Strona główna serwisu
Ludność Korei Północnej głodowała, a naukowcy pracowali nad libido przywódcy

Ludność Korei Północnej głodowała, a naukowcy pracowali nad libido przywódcy

• Uciekinier z Korei Północnej ujawnia tajemnice Kim Dzong Ila
• Były dyktator i jego ojciec Kim Ir Sen bardzo dbali o swoje zdrowie
• Nad zapewnieniem im długowieczności pracowało ok. 130 naukowców
• Powołano do tego specjalny pilnie strzeżony instytut
• Badacze zajmowali się libido przywódców, gdy kraj zmagał się z klęską głodu
W latach 90., kiedy Korea Północna zmagała się z klęską głodu, tamtejsi naukowcy pracowali w elitarnym instytucie nad zapewnieniem długowieczności przywódcy Kim Dzong Ilowi i nad poprawą jego libido - powiedział w piątek uciekinier z tego kraju.

Biolog Kim Hieong Su (Kim Hyeongsoo) ujawnił na konferencji w Londynie, poświęconej prawom człowieka, że ok. 130 naukowców wybranych z najlepszych uniwersytetów pracowało w elitarnym instytucie, którego zadaniem było zapewnienie długowieczności i dobrego zdrowia pierwszemu przywódcy Korei Północnej Kim Ir Senowi i jego synowi Kim Dzong Ilowi, który przejął władzę w 1994 r. (zmarł w 2011 r.).

Naukowcy zajmowali się tam m.in. tworzeniem afrodyzjaków z takich elementów jak genitalia lwów i fok, a także ziół znanych w tradycyjnej medycynie - powiedział Kim, który pracował w tym instytucie przez sześć lat.


Zlecono im kiedyś odtworzenie ulubionej przez przywódcę zachodniej marki papierosów z tytoniu importowanego z Afryki. Na początku lat 90. naukowców wysłano do Danii z zadaniem znalezienia sposobów na poprawę jakości północnokoreańskiej wołowiny, która - zdaniem Kim Dzong Ila - nie była wystarczająco delikatna.

Naukowcy byli zobowiązani zachować swą pracę w tajemnicy; nawet rodzinom nie mogli o niej opowiadać. Instytutu strzegli uzbrojeni strażnicy i ogrodzenie pod napięciem.

Kim powiedział, że prace prowadzono tam nawet w czasie, gdy w połowie lat 90. setkom tysięcy ludzi zagroził głód. Dodał, że nie zdawał sobie sprawy ze skali klęski głodu, dopóki w 1998 r. nie wrócił do rodzinnego miasta i nie zobaczył zwłok na ulicach.


Reuters odnotowuje, że szacunkowe dane mówią o ok. 1 milionie ofiar śmiertelnych tamtej klęski głodu w Korei Północnej.

Według Kima powszechnie wiedziano, że przywódca lubił wypić, palił i miewał młode przyjaciółki. - Kim Dzong Il bardzo martwił się o swe serce, o swoje libido, niepokoiła go cukrzyca i gruźlica, więc na tym koncentrowały się prace w instytucie - powiedział. Ujawnił też, że opracowane tam produkty testowano zarówno na zwierzętach, jak i na ludziach.

Naukowiec powiedział, że postanowił uciec z Korei Północnej, gdy w 2008 roku był świadkiem szczególnie przerażającej publicznej egzekucji.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (49)
Nie zgadzam się z opinią
51
Zgadzam się z opinią
554
jan 9041 2016-03-12 (08:57) 19 godzin i 15 minut temu

Po co zaraz podniecać się Koreą ? Myślicie, że macie przed sobą ciemny lud ?A u nas jak jest ? Jest kilka procent bogaczy którzy dorobili się na przemianach a miliony klepie biedę żyjąc za minimum. Wiele tysięcy żyje na granicy ubóstwa w tym wielu bezdomnych, bezrobotnych i grzebiących po śmietnikach . W tym czasie towarzystwo bawi się w ''wojenki'' polityczne , wymianę samochodów, samolotów , śledztwach co było 80 -100 lat temu, pobieraniu milionowych odpraw, premii w spółkach skarbu państwa .

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 10

Nie zgadzam się z opinią
38
Zgadzam się z opinią
338
~123 2016-03-11 (23:11) 5 godzin i 1 minutę temu

a my czym sie zajmujemy jak Polacy gloduja ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 5

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
54
~nie_naiwna 2016-03-12 (11:08) 17 godzin i 4 minuty temu

Władza prowadzi do zaburzeń potencji? Przynajmniej jakieś konsekwencje ponoszą, ha ha. A na serio: to byłoby śmieszne, ale jest straszne jak ludziom odwala po dojściu do władzy. Ludzi, narod, kraj mają gdzies.

odpowiedz

zgłoś do moderacji