więcej

pomorskie

Syn b. posła Lecha Zielonki zmarł na pogotowiu.

"Dziennik Bałtycki"/WP.PL |  dodane 2012-09-25 (13:30) 2 lata 1 miesiąc 28 dni 11 godzin i 9 minut temu
drukuj


Syn b. posła Lecha Zielonki zmarł na pogotowiu
opinie
Prokuratura prowadzi postępowanie ws. śmierci 30-letniego mieszkańca Nowego Dworu Gdańskiego, syna b. posła Samoobrony Lecha Zielonki. Mężczyzna zmarł w miejscowym pogotowiu ratunkowym - donosi "Dziennik Bałtycki".

Do tragedii doszło 15 września. Trzydziestolatek przyjechał na pogotowie, skarżąc się na ból w klatce piersiowej. Po dwóch godzinach mężczyzna zmarł.

Ojciec zmarłego, były poseł Lech Zielonka, zarzuca personelowi placówki niedopełnienie obowiązków. Po jego zgłoszeniu prokuratura w Malborku wszczęła postępowanie ws. podejrzenia nieumyślnego spowodowania śmierci i błędu w sztuce lekarskiej. Śledczy sprawdzą, czy pracownicy pogotowia zareagowali w tym przypadku prawidłowo.

Zabezpieczono już dokumentację medyczną i przeprowadzono sekcję zwłok, ale na jej wyniki trzeba jeszcze poczekać.

(pp)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 221 82.16%
nie 48 17.84%

W innych serwisach

  • Pytamy.pl: Śmierć

Opinie (361)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

2
0
piasek 2012-09-26 (12:22) 2 lata 1 miesiąc 27 dni 12 godzin i 17 minut temu

Jestem mieszkańcem tego miasteczka i to co się wyprawia w tutejszym pogotowiu to przechodzi ludzkie pojęcie powinni tą placówkę rozj...ć i te wszystkie osoby które tam pracują,mają ludzi za śmieci i tak samo ich traktują a lekarze to już wogóle czują się jak królowie a pacjenci po h.j do nich przychodzą to jest ich myślenie.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
0
~Kalina 2012-09-26 (20:55) 2 lata 1 miesiąc 27 dni 3 godziny i 44 minuty temu

Niektóre opinie to zwykłe DRAŃSTWO ! To przecież nie chodzi o to , kto kim jest , czy to były poseł samoobrony czy PiS-u, jakie to ma do cholery znaczenie! Ludzie !!!! Zmarł nagle młody człowiek !!! Wczujcie się w rolę ojca czy matki !!!!! Kochał swoje dziecko i dla niego jest to WIELKA STRATA ....z całego serca mu współczuję , bo jak dalej żyć ???? Reszta , cała ta gówniana reszta to zwykłe NIC !!!! ZERO !!!! Nic się nie liczy, śmierć dziecka to tak jakby ktoś wyrwał krwawiące serce! Każdy z nas chciałby wiedzieć i każdy ma prawo do znalezienia odpowiedzi na pytanie : DLACZEGO MOJE DZIECKO ????????????!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

5
28
~adaba 2012-09-25 (18:34) 2 lata 1 miesiąc 28 dni 6 godzin i 5 minut temu

Poseł zielonka , już posłem nie jest wiec dobra kasa się skaczyla, a skoro można parę zloty wyciągnąć od pogotowia to czemu nie , parę lub kilkadziesiąt tysięcy wpadnie do kieszenie, bo zapewne kredyty same sie nie spłacą

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

1
0
~jaga 2012-09-25 (23:53) 2 lata 1 miesiąc 28 dni i 46 minut temu

ktory lekarz mial dyzur bo u takiego jednego co ma dyzur z soboty na niedziele to czesto umiera 1 .2 osoby a czasami i 3 dajcie nam lekazy mlodych

odpowiedz

1
0
~CVR 2012-09-25 (21:18) 2 lata 1 miesiąc 28 dni 3 godziny i 21 minut temu

Czyli rozszerzył swe działania seryjny samobójca ?//

odpowiedz

96
1
~J 2012-09-25 (17:52) 2 lata 1 miesiąc 28 dni 6 godzin i 47 minut temu

Lekceważące traktowanie młodego pacjenta,to już norma.Mój 35 letni bratanek,który stracił w pracy przytomność(z bólu) i informował lekarzy na pogotowiu,że krwawi oddając mocz,nie został skierowany na specjalistyczne badania,(bo młody poważnie nie choruje).Lekarz stwierdził,że to na pewno zapalenie miedniczek nerkowych i zlecił antybiotyk.Po pół roku,okazało się,że to rak nerki.Już nie było ratunku.A wcześniejsza diagnoza,i operacja,mogła uratować chłopakowi życie.Ordynator oddziału w którym umierał ten młody człowiek,sugerował złożenie skargi,do Izby Lekarskiej.W rozpaczy,rodzina nie miała na to siły,a szkoda.Tyle się mówi o profilaktyce zdrowotnej.Jak to się ma do tak ewidentnych zaniedbań.Na pohybel konowałom,którzy lekceważą ludzkie życie!!!.Niech idą zamiatać ulice.

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

5
0
~Amito Wisi 2012-09-25 (20:30) 2 lata 1 miesiąc 28 dni 4 godziny i 9 minut temu

Jakby to byl jeden z Walesow to by zyl i jeszcze dostal odszkodowanie.

odpowiedz

2
0
~m 2012-09-25 (20:29) 2 lata 1 miesiąc 28 dni 4 godziny i 10 minut temu

Lecząc się u polskiego lekarza trzeba szybko szukać grabarza.

odpowiedz

0
0
~true 2012-09-25 (20:29) 2 lata 1 miesiąc 28 dni 4 godziny i 10 minut temu

Piszą o tym, bo to syn byłego posła, jakiś lepszy rodzaj człowieka, bardziej go pewnie szkoda? Jak już "były poseł" to nie ma o czym pisać. Jest obywatelem jak każdy, a w tym kraju ludzie umierają, bo system stworzony przez państwo (także przez posłów) nie gwarantuje przeżycia w razie kłopotów ze zdrowiem. Państwo gwarantuje obywatelowi, że dopóki jest zdrowy i pracuje, to będzie płacił coraz to nowe i wyższe podatki. Nic więcej państwo obywatelowi nie może dać zwłaszcza choremu.Niech umiera i nie obciąza budżetu państwa.

odpowiedz

28
0
~KPINA-2 2012-09-25 (19:16) 2 lata 1 miesiąc 28 dni 5 godzin i 23 minuty temu

Mordercy w więzieniach mają szybki dostęp; do specjalistów, wszelakich badań, my płacący składki na świadczenia zdrowotne, niejednokrotnie czekając na ratunek umieramy, i to młodzi ludzie, jak w tym, kraju będzie dobrze?

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

3
3
~kawusia 2012-09-25 (19:56) 2 lata 1 miesiąc 28 dni 4 godziny i 43 minuty temu

LUDZIE ! to że ktoś umarł, NIE JEST TRAGEDIĄ ! tragedią jest jak cię wywalą z pracy, nie masz na czynsz, wywalą z mieszkania, i dalej już tylko tragedie.. TO ŻE KTOŚ UMARŁ, TO SZCZĘŚCIE, NARESZCIE KONIEC TEGO DEBILIZMU, ZWANEGO ŻYCIEM, CIERPIMY TU, BO NASZYM RODZICOM DO GŁOWY NIE PRZYSZŁO ŻEBY SIĘ ZABEZPIECZYĆ PRZED CIĄŻĄ ! proklamować eutanazję! zbiorowo, grupowo.. i nie rozmnażać się ! niech się elity i kapłani wysublimowani do roboty sami wezmą ! wuje jedne !

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

3
0
~mama 2012-09-25 (19:44) 2 lata 1 miesiąc 28 dni 4 godziny i 55 minut temu

Niedziela wieczór. Niemowlę od rana gorączkuje. Paracetamol nie pomaga. Wieczorem dalej 39 st. Doszedł straszny kaszel i katar. Telefon na pogotowie. Pani w słuchawce: to proszę go do nas przywieźć bo my do takiego przypadku nie przyjedziemy, nie ma zagrożenia życia. Za oknem zimno i leje jak z cebra a do pogotowia ok. 5 km. Wybór -zapalenie płuc u dziecka albo prywatny pediatra za 120 zł.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

0
0
~pytanie 2012-09-25 (20:11) 2 lata 1 miesiąc 28 dni 4 godziny i 28 minut temu

Mam 24 lata jestem stosunkowo mlody i chciałbym spytac jaki kraj ma dobrą służbę zdrowia. Chciałbym się nauczyć języka danego kraju i tam wyjechać abym i ja w wieku 30 lat nie mial takiego problemu. Zdolny do pracy jestem to nie jest problem. Prosze pomozcie, podajcie kraje to poczytam.

odpowiedz

1
0
rmanka 2012-09-25 (20:08) 2 lata 1 miesiąc 28 dni 4 godziny i 31 minut temu

Panowie poslowie, do tego doprowadziliscie polska sluzbe zdrowia. Pana stanowisko posla, doprowadzilo do szybkiej reakcji prokuratury. Szara masa nie ma takiej mozliwosci. Mimo wszystko wyrazy wspolczucia.

odpowiedz

23
2
~młody lekarz 2012-09-25 (19:27) 2 lata 1 miesiąc 28 dni 5 godzin i 12 minut temu

Służba zdrowia jest po prostu chora.Przeciętny Kowalski,nie ma pojęcia o ograniczeniach,jakie mówiąc kolokwialnie"trzymają nas lekarzy za mordę".Już nie chodzi o to,że na specjalistę czeka się wiele miesięcy bo na nic nie ma pieniędzy.Często wręcz,mamy nakazane z "góry",aby ograniczać badania(bo drogie),które mogą uratować niejedno życie.Jak widzę tę paranoję,to czasem żałuję,że wybrałem ten zawód.Często spotykam się z sugestią, że wrażliwy człowiek,nie nadaje się do tego zawodu(zawód,czy misja?).Ale wiem,że są jeszcze lekarze z powołania,tacy jak mój tata,dla którego pacjent,jest najwyższą wartośćią..I Tego będę się trzymał.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

5
22
~RED 2012-09-25 (18:13) 2 lata 1 miesiąc 28 dni 6 godzin i 26 minut temu

Można by tu przytoczyć setki przykładów lekarzy oddanych chorym i dobrze wypełniających swoje obowiązki ale... pewnie mnie zakraczecie! Jedno jest pewne - ta śmierć to na pewno nie wina polityków. Pewnie i nie lekarzy z pogotowia, którzy w przypadku zawału u tak młodego człowieka są z regóły bezradni, bo nie są cudotwórcami.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

0
0
~ja 2012-09-25 (20:02) 2 lata 1 miesiąc 28 dni 4 godziny i 37 minut temu

Tak młodo -ze stresu -nie doczeka 67

odpowiedz

2
12
~mądry inaczej 2012-09-25 (19:25) 2 lata 1 miesiąc 28 dni 5 godzin i 14 minut temu

Dość tej nagonki na lekarzy ! Oni muszą dostać podwyżki bo głodują ! Jeśli popełniają błędy to z nędzy, z głodu i z rozpaczy ! Jak im podwyżek i immunitetu nie dacie i nagonki nie przerwiecie, to zaraz jutro wszyscy wyjadą i kto nas będzie leczył ?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

3
0
~uciekinierka 2012-09-25 (19:59) 2 lata 1 miesiąc 28 dni 4 godziny i 40 minut temu

przyczyn tego rodzaju bólu w klatce piersiowej może być wiele, ale w pierwszej kolejności lekarze MUSZĄ wykluczyć zawał! takie są procedury .... kiedyś z powodu podobnego bólu, zabrało mnie z pracy pogotowie, w karetce coś mi podali i zawieźli do szpitala; lekarz z karetki zostawił mnie na korytarzu przed izbą przyjęć na fotelu, a dyżurnemu zespołowi ze szpitala przekazał całą dokumentację; siedziałam na tym korytarzu 2 godziny! kiedy poczułam sie już trochę lepiej zadzwoniłam do męża, bo już zmarzłam i czułam się potwornie zmęczona; przyjechał po mnie a ja zażądałam aby zabrał mnie do domu; myślicie, że ktoś sie zainteresował co się ze mną stało?! przecież mieli dokumentację z pogotowia, były tam moje dane osobowe, minął rok i nikt się nie zainteresował gdzie podziała się pacjentka, którą przywiozło pogotowie ...... wszystko działo się w Warszawie, a zwieziono mnie do Szpitala Praskiego

odpowiedz

140
29
bhojczyzna 2012-09-25 (17:36) 2 lata 1 miesiąc 28 dni 7 godzin i 3 minuty temu

Nie ukrywam, że tęsknie za czasami gdy każdy bandyta - niezależnie czy był lekarzem, prokuratorem, sędzią, posłem, biznesmenem, czy pospolitym złodziejem - codziennie o 6:00 rano odczuwał duży dyskomfort. Te czasy to oczywiście lata 2005-07 gdy bandytom robiło się niedobrze na sam dźwięk trzech pięknych liter: PiS. Za to właśnie szanuję tą jedyna propolską partię - za bezpardonową walkę z korupcją, której aktualnie mamy zatrzęsienie. W tych czasach zwykły i uczciwy człowiek spał spokojnie. Miał pracę, opiekę lekarską, socjalna i z dumą mógł mówić, że jest Polakiem.

odpowiedz

pokaż 9 ukrytych odpowiedzi

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Tysiące domów na Podlasiu bez prądu
dodane 2014-11-22 (08:41) 15 godzin i 58 minut temu

materiał wideo

PiS: przedstawimy analizę ws różnicy między exit polls a wynikami wyborów
dodane 2014-11-21 (13:40) 1 dzień 10 godzin i 59 minut temu

materiał wideo

Wyniki wyborów w sejmikach wojewódzkich
dodane 2014-11-22 (22:50) 1 godzinę i 49 minut temu

Rosyjskie pociski spadają na Ukrainę. Artyleryjski ostrzał
dodane 2014-11-21 (13:02) 1 dzień 11 godzin i 37 minut temu

Paweł Kowal: Putin za często mówi o broni nuklearnej; błąd krymski może być powtórzony
dodane 2014-11-21 (12:40) 1 dzień 11 godzin i 59 minut temu

Grzegorz Schetyna w "Sueddeutsche Zeitung": UE musi mieć nowe sankcje dla Rosji
dodane 2014-11-21 (07:13) 1 dzień 17 godzin i 26 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy powinno się unieważnić wybory samorządowe?

liczba oddanych głosów: 8825