Strona główna serwisu
Zenon Kubiak

Zenon Kubiak

Ktoś porzucił szczeniaka w toalecie w poznańskim centrum handlowym

Ktoś porzucił szczeniaka w toalecie w poznańskim centrum handlowym

• W jednej z galerii handlowych w Poznaniu w toalecie znaleziono torbę, w której znajdował się szczeniak
• Piesek trafił do schroniska
• Właściciela będzie szukać policję
We wtorek, 19 stycznia straż miejska została wezwana do jednego z centrów handlowych w Poznaniu, gdzie w toalecie ktoś pozostawił kolorową torbę na zakupy, w której znajdował się mały szczeniak.

Psiaka odwieziono do schroniska dla zwierząt, gdzie został nakarmiony i odrobaczony. Po wstępnych oględzinach wynika, że maluch ma około 5-6 tygodni. Po dwutygodniowej kwarantannie lekarz zdecyduje, czy można go oddać do adopcji.

- Z różnych miejsc odbieraliśmy porzucone zwierzęta. W ciągu roku psy są znajdowane przywiązane do bramy schroniska, do drzew w lesie, ale przypadku, aby ktoś zostawił psa w toalecie jeszcze nie mieliśmy – przyznaje w rozmowie z Wirtualną Polską Małgorzata Lamperska, rzecznik prasowy poznańskiego schroniska dla zwierząt, dodając, że odkąd w Poznaniu wprowadzono obowiązek czipowania psów, liczna porzucanych zwierząt znacząco spadła.


Strażnicy miejscy o sprawie poinformowali policję, ponieważ porzucenie psa to przestępstwo kwalifikowane jako jedna z form znęcania się nad zwierzętami, za co grozi nawet do dwóch lat więzienia.

- W tym przypadku przynajmniej wiemy, że osobie, która pozostawiła psa, zależało na tym, aby ktoś szybko go znalazł, ale to moje prywatne zdanie – mówi Wirtualnej Polsce Przemysław Piwecki, rzecznik prasowy poznańskiej straży miejskiej. – Pamiętam, że kilka lat temu także zimą, gdy był mróz, ktoś zostawił karton ze szczeniakami kilkadziesiąt metrów od bram ogrodu zoologicznego. Kiedy je znaleziono, wszystkie były już martwe – dodaje.

Piwecki przypomina, że osoby, które nie wiedzą, co zrobić z psem czy innym zwierzęciem, powinny zwrócić się o pomoc do schroniska dla zwierząt, które pomoże znaleźć im nowy dom.


W 2015 r. poznańskiemu schronisku udało się oddać do adopcji 505 psów i 432 kotów.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? Wyślij nam zdjęcia. Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Twoim regionie.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (47)
Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
143
~rozbojnik4@wp.pl 2016-01-20 (14:38) 19 godzin i 16 minut temu

Ten ktos nie ma serca ale z 2 strony dzieki ze nie zostawil na mrozie i na pewna smierc..,psiak znajdzie nowy dom jak ktos z sercem go adoptuje ,ja moja bestyjke 13lat mam i ze schroniska jest i serce mi peknie, jak ze starosci odejdzie to odejdzie czesc mnie...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
130
~canis 2016-01-20 (14:45) 19 godzin i 9 minut temu

To i tak dużo bardziej humanitarnie, niż przywiązywanie psa do drzewa w lesie.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
130
~amber 2016-01-20 (15:46) 18 godzin i 8 minut temu

Ratując jedno zwierzę nie uratujesz całego świata,ale uratujesz świat dla tego jednego zwierzaka.Znieczulica jest zastraszająca i w stusunku do zwierząt i ludzi.Ludzie zajęci konsumowaniem dóbr zapominają często o człowieczeństwie.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 8