Strona główna serwisu
Nie żyje Tadeusz Mosz, publicysta ekonomiczny

Nie żyje Tadeusz Mosz, publicysta ekonomiczny

- To smutny dzień dla Telewizji Polskiej - nie żyje Tadeusz Mosz, dziennikarz z prawdziwą pasją - przekazała TVP Info na swoim profilu w serwisie Twitter. Przegrał walkę z chorobą nowotworową. Miał 60 lat.
Tadeusz Mosz był laureatem wielu nagród i wyróżnień dziennikarskich m.in. Dziennikarz Gospodarczy Roku 2002 miesięcznika "Pieniądz", Dziennikarz Gospodarczy Roku 2004 "Gazety Finansowej". W 2003 roku program "Plus Minus" i jego twórca zostali uhonorowani Medalem Europejskim.

– Myślę, że będzie trudno znaleźć tak dobrego komentatora i publicystę ekonomicznego – powiedział na antenie TVP Info Maciej Głogowski, wiceszef TOK FM – radia, z którym Tadeusz Mosz był też związany.

– On był taki uśmiechnięty, zawsze starał się być pozytywnie nastawiony. I ten optymizm było widać na każdym kroku. Zresztą nawet kiedy były takie dni gorszej dla niego formy, na pewno nasi słuchacze nie mogli tego rozpoznać. On był taki pogodny, uśmiechnięty, z silną wolą żeby iść, zawsze iść do przodu.

Tadeusz Mosz ukończył studia dziennikarskie na Uniwersytecie Śląskim. Związany z TVP od 1980 roku. Autor programów o tematyce ekonomicznej.

Waldemar Kuczyński o Tadeuszu Moszu: największy dziennikarz ekonomiczny

– To duża strata, wielki żal, że tak się ta choroba potoczyła. To był taki ciepły człowiek, dowcipny, kontaktowy. Odszedł największy dziennikarz ekonomiczny ostatnich wielu lat – tak na antenie TVP Info wspominał Tadeusza Mosza jego wieloletni przyjaciel, ekonomista Waldemar Kuczyński.

– To na pewno nie będzie łatwa sprawa zastąpić Tadeusza – powiedział na antenie TVP Info Waldemar Kuczyński, ekonomista, wieloletni przyjaciel Tadeusza Mosza. – Myśmy się znali od bardzo dawna, muszę powiedzieć, ze ta wiadomość bardzo mnie zaskoczyła. Wiedziałem, że u niego zdiagnozowano już jakiś czas temu bardzo ciężka chorobę, ale wydawało się, że wszystko jest raczej na dobrej drodze, przynajmniej jak go widziałem ostatnio, nie tak bardzo dawno temu, to był dobrej myśli i w ogóle nie robił wrażenia człowieka dotkniętego bardzo ciężką chorobą.

– To z całą pewnością najwybitniejszy dziennikarz telewizyjny i radiowy ostatnich wielu lat. Wydaje mi się, że nikogo takiego od czasów audycji Andrzeja Bobera „Listy o gospodarce” chyba nie było – powiedział Kuczyński. – To świetny dziennikarz radiowy i telewizyjny, jeśli chodzi o wiedzę ekonomiczną, ale również jeśli chodzi o sposób prowadzenia audycji. To co mi się u niego podobało, to duża mądrość i w komentowaniu i w interpretowaniu i troszeczkę naprowadzaniu gości, z którymi zawsze rozmawiał. Duża strata, wielki żal, że tak się ta choroba potoczyła – powiedział Kuczyński w TVP Info.
IAR, TVP Info

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (557)
Nie zgadzam się z opinią
28
Zgadzam się z opinią
280
~MJ 2014-02-05 (08:33) 23 godzin i 11 minut temu

Ponoć chwalił wydłużenie wieku emerytalnego. Ja też jestem za, ale jak mamy ratować Polskę to może wszyscy obywatele? Dlatego zróbmy też porządek z przywilejami dla mundurówki. Przykład: Policjant, gdy nie ma własnego mieszkania to dostaje dodatek finansowy za brak mieszkania (do tego żona/mąż i na każde dziecko), do tego może ubiegać się o mieszkanie służbowe, które jak już dostanie to po 5 latach może ubiegać się o wykup tego mieszkania na preferencyjnych warunkach. SZOK! Jak długo można jeszcze utrzymywać takie chore przywileje? To oczywiście tylko jeden przykład, a znam ich więcej. Jak mamy ratować ten kraj to wszyscy!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 28

Nie zgadzam się z opinią
9
Zgadzam się z opinią
124
~niedoszły emeryt 2014-02-05 (08:20) 23 godzin i 24 minut temu

Miał 60 LAT a nam wmawiają ze ludzie dożywają 80 i trzeba podnieść wiek emerytalny.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
88
~mistrzu 2014-02-05 (08:40) 23 godzin i 4 minuty temu

i tak ludzie gnają ciągle do przodu , w rzeczywistości idąc w tył , nie mamy czasu dla rodziny , znajomych, ciągły pośpiech niszczy nasze życie bo pośpiech to stres a stres to różne choroby, gdzie te czasy kiedy ludzie bezinteresownie przychodzili na kawe , herbate , pogadać na luzie i pośmiać się choć troche, dzisiaj hmmm dzisiaj tylko spotykamy się tam gdzie już nic nie ma znaczenia na pogrzebach , złe czasy nastają a ludzie są jacyś obcy .

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
13
Zgadzam się z opinią
99
~xxx 2014-02-05 (10:04) 21 godzin i 40 minut temu

Ja pamiętam jak mówił że wydłużenie wieku emerytalnego do 67 roku życia to dobre posuniecie rządu,bo ludzie żyją dłużej.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 6

Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
75
~Waloj 2014-02-05 (08:05) 23 godzin i 39 minut temu

Był autorem jednego z najbardziej "strawnych" programów komentujących procesy ekonomiczne. Trzeba dobrze rozumieć temat, by mimo jego złożoności potrafić go przekazać w prosty i zrozumiały sposób. Wielka szkoda.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
64
~waskogdynia@wp.pl 2014-02-05 (08:07) 23 godzin i 37 minut temu

Pozostanie wśród tych z którymi chciałoby się usiąść przy stole. Składam kondolencje rodzinie.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
55
~Lidia 2014-02-05 (08:05) 23 godzin i 39 minut temu

Bardzo lubiłam z Nim programy - dziennikarz a pasją. Wielka szkoda, że tak szybko odszedł.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
20
Zgadzam się z opinią
66
~klmak 2014-02-05 (08:07) 23 godzin i 37 minut temu

no to ZUS się ucieszył!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
48
~nino 2014-02-05 (10:00) 21 godzin i 44 minut temu

NIE DOCZEKAŁ 67 LAT -TUSKU !!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
44
~robert 2014-02-06 (06:47) 57 minut temu

Kto zabrał jego składki emerytalne ? OFE czy ZUS ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
49
~zpp 2014-02-05 (08:05) 23 godzin i 39 minut temu

Fajni ludzie tak szybko odchodzą.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
43
~Jacek 2014-02-05 (08:07) 23 godzin i 37 minut temu

Wyrazy współczucia dla rodziny. Odszedł jeden z nielicznych Wielkich ludzi i dziennikarzy. Już niedługo nie bedzie prawdziwych dziennikarzy. Cześć jego pamięci.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
20
Zgadzam się z opinią
55
~anna 2014-02-05 (10:19) 21 godzin i 25 minut temu

Dziennikarz dyspozycyjny bo innych nie było , a ten Kuczyński dla mnie to taka ka....,że jakich mało ,jak ja go niecierpię,przełączam kanały jak go widzę

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
39
~Jacek 2014-02-05 (09:24) 22 godzin i 20 minut temu

Chcemy obniżenia wieku emerytalnego do 56 lat!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
41
~Wojtas 2014-02-05 (07:29) 15 minut temu

Szkoda wspaniałego człowieka i dziennikarza. Dlaczego tak szybko? Współczucia dla rodziny. RIP

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
32
~ktoś 2014-02-07 (12:57) 18 godzin i 47 minut temu

No i nie dożył emerytury z ZUS-u.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
11
Zgadzam się z opinią
42
~a.n 2014-02-05 (17:41) 14 godzin i 3 minuty temu

chwalił podniesienie wieku emerytalnego ,to mi go nie żal. o i sam o to potknął się.nastepnych poproszę. Tusk .Palikot.całe Po.i inni co łapy podnosili patrzcie i Wy możecie nie doczekać 67.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
32
cititax 2014-02-05 (10:18) 21 godzin i 26 minut temu

Służba zdrowia jest do niczego. Zaufana Pani Doktor wysłała moją ukochaną ciocię na tamten świat, a przed jej odejściem leczyła ją przez trzy miesiące na grypę zamiast dać jej skierowanie na prześwietlenie klatki piersiowej (płuc). Na płucach miała zmiany nowotworowe. Choć od śmierci minęły prawie trzy lata nadal nie mogę się z tym pogodzić. Dla lekarzy liczy się pieniądz nie pacjent, a powinni mieć podejście do każdego pacjenta indywidualne.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
38
~iwa 2014-02-05 (08:25) 23 godzin i 19 minut temu

Byl dziennikarzem wyjatkowym z klasa i ogromna wiedza,ktora przekazywal w tak dynamiczny sposob dociarajac do nas.Szkoda tylko ze ta straszna choroba zabrala nam go w tak mlodym wieku. Wspolczucia dla rodziny..

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
34
~cvb 2014-02-06 (14:28) 17 godzin i 16 minut temu

Ten gość krzyczał, ze żyjemy coraz dłużej i musimy pracować dłużej.

odpowiedz