Strona główna serwisu
Violetta Baran

oprac.Violetta Baran

Zabójstwo studenta w Krakowie: dwie kolejne osoby w areszcie

Zabójstwo studenta w Krakowie: dwie kolejne osoby w areszcie

Krakowski sąd zdecydował, że do aresztu trafią dwie osoby podejrzane o pomaganie nożownikowi z krakowskiego Kazimierza, który we wtorek miał śmiertelnie ugodzić nożem 21-letniego mężczyznę.
- Sąd uwzględnił w piątek wniosek prokuratora i wydał postanowienie o zastosowaniu aresztu tymczasowego na miesiąc dla dwójki podejrzanych o poplecznictwo - powiedział PAP prok. Jacek Para z Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

21-letni student został zabity we wtorek późnym wieczorem w okolicy skrzyżowania ulic Miodowej i Brzozowej w krakowskiej dzielnicy Kazimierz. Uczestniczący w sporze z nieustalonymi osobami 38-letni Damian S. wszedł do lokalu, w którym pracował, wziął nóż i wrócił na miejsce awantury. Tam zaatakował 21-letniego mieszkańca Krakowa, sądząc, że brał on udział w sporze.

W rzeczywistości przebywający tam 21-latek wyjaśniał z innymi osobami kwestie kolizji drogowej i nie miał nic wspólnego z awanturą. Po ataku, mimo prowadzonej reanimacji, młody mężczyzna zmarł w karetce.38-latka udało się zatrzymać kilka godzin później. Ścigany miał najpierw pobiec do restauracji, w której pracował, gdzie ukrył narzędzie zbrodni. Później szukał schronienia w domu u najbliższych. Tam znaleźli go policjanci. Był pod wpływem alkoholu. Zatrzymane zostały także dwie inne osoby, podejrzewane o udzielanie pomocy zabójcy i zacieranie śladów przestępstwa.

W czwartek Damian S. usłyszał zarzut zabójstwa. Podczas przesłuchania potwierdził fakt ugodzenia nożem ofiary, jednak nie przyznał się do winy twierdząc, że nie chciał zabić. Skorzystał też z prawa do odmowy wyjaśnień. Według wstępnych ustaleń policji ofiara nożownika była przypadkowa. Sąd aresztował go w czwartek na trzy miesiące.

Także w czwartek po południu prokurator przedstawił zarzuty poplecznictwa (pomagania sprawcy w uniknięciu odpowiedzialności karnej poprzez zacieranie śladów przestępstwa) dwóm zatrzymanym osobom: Krzysztofowi F. i Marii N.


Podejrzani złożyli wyjaśnienia; zdaniem prokuratury starając się pomniejszyć swoją rolę. Sąd zastosował wobec nich areszt tymczasowym na miesiąc.

Jak podają krakowskie media, zaatakowany chłopak pochodził z Krakowa, ale studiował za granicą. Do Krakowa przyjechał na pogrzeb swojego dziadka.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (97)
Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
338
~slawek 2017-01-06 (18:23) 17 godzin i 22 minut temu

człowiek bierze nóź i wychodzi na ulice by rozstrzygnąć kto ma rację w sporze , nawet gdyby nikomu nic nie zrobił powinien profilaktycznie dostać 10 lat bezwzględnej odsiadki

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
66
Zgadzam się z opinią
244
~qaz 2017-01-06 (18:07) 17 godzin i 38 minut temu

Czy w Krakowie wypełzła patologia i zaczęła wybijać szyby sklepowe w związku z zabiciem Polaka, tak jak to miało miejsce w Ełku??

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 8

Nie zgadzam się z opinią
52
Zgadzam się z opinią
211
~Rynn@ 2017-01-06 (18:14) 17 godzin i 31 minut temu

QQQ gdzie oburzenie prawdziwych polaków ??? Ja sie pytam gdzie ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 9