Strona główna serwisu
Zenon Kubiak

Zenon Kubiak

Ojciec i syn, którzy ścigali się samochodami w Poznaniu, powodując wypadek i śmierć pieszego, pójdą do więzienia

Ojciec i syn, którzy ścigali się samochodami w Poznaniu, powodując wypadek i śmierć pieszego, pójdą do więzienia

• W marcu 2015 r. na ul. Wierzbięcice doszło do wypadku, w którym zginął pieszy potrącony przez BMW prowadzone przez 19-latka
• Wkrótce okazało się, że nastolatek ścigał się ulicą z samochodem prowadzonym przez swojego ojca
• Obaj zostali skazani przez sąd na kilka lat więzienia
Do zdarzenia doszło w marcu 2015 r. Na ul. Wierzbięcice jadący z bardzo dużą prędkością kierowca samochodu marki BMW stracił panowanie nad kierownicą, auto przeleciało przez wysepkę tramwajową i wpadło na chodnik, potrącając dwóch pieszych. Jeden z nich, 59-letni mężczyzna zmarł wkrótce w szpitalu.

Jak się okazało, tuż przed wypadkiem BMW ścigało się z drugim samochodem marki Citroen, jadąc po torowisku tramwajowym. Pierwszym autem jechał 19-latek, a drugim jego ojciec, który uciekł z miejsca wypadku. Gdy go zatrzymano, twierdził, że... nie widział wypadku swojego syna, bo bardzo się spieszył.

Proces rozpoczął się w listopadzie 2015 r. i zakończył w czwartek, 18 lutego. Kierowca BMW został skazany na 5 lat pozbawienia wolności oraz 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Jego ojciec usłyszał wyrok 4,5 roku więzienia oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.


Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? Wyślij nam zdjęcia. Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Twoim regionie.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (71)
Nie zgadzam się z opinią
8
Zgadzam się z opinią
273
~pako 2016-02-19 (13:42) 11 godzin i 7 minut temu

obaj do utulizacji, dwa tumany

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
258
~gość 2016-02-19 (13:08) 11 godzin i 41 minut temu

Brawo, brawo, za kradzież bażantów, gość dostał 4 lata. To sprawiedliwość,

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
25
Zgadzam się z opinią
113
~informercial 2016-02-19 (13:14) 11 godzin i 35 minut temu

BMW to dobra marka tylko złą opinię ma przez takich jak ten chłopaczek, bądź takich łysych bez karków, Kratka, to marka wygoda i solidność..

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
58
~II 2016-02-19 (15:57) 8 godzin i 52 minut temu

Morderstwa(a tak) dokonał syn, a ojca dotkliwiej ukarali. He he he he he. A za kradzież batonika babcia dostała 2 lata. Potrzebny jest IV rozbiór Polski.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
56
~jacek.daf 2016-02-19 (15:18) 9 godzin i 31 minut temu

gosc nawet nie byl nacpany ani pijany !!!!!!!!!!!! a Darek nacpany zabil na przejsciu dla pieszych,prawidlowo idaca kobiete,i korwa dwa lata sprawa sie ciagnie i nic !!!!!! o jakiej sprawiedliwosci piszecie !!!?????????? to jest lapowkarstwo i tyle !!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
56
~KIEROWCA 2016-02-19 (22:25) 2 godziny i 24 minut temu

Kierowca BMW został skazany na 5 lat pozbawienia wolności oraz 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Jego ojciec usłyszał wyrok 4,5 roku więzienia oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. - SPRAWIEDLWY WYROK - OBAJ POWINNI STRACIĆ DOŻYWOTNIO PRAWO JAZDY I OBAJ OTRZYMAĆ DOŻYWOCIE,Z PRZYMUSEM PRACY NA ODSZKODOWANIA DLA POSZKODOWANYCH RODZIN.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
45
~123 2016-02-20 (11:28) 13 godzin i 21 minut temu

5lat za morderstwo ? troche malo

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
44
~sędzia na bruk 2016-02-19 (22:17) 2 godziny i 32 minut temu

Za zabicie człowieka 5 lat i 4,5 roku - a ta druga ranna osoba ma trwałe inwalidztwo do końca życia !!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
44
~miłościwy 2016-02-19 (18:45) 6 godzin i 4 minuty temu

takich meneli powinno się powiesić, obu publicznie na latarni na tej ulicy

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
42
~ily 2016-02-20 (00:22) 27 minut temu

5 lat? To jakaś kpina !!!! Chyba jedynki ktoś nie postawił z przodu !!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
42
~back 2016-02-19 (18:06) 6 godzin i 43 minut temu

zginal niczemu niewinny czlowiek,a ojciec byl tez prowodyrem!Gdyby mial troche oleju w glowie to by powstrzymal synka!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
39
~jacek.daf 2016-02-19 (15:21) 9 godzin i 28 minut temu

a co Dareczkiem !!!!!!! byl nacpany i zabil kobiete na przejsciu

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
29
~xyz 2016-02-20 (14:20) 10 godzin i 29 minut temu

Sprawiedliwym wyrokiem to chyba trudno nazwać. Dlaczego obaj dożywotnio nie stracili praw jazdy tylko jeden ? Dlaczego taka niska kara więzienia ? Podobno życie ludzkie najwwyższą wartością...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
23
~bbb 2016-02-20 (19:35) 5 godzin i 14 minut temu

Za zycie czlowieka taka kara marna kara...zalosne.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
22
~prawda 2016-02-20 (12:24) 12 godzin i 25 minut temu

buractwo dorwało sie do aut

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
18
~WIEM CO TO GŁÓD 2016-02-19 (22:27) 2 godziny i 22 minut temu

~II 6 godzin i 28 minut temu Morderstwa(a tak) dokonał syn, a ojca dotkliwiej ukarali. He he he he he. A za kradzież batonika babcia dostała 2 lata. Potrzebny jest IV rozbiór Polski. - BO Z GŁODU WZIĘŁA,NAJPRAWDOPODOBNIEJ BYŁA TAK GŁODNA,ŻE NAWET NIE POMŚLAŁA,ŻE TO KRADZIEŻ.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
20
~kolos. 2016-02-19 (12:56) 11 godzin i 53 minut temu

Jak szajbus w aucie to w BMW , ciekawe dlaczego ? czyżby tam marka tak działała na ludzi.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
14
~Bart 2016-02-19 (19:57) 4 godziny i 52 minut temu

Czy to już wyrok prawomocny?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
11
~aqq 2016-02-20 (04:20) 20 godzin i 29 minut temu

a za co dostal ten z citroena? za nie udzielenie pomocy czy co ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
16
Zgadzam się z opinią
21
~seba 2016-02-19 (16:36) 8 godzin i 13 minut temu

Nóż się w kieszeni otwiera i flaki przewracają na obecny wymiar sprawiedliwości. Syn sprawca wypadku - zabrane prawo jazdy na 10 lat. Ojciec - który nikomu krzywdy nie zrobił - zabrane prawo jazdy dożywotnio. Poczucie sprawiedliwości ma się nijak do wymiaru sprawiedliwości.

odpowiedz