Strona główna serwisu
Coraz więcej Polaków jedzie tam "za chlebem"

Coraz więcej Polaków jedzie tam "za chlebem"

Rządowe plany zmniejszenia migracji mają się nijak do przedstawionych przez The Office of National Statistics (ONS) danych za ostatni rok, z których wynika, że Polaków na Wyspach wciąż przybywa.
Saldo migracji to różnica między napływem a odpływem ludności z danego obszaru w określonym czasie. Dane opublikowane przez The Office of National Statistics, który jest odpowiednikiem polskiego Głównego Urzędu Statystycznego, pokazały, że w Wielkiej Brytanii wskaźnik ten wzrósł przez 12 miesięcy (do września 2010) o 100 tys. W praktyce oznacza to, że w tym czasie legalnie przyjechało tutaj 100 tys. obcokrajowców.

Liczba imigrantów z krajów Europy Wschodniej, w tym Polski, którzy przybyli do Zjednoczonego Królestwa w 2010 r. wzrosła (z 45 do 72 tys.), a tych, którzy wrócili do domu zmalała (z 57 do 29 tys.). Wskaźnik polskiej migracji powrócił tym samym do poziomu z 2008 roku.

Ponadto 43 tys. więcej Polaków przyjechało na Wyspy w 2010 r., aniżeli z nich wyjechało. Tymczasem rok wcześniej saldo migracji było ujemne i wynosiło 12 tys.


Matt Cavanagh, dyrektor Institute of Public Policy Research przewiduje, że rząd podejmie teraz jeszcze ostrzejsze środki, aby spełnić swoje założenia. - Nadszedł czas, aby rząd przyznał, iż jego założenia dotyczące salda migracji nie mają większego sensu i nie mogą być osiągnięte bez szkody dla brytyjskiej gospodarki - powiedział Cavanagh.

(A.C.)
londynek.net

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (7)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~robi 2011-05-26 (18:45) 15 godzin i 6 minut temu

Wyjechałem w 2006 r. w styczniu do Dubliona w Irlandii ale w maju przeniosłem się do Anglii , Huddersfield niedaleko Menczesteru tam byłem rok i wróciłem z pokaźnym plikiem funtów zainwestowałem w rodzinny interes , trochę w dom, samochód bez szaleństw nowy opel astra 1600 a. będąc w Anglii podszkoliłem język powiedzmy za darmo, nigdy nie płąciłem anglikom za to że ze mną rozmawiają. Ponadto złąpałem kilka kontaktów, w 2007 roku wyjechałęm ze znajomym Anglikiem Markiem do Gambii , on tam jeździł regularnie, jego ś.p. wujek Burnet tam mieszkał jak przeszedł na emeryturę, Mark kupił tam kilka hektarów ziemi a będąc u mnie w Polsce , co roku jest co najmniej dwa razy, zobaczył nasze rolnictwo , mój chrzesny ma 68 ha ziemi w Polsce i choduje świnie więc jak Mark to zobaczył powiedział mi Robert robimy to w Anglii oczywiście na początek na mniejszą skalę , Ja myś;lałem że zwariował przecież gambia to 65 procent co prawda bardzo tolerancjnych ale zawsze muzułmanów, ale on mi na to że są tam turyści w Anglii holandii. belgii, Hiszpani a ci lubią zjeść do piwa , no i wypaliło chodujemy świnie i kury zatrudnamy tamtejszych ludzi którzy są nam za to wdzięczni poza tym mam tam dom i coś w rodzaju agroturystyki która jest tańsza od brytyjskich hoteli , Mark napędza mi klientów a UK. ja każdej zimy też tam jestem mam 16 letnią służącą muzułmankę codziennie robi mi masaż jest w 100 % zdrowa dałem jej pieniądze na badania w końcu to jednak afryka więc jest jeszcze dziewicą ale twierdzi że jest we mnie zakochana i że czeka jak we wrześniu przylecę. chciała by żebym ją zabrał do Polski .

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~kuba 2011-05-26 (17:44) 16 godzin i 7 minut temu

wyjechalem 30 lat temu i nigdy nie wroce bo po co

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Lord 2011-05-26 (16:45) 17 godzin i 6 minut temu

kto może wyrywa z tej polskiej nędzy , Tusk ich oszukał , jak zawsze zresztą i robi to nadal !!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2