więcej

pomorskie

Syn b. posła Lecha Zielonki zmarł na pogotowiu.

"Dziennik Bałtycki"/WP.PL |  dodane 2012-09-25 (13:30) 2 lata 4 miesiące 4 dni 22 godziny i 24 minuty temu
drukuj


Syn b. posła Lecha Zielonki zmarł na pogotowiu
opinie
Prokuratura prowadzi postępowanie ws. śmierci 30-letniego mieszkańca Nowego Dworu Gdańskiego, syna b. posła Samoobrony Lecha Zielonki. Mężczyzna zmarł w miejscowym pogotowiu ratunkowym - donosi "Dziennik Bałtycki".

Do tragedii doszło 15 września. Trzydziestolatek przyjechał na pogotowie, skarżąc się na ból w klatce piersiowej. Po dwóch godzinach mężczyzna zmarł.

Ojciec zmarłego, były poseł Lech Zielonka, zarzuca personelowi placówki niedopełnienie obowiązków. Po jego zgłoszeniu prokuratura w Malborku wszczęła postępowanie ws. podejrzenia nieumyślnego spowodowania śmierci i błędu w sztuce lekarskiej. Śledczy sprawdzą, czy pracownicy pogotowia zareagowali w tym przypadku prawidłowo.

Zabezpieczono już dokumentację medyczną i przeprowadzono sekcję zwłok, ale na jej wyniki trzeba jeszcze poczekać.

(pp)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 221 82.16%
nie 48 17.84%

W innych serwisach

  • Pytamy.pl: Śmierć

Opinie (361)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

125
2
~mgr 2012-09-25 (14:32) 2 lata 4 miesiące 4 dni 21 godzin i 22 minuty temu

NFZ tak kontraktuje pogotowia aby było taniej, ostatnio do mojej tesciowej przyjechało pogotowie w Gdańsku, Kobieta cierpiał , jak sie okazało miała peknietego wrzoda żąłądka po 3 dniach zmarła, ale schrowanej kobiecie przy rozlanym wrzodzie ekipa kazała schodzic z 3 pietra, ich wstepna dignoza, ze to uczulenie spowodowała iz bdanai a w szpitalu przeprowadzono po dobie , kobieta w męczarniach zmarła, po 3 dniach, a Pogotowie tanie zabija obywateli.

odpowiedz

pokaż 9 ukrytych odpowiedzi

140
29
bhojczyzna 2012-09-25 (17:36) 2 lata 4 miesiące 4 dni 18 godzin i 18 minut temu

Nie ukrywam, że tęsknie za czasami gdy każdy bandyta - niezależnie czy był lekarzem, prokuratorem, sędzią, posłem, biznesmenem, czy pospolitym złodziejem - codziennie o 6:00 rano odczuwał duży dyskomfort. Te czasy to oczywiście lata 2005-07 gdy bandytom robiło się niedobrze na sam dźwięk trzech pięknych liter: PiS. Za to właśnie szanuję tą jedyna propolską partię - za bezpardonową walkę z korupcją, której aktualnie mamy zatrzęsienie. W tych czasach zwykły i uczciwy człowiek spał spokojnie. Miał pracę, opiekę lekarską, socjalna i z dumą mógł mówić, że jest Polakiem.

odpowiedz

pokaż 9 ukrytych odpowiedzi

120
9
~ściana wschodnia 2012-09-25 (15:57) 2 lata 4 miesiące 4 dni 19 godzin i 57 minut temu

te gdańskie to jakaś patologia , afera za aferą?

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

96
1
~J 2012-09-25 (17:52) 2 lata 4 miesiące 4 dni 18 godzin i 2 minuty temu

Lekceważące traktowanie młodego pacjenta,to już norma.Mój 35 letni bratanek,który stracił w pracy przytomność(z bólu) i informował lekarzy na pogotowiu,że krwawi oddając mocz,nie został skierowany na specjalistyczne badania,(bo młody poważnie nie choruje).Lekarz stwierdził,że to na pewno zapalenie miedniczek nerkowych i zlecił antybiotyk.Po pół roku,okazało się,że to rak nerki.Już nie było ratunku.A wcześniejsza diagnoza,i operacja,mogła uratować chłopakowi życie.Ordynator oddziału w którym umierał ten młody człowiek,sugerował złożenie skargi,do Izby Lekarskiej.W rozpaczy,rodzina nie miała na to siły,a szkoda.Tyle się mówi o profilaktyce zdrowotnej.Jak to się ma do tak ewidentnych zaniedbań.Na pohybel konowałom,którzy lekceważą ludzkie życie!!!.Niech idą zamiatać ulice.

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

49
1
~Per 2012-09-25 (15:50) 2 lata 4 miesiące 4 dni 20 godzin i 4 minuty temu

CZY Mamy Umrzeć czekając miesiącami na dostęp do specjalisty ??!! Już czas zająć się Bardzo Złą Sytuacją Polskiej Służby Zdrowia, a dotyczy to Wszystkich Polaków ??!! W Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Szczecinie, Kielcach, Łodzi, Katowicach, Bydgoszczy, Częstochowie, Radomiu, Płocku oraz Rzeszowie, odbyły się spotkania z panem Wojciechem Kornowskim (byłym właścicielem i menadżerem szpitali w Poznaniu) na temat Jak UZDROWIĆ Polską Służbę Zdrowia. ZNANY jest On z tego, że powiedział dziennikarzowi, że jeśli znajdzie pacjenta (obecnego lub byłego), który jest niezadowolony z obsługi lub jakości leczenia w jego szpitalach to oddaje mu SWOJĄ ROCZNĄ pensję !! Dziennikarz szukał i nie znalazł !! Kornowski UDOWADNIAŁ (PRZYKŁADAMI), że w Polsce można USPRAWNIĆ (publiczną i niepubliczną) Służbę Zdrowia tak, aby pacjenci byli zadowoleni !! Mówił i UDOWADNIAŁ, że TRZEBA TYLKO CHCIEĆ I WIEDZIEĆ JAK TO ZROBIĆ !!!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

46
0
~Irrreeeeth 2012-09-25 (15:31) 2 lata 4 miesiące 4 dni 20 godzin i 23 minuty temu

Przecioeż to jest standard na każdym pogotowiu. Proszę grzecznie usiąść i poczekac w kolejce. Zawał? To nic, pan poczeka. I zobaczcie, zwykły szary człowiek umrze, zero odzewu, musiał umrzeć syn posła, aby zostało to chociaż napomknięte w mediach...

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

48
5
~kk 2012-09-25 (15:19) 2 lata 4 miesiące 4 dni 20 godzin i 35 minut temu

prosze, jak syn posla to sledztwo idzie jak blyskawica, jak dotyczy to zwyklego obywatela dochodzenia trwaja latami i robi sie wszystko zeby je umorzyc.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

51
8
muminka 2012-09-25 (13:59) 2 lata 4 miesiące 4 dni 21 godzin i 55 minut temu

hmm jako to jest że jak umierają w takich przypadkach szarzy ludzie to jakoś prokuratura tak ochoczo nie zabiera się do badania takich spraw...

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

47
9
~Ewa 2012-09-25 (14:05) 2 lata 4 miesiące 4 dni 21 godzin i 49 minut temu

Wszyscy lekarze z tego pogotowia powinni być zwolnieni.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

38
2
~lesio 2012-09-25 (15:07) 2 lata 4 miesiące 4 dni 20 godzin i 47 minut temu

szkoda faceta, ale jako posel co zrobil zeby to poprawic, nic, korzystal z kliniki rzadowej i mial w d....e zwyklych ludzi

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

34
3
normalny katolik 2012-09-25 (14:06) 2 lata 4 miesiące 4 dni 21 godzin i 48 minut temu

Tak się dzieje z normalnymi ludźmi a nie tylko z synami posłów. Syn posła i cóż z tego ot zwykły Kowalski. Że syn byłego posła to ma mieć przywileje?????

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

33
3
~p0-DATEK23% 2012-09-25 (15:57) 2 lata 4 miesiące 4 dni 19 godzin i 57 minut temu

gdyby to był syn czy córka jakiegoś dygnitarza z rządu to na 100% lekarze dostaliby sra...ki! p.kOPACZ WIE NAJLEPIEJ JAK TO BYŁO Z JEJ CÓRKĄ !

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

36
6
~asz 2012-09-25 (14:31) 2 lata 4 miesiące 4 dni 21 godzin i 23 minuty temu

Był posłem? Miał szansę aby ulepszyć służbę zdrowia. Ile zrobił p.poseł w tej sprawie?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

30
1
~ss 2012-09-25 (15:44) 2 lata 4 miesiące 4 dni 20 godzin i 10 minut temu

czekali na pogotowiu że może samo przejdzie

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

28
0
~KPINA-2 2012-09-25 (19:16) 2 lata 4 miesiące 4 dni 16 godzin i 38 minut temu

Mordercy w więzieniach mają szybki dostęp; do specjalistów, wszelakich badań, my płacący składki na świadczenia zdrowotne, niejednokrotnie czekając na ratunek umieramy, i to młodzi ludzie, jak w tym, kraju będzie dobrze?

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

32
4
~paszeko 2012-09-25 (16:34) 2 lata 4 miesiące 4 dni 19 godzin i 20 minut temu

tak jest niestety w polandii ...uciekajcie z tego kraju!tu nie ma szans na normalne zycie!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

29
1
~Emeryt 2012-09-25 (16:31) 2 lata 4 miesiące 4 dni 19 godzin i 23 minuty temu

Ja miałem trzy poważne zabiegi oraz trzy błędy lekarskie.Nie mam zaufania do naszych lekarzy.Dobrzy lekarze wyjechali z kraju i pozostały miernoty.Gdybym miał pieniądze to zaskarżył bym szpital i dochodził odszkodowania.W Polsce człowiek biedny jest nikim i powinien umierać.W Polsce nie ma demokracji jest jakiś dziwny krwawy niby kapitalizm.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

30
2
~doda 2012-09-25 (15:07) 2 lata 4 miesiące 4 dni 20 godzin i 47 minut temu

Przecież to norma, nierozumiem dlaczego się ten były posełoburza. Każdego sie tak traktuje na "pogotowiu" Mają pecha te osoby które umierają. Taki chory krajowy zwyczaj.

odpowiedz

38
10
~poiuyt 2012-09-25 (14:06) 2 lata 4 miesiące 4 dni 21 godzin i 48 minut temu

a ja się pytam kogo to obchodzi ,zgon jakiegoś posła czy innego polityka? nikogo nie obchodzi że zmarł jakiś poseł a tym bardziej jego członek rodziny. Każdy ma swoje problemy. Naszymi problemami posłowie się nie przejmują, a wręcz przeciwnie, żerują na naszych nieszcześciach i umartwionym życiu. Codziennie są przypadki śmierci zwykłych szaraczków na pogotowiu bo np. dzięki naszej wspaniałej polityce zdrowotnej nie udzielono mu natychmiast pomocy i kazali czekać. Ile to osób codziennie zalicza zgon, a my tu się mamy roztrząsać nad śmiercią syna jakiegoś posła, którego ja w dodatku nie kojarzę, pewnie jak większość ludzi? Nie dość że państwo daje skromną zapomogę w przypadku śmierci bliskiej rodziny, to jeszcze nas zalewają śmieciowymi informacjami !!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

29
2
~hander 2012-09-25 (15:12) 2 lata 4 miesiące 4 dni 20 godzin i 42 minuty temu

kilkugodzinne oczekiwanie na pomoc w pogotowiu ratunkowym to standard - szum się podniósł dopiero jak ucierpiał syn byłego posla

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Rolnicy do Ewy Kopacz: rozmowy albo protest
dodane 2015-01-30 (07:03) 4 godziny i 51 minut temu

Litewski rząd rozdaje poradnik na wypadek wojny z Rosją
dodane 2015-01-30 (04:29) 7 godzin i 25 minut temu

Seria podpaleń samochodów w Rudzie Śląskiej
dodane 2015-01-30 (06:14) 5 godzin i 40 minut temu

Tomasz Siemoniak: coraz mniej perspektyw na pokojowe rozwiązanie na Ukrainie
dodane 2015-01-29 (12:30) 23 godziny i 24 minuty temu

Tragiczny poród w Zabrzu. Kobieta w ciężkim stanie
dodane 2015-01-30 (07:19) 4 godziny i 35 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy planujesz zaszczepić się przeciwko grypie?

liczba oddanych głosów: 2603