Strona główna serwisu
Eksplozja na pokładzie somalijskiego samolotu. Bombę wniosła osoba na wózku inwalidzkim?

Eksplozja na pokładzie somalijskiego samolotu. Bombę wniosła osoba na wózku inwalidzkim?

• Przyczyną wybuchu na pokładzie somalijskiego samolotu była bomba
• Prawdopodobnie ładunek wybuchowy wniosła na pokład osoba na wózku inwalidzkim
• Eksplozja rozerwała bok samolotu, a jeden z pasażerów został wyssany
Atak bombowy na pokładzie samolotu Daallo Airlines przeprowadziła najprawdopodobniej osoba na wózku inwalidzkim, której na lotnisku nie poddano szczegółowej kontroli osobistej - uważają śledczy badający ten wypadek.

Wywołana przez zamachowca eksplozja rozerwała poszycie maszyny. Na skutek wybuchu jedna osoba zginęła, a dwie zostały ranne.

Na razie nie potwierdzono, czy chodzi o zamachowca. Według zachodnich mediów, śledczy ustalili, że osoba ta najprawdopodobniej już na lotnisku udawała niepełnosprawnego poruszającego się na wózku inwalidzkim, dzięki czemu uniknął szczegółowej kontroli osobistej. Właśnie dlatego udało jej się przemycić na pokład samolotu ładunki wybuchowe i zdetonować się w czasie lotu.


Bomba eksplodowała ok. 20 minut po starcie maszyny z lotniska w Mogadiszu w Somali i rozerwała część burty. Przez dziurę - jak relacjonowali świadkowie - wyleciał jeden z pasażerów. Na razie nikt oficjalnie nie potwierdził, że osoba ta to zamachowiec, ale inni pasażerowie twierdzą, że przed wyssaniem z kabiny jej ubranie płonęło.

Niedługo po wypadku policjanci znaleźli w mieście Balad (ok. 30 km od Mogadiszu) zwłoki, które - jak twierdzili świadkowie - spadły z nieba.

TVN24

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (25)
Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
117
~sas 2016-02-05 (16:02) 13 godzin i 8 minut temu

Osoby na wózku nie poddano szczegółowej kontroli, bo poprawność polityczna na to nie pozwala. Gdyby ją kontrolowano, to wszelkiej maści ruchy przeciwne dyskryminacji i ksenofobii podniosłyby rwetes.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
13
Zgadzam się z opinią
61
~jarek 2016-02-05 (16:17) 12 godzin i 53 minut temu

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
35
~emigrant 2016-02-05 (10:05) 19 godzin i 5 minut temu

za nisk ja zdetonowal ...fuks....

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
13
~moko 2016-02-05 (22:50) 6 godzin i 20 minut temu

A jak u nas darł się pewien Hindus, gdy na Okęciu kazali mu zdjąć turban! A wraz z nim Amnesty International.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
10
~Cygan 2016-02-05 (19:53) 9 godzin i 17 minut temu

Witam sama byłam świadkiem na odprawie jak obsługa wpuszcza do samolotu pasażerów -,,znajomych ,, nie sprawdzając plecakow i przykleja im naklejkę priorytet nie zważając ani na bezpieczeństwo pasażerów ani na losy jakie mogą sie przytrafić podczas lotu - liczy sie tylko kasa odwalone godziny pracy i jak najwiecej sprzedanych biletów :-) wiec pózniej nie ma sie co dziwić ze ciagle cos sie dzieje zatrudnić fachowa obsługę ktora bierze odpowiedzialność za wykonywana prace :)

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
6
~krzysiaczek 2016-02-06 (15:50) 13 godzin i 20 minut temu

amerykanie moga w trzy dni zmiesc ISIS ale widocznie zalezy im na podtrzymaniu wojny

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
4
~spokój grabarza 2016-02-06 (16:36) 12 godzin i 34 minut temu

20 minut po starcie i tylko 30 km od lotniska? Wszystko jasne to musiał być wyraz protestu niezadowolonego klijenta. Mimo wszystko to niezbyt rozsądne, wysiadać z samolotu przed lądowaniem.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
4
~gorszy sort 2016-02-05 (23:33) 5 godzin i 37 minut temu

Ciekawe o czym myślał, jak widział odlatujący samolot bez niego zamiast zaplanowanej kuli ognia... Zawiódł, nieba nie będzie :D

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
4
~alibaba 2016-02-07 (08:15) 20 godzin i 55 minut temu

niech zgadnę......zamachowiec był muzułmaninem.....

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
4
~aleksy 2016-02-07 (07:02) 22 godzin i 8 minut temu

znając życie zamachowcem był wyznawca religii pokoju i miłości blizniego........

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
5
~madaja 2016-02-06 (08:41) 20 godzin i 29 minut temu

Pracuję w banku. Znam rodziny, które pobierają w ciągu m-ca kilka razy spore sumki od Państwa. Jak wchodzi mi taka osoba to najczęściej wstrzymuję oddech, smród nie do opisania (alkohol, ubrania przesiąknięte dymem papierosowych chyba z kilku m-cy) Mają większą pensyjkę od Państwa niż ja. A teraz przylecą po 500+, które w ich przypadku to nawet od 1500 do 3000 m-nie... Ręce opadają. Ja z mężem oczywiście się nie załapię, mamy za dużo wg państwa, bo dochody udokumentowane... choć te pieniądze byłyby dla nas zbawienne.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
2
~wniesiony wozem 2016-02-06 (21:42) 7 godzin i 28 minut temu

wniosła na wózku ? a wózek wniosła na plecach czy pod pachą ? pytam z ciekawości.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
2
~prawda 2016-02-07 (03:01) 2 godziny i 9 minut temu

chodzi o życie ludzi i tu priorytetem powinien być sumienny kontroler i nieunikniona kontrola wszystkich .Tym razem wyleciał tylko on i krzyżyk mu na drogę.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
1
~Maciek 2016-02-07 (02:00) 3 godziny i 10 minut temu

I jakos ta bomba nie urwala skrzydla?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
2
~SD 2016-02-06 (13:05) 16 godzin i 5 minut temu
Nie zgadzam się z opinią
18
Zgadzam się z opinią
3
~Mint 2016-02-05 (12:27) 16 godzin i 43 minut temu

Jestesmy za to wspolodpowiedzialni. Tow. Miler i Kwasniewski macie te krew na rekach.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
urszulka1210 2016-02-07 (17:29) 11 godzin i 41 minut temu

Jeśli już to nie wniosła tylko wwiozła. A jeśli na pokład ją wniesli, bo na wóżku nie wolno, to wtedy przemyciła.

odpowiedz