Strona główna serwisu
Prezydent Turcji: Rosja musi odpowiedzieć za zabijanie ludzi w Syrii

Prezydent Turcji: Rosja musi odpowiedzieć za zabijanie ludzi w Syrii

• Recep Tayyip Erdogan: Moskwa i Damaszek winni śmierci 400 tys. osób
• Zarzucił Kremlowi próbę utworzenia w Syrii "butikowego państwa"
• Rosjanie atakują IS i syryjskich rebeliantów walczący z siłami Asada
Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan ()
Rosja musi zostać pociągnięta do odpowiedzialności za śmierć ludzi, których zabiła w Syrii - oświadczył w piątek prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan. Zarzucił Moskwie i Damaszkowi, że łącznie odpowiadają za śmierć 400 tys. osób.

Erdogan wypowiedział się na ten temat w Senegalu na wspólnej konferencji prasowej z prezydentem tego kraju Macky Sallem. Jego wypowiedź zrelacjonowała turecka agencja prasowa Dogan.

Erdogan zarzucił Rosji dokonywanie inwazji w Syrii i próbę utworzenia "butikowego państwa" dla swego długoletniego sojusznika, prezydenta Baszara el-Asada. W relacjach z wystąpienia tureckiego przywódcy nie sprecyzowano, na czym owo "butikowe państwo" miałoby polegać.


Rosyjskie lotnictwo od czterech miesięcy dokonuje w Syrii uderzeń na uczestników zbrojnej rebelii przeciwko reżimowi Asada. Celem tych ataków jest nie tylko dżihadystyczne Państwo Islamskie, lecz także ugrupowania popierane przez Turcję i kraje regionu Zatoki Perskiej, co oburza rząd w Ankarze. Syryjscy rebelianci walczący z siłami Asada, a także Zachód zarzucają Rosji, że ofiarą nalotów padają także cywile.

Premier Turcji Ahmet Davutoglu apelował w czwartek do Stanów Zjednoczonych o bardziej zdecydowane stanowisko wobec rosyjskiej interwencji w Syrii. Powiedział, że po każdej dyskusji między Waszyngtonem a Moskwą Rosjanie wręcz nasilali ataki.

Davutoglu oświadczył, że ci, którzy wspierają reżim prezydenta Asada, popełniają zbrodnie wojenne.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (143)
Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
206
~Niczewo nie pajmaju 2016-02-05 (21:05) 20 godzin i 37 minut temu

Wg Turcji i USA walka z Państwem islamskim polega na szkoleniu ,zbrojeniu i wspomaganiu terrorystów.Putin jest za rozbiciem UE,tymczasem dzięki polityce wschodniej USA i NATO mamy zalew islamistów do europy i w najbliższym czasie będziemy mieli Euroislamski terror w Europie.Oczywiście wina Putina.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
13
Zgadzam się z opinią
191
~kaczus1 2016-02-05 (21:39) 20 godzin i 3 minuty temu

Bandzior Erdogan naucza moralności ? Ciekawe

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
8
Zgadzam się z opinią
109
zibikar 2016-02-05 (21:28) 20 godzin i 14 minut temu

W wyniku konfliktu w tureckim Kurdystanie trwającego niemal trzydzieści lat, zginęło ponad 43 tys. ludzi.

odpowiedz

zgłoś do moderacji