowiu" Mają pecha te osoby które umierają. Taki chory krajowy zwyczaj.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
38
~poiuyt 2012-09-25 (14:06) 5 godzin i 51 minut temu

a ja się pytam kogo to obchodzi ,zgon jakiegoś posła czy innego polityka? nikogo nie obchodzi że zmarł jakiś poseł a tym bardziej jego członek rodziny. Każdy ma swoje problemy. Naszymi problemami posłowie się nie przejmują, a wręcz przeciwnie, żerują na naszych nieszcześciach i umartwionym życiu. Codziennie są przypadki śmierci zwykłych szaraczków na pogotowiu bo np. dzięki naszej wspaniałej polityce zdrowotnej nie udzielono mu natychmiast pomocy i kazali czekać. Ile to osób codziennie zalicza zgon, a my tu się mamy roztrząsać nad śmiercią syna jakiegoś posła, którego ja w dodatku nie kojarzę, pewnie jak większość ludzi? Nie dość że państwo daje skromną zapomogę w przypadku śmierci bliskiej rodziny, to jeszcze nas zalewają śmieciowymi informacjami !!!

odpowiedz