Strona główna serwisu
Królowa Elżbieta II będzie w tym roku obchodzić 90. urodziny. Zaproszenie na przyjęcie kosztuje 150 funtów, organizacje dobroczynne zaskoczone ceną

Królowa Elżbieta II będzie w tym roku obchodzić 90. urodziny. Zaproszenie na przyjęcie kosztuje 150 funtów, organizacje dobroczynne zaskoczone ceną

• Brytyjska królowa Elżbieta II będzie obchodzić w tym roku 90. urodziny
• Kulminacją obchodów będzie wielki obiad dla kilku tysięcy osób
• Odbędzie się on na zamkniętej dla ruchu alei The Mall przed Pałacem Buckingham
• Zaproszenie na przyjęcie kosztuje 150 funtów
• Delegaci organizacji dobroczynnych są zaskoczeni ceną
• Organizator imprezy poradził odsprzedać organizacjom część zaproszeń
W tym roku brytyjska królowa Elżbieta II będzie obchodzić swoje 90. urodziny. Kulminacją tygodniowych obchodów będzie wielki obiad dla kilku tysięcy osób na otwartym powietrzu, w niedzielę 12 czerwca. Niespodziewaną konsternację wywołały ujawnione warunki zaproszeń na ten bankiet.

Goście zasiądą przy długich stołach ustawionych na zamkniętej dla ruchu alei The Mall przed Pałacem Buckingham. Elżbieta II zaprosi na to przyjęcie po kilkoro przedstawicieli z każdej z 600 organizacji charytatywnych, którym patronuje, oraz około tysiąca osób prywatnych, wybranych w drodze losowania spośród tysięcy chętnych.

Od początku wiadomo było, że ci prywatni goście będą musieli zapłacić za przywilej ucztowania na ulicy przed pałacem. Teraz media podały sumę - 150 funtów za osobę, tyle co w restauracji bardzo wysokiej klasy.


Ale taki sam rachunek czeka również zaproszonych delegatów organizacji dobroczynnych. Są one niemile zaskoczone, gdyż wyliczają się skrupulatnie ze wszystkich swoich wydatków i przeważnie nie mają rezerwy na takie cele. Ich liderzy spodziewali się, że przyjęcie sfinansują jacyś sponsorzy.

Organizator imprezy, wnuk królowej Peter Philips radzi zawiedzionym organizacjom, aby skorzystały z przysługującego im prawa i odsprzedały na wolnym rynku, po wyższej cenie, do 40% swoich zaproszeń.

IAR

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (55)
Nie zgadzam się z opinią
8
Zgadzam się z opinią
111
CG 2016-01-15 (22:18) 8 godzin i 33 minut temu

Ciekawa popozycja zaprosić gości i dać im rachunek do zapłacenie, może tak zrobię na swoich imieninach

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
54
Zgadzam się z opinią
142
~ckm54r. 2016-01-15 (18:55) 11 godzin i 56 minut temu

A ja życzę królowej Elżbiecie II-ej dużo zdrowia i jeszcze kilku lat na tronie. Absolutna większość Anglików kocha swoją królową a ja im tego zazdroszczę! Mają osobę o wielkim autorytecie a my raz na cztery lata wymieniamy bandę cwaniaczków na nową bandę cwaniaczków. Czym wku.....liśmy niebiosa?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 10

Nie zgadzam się z opinią
29
Zgadzam się z opinią
105
~GIVI 2016-01-15 (18:28) 12 godzin i 23 minut temu

Zapraszamy na ośmiorniczki tych z PO.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 5