Strona główna serwisu
Żołnierze sił pokojowych ONZ oskarżeni o wykorzystywanie seksualne dzieci w Republice Środkowoafrykańskiej

Żołnierze sił pokojowych ONZ oskarżeni o wykorzystywanie seksualne dzieci w Republice Środkowoafrykańskiej

• UNHCHR wysunęło kolejne oskarżenia wobec żołnierzy ONZ
• Wojskowym zarzuca się seksualne wykorzystywanie dzieci
• Sprawa dotyczy misji w Republice Środkowoafrykańskiej
• AP: jest 6 nowych przypadków nadużyć seksualnych wobec nieletnich
Flaga ONZ Flaga ONZ ()
Domniemane przestępstwa, w tym gwałty, w większości popełnione w 2014 roku, wyszły na jaw w ciągu ostatnich kilku tygodni; władze Republiki Środkowoafrykańskiej, podobnie jak Unia Europejska wyraziły zaniepokojenie i badają sprawę - informuje Biuro Wysokiego Komisarza ONZ ds. Praw Człowieka (UNHCHR) z siedzibą w Genewie. Agencja Associated Press pisze o sześciu nowych przypadkach nadużyć seksualnych wobec nieletnich.

- To są wyjątkowo poważne oskarżenia, kluczowe jest pilne i dogłębne zbadanie tych spraw - podkreślił w oświadczeniu Wysoki Komisarz ONZ ds. Praw Człowieka Zeid Ra'ad Al-Hussein. - Zbyt wiele tych przestępstw wciąż nie zostało ukaranych, a ich sprawcy cieszą się pełną bezkarnością - dodał.

UNHCHR poinformowało, że jej pracownicy porozmawiali z pięcioma dziewczętami i chłopcem, którzy twierdzili, że ich prześladowcy uczestniczyli w unijnych i francuskich operacjach w RŚA. Do przypadków nadużyć dochodziło najprawdopodobniej niedaleko obozu dla uchodźców wewnętrznych w pobliżu lotniska w stolicy RŚA Bangi.


Trzy dziewczęta poinformowały, że ich prześladowcy należeli do gruzińsko-unijnego kontyngentu; 7-letnia dziewczynka i 9-letni chłopiec powiedzieli, że byli wykorzystywani przez francuskich żołnierzy z operacji wojskowej Sangaris - sprecyzowało UNHCHR.

W tajnym raporcie UNHCHR z 2014 roku udokumentowano przypadki seksualnego wykorzystywania nieletnich chłopców przez francuskich żołnierzy w RŚA w 2014 roku, gdy organizowana była tam misja ONZ (Minusca). Raport opiera się na wywiadach z ofiarami, przeprowadzonych między majem a czerwcem 2014 roku przez pracownika UNHCHR oraz przedstawiciela UNICEF. Bezdomni i głodujący chłopcy opowiadali, jak żołnierze wykorzystywali ich seksualnie w zamian za jedzenie i pieniądze na terenie ośrodka uchodźców wewnętrznych w Bangi.

W czerwcu 2015 roku ONZ opublikowała przegląd swych operacji pokojowych; w dokumencie tym zawarto rekomendację, by państwa, których siły pokojowe dopuszczają się przestępstw seksualnych wobec dzieci, były wykluczane z misji.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (26)
Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
110
~polak 2016-01-29 (13:29) 3 godziny i 11 minut temu

Żołnierze działali pod flagą ONZ a więc odpowiedzialność poza tymi bandytami ponosi również ONZ. Skandal!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
99
~poczytajcie w necie 2016-01-29 (13:52) 2 godziny i 48 minut temu

ONZ nigdy nie było organizacją pokojową i pomagającą ludziom.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
35
Zgadzam się z opinią
61
~Oglądałem -podziwiałem 2016-01-29 (13:46) 2 godziny i 54 minut temu

" należeli do gruzińsko-unijnego kontyngentu; To ten odział co tak dzielnie na filmie "Pięć dni Wojny " ratował dziennikarzy przed bolszewickim najazdem na gruzję ?to ci żołnierze dzielnego prezydenta co teraz go poszukuje prokurator i własny naród ? Przyjaciel pan Kaczyńskiego Lechosława i i innych światłych Polaków .To ten oddział ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
20
~Piotr 2016-01-30 (12:43) 3 godziny i 57 minut temu

Ciekawe gdzie te syte wypłaty i emerytury mają, chyba w Niemczech i Angli, większość rąbie za 1300, mają na rachunki i i jedzenie z biedry, cieszymy się,że mamy dodatni wzrost gosp. i przeszliśmy kryzys bez szwanku. Ja pracowałem w latach kryzysu w Niemczech, moi pracodawcy nawet nie wiedzieli o co z tym kryzysem za bardzo chodzi, żałuję, że tu wróciłem, żeby zarabiać na podatki i właściciela firmy, w której pracuję, pozdro

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
20
~joanna-winiarska1 2016-01-29 (13:35) 3 godziny i 5 minut temu

Zwyrodnialcy mam nadzieje ze za to zaplaca.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
14
Zgadzam się z opinią
31
~amikopa 2016-01-29 (13:32) 3 godziny i 8 minut temu

Unia bez Boga i Dekalogu nie może się ostać.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
17
~joźin 2016-01-29 (14:07) 2 godziny i 33 minut temu

W tej misji byli również jankiescy żandarmi. Oni mają w mordowaniu i innych rzeczach worawę. Patrz kraje na całym naszym globie.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
15
~Znafca 2016-01-29 (13:39) 3 godziny i 1 minutę temu

Jest to banalne a wręcz nudne.Nie jestem wcale zaskoczony.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
13
~tak 2016-01-29 (14:38) 2 godziny i 2 minuty temu

W Nato nie ma zolnierzy tylko zindoktryzowani psychole ktorzy nie wiedza w imie kogo i czego zabijają,szkoda ich dzieci bo one beda zyc w tym piekle po nich pozostawionym

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
11
~użytkownik_ 2016-01-30 (11:27) 5 godzin i 13 minut temu

Bardzo polecam film "Ziemie niczyja" o wojnie w Jugosławii, o tym jak naprawdę działa NATO, ONZ etc., międzynarodowe organizacje "bezpieczeństwa".....

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
8
~użytkownik_ 2016-01-30 (11:25) 5 godzin i 15 minut temu

ale przecież ONZ jest za i promuje stosunki pederastyczne ...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
7
~M 2016-01-29 (17:12) 23 godzin i 28 minut temu

Asertynosc powinna byc na miare mozliwosci... Minister Beck byl bardzo asertywny I brzmialo to dobrze tylko ze w wojnie bedacej nastepstwem takiej postawy zginal co piaty Polak... Proponuje asertywnosc na miare rzeczywistych mozliwosci Polski I jej polozenia geograficznego. Nie jestesmy wyspa jak Wielka Brytania

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
5
~Kara obciecia penisa ! 2016-01-30 (14:39) 2 godziny i 1 minutę temu

Srtara jak swiat sprawa . rodzina bedakow za 5 kg ryzu daje swe dzieciatko w wieku lat od 8 do 14 a zoldak co ma hel niebiesko nienieski bzyka ta dziecine kiedy i jak chce . Ten to bandycki proceder jest znany juz od 1970 roku. I do dzis zadnemy bandycie nie obcieli penisa ! Narody trzeba dzielic i klocic to jest wtedy aj waj kasiorka !

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
4
~bella 2016-01-31 (03:26) 13 godzin i 14 minut temu

znowu zolnierze z usa zrobili syf

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
3
~LOL 2016-01-30 (18:11) 22 godzin i 29 minut temu

Naprzyjmowali w swoje szeregi mahometan i innych świrów, a teraz nagle wielki szok.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~elpololo 2016-02-01 (04:41) 11 godzin i 59 minut temu

Widac ze wszyscy tacy sami badziorami takie jak ISIS i inni terrorysci !!!!!!!!!!!!! ale pamietajcie ze Bog jest !!!!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
ala22 2016-01-31 (20:27) 20 godzin i 13 minut temu

żołnierze, a może to kapelani byli, ci to lubiom pomaczać kapucyna

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~yueu 2016-01-31 (18:02) 22 godzin i 38 minut temu

Rozgonic te bande oprychow z ONZ!!!Oni nie sa zdolni wykonywc zadan powierzonych!;

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
0
~Niedziwisz 2016-01-30 (13:25) 3 godziny i 15 minut temu

Czy możecie wreszcie odczepić się od świętych mężów-misjonarzy. Przecież to o nich jest ten tekst. Że se pociupciali dzieciątka wielbiąc pana pod niebiosy...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
9
Zgadzam się z opinią
0
~Katolik. 2016-01-30 (20:22) 20 godzin i 18 minut temu

Przecież to zboki emigranci Wiejscy z Polski. Najemnik Wiejski z Polski to gorszy jak terrorysta. Emigrant najemnik Wiejski z Polski to nawet siostrze nie przepuścił . Polski Emigrant Najemnik to zbok.

odpowiedz