Strona główna serwisu
Dyskusja wokół zakazu wstępu dzieci do restauracji w Rzymie

Dyskusja wokół zakazu wstępu dzieci do restauracji w Rzymie

• Małe dzieci nie są mile widziane w restauracjach rzymskich
• Takie zakazy są przyczyną ogólnonarodowej dyskusji
Z powodu wynikających z braku wychowania niemiłych epizodów obecność dzieci poniżej 5 lat, a także wózków i fotelików nie jest mile widziana w tym lokalu - głosi napis wywieszony na drzwiach restauracji w Rzymie. Stał się on przyczyną ogólnonarodowej dyskusji.

Włoskie media informują o decyzji właściciela restauracji w dzielnicy Casalbertone podkreślając, że spowodowała ona falę skrajnych opinii - od poparcia dla jego inicjatywy do słów surowego potępienia i nawoływań do bojkotu tego miejsca.

Obok ogłoszenia widnieją przekreślone jak na znakach zakazu rysunki przedstawiające płaczące dziecko, wózek i nosidełko. Właściciel, który podpisał się jako "Dowódca"(Comandante) wyraził przekonanie, że jego decyzja zostanie przyjęta ze zrozumieniem i z góry podziękował P.T. Klientom.


Decyzja wywołała burzę. W wywiadzie radiowym właściciel restauracji motywował ją tym, że "dzieci są niewychowane". Wyznał zarazem, że nie spodziewał się aż tak wielkiego poruszenia.

- Sam jestem dziadkiem, nie mam nic do dzieci. Mam natomiast zastrzeżenia do rodziców, którzy nie umieją wychować swoich dzieci - podkreślił. Przypomniał, że w jego młodości dzieci chodzące z dorosłymi do lokalu potrafiły się zachowywać jak należy.

- Dzisiaj - dodał - powodują chaos. Jako inny problem wskazał wózki i foteliki (nosidełka), które zajmują przestrzeń między stolikami.


- Wielu moich kolegów restauratorów ma ten sam problem, ale nie mają odwagi tego głośno powiedzieć. Ja natomiast wyszedłem z ukrycia - stwierdził. Opowiedział, że wiele razy zdarzało mu się upominać rodziców, by zajęli się swoimi dziećmi, które biegały po lokalu i chowały się pod stolikami. Jak zauważył, może to być groźne, bo sam był świadkiem, jak na głowę malca siedzącego pod stolikiem o mały włos nie runęło wiaderko z lodem.

Dyskusja na temat zakazu wstępu dla dzieci rozgorzała w mediach i na stronach internetowych, gdzie klienci zamieszczają recenzje z lokali. W jednym z portali pojawiły się wyrazy aprobaty oraz bardzo dużo pełnych oburzenia opinii na temat tego pomysłu. Zdaniem ich autorów to dyskryminacja i anachronizm, tym bardziej niepojęta, że - jak napisał jeden z internautów - wymierzona w dzieci- "sam kwiat ludzkości".

Restaurator odpowiedział swym przeciwnikom: "To ja tu dowodzę, moja decyzja była wielokrotnie analizowana i w konsekwencji została przyjęta". Jego zdaniem nie ma w niej nic niemoralnego.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (102)
Nie zgadzam się z opinią
35
Zgadzam się z opinią
559
~Bona 2016-01-20 (08:48) 23 godzin i 57 minut temu

Właściciel MA RACJĘ -- jak idę do restauracji na obiad nie mam ochoty słuchać i oganiać się od cudzych źle wychowanych dzieci biegających między stolikami. Płacę za danie i chcę je zjeść w spokoju i w miłej atmosferze a jak się ma małe dzieci to trzeba sobie je pilnować i odpowiadać za to co robią!! Nikt nie ma ochoty znosić ich płaczu i wrzasków masz dziecko radz sobie z nim a nie obarczaj nim cały świat, inni też chcą spokojnie żyć!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 20

Nie zgadzam się z opinią
28
Zgadzam się z opinią
413
~tyi7yrthrfhfg 2016-01-20 (07:47) 58 minut temu

Nie rozumiem w czym problem mają ci lewacy faszystowscy ? Właściciel restauracji może sobie wpuszczać kogo chce i kiedy chce i nic wam do tego. A ilu to ludzi nie wpuszcza się na różne imprezy i bale też będziecie protestować ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 5

Nie zgadzam się z opinią
9
Zgadzam się z opinią
294
~Ewa 2016-01-20 (09:33) 23 godzin i 12 minut temu

Uważam, że potrzebne są również takie restauracje. Jestem matką i często chodzę z córkami do knajpek. Jednak są sytuacje gdy wszędobylskie i bawiące się dzieci przeszkadzają. Każdy ma prawo zrelaksować się, odpocząć przy kolacji, lunchu itp bez mały ludzików. Nie ma w tym nic złego i dyskryminującego dzieci.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3