Strona główna serwisu
Nowy wicedyrektor TVP Kultura: kultura to nie tylko sztuka

Nowy wicedyrektor TVP Kultura: kultura to nie tylko sztuka

Chciałbym trochę zmienić formułę publicystyki kulturalnej - stwierdził w programie #dziejesienazywo nowy wicedyrektor TVP Kultura Piotr Zaremba. - W tej chwili to jest chłodna rozmowa między krytykami, którzy mają takie samo zdanie. Zapewnił też, że w TVP Kultura nie będzie czystki kadrowej.
Nowy wicedyrektor wyjawił, że chciałby podczas takich dyskusji obserwować "zderzenie różnych wrażliwości". - To nie znaczy, że któraś ma wygrywać, ja bym nie chciał konserwatywnej czy prawicowej TVP Kultura, tylko takiej, w której są starcia różnych podejść estetycznych czy ideowych - zapewnił Piotr Zaremba.

Na uwagę prowadzącego program Roberta Mazurka, czy wie o tym, że mówi się, iż kultura powinna być lewicująca, kontestacyjna, odparł, że "kultura to nie jest tylko sztuka".

- Kultura to jest także kultura duchowa, historia, nauka, tradycja. Mamy teraz 1050-lecie Chrztu Polski, to też jest temat na bardzo ciekawe audycje, które przypomną, że Polacy w różnych sferach, różne osiągnięcia cywilizacyjne mieli nawet bardzo dawno temu - tłumaczył nowy wicedyrektor TVP Kultura.


Zaremba zapewnił, że w TVP Kultura nie będzie czystki kadrowej. - Jedyny problem tego kanału to otwarcie się na inne środowiska i zwiększenie jego aktywności, przy czym tę większą aktywność rozumiem jako wyjeżdżanie poza Warszawę - tłumaczył.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (210)
Nie zgadzam się z opinią
406
Zgadzam się z opinią
777
~bronco 2016-01-22 (20:26) 7 godzin i 45 minut temu

włączycie sobie TVN i Polsat szczekacze i powinniście być zadowoleni. Jest wolność wyboru kanału TV. Nie musicie oglądać publicznej. Abonamentu też płacić nie musicie . Wasz guru publicznie zobowiązał się, że "jakby co" to on was zwolni z tego zobowiązania. Nie stękać tylko pilot w rękę i na TVN marsz!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 23

Nie zgadzam się z opinią
118
Zgadzam się z opinią
255
~Bożena 2016-01-24 (17:48) 10 godzin i 23 minut temu

Miałam nadzieje, że w TVP Kultura będzie przede wszystkim POLSKA kultura i sztuka, ale mam wrażenie, że przede wszystkim wszędzie w mediach musi być polityka. Trzeba będzie wyrzucić telewizor za okno:)

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
24
Zgadzam się z opinią
139
~koko 2016-01-24 (18:17) 9 godzin i 54 minut temu

Czyli co każdy program ma dyrektora i wicedyrektora! Dobrze że mamy jednego prezydenta

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
14
Zgadzam się z opinią
63
~xz 2016-01-24 (19:18) 8 godzin i 53 minut temu

Chrzest to niech nadaje TVP Historia. Kultura to teatr, film, koncerty, a nie gadające głowy.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
21
Zgadzam się z opinią
63
~obserwator 2016-01-24 (18:55) 9 godzin i 16 minut temu

No i Zaręba swą miłością do prawicy wyprosil wreszcie jakieś stanowisko. Uległość i posłuszeństwo jednej prawdziwej partii zostało nagrodzone. Co do decyzji to jak znam życie nie będzie miał nic do powiedzenia od tego jest Gliński i ich guru Kaczyński.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
17
Zgadzam się z opinią
57
~qant 2016-01-24 (18:26) 9 godzin i 45 minut temu

Czy ktoś wreszcie w typ kultura i innych kanałach tvp przy okazji tak "wielkiego wydarzenia" jak 1050 rocznica wprowadzenia chrześcijaństwa opowie jakimi metodami było wprowadzane chrześcijaństwo na polskich ziemiach i ilu ludzi przepłaciło to swoją krwią.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
20
Zgadzam się z opinią
59
~Rudi 2016-01-24 (18:19) 9 godzin i 52 minut temu

Zaremba i bezstronność - dziękuję!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
85
Zgadzam się z opinią
122
~marina 2016-01-23 (10:12) 17 godzin i 59 minut temu

Ten jąkała na tym stanowisku, to wielka pomyłka. To był dotychczas jedyny program z TVP , który można było z zaciekawieniem oglądać. A teraz??? Dno, Panie, dno.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
48
Zgadzam się z opinią
84
~andys 2016-01-23 (19:58) 8 godzin i 13 minut temu

Litosci! Już myślałem i cieszyłem się , że ten pan zniknął na zawsze z mediów!!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
73
Zgadzam się z opinią
109
~and 2016-01-22 (19:59) 8 godzin i 12 minut temu

1050 audycji o chrzście na 1050 lecie.amen

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
11
Zgadzam się z opinią
44
~marko 2016-01-24 (19:15) 8 godzin i 56 minut temu

Do radia i telewizji wracają upiory. Usuwani są rzetelni i profesjonalni dziennikarze, a na ich miejsce wstawia się "zasłużonych" dla Jarosława Kaczyńskiego.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
14
Zgadzam się z opinią
44
osa 2016-01-24 (19:39) 8 godzin i 32 minut temu

precz ręce od "Kultury"! Same dobre rzeczy dla koneserów i co? Kaczora nam tam wsadzicie?, albo Antka, albo Wąsika z wyrokiem? A może będzie tam celebrowana msza na rozpoczęcie programu?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
11
Zgadzam się z opinią
41
~st 2016-01-24 (19:09) 9 godzin i 2 minuty temu

niezależny i obiektywny zaremba - to zarębisty bzdet i niemożliwe

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
15
Zgadzam się z opinią
41
~wiesław 011 2016-01-24 (17:36) 10 godzin i 35 minut temu

Czy chodzi o program "Ziarno", bo nie doczytałem?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
32
Zgadzam się z opinią
57
~Jan 2016-01-24 (17:57) 10 godzin i 14 minut temu

Wsrod dziennikarzy ktorzy podjeli prace propagandowe dla pis zarowno tych w tv jak ich kolesi rzecznikow. oficjeli to ma sie wrazenie jak cos mowia to zamienili gebe na dolna czesc tulowia. straszny smrod .

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
18
Zgadzam się z opinią
42
~Chłopak roztropek 2016-01-22 (20:41) 7 godzin i 30 minut temu

Super. Może będą transmisje ze spotkań KGW? I to na żywo.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
27
~cubic 2016-01-24 (18:38) 9 godzin i 33 minut temu

msze to w kościołach a nie w telewizji

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
25
~Da Vinci 2016-01-24 (20:14) 7 godzin i 57 minut temu

Kolejny dyletant, nominat. Kompletnie niezborny umysłowo, mający kłopoty z najprostszymi wypowiedziami, będzie pouczał naród co jest kulturą a co nie jest. Zgroza. Partyjny, dyspozycyjny, posłuszny wyrobnik polityczny, zwany nie wiadomo czemu dziennikarzem, będzie kierował niezłym do tej pory kanałem TV. Efekt łatwy do przewidzenia.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
23
zeks 2016-01-24 (18:58) 9 godzin i 13 minut temu

on ma tyle do kultury jak ja do perskiej księżniczki

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
33
Zgadzam się z opinią
52
~yjuk 2016-01-22 (22:07) 6 godzin i 4 minuty temu

Chyba przestanę płacić abonament.

odpowiedz