Strona główna serwisu
Kolejny zamach w Turcji

Kolejny zamach w Turcji

• Zamach na południowym wschodzie Turcji
• Nie żyje dwóch policjantów
• 35 osób jest rannych
W wybuchu ładunku umieszczonego w samochodzie zginęło dwóch policjantów. 35 osób zostało ranny. Do ataku doszło na południowym wschodzie kraju - podaje CNN Turk.

Według tej stacji, za zamachem stoją Kurdowie z Partii Pracujących Kurdystanu.

Od lipca ubiegłego roku wojsko próbuje spacyfikować turecki Kurdystan. W odpowiedzi kurdyjskie organizacje militarne na czele z PKK przeprowadzają kolejne zamachy. Tylko w lutym doszło do czterech dużych zamachów na tureckich żołnierzy.


Atak w Stambule

W czwartek turecka policja zastrzeliła dwie napastniczki, które obrzuciły granatami i ostrzelały z broni palnej posterunek policyjny na przedmieściu tureckiej metropolii Stambułu. Żaden policjant nie odniósł obrażeń.

Do ataku doszło w dzielnicy Bayrampasa w europejskiej części miasta. Kobiety uciekły z miejsca ataku samochodem i ukryły się w pobliskim budynku mieszkalnym, który został otoczony przez funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa.


Agencja prasowa Dogan informowała, że policja wcześniej raniła jedną z kobiet. Tureckie media określały napastniczki jako terrorystki.

Motyw ataku nie jest znany. Nikt nie wziął za niego odpowiedzialności.

Turcja od kilku miesięcy żyje w podwyższonym pogotowiu po serii krwawych zamachów. 17 lutego w zamachu na konwój pojazdów wojskowych w Ankarze zginęło 29 osób. Do ataku przyznała się organizacja Sokoły Wolności Kurdystanu (TAK), powiązana z zakazaną w Turcji Partią Pracujących Kurdystanu (PKK).

W 2015 roku Turcją wstrząsnęły cztery zamachy, m.in. w Ankarze, Stambule i przy granicy turecko-syryjskiej. Wszystkie przypisano Państwu Islamskiemu.
IAR

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (31)
Nie zgadzam się z opinią
21
Zgadzam się z opinią
196
~ZENEK 2016-03-04 (08:21) 16 godzin i 59 minut temu

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
112
~fsjesw 2016-03-04 (08:16) 17 godzin i 4 minuty temu

A pani frau M chce ich jak najszybciej do UE przyjac

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
97
~Obserwator 2016-03-04 (08:32) 16 godzin i 48 minut temu

Kolejny 11 września panowie zza dużej wody widać chyba planują zrealizować w Turcji. Pozwoli to upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Pierwsza to Turcja dostanie zielone światło na zniszczenie Kurdów. Druga to będzie można w imię walki o demokrację wprowadzić wojska lądowe do Syri.

odpowiedz

zgłoś do moderacji