Strona główna serwisu
Siergiej Ławrow: Rosja nie chce przyjmować z powrotem imigrantów z Norwegii

Siergiej Ławrow: Rosja nie chce przyjmować z powrotem imigrantów z Norwegii

• Ponad 5 tysięcy migrantów w Norwegi ma zostać wydalonych do Rosji
• Oslo zaostrzyło politykę azylową
• Deportacja dotyczy tych, którzy mają ważne rosyjskie wizy
• Rosja nie ma zamiaru ich przyjąć
• Powód? - Podali fałszywe dane o celu przyjazdu do Rosji - tłumaczy szef MSZ Rosji
Oslo, Norwegia Oslo, Norwegia ()
Rosja nie chce przyjąć z powrotem z Norwegii tych imigrantów, którzy trafili tam z Rosji i podali nieprawdziwy cel pobytu na jej terytorium - poinformował we wtorek rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow na dorocznej konferencji prasowej.

Rząd w Oslo poinformował, że chce deportować do Rosji ponad 5,4 tys. osób, które przedostały się do Norwegii z Rosji. Prawicowe władze norweskie zaostrzyły w grudniu politykę wobec ubiegających się o azyl, chcą odesłać do Rosji tych, którzy przybyli z tego kraju. Oslo twierdzi, że Rosja jest dla uchodźców krajem bezpiecznym.

Minister Ławrow oświadczył, że Rosja nie chce przyjąć z powrotem migrantów, którzy podali nieprawdziwe dane na temat celu pobytu na rosyjskiej ziemi.


- Chodzi o ludzi, którzy przyjechali do Rosji w celu podjęcia pracy lub w odwiedziny do krewnych i którzy nie informowali, że celem przybycia do Rosji było przedostanie się tranzytem do Norwegii - podkreślił szef rosyjskiego MSZ.

- Podali fałszywe dane o celu przyjazdu do Rosji, toteż takich ludzi nie chcemy z powrotem przyjąć; naruszyli nasze prawa i ustaliliśmy z właściwymi władzami Norwegii, że na razie zapauzujemy i wypracujemy algorytm, który pozwoli rozwiązać ten problem w interesie zarówno Rosji, jak i Norwegii - dodał Ławrow.

Norwegia - jak pisze Reuters - twierdzi, że kontaktowała się w tej sprawie z rosyjskim MSZ i ma zapewnienie Moskwy, że ta jest gotowa na przyjęcie przynajmniej pewnej części z 5 400 osób, które przekroczyły w ubiegłym roku granicę między oboma państwami; wiele takich osób pochodzi z Syrii.


Rzecznik norweskiego ministerstwa Rune Bjastaad powiedział, że chodzi o możliwość odesłania do Rosji tych, którzy mają ważną wizę i zezwolenie na pobyt.

W ubiegłym tygodniu władze Norwegii odesłały do Rosji pierwszą grupę 13 migrantów z Syrii, Afganistanu, Jemenu i Pakistanu. Rząd Norwegii argumentuje, że odsyła tylko tych migrantów, którzy przeszli przez Rosję i mają pozwolenie na pobyt w tym kraju, dlatego Rosja powinna przyjmować ich z powrotem.

W roku 2015 do Norwegii przez wszystkie granice przybyło ok. 31 000 migrantów. Norwegia nie należy do Unii Europejskiej, ale podobnie jak Szwecja jest częścią strefy Schengen.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (53)
Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
143
~piter 2016-01-26 (18:00) 20 godzin i 13 minut temu

Ale zaczyna sie jazda ze każdy kraj powoli zaczyna sie orientować i chce pozbyć sie tego gorącego kartofla. Bedzie sie działo...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
122
~nie dla muzulmanow 2016-01-26 (17:38) 20 godzin i 35 minut temu

jeli jeden popelnia przestepstwo to wszystkich deportowac

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
117
~adam8888 2016-01-26 (18:39) 19 godzin i 34 minut temu

Rosjanie powinni ich przyjąć i wydalić do kraju z którego do nich przyszli.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
42
~natychmiast 2016-01-26 (17:50) 20 godzin i 23 minut temu

i slusznie odeslac ich do niemiec francji i angli

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
34
~dużo mieć miejsca! 2016-01-26 (21:03) 17 godzin i 10 minut temu

dlaczego nie chcą jechać do Mongoli?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
35
~gosc 2016-01-26 (18:21) 19 godzin i 52 minut temu

Makreli ich odeslac, ona bierze wszystkich, jak leci :)

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
8
Zgadzam się z opinią
40
Historyk. 2016-01-26 (17:30) 20 godzin i 43 minut temu

A kto sfinansował rebelie w Syrii, która zamieniła się w ISIS? Odesłać imigrantów do kraju, który podpalił Syrię. Wcześniej Syria była oazą spokoju w tamtym rejonie świata, gdzie chrześcijanie, jazydzi muzułmanie alawici żyli w pokoju obok siebie, ale USA postanowiły odebrać Rosjanom bazy w tamtym rejonie to podpaliły Syrię.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
34
~TO SKANDAL !!!!!!!!!! 2016-01-27 (09:11) 5 godzin i 2 minuty temu

WŁOCHY I GRECJA DALEJ WYŁAWIAJĄ NIELEGALNYCH EMIGRANTÓW Z MORZA I DOSTARCZAJA DO EUROPY ZACHODNIEJ !!!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
32
~cxza 2016-01-26 (18:04) 20 godzin i 9 minut temu

Ciocia Merkiel jeszcze za nich zapłaci

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
31
~abc 2016-01-26 (18:16) 19 godzin i 57 minut temu

Rosjanie sa mistrzami jak zrobić coś z niczego. Już na wstępie Norwegia jest petentem, który o coś musi prosić. A ruscy wiedzieli kogo przepuszczają i gdzie i to jest najlepsze. Zrobić z kogoś dłużnika na dzień dobry...haha

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
29
~koyot 2016-01-26 (17:48) 20 godzin i 25 minut temu

unia da na utzymanie imigrantow w rosji pare miliardow jest bogata zbiera z nas podatki rozdaje na lewo i prawo a europejczyku tyraj do rety 70 lat w koncu kied<y ludzie przejrzycie na oczy unia to pasorzyt politykow kturz pchaja w swoje tylki

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
25
~ted l 2016-01-27 (16:19) 21 godzin i 54 minut temu

Rosja ma tyle miejsca na Syberii o odpowiedniej temperaturze dla tej muzułmańskiej bandy ,że uciekną szybciej niż wchodzili tam jest tyle miejsca pracy ,że mogą ich przejąć kilka milionów tylko ,że Ruscy nie będą się z nimi cackać

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
25
~VIP 2016-01-28 (09:58) 4 godziny i 15 minut temu

Jak nie cierpię tego ławrowa to tym razem ma całkowitą rację , jak ich przyjęli Duńczycy to teraz niech pija to piwo którego wcześniej naważyli.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
22
~jerko 2016-01-27 (12:28) 1 godzinę i 45 minut temu

Polacy otworzyli oczy wszystkim "dobrym" ludziom zachodu !!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
21
~xxx 2016-01-27 (18:40) 19 godzin i 33 minut temu

Na morzu przejęto z pontonów ok. 1200 emigrantów z Afryki ? Nie wiadomo po co i w jakim celu przywozi się ich do Europy zamiast odstawić na brzeg Afryki ?Czyżby chciano przyjąć większość ludzi z Afryki ? Kto to wreszcie zatrzyma ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
21
~Is 2016-01-27 (09:30) 4 godziny i 43 minut temu

A ciekawe gdzie odsyłają "uchodźców" Niemcy ? Grecja tez nie powinna ich przyjmować, w końcu są to także ci co przedstawili fałszywy podwód przybycia do Europy..... Niby dlaczego Grecja, czy Włochy ma chronić Niemcy, skoro ci nie chcą wesprzeć ich w ochronie granic, wspólnych granic, bo granice Grecji to granice UE....

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
17
~niagara 2016-01-26 (18:32) 19 godzin i 41 minut temu

No jak się Szulc z Petru wezmą to cała Rosije obala, co oni se myślą jak im Angela kazała to maja przyjmować wte i wewte.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
17
~r 2016-01-26 (19:08) 19 godzin i 5 minut temu

ten ciapus od razu powinien dostać z liścia !!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
10
~Znafca 2016-01-27 (16:02) 22 godzin i 11 minut temu

Putin powinien przyjąć jeżeli Norwedzy zapewnią że nie będą protestować i zadbają aby nie było konsekwencji dla Rosji jak "uchodźcy" zostaną wykorzystani jako części zamienne.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
15
~Matthew 2016-01-27 (12:32) 1 godzinę i 41 minut temu

Cieszył się Ławrow, że udało się migrantami zdestabilizować EU i odwrócić uwagę od zgangrenowanej Ukrainy. Teraz rozdarł mordę, że tysiące, które przepuścili przez Rosję dając im wizy, to nie jego problem, bo prawo złamali. Skłamali łobuzy. A Rosja, dziewica niewinna, i on takoż, stoją na straży prawa i tego kłamliwego bydła nie wpuszczą ponownie, żeby nie demoralizowali im prawdomównych i prawo-lubnych rosyjskich pionierów wychowanych na gruncie poszanowania leninowsko-stalinowskich praw .

odpowiedz