Strona główna serwisu
Posłowie Kukiz'15 chcą debaty o szczepieniach. Ekspert: gdyby nie szczepienia, nie byłoby połowy narodu polskiego

Posłowie Kukiz'15 chcą debaty o szczepieniach. Ekspert: gdyby nie szczepienia, nie byłoby połowy narodu polskiego

• Posłowie Kukiz'15 chcą debaty na temat bezpieczeństwa szczepień ochronnych
• W Sejmie odbyło się spotkanie Parlamentarnego Zespołu do spraw Bezpieczeństwa Programu Szczepień Ochronnych Dzieci i Dorosłych
• Ekspert: nie mieszajmy medycyny do polityki
Czterech posłów Kukiz'15 wysłuchało wystąpienia Justyny Sochy ze Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach "NON STOP". Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu poseł Piotr Liroy-Marzec zaprzecza, by inicjatywa debaty miała związek z ruchem antyszczepionkowym. Według niego, nikt z członków zespołu nie jest przeciwny szczepieniom, ale są kwestie, które niepokoją rodziców i wymagają wyjaśnienia. Poseł podkreślił, że dyskusja na ten temat toczy się na razie w internecie.

Jak mówi poseł Paweł Skutecki (Kukiz'15), zespół chce zwrócić uwagę na to, że dzieci są szczepione w pierwszej dobie po urodzeniu bez pytania o zgodę rodziców, a czasem wbrew ich woli. Według niego, trzeba przebudować rejestr tak zwanych niepożądanych odczynów poszczepiennych i gruntownie przeanalizować kalendarz obowiązkowych szczepień. Jak mówił Skutecki, sankcje nakładane na rodziców za odmowę szczepień powinny być zniesione, a utworzyć trzeba fundusz odszkodowań za powikłania poszczepienne.

- W medycynie nie ma demokracji, bo jest dyktatura faktów - mówił dr Paweł Grzesiowski, apelując o nie mieszanie medycyny do polityki. Ekspert w dziedzinie profilaktyki zakażeń odniósł się w ten sposób do powołania sejmowego Zespołu ds. Bezpieczeństwa Programu Szczepień Ochronnych Dzieci i Dorosłych.


- Jeżeli zmieni się ustawa o kontroli chorób zakaźnych, to my się oczywiście podporządkujemy - powiedział dr Paweł Grzesiowski i dodał, że "gdyby nie szczepienia, nie byłoby połowy narodu polskiego".
IAR, x-news.pl

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (146)
Nie zgadzam się z opinią
67
Zgadzam się z opinią
171
~fragment 2016-02-10 (16:37) 15 godzin i 37 minut temu

To proszę o wyjaśnienie szczepionki MMR dla dzieci. W przychodni odmówiłem .NIE PODAM TEGO DZIECKU !!! Brawo Kukiz'15 !!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 15

Nie zgadzam się z opinią
43
Zgadzam się z opinią
131
~Banbinooooxx 2016-02-10 (18:17) 13 godzin i 57 minut temu

Dodajmy, że to ekspert od mieszania szamba głową.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
76
~jaro 2016-02-10 (19:02) 13 godzin i 12 minut temu

Nie "NON STOP", barany z wp, ale "STOP NOP". NOP, jak "niepożądane odczyny poszczepienne".

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1