Strona główna serwisu
Kolejny zamach w Turcji

Kolejny zamach w Turcji

• Zamach na południowym wschodzie Turcji
• Nie żyje dwóch policjantów
• 35 osób jest rannych
W wybuchu ładunku umieszczonego w samochodzie zginęło dwóch policjantów. 35 osób zostało ranny. Do ataku doszło na południowym wschodzie kraju - podaje CNN Turk.

Według tej stacji, za zamachem stoją Kurdowie z Partii Pracujących Kurdystanu.

Od lipca ubiegłego roku wojsko próbuje spacyfikować turecki Kurdystan. W odpowiedzi kurdyjskie organizacje militarne na czele z PKK przeprowadzają kolejne zamachy. Tylko w lutym doszło do czterech dużych zamachów na tureckich żołnierzy.


Atak w Stambule

W czwartek turecka policja zastrzeliła dwie napastniczki, które obrzuciły granatami i ostrzelały z broni palnej posterunek policyjny na przedmieściu tureckiej metropolii Stambułu. Żaden policjant nie odniósł obrażeń.

Do ataku doszło w dzielnicy Bayrampasa w europejskiej części miasta. Kobiety uciekły z miejsca ataku samochodem i ukryły się w pobliskim budynku mieszkalnym, który został otoczony przez funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa.


Agencja prasowa Dogan informowała, że policja wcześniej raniła jedną z kobiet. Tureckie media określały napastniczki jako terrorystki.

Motyw ataku nie jest znany. Nikt nie wziął za niego odpowiedzialności.

Turcja od kilku miesięcy żyje w podwyższonym pogotowiu po serii krwawych zamachów. 17 lutego w zamachu na konwój pojazdów wojskowych w Ankarze zginęło 29 osób. Do ataku przyznała się organizacja Sokoły Wolności Kurdystanu (TAK), powiązana z zakazaną w Turcji Partią Pracujących Kurdystanu (PKK).

W 2015 roku Turcją wstrząsnęły cztery zamachy, m.in. w Ankarze, Stambule i przy granicy turecko-syryjskiej. Wszystkie przypisano Państwu Islamskiemu.
IAR

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (31)
Nie zgadzam się z opinią
21
Zgadzam się z opinią
196
~ZENEK 2016-03-04 (08:21) 23 godzin i 4 minuty temu

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
112
~fsjesw 2016-03-04 (08:16) 23 godzin i 9 minut temu

A pani frau M chce ich jak najszybciej do UE przyjac

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
97
~Obserwator 2016-03-04 (08:32) 22 godzin i 53 minut temu

Kolejny 11 września panowie zza dużej wody widać chyba planują zrealizować w Turcji. Pozwoli to upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Pierwsza to Turcja dostanie zielone światło na zniszczenie Kurdów. Druga to będzie można w imię walki o demokrację wprowadzić wojska lądowe do Syri.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
32
~Kacapskim trollom przypominam... 2016-03-04 (12:40) 18 godzin i 45 minut temu

...WAS TEŻ TO DOTYCZY!!! Oto przykład z przed czterech dni: - "Horror w Moskwie! Szalona niania odcięła głowę dziecku, którym miała się opiekować, a potem paradowała z nią po ulicy, wykrzykując Allah Akbar i grożąc zamachem terrorystycznym. Ten makabryczny mord wstrząsnął światem! A zaczęło się od zwykłego wynajęcia niani przez spokojną rodzinę z Moskwy. Ekaterina i Vladimir Meshcheryakov bez wahania wybrali pochodzącą z Uzbekistanu Gyulchekhrę Bobokulową . Nianie z tego kraju mają świetną opinię wśród zamożnych Rosjan. Spokojnie zostawili małą, czteroletnią Nastję pod opieką muzułmańskiej piastunki i wyszli z domu. Ale ona okazała się diabłem w ludzkiej skórze. Udusiła leżące w łóżeczku dziecko, a potem kuchennym nożem odrąbała mu głowę, chwyciła ją i wybiegła na ulicę. - Allah Akbar, zaraz wysadzę się w powietrze! - wykrzykiwała, biegając obok stacji metra i wymachując odciętą głową...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
22
~PL 2016-03-04 (14:20) 17 godzin i 5 minut temu

Turcja to isis ! Turcja to islam !

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
18
~Max 2016-03-04 (12:28) 18 godzin i 57 minut temu

Kto by się nie wysadził to zwalą na Kurdów. Jakiś pretekst do mordu na Kurdach musi być. Czytałem ostatnio, że północny syryjski Kurdystan został ostrzelany przez ISIS z terytorium tureckiego.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
16
~asia 2016-03-04 (08:38) 22 godzin i 47 minut temu

A gdzie konkretnie? Dobre dziennikarstwo wymaga rzetelności!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
14
~eh 2016-03-04 (15:22) 16 godzin i 3 minuty temu

ale Ewa Kopacz mówiła że to biedne sierotki wojenne, Bogu ducha winne .... Ewa to co się stało ??? kłamałaś czy się pomyliłaś -- może wytłumacz nam

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
12
~6zm30p 2016-03-04 (09:01) 22 godzin i 24 minut temu

Jebnał to jebnał na ch** drążyć temat... Są z tego samego kręgu, to nawet nie wzbogacono ich kulturowo.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
10
~zenek 2016-03-04 (10:31) 20 godzin i 54 minut temu

"Zenek, czeka cię Opole, pakuj miotłę, mój sokole, Zenek, zostań się idolem, daj z siebie, daj!" Hela, nie wiem, czy wydolę! "Trzym się, Zenek, spisz się cudnie, w Montrealu będzie trudniej! Graj, Zenuś, graj!"

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
8
~asd 2016-03-04 (16:45) 14 godzin i 40 minut temu

A tutaj to akurat popieram kurdów, niech żydo-turcja wreszcie upadnie albo raczej te tereny które kurdom się należą bo ich obchodzą tylko te terytoria i dalej się nie pchają.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
8
~oko za oko 2016-03-04 (15:30) 15 godzin i 55 minut temu

GŁUPIE KEBABY mają za swoje. Nie przyszło im do tych pustych łbów, że jak oni Kurdom, tak Kurdowie im?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
12
~FSDSGDGDGD 2016-03-04 (08:59) 22 godzin i 26 minut temu

CZYLI JUZ ISLAMISCI CHCA PRZEJAC TURCJE !!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
3
~mol 2016-03-06 (10:05) 21 godzin i 20 minut temu

portal nie Polski , więc blokują głosy niekorzystne dla Unii Więc gdzie demokracja ? Gdzie wolność mediów ? Gdzie wiarygodność mediów na zachodzie , skoro rząd może cenzurować i blokować info (przykład : sylwester)

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
3
hbll 2016-03-06 (00:39) 6 godzin i 46 minut temu

Demokracja w Turcji jest zagrożona, Brukseli to nie przeszkadza więc wysyła im pieniądze myśląc, że Turcja zatrzyma falę imigrantów islamistów. Unia jest słaba i naiwna.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
3
~jaga72 2016-03-05 (12:59) 18 godzin i 26 minut temu

agresja wzbudza agresje, czy islamie czy w katolicyzmie skrajności są niebezpieczne... popatrzcie w tv na babcie w beretach które z taka nienawiścią krzyczą i popychają dziennikarzy...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
5
~fred55 2016-03-04 (22:19) 9 godzin i 6 minut temu

tak wyglada codzienne zycie w krajach islamskich.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
3
~uihi[;'pi0 2016-03-04 (19:02) 12 godzin i 23 minut temu

Mnie tez wczoraj zatrzymali Policyjni ESBECY za nic--zadnych przepisow nie zlamalemn nie bylem pijany--pozywam tych sklur...do sadu znam nazwiska i rejestracje wszystko udokumentowane i nagrane ---zadam 100 tysiecy odszkodowania

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
1
~asdf 2016-03-05 (16:48) 14 godzin i 37 minut temu

I bardzo dobrze, niech płynie. Turcy storpedują i Rosja zostanie bez żadnego lotniskowca. Będzie koniec snów o potędze, ha, ha, ha.

odpowiedz