Strona główna serwisu
Zenon Kubiak

Zenon Kubiak

Jarocin: chciał sprzedać swoją nerkę. Grozi mu więzienie

Jarocin: chciał sprzedać swoją nerkę. Grozi mu więzienie

• 22-latek zamieścił ogłoszenie, że chce sprzedać swoją nerkę
• Mężczyzna jest mieszkańcem powiatu jarocińskiego
• Samo zamieszczenie takiego anonsu to przestępstwo
• Mężczyzna został zatrzymany przez policję
• Tłumaczył, że chciał sprzedać nerkę, ponieważ potrzebował pieniędzy
"Jestem młodym mężczyzną. Sprzedam nerkę, pilnie potrzebuję pieniędzy" - co jakiś czas na różnego rodzaju portalach internetowych można znaleźć ogłoszenia o podobnej treści. Jednym z nich zajęli się policjanci z Jarocina zajmujący się przestępczością gospodarczą.

- Praca policjantów w początkowej fazie polegała na ustaleniu danych personalnych osoby, która taką niecodzienną ofertę zamieściła - wyjaśnia Agnieszka Zaworska, oficer prasowy jarocińskiej policji. - Śledczy ustalili, że osoba odpowiedzialną za anons jest 22-letni mieszkaniec gminy Jarocin. Mężczyzna trafił do jarocińskiej komendy, gdzie usłyszał zarzut - dodaje.

Obowiązujące w Polsce przepisy o pobieraniu, przechowywaniu i przeszczepianiu komórek oraz tkanek zabraniają umieszczania ogłoszeń o odpłatnym zbyciu, nabyciu lub o pośredniczeniu w odpłatnym zbyciu lub nabyciu komórki, tkanki lub narządu w celu ich przeszczepienia. Każdy, kto takie ogłoszenie umieści musi liczyć się z karą grzywny, karą ograniczenia wolności lub karą pozbawienia wolności do roku.


Zatrzymany w tej sprawie 22-latek przyznał się do popełnienia przestępstwa. Jak oświadczył, kierowały nim pobudki finansowe.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? Wyślij nam zdjęcia. Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Twoim regionie.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (83)
Nie zgadzam się z opinią
12
Zgadzam się z opinią
231
~arekafryka 2016-02-03 (11:06) 5 godzin i 49 minut temu

Durny przepis,dlaczego nie mogę sprzedać części samego siebie ?czyżbym należał do kogoś ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 11

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
212
~Szach 2016-02-03 (12:07) 4 godziny i 48 minut temu

Moze nie ma pieniedzy? Raczej trzeba mu pomoc niz wrzucac do wiezienia. Wiezienie go tylko zniszczy.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
154
~mizerak 2016-02-03 (11:07) 5 godzin i 48 minut temu

Robi uczciwie i za to wiezienie a dla lowcow nerek nagroda i miliony bo najwiecej zarabiaja lowcy organow .Skad te zaginiecia mnlodych nie tylko nastolatek a co robia zorganami ?Taki z biedy musi wlasna nerke sprzedac i tu artykul a na lowcow nie ma artykulu bo oni maja korzysci takie sorry mamy prawo .

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
45
~Niutek 2016-02-03 (11:47) 5 godzin i 8 minut temu

Biedny chłopak - 100 % to z dobrobytu w Polsce. Współczuję chłopakowi. Jakby okradł dom samotnej staruszki jest prawdopodobieństwo, że by się wzbogacił i nie musiał sprzedawać nerki. Coś z naszym sądownictwem jest nie tak.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
32
~tja 2016-02-03 (12:07) 4 godziny i 48 minut temu

Ale darmowych dawców to z otwartymi ramionami przyjmując i jeszcze na tym zarabiają jak chcesz skoczyć wyżej na listę oczekujących na przeszczep. Chore. Każdy ma prawo decydować o swoim ciele, to nie własność państwowa. Trochę kontrowersyjne podejście do własnego organizmu ale i owszem to nadal jego ciało a nie telefon kupiony na kredyt w jakimś dziwnym pakiecie zobowiązującym do abonamentu na określony czas i wypłacalność. Normalnie matrix:/

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
8
Zgadzam się z opinią
39
~Obserwator 2016-02-03 (11:52) 5 godzin i 3 minuty temu

Dobrobyt i zielona wyspa budowana przez PO a teraz tak bardzo utęskniana przez zdrajce i kapusia PETRU

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
30
~Stan 2016-02-03 (15:01) 1 godzinę i 54 minut temu

Chory system , brak pracy lub praca za 1200 pln i żyj tu k*a . Skoro jestem własnością państwa niech go utrzymują !!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
29
~Asgalt 2016-02-03 (14:39) 2 godziny i 16 minut temu

problem w tym, że chciał sprzedać SAM !! Jakby to rządowi złodzieje chcieli sprzedać byłoby wszystko ok... smutne ale prawdziwe

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
32
~ateista 2016-02-03 (11:28) 5 godzin i 27 minut temu

Według mnie jego nerka i jego sprawa, kto na takim zakazie i uwięzieniu tego człowieka skorzysta? Za pobyt w więzieniu i sąd zapłacą podatnicy czyli my, gościu jak nie miał kasy tak dalej kasy mieć nie będzie, ktoś kto czeka na nerkę tej nerki nie dostanie. Wiadomo że jakaś mafia co wycina nerki to nienormalne, ale jeśli byłaby możliwość przeprowadzenia tego legalnie w szpitalu i ktoś byłby zdecydowany aby zapłacić za nerkę bo normalnym trybem dawcy nie można znaleźć albo jak już się nawet dawca znajdzie to lekarze dają tą nerkę innym pacjentom bo mają lepsze rokowania to przecież wszyscy na tym by skorzystali, a zabieg wycięcia nerki byłby opłacony przez osobę która tą nerkę chce kupić. Jedynym obostrzeniem takiego kupna powinno być że narząd musi być w tym samym szpitalu przeszczepiony biorcy. Mógł inaczej napisać ogłoszenie np. chcę być dawcą nerki i nie oczekuję za to pieniędzy* *- oczekuję za to jakiegoś upominku - dyplomu, kawy, dobrego wina, samochodu albo sztabek złota.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
25
~lolololol 2016-02-03 (16:32) 23 minut temu

Kiedy ktoś handluje sobie naszą krwią, którą za darmo oddajemy w ramach honorowego krwiodawstwa to wszystko jest "OK"?:) Kiedy ktoś oprawia ludzkie zwłoki z np. rogówek i sprzedaje je klinikom okulistycznym, to jest "OK"?:) I tak dalej...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
25
Max 2015 2016-02-03 (14:28) 2 godziny i 27 minut temu

Chory kraj...... jak za darmo oooo to tak!!!!! wypełnij kartonik ze chcesz za darmochę oddać organy,wtedy jesteś "cacy" aaaaa guzik!!!!! ta niby ojczyzna nic za darmo Polakowi niczego nie da,i tez nie nalezy jemu i jego marnym przywódcom nic dawać ,szkoda tylko ludzi,którzy na przeszczep czekają ,ale tez muszą zrozumieć,ktos komuś za darmo ma oddać cześć siebie....w przypadku ciężkiej sytuacji materialnej ,to może być ostateczna szansa!!!!! a teraz jacyś marni mylycjanty będą chłopaka szarpać jak przestępce..co za syf ,bagno i śmietnik się zrobił z tego kiedyś pięknego kraju!!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
20
~Neo 2016-02-03 (14:32) 2 godziny i 23 minut temu

Czyli jest monopol na handel czesciami.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
15
~irek 2016-02-03 (21:03) 19 godzin i 52 minut temu

dobrze że nie ma za to kary śmierci , to by była dopiero parodia ,że nerki sprzedać nie może ale głowę mu utną z byle powodu .

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
14
~jacekk 2016-02-03 (22:48) 18 godzin i 7 minut temu

Najpierw muszą mu udowodnić, że chciał sprzedać własną nerkę, a nie np. świńską :-)

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
14
~48 2016-02-03 (22:31) 18 godzin i 24 minut temu

Ja piertolę ale się wjepałem wczoraj kupiłem kilo nerek na cynaderki - pójdę siedzieć !!! Czy ten chłopak pisał to co jest zacytowane ... bo nic nie widzę , żeby oferował swoją nerkę !!! A tak nawiasem są tacy którzy zajmują się tą dziedziną handlu , są chronieni jak inni handlarze maryhą czy dziewczętami , dziećmi a chronieni są przez " szanowanych " prawników , polityków i całe to szemrane towarzystwo w białych kołnierzykach i ... jedno czego oni nie lubią napewno to KONKURENCJA !!! Do przooduu Zioooobrooo !!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
14
~Jaś 2016-02-03 (17:56) 22 godzin i 59 minut temu

To jest wielkie chamstwo zmuszać kogokolwiek do podejmowania decyzji na temat swego życia i osobowości. Trzeba tym ludziom dać pomoc, by mogli żyć w miarę a nie zmuszać do ostateczności. Jeśli oddam honorowo to i tak płacą potrzebujący bo złodzieje zawsze mają swoje prawa. Jeśli sprzedam ja z biedy a ktoś potrzebuje z potrzeby ceny są zawsze do porozumienia nie te które narzucają nam inni (osoby trzecie zewnątrz chcąc decydować o czyimś życiu i czyimś organami). Mają więcej spraw do zrealizowania ku dobroci ludziom potrzebującym a nie rządzić obżerając się czyjąś krzywdą.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
15
~srelek 2016-02-03 (14:42) 2 godziny i 13 minut temu

nie dość ze 3 miliony młodych wypchnięto z polski manipuljac to jeszcze chceta żeby byli bez rung nug i nyrek i glowizny

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
12
~Jaś 2016-02-03 (18:00) 22 godzin i 55 minut temu

Nasze Państwo Prawa już wiemy na czym polega bić biednym i gnębić, karać biednych, kochać aferzystów, którzy są nie karalni bo ich stać. Nigdy w Polsce nikt nie z żadnej afery nie był ukarany. Karani są biedni i przypadkowi. Pozdrawiam Polskie Prawo i Rządzących. Przykro mi, że mieszkam w takim kraju.

odpowiedz