Strona główna serwisu
Prąd poraził dzieci w przedszkolu. Dwie dziewczynki w szpitalu

Prąd poraził dzieci w przedszkolu. Dwie dziewczynki w szpitalu

• Dwie 6-latki zostały porażone prądem w przedszkolu w Jankowicach na Śląsku
• Życiu dziewczynek nie zagraża niebezpieczeństwo
• Dochodzenie w sprawie prowadzi policja
Policja wszczęła śledztwo pod kątem nieumyślnego narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu Policja wszczęła śledztwo pod kątem nieumyślnego narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ()
Jedna z dziewczynek została porażona prądem, gdy złapała za klamkę aluminiowych drzwi. Ucierpiała również jej koleżanka, którą trzymała za rękę. Gdy nauczycielka usłyszała płacz dzieci, natychmiast pospieszyła z pomocą i oderwała je od drzwi. Sama jednak też źle się poczuła. Życiu dziewczynek i ich opiekunce nie zagraża niebezpieczeństwo. 6-latki muszą jednak spędzić kilka dni w szpitalu na obserwacji.

Na razie nie wiadomo, jak doszło do porażenia prądem. Ustalono tylko, że w przedszkolu przeprowadzano poważny remont, w trakcie którego wymieniono instalacje elektryczne i drzwi.

Policjanci stwierdzili, że kilka sekund przed wypadkiem opiekunka grupy otwierała drzwi i nic się jej nie stało. Cała dokumentacja, między innymi z przeprowadzonego remontu, została już zabezpieczona.


Śledztwo prowadzone jest pod kątem nieumyślnego narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.
IAR

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (15)
Nie zgadzam się z opinią
13
Zgadzam się z opinią
29
~Stanisław 2016-03-12 (13:17) 23 godzin i 27 minut temu

Wyniki bzdurne, niewiarygodne, bo zdecydowana większość jest za PIS-em.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
12
~Marzena 2016-03-13 (01:56) 10 godzin i 48 minut temu

FRASYNIUK DOSTAŁEŚ CZERWONĄ KARTKĘ OD NARODU MAŁO CI JESZCZE !!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
9
~elektryk nr. 2 2016-03-12 (16:13) 20 godzin i 31 minut temu

Teoretycznie to możliwe gdy futryna metalowa, jeśli uszkodzona jest izolacja przewodów w pobliżu drzwi, np. do wyłącznika światła i jednocześnie zawilgocona ściana. Zwykły wskaźnik neonowy wykryje przebicie na klamce a przede wszystkim na futrynie. A praktycznie to nie powinno się zdarzyć, bo instalacje elektryczne powinny być zabezpieczone np. wyłącznikiem przeciwporażeniowym.

odpowiedz

zgłoś do moderacji