Strona główna serwisu
Nowy wicedyrektor TVP Kultura: kultura to nie tylko sztuka

Nowy wicedyrektor TVP Kultura: kultura to nie tylko sztuka

Chciałbym trochę zmienić formułę publicystyki kulturalnej - stwierdził w programie #dziejesienazywo nowy wicedyrektor TVP Kultura Piotr Zaremba. - W tej chwili to jest chłodna rozmowa między krytykami, którzy mają takie samo zdanie. Zapewnił też, że w TVP Kultura nie będzie czystki kadrowej.
Nowy wicedyrektor wyjawił, że chciałby podczas takich dyskusji obserwować "zderzenie różnych wrażliwości". - To nie znaczy, że któraś ma wygrywać, ja bym nie chciał konserwatywnej czy prawicowej TVP Kultura, tylko takiej, w której są starcia różnych podejść estetycznych czy ideowych - zapewnił Piotr Zaremba.

Na uwagę prowadzącego program Roberta Mazurka, czy wie o tym, że mówi się, iż kultura powinna być lewicująca, kontestacyjna, odparł, że "kultura to nie jest tylko sztuka".

- Kultura to jest także kultura duchowa, historia, nauka, tradycja. Mamy teraz 1050-lecie Chrztu Polski, to też jest temat na bardzo ciekawe audycje, które przypomną, że Polacy w różnych sferach, różne osiągnięcia cywilizacyjne mieli nawet bardzo dawno temu - tłumaczył nowy wicedyrektor TVP Kultura.


Zaremba zapewnił, że w TVP Kultura nie będzie czystki kadrowej. - Jedyny problem tego kanału to otwarcie się na inne środowiska i zwiększenie jego aktywności, przy czym tę większą aktywność rozumiem jako wyjeżdżanie poza Warszawę - tłumaczył.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (210)
Nie zgadzam się z opinią
406
Zgadzam się z opinią
777
~bronco 2016-01-22 (20:26) 21 godzin i 16 minut temu

włączycie sobie TVN i Polsat szczekacze i powinniście być zadowoleni. Jest wolność wyboru kanału TV. Nie musicie oglądać publicznej. Abonamentu też płacić nie musicie . Wasz guru publicznie zobowiązał się, że "jakby co" to on was zwolni z tego zobowiązania. Nie stękać tylko pilot w rękę i na TVN marsz!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 23

Nie zgadzam się z opinią
118
Zgadzam się z opinią
255
~Bożena 2016-01-24 (17:48) 23 godzin i 54 minut temu

Miałam nadzieje, że w TVP Kultura będzie przede wszystkim POLSKA kultura i sztuka, ale mam wrażenie, że przede wszystkim wszędzie w mediach musi być polityka. Trzeba będzie wyrzucić telewizor za okno:)

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
24
Zgadzam się z opinią
139
~koko 2016-01-24 (18:17) 23 godzin i 25 minut temu

Czyli co każdy program ma dyrektora i wicedyrektora! Dobrze że mamy jednego prezydenta

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3