Strona główna serwisu
Tomasz Gdaniec

Tomasz Gdaniec

Gdańsk "Solidarny z Wałęsą". Na Placu Solidarności odbędzie się manifestacja KOD w obronie byłego prezydenta

Gdańsk "Solidarny z Wałęsą". Na Placu Solidarności odbędzie się manifestacja KOD w obronie byłego prezydenta

• W niedzielę odbędzie się manifestacja w obronie Lecha Wałęsy
• Demonstranci będą się zbierać na Placu Solidarności
• Radomir Szumełda: trzeba bronić autorytetu Lecha Wałęsy
Lech Wałęsa Lech Wałęsa ()
- Niedzielna manifestacja odbędzie się w obronie człowieka, który jest symbolem naszej wolności. Dzięki niemu w naszej części Europy upadł komunizm. Trzeba go bronić przed niszczeniem jego autorytetu. Przed grą teczkową, która nie wiadomo, czemu służy - mówi Radomir Szumełda, lider pomorskich struktur KOD.

Manifestacja odbędzie się na Placu Solidarności, a nie jak początkowo informowano przed domem byłego prezydenta. Zmiana podyktowana jest dużym zainteresowaniem. Pikieta rozpocznie się o godz. 14.00 i ma trwać prawie trzy godziny. Jak informują organizatorzy na manifestacji mają przyjść, m.in. Jerzy Kiszkis, Ewa Lieder, Krzysztof Skiba, Henryka Krzywonos.

Czarne chmury nad głową Lecha Wałęsy zaczęły się zbierać w ubiegłym tygodniu, gdy wdowa po generale Czesławie Kiszczaku - Maria Kiszczak poinformowała Instytut Pamięci Narodowej o posiadanych dokumentach w sprawie pracy agenturalnej tajnego współpracownika SB - tzw. Bolka. Z opublikowanych do tej pory dokumentów wynika, że lider Solidarności podpisał zobowiązanie do współpracy, przygotowywał relacje i pobierał za nie pieniądze. Dokumenty, przed upublicznieniem, nie zostały zbadane przez grafologa.


W związku z publikacją materiałów przez IPN pojawiły się głosy, aby odebrać byłemu prezydentowi patronat nad gdańskim lotniskiem. Jak podkreślał jeden z autorów pomysłu Andrzej Jaworski, poseł PiS, nie należy stawiać pomników za życia, zwłaszcza osobom kontrowersyjnym, bez konsultacji społecznych. Do pomysłu zmiany patrona portu lotniczego odniósł się prezydent Gdańska.

- Lech Wałęsa był, jest i będzie patronem lotniska. Jest marką Gdańska i Polski, jest najbardziej znanym gdańszczaninem na świecie, a ci, którzy zgłaszają żądania zmiany nazwy, są niepoważni, i to jest najdelikatniejsze ich określenie. W Paryżu jest lotnisko de Gaulle'a, w Waszyngtonie - Ronalda Reagana, w Nowym Jorku - JFK, w Tel Awiwie Ben Guriona. A więc lotniska noszą imiona osób kluczowych dla tych krajów. I podobnie jest w Gdańsku. Nie będzie więc żadnej zmiany nazwy - ucina spekulacje Paweł Adamowicz, prezydent miasta.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.


Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? Wyślij nam zdjęcia. Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Twoim regionie.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (291)
Nie zgadzam się z opinią
123
Zgadzam się z opinią
804
~Gdańszczanin 2016-02-26 (13:19) 10 godzin i 58 minut temu

Autorytetów nie można bronić! One same się albo obronią albo polegną! Skoro sam zainteresowany nie potrafi zadbać o swój autorytet - powiem więcej: sam go niszczy, to "święty boże nie pomoże"! W tym konkretnym przypadku zapytam: skoro dowody są a zainteresowany twierdził, twierdzi, że nigdy on, to co będzie w przypadku ich potwierdzenia jeszcze przez grafologa? Całe życie w kłamstwie..... I jaki to będzie wówczas autorytet? Trzeba mieć odwagę przyznać się do błędu - tyle i aż tyle! Organizatorzy i uczestnicy manifestacji - co wówczas powiecie i jakie będzie wasze samopoczucie?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 21

Nie zgadzam się z opinią
105
Zgadzam się z opinią
660
~alex 2016-02-26 (12:14) 12 godzin i 3 minuty temu

A czy w manifestacji wezmą udział przedstawiciele KORu /Komitetu Obrony Robotników/? Mieli bronić robotników a jak tylko przejęli władzę przystąpili do likwidacji polskich fabryk! Podobnie będzie z KODem. Jak tylko stojące za nim siły przejmą władzę nastąpi brutalny ale ukryty atak na demokrację i rządy Nowego Porządku! Wspomnicie moje słowa naiwni.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 14

Nie zgadzam się z opinią
38
Zgadzam się z opinią
403
~Bolek 2016-02-26 (15:34) 8 godzin i 43 minut temu

A co będzie jeżeli zbiorą się stoczniowcy, byli jego koledzy, na których donosił? Oj, może być ciekawie!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
35
Zgadzam się z opinią
289
~Joana 99 2016-02-26 (16:05) 8 godzin i 12 minut temu

Jestem Gdańszczanką i na pewno nie wezmę udziału w tym cyrku. Jak można popierać człowieka bez honoru, kłamczucha, donosiciela i cwaniaka. Niech zdejmie z klapy wizerunek Maryi. Tchórz jeden, nawet na lotnisku wyszedł bocznym wyjściem dla VIP-ów.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 7

Nie zgadzam się z opinią
27
Zgadzam się z opinią
276
~Kapusie kapusiom 2016-02-26 (15:28) 8 godzin i 49 minut temu

Skrót KOD już dawno został rozszyfrowany jako Komitet Obrony Donosicieli!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
21
Zgadzam się z opinią
246
~Ola 2016-02-26 (14:49) 9 godzin i 28 minut temu

Głupota kocha tłum a mądrość jest osamotniona Odrbrać ubekom emerytury i przywileje a dać te pieniądze prawdziwym działaczom i przeprosić ich że onich zapomnieliśmy że tak póżno się o nich upominamy ja pierwsza WAS przepraszam

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
28
Zgadzam się z opinią
251
~gdańszczanka 2016-02-26 (16:26) 7 godzin i 51 minut temu

Panie Gdaniec, proszę nie uogólniać, że Gdańsk jest solidarny z Wałęsą, to niektórzy gdańszczanie są z nim solidarni...od lat wiadomo, że Wałęsa nie przepada za spacerami po Gdańsku, bo nie ma szacunku wśród ogromnej liczby gdańszczan.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
25
Zgadzam się z opinią
237
~Kozz 2016-02-26 (15:13) 9 godzin i 4 minuty temu

Petru, Lenin, Palikot, KOD, Grodzka, Marks, Tusk, wyrazy współczucia.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
22
Zgadzam się z opinią
219
~Bandaoszolomow 2016-02-26 (15:32) 8 godzin i 45 minut temu

Zacznijcie bronic wszystkich przestepcow!Klamca lustracyjny!Prezydent Polski.Zaklamanie plugawe jak dalej wyprowadzic ludzi w pole.Ikona klamstwa,kretactwa,matactwa.Taka jego legenda..wszyscy normalni Poolacy o tym dawno wiedza.Bronia tylko c co maja w ttym swoj interes.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
15
Zgadzam się z opinią
211
~pyrka 2016-02-26 (16:01) 8 godzin i 16 minut temu

A ten nygus kodowiec niema pracy czy dają mu jakąś kasiorę na te " imprezy rozrywkowe "?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
18
Zgadzam się z opinią
189
~mila 2016-02-26 (15:43) 8 godzin i 34 minut temu

Raczej w obronie byłego SB-ka i twórcy ubekistanu a ci co tam przyjdą to ci którzy za czasów ubekistanu mieli złote czasy a że się skończyło!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
18
Zgadzam się z opinią
186
~xxx 2016-02-26 (16:31) 7 godzin i 46 minut temu

Durnie, którzy lubią być okłamywani albo nie potrafią się przyznać, że dali się oszukać...Wałęsa nie ma szacunku w Gdańsku, skąd ten KOD przyjezdza

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
173
~Rewq 2016-02-26 (16:39) 7 godzin i 38 minut temu

Ciekawe czy przyjdą stoczniowcy

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
18
Zgadzam się z opinią
176
~ryszard1953 2016-02-26 (15:12) 9 godzin i 5 minut temu

ida zdrajcy mi.aktor -kompozytor i ten plugawiacy jezyk polski, wszyscy umoczeni onichca bronic bolka?powinni schować się jak najglembiej

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
17
Zgadzam się z opinią
163
~Rewq 2016-02-26 (16:33) 7 godzin i 44 minut temu

Zobaczymy ilu będzie obrońców donosicieli i sprzedawczykow

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
8
Zgadzam się z opinią
144
~Franek1211 2016-02-26 (15:28) 8 godzin i 49 minut temu

Trzeba znależć prawdziwego Bolka.Bo kto oszukał polaków .Zabrał biednym a stworzył bogaczy.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
15
Zgadzam się z opinią
139
~rycho100 2016-02-26 (14:56) 9 godzin i 21 minut temu

Tak mocne, że w mordę by ... Nie wypada kopać leżącego, zgaga i nienawiść zagryzie i Panią na K, i jej towarzyszy z PO.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
9
Zgadzam się z opinią
126
~mike 2016-02-26 (14:40) 9 godzin i 37 minut temu

czy wielka to się okaże

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
9
Zgadzam się z opinią
123
~urok 2016-02-26 (15:54) 8 godzin i 23 minut temu

A ile statkow ta stocznia gdanska buduje po strajkach i rewolcie?Ile tych postulatow zrealizowano?Kiedy zamkna stocznie gdanska??

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
9
Zgadzam się z opinią
100
~laura416 2016-02-26 (17:20) 6 godzin i 57 minut temu

Nie lubię Wałęsy .Wiec proszę nie wypowiadać się w moim imieniu.

odpowiedz