Strona główna serwisu
Holandia utworzyła specjalną jednostkę policji do ochrony uchodźców

Holandia utworzyła specjalną jednostkę policji do ochrony uchodźców

• W Holandii będą chronić uchodźców
• Utworzono w tym celu specjalną jednostkę policji
• Ma ona chronić migrantów przed gangami handlarzy żywym towarem i narkotykami
• Funkcjonariusze będą także ich bronić przed miejscową ludnością
Holandia utworzyła specjalną jednostkę policyjną do ochrony mieszkańców obozów dla uchodźców przed gangami handlarzy żywym towarem i narkotykami. Skierowano do niej stu specjalnie przeszkolonych policjantów, z których wielu zna język arabski.

Już pierwszego dnia działania tej brygady policyjnej przejęła ona 47 dochodzeń dotyczących wyżej wymienionych przestępstw.

Nowa jednostka objęła swym nadzorem ośrodki dla uchodźców w regionie Drenthe oraz w miastach Nijmegen i Rotterdam.


Jej dowódca Maikel Dop powiedział w wywiadzie dla telewizji holenderskiej RTL Nieuws, że "jego ludzie" przystąpili m.in. do obserwacji okolic obozów uchodźców, gdzie przestępcy prowadzą głównie rekrutację cudzoziemców obojga płci do pracy przy uprawie konopi indyjskich i kobiet, aby je eksploatować w handlu żywym towarem.

Rzecznik policji holenderskiej Paul van Musscher wyjaśnił, że "wielu uchodźców obawia się policji" i dlatego bardzo ważne było powołanie do nowej jednostki "ludzi, którzy władają językiem arabskim", co "pozwala przełamywać nieufność".

Rzecznik podkreślił też, że zadaniem nowej jednostki będzie zapewnienie ochrony mieszkańcom ośrodków dla uchodźców przed protestami, zastraszaniem i napaściami ze strony miejscowej ludności.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (360)
Nie zgadzam się z opinią
8
Zgadzam się z opinią
1523
~Mirek 2016-01-22 (20:32) 12 godzin i 8 minut temu

I to sie nazywa..integracja.Az policje trzeba zatrudniac by wscieklosc ludnosci studzic.Tak postepuje rzad w "demokratycznym" panstwie, bo kogo obchodzi glos ludu?Rzad swoje a lud swoje...w tej eurpejskiej demokracji.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 6

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
904
~tom 2016-01-22 (22:33) 10 godzin i 7 minut temu

Proponuję całą miejscową ludność profilaktycznie aresztować i osadzić w obozach a domy po nich dać ''biednym''migrantom.ups,zapomniałem dodać żeby każdemu dorosłemu sprezentować kozę.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
13
Zgadzam się z opinią
870
~Aaaaa 2016-01-22 (21:25) 11 godzin i 15 minut temu

No nie! A kto bedzie chronil prawowitych obywateli przed przestepstwami uchodzcow? Opamietajcie sie!!!!! Jak dobrze ze mieszkam w Polsce i nie mysle o wyjezdzie na zachod. Chyba nostradamus przewidzial, ze Polska to najlepszy kraj do zycia. Moze jeszcze nie teraz ale za 10 lat... Jestem ksenofobka do obcych kulturowo i jestem z tego dumna!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 7

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
569
~Wacek 2016-01-22 (22:17) 10 godzin i 23 minut temu

Holandii nie ma - to zlepek pozostałości holendrów i reszta to afro/azjaci/arabowie i hindusi i to ma być kraj europejski? Wstyd- Holandia potrzebuje pomocy, ale moralnej bo rządzą tam geje lesbijki i genderowcy . Szkoda kraju bez przeszłości, bez tożsamosci

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
544
~Nemo 2016-01-22 (22:15) 10 godzin i 25 minut temu

Absurd , brak słów aby to skomentować , a kto obroni miejscową ludność przed uchodźcami. Chyba nie chcę już być obywatelem Unii.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
414
~Aga 2016-01-22 (21:26) 11 godzin i 14 minut temu

Po co ja to przeczytałam ....teraz idę spać wku....na !

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
396
cherrish. 2016-01-22 (22:08) 10 godzin i 32 minut temu

Brawo wy, policja ma chronić migrantów przed miejscowymi. Pięknych czasów dane mi było doczekać

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
397
~kik 2016-01-22 (20:08) 12 godzin i 32 minut temu

To woła o POmstę do Nieba!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
394
~as 2016-01-22 (22:42) 9 godzin i 58 minut temu

Pewnie przed holenderskimi kobietami bo ich podszczypują i kradną smartfony.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
364
~Nord 2016-01-22 (21:03) 11 godzin i 37 minut temu

Tak armia najeźdźców musi być chroniona. Jest zbyt słaba i musi być chroniona przed zwykłymi mieszkańcami. Za kilka lat będzie zdolna do ataku. Holendrzy podziela los indian plemienia Dakota. Ostatni trafia do rezerwistów.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
357
~q 2016-01-22 (21:32) 11 godzin i 8 minut temu

ale miejscowej ludności to już nie będa bronić?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
341
~ZALOSNE 2016-01-22 (20:20) 12 godzin i 20 minut temu
Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
336
~bajobongo 2016-01-22 (22:40) 10 godzin temu

brzmi jak kiepski zart.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
286
~rapidarespondo 2016-01-22 (20:20) 12 godzin i 20 minut temu

To raczej Angela powinna ich chronić skoro zaprosiła!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
268
~remen 2016-01-22 (22:36) 10 godzin i 4 minuty temu

Może by zaczęli w tych islamistycznych już krajach chronić swoich obywateli przed dziczą

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
229
~obserwator 2016-01-22 (21:32) 11 godzin i 8 minut temu

gangi przyszły z zewnątrz. Za dzieci polityków zapłacą im więcej, weźcie się za nich. Kasa murowana

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
225
~Gnije 2016-01-22 (20:41) 11 godzin i 59 minut temu

Hahahahahahahahahaha !

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
138
~ans 2016-01-23 (02:03) 6 godzin i 37 minut temu

Okazuje sie ze glupota atakuje na calego!!!! Holendrzy placa podatki a panstwo organizuje jednostki policji przeciwko nim!!!!!!!! Niesamowite!!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
135
mar911 2016-01-23 (03:11) 5 godzin i 29 minut temu

Brońcie ich, brońcie. Jak już się całkiem zadomowią w Waszych domach, zagarną Wasze kobiety to może pozwolą Wam dalej żyć, pod ich dyktando oczywiście, tak w ramach wdzięczności oczywiście.

odpowiedz