Strona główna serwisu
Stanisław Karczewski: prezydent mógł zginąć

Stanisław Karczewski: prezydent mógł zginąć

- To był bardzo poważny wypadek. Pan prezydent mógł zginąć. Albo osoby jadące z nim, jadące z naprzeciwka (...). Trzeba przyjąć najbardziej skrajne, dramatyczne wersje - mówił w #dziejesienazywo marszałek Senatu Stanisław Karczewski.
Karczewski zgodził się z cytowanym przez prowadzącego #dziejesienazywo Jacka Żakowskiego Michałem Karnowskim, który komentując wypadek samochodu Andrzeja Dudy, napisał, że "należy przyjąć, iż próbowano zabić prezydenta". - Trzeba przyjąć najbardziej skrajne, dramatyczne wersje. I dopiero jeśli będą na to dowody, wyeliminować je - tłumaczył marszałek Senatu.

- Myśli pan, że to prawdopodobne, że w BOR znajduje się jakaś "piąta kolumna"? Mieści się to panu w mózgu? - pytał Żakowski. - Panie redaktorze, ja mam bardzo pojemny mózg, wszystko mi się mieści w głowie. Potrafię sobie wszystko wyobrazić, wszystko jest możliwe. Trzeba wszystko brać pod uwagę - ocenił.

Dodał, że wypadek prezydenckiego samochodu to ewenement na skalę światową. - To sytuacja, którą trzeba drobiazgowo wyjaśnić. Były szef BOR w sposób kuriozalny wypowiadał się na temat tego wypadku, że prezydent powinien jechać opancerzoną limuzyną z napędem na cztery koła po autostradzie, nie w górach - bardzo ciekawe. Szkoda, że takiej nie zakupił, bo takiej nie ma w BOR. Więc dobrze byłoby, żeby nie konfabulował, tylko mówił o faktach - podkreślił Karczewski.


Zaznaczył, że prezydenci na całym świecie jeżdżą opancerzonymi limuzynami i nie ma w tym nic dziwnego. - Trzeba to przyjąć za normę - oświadczył.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (655)
Nie zgadzam się z opinią
327
Zgadzam się z opinią
1178
~aleodkrycie 2016-03-07 (11:37) 10 godzin i 25 minut temu

Prezydent mógł zginąć ?! Też mi odkrycie. Każdy wsiadając do samochodu musi się liczyć z tym że może zginąć. Takie są fakty ! Nie trzeba być marszałkiem żeby to wiedzieć !

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 24

Nie zgadzam się z opinią
212
Zgadzam się z opinią
695
~xz 2016-03-07 (11:35) 10 godzin i 27 minut temu

co gorsza...wszyscy jesteśmy podejrzani....

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
130
Zgadzam się z opinią
424
~f16 2016-03-07 (11:38) 10 godzin i 24 minut temu

To kiedy zaczynają się pielgrzymki w jejsce cudownego ocalenia prezydenta ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
50
Zgadzam się z opinią
315
~jhgfd 2016-03-07 (11:40) 10 godzin i 22 minut temu

a może ktoś z kancelarii prezydenta powinien siedzieć za niedopełnienie obowiązków!!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
74
Zgadzam się z opinią
321
~cyc 2016-03-07 (11:59) 10 godzin i 3 minuty temu

Przez następne 10 lat będziemy czytać o wypadku, tak jak o smoleńsku. Niedobrze sie robi juz od tych tematów. Wielkie mi halo. Miał wypadek, trudo, zyje sie dalej. Inni tyle szczęścia nie mieli. Teraz wydadzą bóg wie ile kasy na to, żeby rozkminic z czyjej winy tak sie stalo. Paranoja co za kraj zalosny

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
87
Zgadzam się z opinią
323
~zol 2016-03-07 (11:42) 10 godzin i 20 minut temu

zamiast cieszyć się, że się ludziom nic nie stało to oczywiście PiS-owcy zachowują się jakby było szkoda , że się nic nie stało, bo wtedy...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
65
Zgadzam się z opinią
272
~rzepinskit 2016-03-07 (11:57) 10 godzin i 5 minut temu

Dzięki Bogu, nic mu się nie stało. W przeciwnym razie nie mógłby stanąć przed Trybunałem Stanu za próbę obalenia Konstytucji. Pomijam już nawet fakt, że mielibyśmy kolejny, po Lechu Kaczyńskim, efekt mesjanizacji.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
52
Zgadzam się z opinią
235
~Wiadomo 2016-03-07 (11:37) 10 godzin i 25 minut temu

"Trzeba przyjąć najbardziej skrajne, dramatyczne wersje" - oczywiście, bo przecież trzeba jakoś otumanić pisolemingi, bo jeszcze zauważyłyby, że PiS rozwala gospodarkę.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
8
Zgadzam się z opinią
136
~Jaga 2016-03-07 (13:25) 8 godzin i 37 minut temu

Czarnecki, Sasin a teraz jeszcze Karczewski poszerzył zdolności intelektualne PiS-u.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
32
Zgadzam się z opinią
151
~jarecki 2016-03-07 (11:41) 10 godzin i 21 minut temu

Pewnie na odszkodowanie zasluzyl!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
24
Zgadzam się z opinią
137
~zbyszek 2016-03-07 (11:37) 10 godzin i 25 minut temu

Tylko opatrzności nalezy zawdzięczać to,że limuzyna otarła się o ziemię która nadaje się do kwiatów.Sam miałem podobny przypadek i wiem,że to było szczęście.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
44
~jim 2016-03-07 (13:28) 8 godzin i 34 minut temu

Jakby jeździli zgodnie z przepisami nic by sie nie stalo. A tak naparzali pewnie ze 190 środkiem autostrady. Dzięki Bogu nikogo nie zabili. Niestety miałem kilka razy wątpliwą przyjemność spotkaniem się z kolumną BOR-u. Nie życzę nikomu zwłaszcza jak się jedzie z 2 dzieci. Ostatni raz jak Pan Prezydent wracał ze skoków w Zakopanem. Nie wiem dlaczego ich nie obowiązują przepisy drogowe.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
45
~ass 2016-03-07 (13:15) 8 godzin i 47 minut temu

Panie Karczewski... prezydent nie powinien nawet w domu do okna podchodzić bo też może wypaść i zginąć . :P

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
43
~jan 2016-03-07 (12:41) 9 godzin i 21 minut temu

a więc zamach! Antoni do roboty!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
43
~Teo 2016-03-07 (12:15) 9 godzin i 47 minut temu

Gdyby to Kowalski miał wypadek na autostradzie na pewno w ocenie przyczyn zostałaby podana informacja - nie dostosował prędkości jazdy do warunków na drodze, w przypadku prezydenta sprawa ma się nieco inaczej - autostrada nie dostosowała warunków drogowych do prędkości jazdy samochodu.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
39
~Hehehe 2016-03-07 (13:27) 8 godzin i 35 minut temu

A co mnie obchodzi życie tego oszusta?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
35
~romnat 2016-03-07 (13:26) 8 godzin i 36 minut temu

Tak jak napisano , każdy z nas kierowców może zginąć tylko, że w takim BMW-u jest to mało prawdopodobne a poza tym jeszcze niczym się nie zasłużył żeby lamentować.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
38
~dert 2016-03-07 (12:01) 10 godzin i 1 minutę temu

No tak nieudacznictwo trzeba ubrać zaraz w jakąś martyrologie. Myślę, że to nie piąta kolumna a co najmniej szesnasta!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
38
~Prawda boli 2016-03-07 (11:51) 10 godzin i 11 minut temu

Pytam się po raz ostatni.... BYŁA MGŁA czy nie była? bo od tego zależy kwalifikacja tego zamachu. Czy ruscy czy KOD.

odpowiedz