Strona główna serwisu
Zenon Kubiak

Zenon Kubiak

Zmiany w poznańskim zoo. Zwiedzający będą mogli karmić zwierzęta

Zmiany w poznańskim zoo. Zwiedzający będą mogli karmić zwierzęta

• Nowa dyrektor poznańskiego zoo chce uatrakcyjnić zwiedzanie obiektu
• Zwiedzający będą mogli pod nadzorem pracowników karmić zwierzęta
• Będą organizowane spotkania z opiekunami zwierzaków, którzy opowiedzą o zwyczajach swoich podopiecznych
• Zwierzęta otrzymają też nowe zabawki, a na urodziny torty z ulubionych smakołyków
Ewa Zgrabczyńska to nowa dyrektor ogrodu zoologicznego w Poznaniu, która objęła stanowisko dopiero 10 stycznia. Już jednak zapowiedziała, że chce wprowadzić szereg zmian w funkcjonowaniu placówki wzorowanych na tych, które od lat stosują inne ogrody na całym świecie.

Główna zmiana polega na tym, że zwierzęta mają bardziej oswajać się z obecnością ludzi, którzy przyszli je zobaczyć. Zwiedzający mają mieć możliwość karmienia zwierząt, oczywiście pokarmem, który jest odpowiedni dla danego gatunku. Ma to stanowić nie tylko dodatkową atrakcję, ale też mieć duży walor edukacyjny – uczyć ludzi, że zwierząt nie można karmić nieodpowiednim pożywieniem, które może im zaszkodzić. To najprawdopodobniej dokarmianie chipsami i słonymi paluszkami doprowadziły kilka tygodni temu do śmierci dwóch osiołków w Starym Zoo.

Oprócz karmienia przez zwiedzających zwierzęta mają też hucznie świętować swoje urodziny. Z tej okazji mają być częstowane tortami przygotowanymi ze swoich ulubionych smakołyków. Nowa dyrektor zoo chce też, aby zwierzęta dostawały zabawki, które mają im zapewnić trochę ruchu, a zwiedzającym dodatkową atrakcję.


Ewa Zgrabczyńska chce też popularyzować wiedzę o poszczególnych gatunkach zwierząt. W tym celu mają odbywać się regularne spotkania z ich opiekunami, na których opowiedzą o zwyczajach swoich podopiecznych. Pierwsze z takich spotkań odbyło się w miniony weekend w Starym Zoo. W jego trakcie można było posłuchać opowieści o żyjących w pawilonie zmiennocieplnych żabach, piraniach i „smokach”, czyli waranach z Komodo.

Kolejne spotkanie odbędzie się w niedzielę, 7 lutego o godz. 12, 13 i 14 także w Starym Zoo. Tym razem będzie można posłuchać ciekawostek na temat żyjących tu gadów.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.


Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? Wyślij nam zdjęcia. Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Twoim regionie.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (35)
Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
66
~Pukiel 2016-02-03 (17:14) 25 minut temu

A kiedy karmienie tygrysów? Przyjdę z teściową...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
25
~rgr 2016-02-03 (15:04) 2 godziny i 35 minut temu

na terenie Chorzowskiego zoo dawno mozna kupic marchewki i inne tam jabłka....

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
18
~Ala 2016-02-03 (13:54) 3 godziny i 45 minut temu

Tak jest w krajach Europy Zach. Np. w Salzburgu na Hellbrunnerstraße 60 w ZOO można na terenie ogrodu kupić specjalne jedzenie i karmić zwierzęta. Także można kupić ulgowy bilet dla psa z ktorym można spacerować po ogrodzie.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
9
~Deichmann 2016-02-04 (09:32) 8 godzin i 7 minut temu

Czy były prezydent będzie miał też swój wybieg ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
3
~Kaskader 2016-02-04 (11:49) 5 godzin i 50 minut temu

A kiedy można będzie wreszcie wchodzić na wybiegi dla zwierząt? Na przykład do niedźwiedzi czy tygrysów? Dyrekcji ZOO odpadnie problem karmienia tych zwierząt, same sobie złapią "mięsko"...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
3
~????????? 2016-02-03 (18:28) 23 godzin i 11 minut temu

Zmiany w zoo??? To znaczy, że czerwone małpy na bruk?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
5
zielony_tt 2016-02-03 (16:17) 1 godzinę i 22 minut temu

Mainstreamowe media jakiś czas temu nagłośnili sprawę zachowań osiołków z poznańskiego ZOO i list tamtejszej radnej.Osiołki stały się ulubieńcem zwolenników PO.Tak je polubili że masowo przychodzili do ZOO i karmili osiołki chipsami.No i osiołki zdechły.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
1
~bartek 2016-02-05 (14:07) 3 godziny i 32 minut temu

nastepnym etapem bedzie dokarmianie piranii piersia

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
1
~Kolo z Pikolo 2016-02-05 (11:44) 5 godzin i 55 minut temu

Koszt karmienia zostanie przeniesiony na zwiedzających ! Dobre sobie !

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
2
~solei 2016-02-04 (23:48) 17 godzin i 51 minut temu

Rzucać na wybiegi lwów dietetycznych z PO, skoro kradzione nie tuczy to złodziejskie też nie powinno!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
2
~to ya 2016-02-04 (20:22) 21 godzin i 17 minut temu

Ptaszki w Poznaniu ćwierkają że Zgrabczyńska będzie dyrektorką poznańskiego ZOO jeszcze krócej niż jej poprzednik Pan Niweliński :) !!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
1
~bleble 2016-02-04 (16:51) 48 minut temu

czyli bardzo dobrze, część kosztów utrzymania poniosą zwiedzający a nie ci którzy nie chodzą do zoo

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
1
~magda 2016-02-04 (10:10) 7 godzin i 29 minut temu

Ja bym proponowała zwiększenie dostępności zwiedzających do wybiegów, tzn obecnie trudno obejrzeć zebry, żyrafy czy tygrysy, bo dostęp jest tylko z 1 strony a wybieg wielki. Można wziąć przykład z zoo w Gdańsku, gdzie dostęp jest z 3 stron! To samo z nowym wybiegiem dla niedźwiedzi - drogi projekt, a niedźwiedzie uciekają w niewidoczne części wybiegu, gdzie nie mają kontaktu z ludźmi, przez których z resztą zostały skrzywdzone, więc cóż się dziwić....

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
0
~lol 2016-02-05 (12:44) 4 godziny i 55 minut temu

A to taka ważna sprawa ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
0
~poznanczyk 2016-02-04 (21:18) 20 godzin i 21 minut temu

Mnie sie np nie podoba dlaczego w nowym zoo nie wolno jezdzic na rowerze?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
0
~toja 2016-02-05 (16:15) 1 godzinę i 24 minut temu

to może zwolnić opiekunów zwierząt bo jak zwiedzający będą karmić zwierzęta to po co pracownicy.. Dyrektor zoo Poznań niech nauczy się szanować pracowników !!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
4
~Mirka 2016-02-03 (16:07) 1 godzinę i 32 minut temu

Dobre wiadomości, wygląda na to, że nowa dyrektor ZOO to bardzo dobry nabytek. Powodzenia.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~hhhh 2016-02-10 (22:57) 18 godzin i 42 minut temu

Głupie i mądre zarazem

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~MAC 2016-02-05 (15:30) 2 godziny i 9 minut temu

A będzie można patrzeć na kopulację osiołków?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Bolec 2016-02-05 (08:43) 8 godzin i 56 minut temu

Nie pozwól aby domena jaroslaw-kaczynski.pl wpadla w niepowolane rece!!! Licytacja na allegro od 1 zł!

odpowiedz