więcej

pomorskie

Syn b. posła Lecha Zielonki zmarł na pogotowiu.

"Dziennik Bałtycki"/WP.PL |  dodane 2012-09-25 (13:30) 2 lata 2 miesiące 26 dni 16 godzin i 27 minut temu
drukuj


Syn b. posła Lecha Zielonki zmarł na pogotowiu
opinie
Prokuratura prowadzi postępowanie ws. śmierci 30-letniego mieszkańca Nowego Dworu Gdańskiego, syna b. posła Samoobrony Lecha Zielonki. Mężczyzna zmarł w miejscowym pogotowiu ratunkowym - donosi "Dziennik Bałtycki".

Do tragedii doszło 15 września. Trzydziestolatek przyjechał na pogotowie, skarżąc się na ból w klatce piersiowej. Po dwóch godzinach mężczyzna zmarł.

Ojciec zmarłego, były poseł Lech Zielonka, zarzuca personelowi placówki niedopełnienie obowiązków. Po jego zgłoszeniu prokuratura w Malborku wszczęła postępowanie ws. podejrzenia nieumyślnego spowodowania śmierci i błędu w sztuce lekarskiej. Śledczy sprawdzą, czy pracownicy pogotowia zareagowali w tym przypadku prawidłowo.

Zabezpieczono już dokumentację medyczną i przeprowadzono sekcję zwłok, ale na jej wyniki trzeba jeszcze poczekać.

(pp)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 221 82.16%
nie 48 17.84%

W innych serwisach

  • Pytamy.pl: Śmierć

Opinie (361)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

125
2
~mgr 2012-09-25 (14:32) 2 lata 2 miesiące 26 dni 15 godzin i 25 minut temu

NFZ tak kontraktuje pogotowia aby było taniej, ostatnio do mojej tesciowej przyjechało pogotowie w Gdańsku, Kobieta cierpiał , jak sie okazało miała peknietego wrzoda żąłądka po 3 dniach zmarła, ale schrowanej kobiecie przy rozlanym wrzodzie ekipa kazała schodzic z 3 pietra, ich wstepna dignoza, ze to uczulenie spowodowała iz bdanai a w szpitalu przeprowadzono po dobie , kobieta w męczarniach zmarła, po 3 dniach, a Pogotowie tanie zabija obywateli.

odpowiedz

pokaż 9 ukrytych odpowiedzi

140
29
bhojczyzna 2012-09-25 (17:36) 2 lata 2 miesiące 26 dni 12 godzin i 21 minut temu

Nie ukrywam, że tęsknie za czasami gdy każdy bandyta - niezależnie czy był lekarzem, prokuratorem, sędzią, posłem, biznesmenem, czy pospolitym złodziejem - codziennie o 6:00 rano odczuwał duży dyskomfort. Te czasy to oczywiście lata 2005-07 gdy bandytom robiło się niedobrze na sam dźwięk trzech pięknych liter: PiS. Za to właśnie szanuję tą jedyna propolską partię - za bezpardonową walkę z korupcją, której aktualnie mamy zatrzęsienie. W tych czasach zwykły i uczciwy człowiek spał spokojnie. Miał pracę, opiekę lekarską, socjalna i z dumą mógł mówić, że jest Polakiem.

odpowiedz

pokaż 9 ukrytych odpowiedzi

120
9
~ściana wschodnia 2012-09-25 (15:57) 2 lata 2 miesiące 26 dni 14 godzin i 1 minutę temu

te gdańskie to jakaś patologia , afera za aferą?

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

96
1
~J 2012-09-25 (17:52) 2 lata 2 miesiące 26 dni 12 godzin i 5 minut temu

Lekceważące traktowanie młodego pacjenta,to już norma.Mój 35 letni bratanek,który stracił w pracy przytomność(z bólu) i informował lekarzy na pogotowiu,że krwawi oddając mocz,nie został skierowany na specjalistyczne badania,(bo młody poważnie nie choruje).Lekarz stwierdził,że to na pewno zapalenie miedniczek nerkowych i zlecił antybiotyk.Po pół roku,okazało się,że to rak nerki.Już nie było ratunku.A wcześniejsza diagnoza,i operacja,mogła uratować chłopakowi życie.Ordynator oddziału w którym umierał ten młody człowiek,sugerował złożenie skargi,do Izby Lekarskiej.W rozpaczy,rodzina nie miała na to siły,a szkoda.Tyle się mówi o profilaktyce zdrowotnej.Jak to się ma do tak ewidentnych zaniedbań.Na pohybel konowałom,którzy lekceważą ludzkie życie!!!.Niech idą zamiatać ulice.

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

49
1
~Per 2012-09-25 (15:50) 2 lata 2 miesiące 26 dni 14 godzin i 7 minut temu

CZY Mamy Umrzeć czekając miesiącami na dostęp do specjalisty ??!! Już czas zająć się Bardzo Złą Sytuacją Polskiej Służby Zdrowia, a dotyczy to Wszystkich Polaków ??!! W Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Szczecinie, Kielcach, Łodzi, Katowicach, Bydgoszczy, Częstochowie, Radomiu, Płocku oraz Rzeszowie, odbyły się spotkania z panem Wojciechem Kornowskim (byłym właścicielem i menadżerem szpitali w Poznaniu) na temat Jak UZDROWIĆ Polską Służbę Zdrowia. ZNANY jest On z tego, że powiedział dziennikarzowi, że jeśli znajdzie pacjenta (obecnego lub byłego), który jest niezadowolony z obsługi lub jakości leczenia w jego szpitalach to oddaje mu SWOJĄ ROCZNĄ pensję !! Dziennikarz szukał i nie znalazł !! Kornowski UDOWADNIAŁ (PRZYKŁADAMI), że w Polsce można USPRAWNIĆ (publiczną i niepubliczną) Służbę Zdrowia tak, aby pacjenci byli zadowoleni !! Mówił i UDOWADNIAŁ, że TRZEBA TYLKO CHCIEĆ I WIEDZIEĆ JAK TO ZROBIĆ !!!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

46
0
~Irrreeeeth 2012-09-25 (15:31) 2 lata 2 miesiące 26 dni 14 godzin i 26 minut temu

Przecioeż to jest standard na każdym pogotowiu. Proszę grzecznie usiąść i poczekac w kolejce. Zawał? To nic, pan poczeka. I zobaczcie, zwykły szary człowiek umrze, zero odzewu, musiał umrzeć syn posła, aby zostało to chociaż napomknięte w mediach...

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

48
5
~kk 2012-09-25 (15:19) 2 lata 2 miesiące 26 dni 14 godzin i 38 minut temu

prosze, jak syn posla to sledztwo idzie jak blyskawica, jak dotyczy to zwyklego obywatela dochodzenia trwaja latami i robi sie wszystko zeby je umorzyc.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

51
8
muminka 2012-09-25 (13:59) 2 lata 2 miesiące 26 dni 15 godzin i 58 minut temu

hmm jako to jest że jak umierają w takich przypadkach szarzy ludzie to jakoś prokuratura tak ochoczo nie zabiera się do badania takich spraw...

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

47
9
~Ewa 2012-09-25 (14:05) 2 lata 2 miesiące 26 dni 15 godzin i 52 minuty temu

Wszyscy lekarze z tego pogotowia powinni być zwolnieni.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

38
2
~lesio 2012-09-25 (15:07) 2 lata 2 miesiące 26 dni 14 godzin i 50 minut temu

szkoda faceta, ale jako posel co zrobil zeby to poprawic, nic, korzystal z kliniki rzadowej i mial w d....e zwyklych ludzi

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

34
3
normalny katolik 2012-09-25 (14:06) 2 lata 2 miesiące 26 dni 15 godzin i 51 minut temu

Tak się dzieje z normalnymi ludźmi a nie tylko z synami posłów. Syn posła i cóż z tego ot zwykły Kowalski. Że syn byłego posła to ma mieć przywileje?????

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

33
3
~p0-DATEK23% 2012-09-25 (15:57) 2 lata 2 miesiące 26 dni 14 godzin i 1 minutę temu

gdyby to był syn czy córka jakiegoś dygnitarza z rządu to na 100% lekarze dostaliby sra...ki! p.kOPACZ WIE NAJLEPIEJ JAK TO BYŁO Z JEJ CÓRKĄ !

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

36
6
~asz 2012-09-25 (14:31) 2 lata 2 miesiące 26 dni 15 godzin i 26 minut temu

Był posłem? Miał szansę aby ulepszyć służbę zdrowia. Ile zrobił p.poseł w tej sprawie?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

30
1
~ss 2012-09-25 (15:44) 2 lata 2 miesiące 26 dni 14 godzin i 13 minut temu

czekali na pogotowiu że może samo przejdzie

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

28
0
~KPINA-2 2012-09-25 (19:16) 2 lata 2 miesiące 26 dni 10 godzin i 41 minut temu

Mordercy w więzieniach mają szybki dostęp; do specjalistów, wszelakich badań, my płacący składki na świadczenia zdrowotne, niejednokrotnie czekając na ratunek umieramy, i to młodzi ludzie, jak w tym, kraju będzie dobrze?

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

32
4
~paszeko 2012-09-25 (16:34) 2 lata 2 miesiące 26 dni 13 godzin i 23 minuty temu

tak jest niestety w polandii ...uciekajcie z tego kraju!tu nie ma szans na normalne zycie!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

29
1
~Emeryt 2012-09-25 (16:31) 2 lata 2 miesiące 26 dni 13 godzin i 26 minut temu

Ja miałem trzy poważne zabiegi oraz trzy błędy lekarskie.Nie mam zaufania do naszych lekarzy.Dobrzy lekarze wyjechali z kraju i pozostały miernoty.Gdybym miał pieniądze to zaskarżył bym szpital i dochodził odszkodowania.W Polsce człowiek biedny jest nikim i powinien umierać.W Polsce nie ma demokracji jest jakiś dziwny krwawy niby kapitalizm.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

30
2
~doda 2012-09-25 (15:07) 2 lata 2 miesiące 26 dni 14 godzin i 50 minut temu

Przecież to norma, nierozumiem dlaczego się ten były posełoburza. Każdego sie tak traktuje na "pogotowiu" Mają pecha te osoby które umierają. Taki chory krajowy zwyczaj.

odpowiedz

38
10
~poiuyt 2012-09-25 (14:06) 2 lata 2 miesiące 26 dni 15 godzin i 51 minut temu

a ja się pytam kogo to obchodzi ,zgon jakiegoś posła czy innego polityka? nikogo nie obchodzi że zmarł jakiś poseł a tym bardziej jego członek rodziny. Każdy ma swoje problemy. Naszymi problemami posłowie się nie przejmują, a wręcz przeciwnie, żerują na naszych nieszcześciach i umartwionym życiu. Codziennie są przypadki śmierci zwykłych szaraczków na pogotowiu bo np. dzięki naszej wspaniałej polityce zdrowotnej nie udzielono mu natychmiast pomocy i kazali czekać. Ile to osób codziennie zalicza zgon, a my tu się mamy roztrząsać nad śmiercią syna jakiegoś posła, którego ja w dodatku nie kojarzę, pewnie jak większość ludzi? Nie dość że państwo daje skromną zapomogę w przypadku śmierci bliskiej rodziny, to jeszcze nas zalewają śmieciowymi informacjami !!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

29
2
~hander 2012-09-25 (15:12) 2 lata 2 miesiące 26 dni 14 godzin i 45 minut temu

kilkugodzinne oczekiwanie na pomoc w pogotowiu ratunkowym to standard - szum się podniósł dopiero jak ucierpiał syn byłego posla

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Na Ukrainie trwają rozmowy Petra Poroszenki z Aleksandrem Łukaszenką
dodane 2014-12-21 (16:15) 13 godzin i 42 minuty temu

Ewa Kopacz do weteranów: służycie Polsce i światu
dodane 2014-12-21 (15:00) 14 godzin i 57 minut temu

Ostatnie przygotowania do startu rakiety nośnej Angara-A5 w Rosji
dodane 2014-12-21 (16:25) 13 godzin i 32 minuty temu

Donald Tusk otworzył dom dziecka w Odporyszowie koło Tarnowa
dodane 2014-12-21 (15:35) 14 godzin i 22 minuty temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 31448