Strona główna serwisu
14,5 mln odszkodowania za 8 lat w szpitalu psychiatrycznym

14,5 mln odszkodowania za 8 lat w szpitalu psychiatrycznym

14,5 mln zł odszkodowania domaga się obrońca 72-letniego Krystiana Brolla za spędzenie niesłusznie 8 lat w szpitalu psychiatrycznym w Rybniku.
skład sędziowski skład sędziowski ()
Krystian Broll oskarżony został o groźby karalne. Do zarzucanych mu czynów nigdy się nie przyznał. Twierdził, że dowody w jego sprawie są spreparowane. Pomimo tego faktu został uznany przez biegłych za niepoczytalnego i trafił do szpitala psychiatrycznego. Mężczyzna twierdzi, że znalazł się tam, ponieważ ujawnił aferę przetargową – zgłosił sprawę do prokuratury, kiedy kazano mu zawyżać kosztorys projektu. Zdaniem Brolla, wysyłając go do "psychiatryka", ktoś chciał mu w ten sposób zaszkodzić.

W styczniu Sąd Najwyższy orzekł, że Krystian Broll trafił do szpitala psychiatrycznego niesłusznie, m.in. przez fakt "rażącego naruszeniu prawa procesowego" przez gliwickich sędziów. Zdaniem sądu sprawa Brolla potraktowana została zbyt powierzchownie a stan jego zdrowia psychicznego oceniony został tylko na podstawie prognozy jego zachowań, które nie miały miejsca.

TVN24, Radio Zet

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (44)
Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
127
~Historyk 2016-02-25 (16:42) 1 godzinę i 42 minut temu

Odszkodowanie oszczy wiście mu się należy. Powinni płaci w pierwszej kolejności ci, którzy go tam zamknęli. Następnie tych gliwickich sędziów tez zamknąłbym na 8 lat w psychiatryku.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
121
~raxell 2016-02-25 (14:55) 3 godziny i 29 minut temu

Ta suma to i tak nic za pozbawienie wolności, za lata spędzone wśród osób faktycznie chorych. Odszkodowanie za przymusowo przyjmowane lekarstwa, za szykany, za utracone lata...człowiek wychodzi bez niczego, nie wiemy czy ma jeszcze dom/mieszkanie, czy pracował i kto będzie płacił i jak wysoką emeryturę. Dramat czlowieka. Poważniejsza sprawa to biegli którzy wydali opinię o odizolowaniu od spoleczeństwa. Taki bład powinien skutkować natychmiastową utratą możliwości wykonywania opini biegłego i pracy w zawodzie lekarza. O odszkodowaniu za błąd nie piszę - Polska dziwny kraj... Tak samo ordynatorzy i lekarze którzy nie zglosili że pacjent jest zdrowy psychicznie. Jak ci niby lekarze mogą leczyć chorych, jak przez tyle lat leczyli zdrowego ? Karta pacjenta musi zawierać wpisy o chorobie, o zaleceniach co do leczenia napisane przez lekarzy... Prokuratura do roboty, zanim dokumentacja znajdzie się w szafie jakiegoś zdolnego ordynatora, a lekarze pobierając duże pensje będą udawać że leczą.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
95
~samuel 2016-02-25 (14:20) 4 godziny i 4 minuty temu

zwyrodniała Polska i sądy . 20 ludzi jest do śmierci uwiezionych przez nieodpowiedzialnych sędziów. Dożywocie za paczkę kawy . Gdzie są takie wyroki ? Za Hitlera. Z sowieckiej psychuszki łatwiej było uciec. Żaden RPO lub dywersyjne AI nie interesuje się takim prawami człowieka. Oni mają swoją medialną zabawę i splendor.

odpowiedz

zgłoś do moderacji