Strona główna serwisu
Prezydent Turcji: Rosja musi odpowiedzieć za zabijanie ludzi w Syrii

Prezydent Turcji: Rosja musi odpowiedzieć za zabijanie ludzi w Syrii

• Recep Tayyip Erdogan: Moskwa i Damaszek winni śmierci 400 tys. osób
• Zarzucił Kremlowi próbę utworzenia w Syrii "butikowego państwa"
• Rosjanie atakują IS i syryjskich rebeliantów walczący z siłami Asada
Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan ()
Rosja musi zostać pociągnięta do odpowiedzialności za śmierć ludzi, których zabiła w Syrii - oświadczył w piątek prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan. Zarzucił Moskwie i Damaszkowi, że łącznie odpowiadają za śmierć 400 tys. osób.

Erdogan wypowiedział się na ten temat w Senegalu na wspólnej konferencji prasowej z prezydentem tego kraju Macky Sallem. Jego wypowiedź zrelacjonowała turecka agencja prasowa Dogan.

Erdogan zarzucił Rosji dokonywanie inwazji w Syrii i próbę utworzenia "butikowego państwa" dla swego długoletniego sojusznika, prezydenta Baszara el-Asada. W relacjach z wystąpienia tureckiego przywódcy nie sprecyzowano, na czym owo "butikowe państwo" miałoby polegać.


Rosyjskie lotnictwo od czterech miesięcy dokonuje w Syrii uderzeń na uczestników zbrojnej rebelii przeciwko reżimowi Asada. Celem tych ataków jest nie tylko dżihadystyczne Państwo Islamskie, lecz także ugrupowania popierane przez Turcję i kraje regionu Zatoki Perskiej, co oburza rząd w Ankarze. Syryjscy rebelianci walczący z siłami Asada, a także Zachód zarzucają Rosji, że ofiarą nalotów padają także cywile.

Premier Turcji Ahmet Davutoglu apelował w czwartek do Stanów Zjednoczonych o bardziej zdecydowane stanowisko wobec rosyjskiej interwencji w Syrii. Powiedział, że po każdej dyskusji między Waszyngtonem a Moskwą Rosjanie wręcz nasilali ataki.

Davutoglu oświadczył, że ci, którzy wspierają reżim prezydenta Asada, popełniają zbrodnie wojenne.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (143)
Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
206
~Niczewo nie pajmaju 2016-02-05 (21:05) 10 godzin i 20 minut temu

Wg Turcji i USA walka z Państwem islamskim polega na szkoleniu ,zbrojeniu i wspomaganiu terrorystów.Putin jest za rozbiciem UE,tymczasem dzięki polityce wschodniej USA i NATO mamy zalew islamistów do europy i w najbliższym czasie będziemy mieli Euroislamski terror w Europie.Oczywiście wina Putina.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
13
Zgadzam się z opinią
191
~kaczus1 2016-02-05 (21:39) 9 godzin i 46 minut temu

Bandzior Erdogan naucza moralności ? Ciekawe

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
8
Zgadzam się z opinią
109
zibikar 2016-02-05 (21:28) 9 godzin i 57 minut temu

W wyniku konfliktu w tureckim Kurdystanie trwającego niemal trzydzieści lat, zginęło ponad 43 tys. ludzi.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
96
~icek 2016-02-05 (22:52) 8 godzin i 33 minut temu

haha jak sam wspiera isis kupuje od nich skradzina rope morduje kurdow co za durny hipokryta

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
95
~Marta 2016-02-06 (05:06) 2 godziny i 19 minut temu

Brawo Rosjanie! Brawo! Precz z Turkami bandytami!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
93
~PRZYZWOITYM BYĆ 2016-02-05 (22:37) 8 godzin i 48 minut temu

Człowieku obawiam się, że zapłacisz jeszcze za zestrzelenie rosyjskiego samolotu i finansowanie terrorystów! Twojej ameryce też jak nic się dostanie-za całokształt!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
90
~krak 2016-02-05 (23:19) 8 godzin i 6 minut temu

zaklamany turku a kto morduje kurdow?kto posredniczy w handlu ropa z isis?kto ich zaopatruje w bron? dzieki rosji ukrucily sie zyski?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
85
~Kita 2016-02-05 (21:20) 10 godzin i 5 minut temu

A co wy robicie z Kurdami? - za to że ten naród najbardziej walczy z ISIS mając jedynie karabiny, żadnej ciężkiej broni. Tymczasem Turcja walczy z Kurdami i morduje ich, a od ISIS kupuję ropę za 10 mln dolarów dziennie. Co za kłamliwy turecki rząd

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
76
~tt 2016-02-05 (21:50) 9 godzin i 35 minut temu

Hipokryta który utrzymuje w Syrii swoje bojówki, żeby spokoju nie było. Dżihadyści się wycofują kiedy im odcinają linie zaopatrzenia z Turcji.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
78
~Edward. 2016-02-05 (23:28) 7 godzin i 57 minut temu

Ten zbrodiarz od 5 lat bestialsko morduje Syryjczykow,stworzyl ISIS,kradnie rope naftowa na masowa skale z Syrii,ogromne tereny Syrii zrownal z ziemia.Kiedy Rosja zmiecie z powierzchni ziemi to zbrodnicze panstwo??? Kiedys pladrowali Polske i Europe (Sobieski).Czas najwyzszy aby Rosja z Chinami polozyla kres tego marionetkowaego-zydowskiego panstwa.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
60
~Czielawiek 2016-02-06 (01:01) 6 godzin i 24 minut temu

Wiadomo dlaczego ten pies tak szczeka. Rosjanie podali ze zestrzela kazdy turecki samolot wojskowy nad Syria ktory nie przystosuje sie do regulaminu Rosji nad syria. NATO chce zeby Rosja sie wycofala z Syri bo wojsko Syryjskie z poparciem Rosyjskiego lotnictwa wygrywa z ISIS i zachod musi sprowadzac terorystow z Syri do UE i USA. Przyszla kryska na matyska. )

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
53
~derw 2016-02-05 (23:11) 8 godzin i 14 minut temu

A kiedy Turcy odpowiedzą za gazowanie Kurdów? Turecka paranoja.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
48
~szach 2016-02-05 (21:48) 9 godzin i 37 minut temu

Turki nie macie kłopotów to będą.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
51
~mik 2016-02-05 (21:22) 10 godzin i 3 minuty temu
Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
38
~gość 2016-02-06 (05:59) 1 godzinę i 26 minut temu

Erdogan powinien być odstrzelony. Ten typ to psychol muzułman o zapędach dyktatorskich i zoofilskich.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
39
zenekd60 2016-02-05 (21:11) 10 godzin i 14 minut temu

tak dalej a potem zagwarantować Syrji parasol Atomowy.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
27
~ropo 1 2016-02-05 (23:44) 7 godzin i 41 minut temu

Turecki pies znowu szczeka??? bo nie może kupować - zmieniać ropę na samochody i sprzęt wojskowy/bron i amunicje/ od isis, Ruskie powinny - i tak chyba zrobią - dopilnują Syryjsko- Turecką granicę, i zbombardują wszelkie transporty do i z Syri , do i z Turcji , ????????? i w ten sposób uszczelnią NATO-wską granicę ze wschodem , a tam niech robią co chcą z tym motłochem - piszącym << drutem kolczstym>> .

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
28
~life 2016-02-05 (23:32) 7 godzin i 53 minut temu

wywalić Turcję z Nato

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
24
~Taaaa..... 2016-02-06 (00:52) 6 godzin i 33 minut temu

Ten Cep Erdogan sprawcą mordów na cywilnej Kurdyjskiej ludności z turcji - powinien być za kratami na zawsze !!!! Ale USA kocha go do nieprzytomności za...... no....... wiecie za co ???? ;-))

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
24
~Polka4 2016-02-06 (07:52) 23 godzin i 33 minut temu

A to dopiero hipokryta z tego koziego syna. Panie Putin, przywal im atomem, żeby szybciej skończył się ten obłęd.

odpowiedz