więcej

28 osób zatruło się odorem z lodówki.

IAR, PAP |  aktualizacja 2009-05-14 (01:09) 5 lat 7 miesięcy 5 dni 9 godzin i 56 minut temu
drukuj

Odór wydobywający się z lodówki stojącej w jednym z biurowców w Kalifornii zatruł 28 osób, z których siedem trafiło do szpitala. Przyczyną nieprzyjemnego zapachu był pozostawiony w lodówce i zapomniany przez właściciela posiłek. W ewakuacji biurowca uczestniczyło 18 wozów strażackich i karetek oraz dziesiątki strażaków w ochronnych kombinezonach.

Jak wynika z relacji dziennika "San Joes Mercury News", zespół straży pożarnej ds. unieszkodliwiania toksycznych materiałów interweniował w centrali telefonicznej AT&T we wtorek tuż przed południem, gdy wielu pracowników zaczęło się nagle skarżyć na nudności. Z budynku ewakuowano 325 osób, przy czym 28 z nich wymagało opieki medycznej. Siedmiu pracowników telekomunikacyjnego giganta przewieziono do szpitali.

Źródłem niebezpiecznych wyziewów okazała się od dawna niesprzątana lodówka. Feralnego dnia sprzątaczka postanowiła umyć chłodziarkę. W tym celu zastosowała jednak środek czyszczący, który wszedł w reakcję z resztkami zepsutego jedzenia, wydzielając nieznośny odór.

Sytuację pogorszył dodatkowo pracownik, który postanowił rozprawić się z wyziewami za pomocą odświeżacza powietrza w aerozolu. Okazało się, że kombinacja chemikaliów śmierdzi jeszcze bardziej.

Sprzątaczka nie była świadoma zagrożenia, jakie spowodowała, ponieważ sama przeszła niedawno operację nosa i nie czuła zapachów - wyjaśnia "San Jose Mercury News"

(meg, tbe, pmm)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 11 45.83%
nie 13 54.17%

Przeczytaj też

55 osób zatruło się oparami z utylizacji odpadów

dodane 2009-08-03 (22:50) 5 lat 4 miesiące 15 dni 12 godzin i 15 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (47)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~mimi 2009-05-14 (10:26) 5 lat 7 miesięcy 5 dni i 39 minut temu

Halina.. opanuj się. Sałatka sałatką, a co zrobisz z ciałami?
?

odpowiedz

0
0
turkuc podjadek 2009-05-14 (06:44) 5 lat 7 miesięcy 5 dni 4 godziny i 21 minut temu

prawda o ameryce
no i teraz juz wiemy ze fast foodow sie nie je ,a tym bardziej nie wklada do lodowki .

odpowiedz

0
0
ptasiagrypa 2009-05-14 (06:15) 5 lat 7 miesięcy 5 dni 4 godziny i 50 minut temu

a mówią,
że z brudu i smrodu jeszcze nikt nie umarł hahaha

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~jajco 2009-05-14 (04:34) 5 lat 7 miesięcy 5 dni 6 godzin i 31 minut temu

W Saun Joes
tam niema Amerykanow tam sa sami Mexykanie.Nawielu mieszkancow mowi po angielsku.

odpowiedz

0
0
Zax 2009-05-14 (03:18) 5 lat 7 miesięcy 5 dni 7 godzin i 47 minut temu

Hahaha...
Ta wiadomość trochę różni się od oryginału, ale i tak jest śmieszna.

odpowiedz

0
0
~halina 2009-05-14 (00:51) 5 lat 7 miesięcy 5 dni 10 godzin i 14 minut temu

u mnie w lodówce jest majonez
z zeszłego roku, jest otwarty oczywiście pół roku temu i nic mu nie jest. Jutro zrobię pyszną sałatkę z niego bo będą goście

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~kxl 2009-05-14 (00:47) 5 lat 7 miesięcy 5 dni 10 godzin i 18 minut temu

moja ex małżonka
taki smród w lodówce trzymała. Rozwiodłem się bo już bym nie żył chyba do tej pory.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~kkk 2009-05-14 (00:42) 5 lat 7 miesięcy 5 dni 10 godzin i 23 minuty temu

w tych lodówkach ludzie
to taki syf trzymają i żyją w przeświadczeniu że w lodówce to się nie psuje. Zamrażarka to chociaż zamrozi ale lodówka? Powinni uświadamiać ludzi na temat funkcjonowania lodówki. Zajrzyjcie do lodówki jak będziecie u kogoś to zobaczycie co ludzie jedzą, czym się karmią i swoje dzieci. Ja nigdy u nikogo niczym się nie częstuję bo mam odruch wymiotny

odpowiedz

0
0
~Njusista 2009-05-14 (00:38) 5 lat 7 miesięcy 5 dni 10 godzin i 27 minut temu

Njus dnia!
Pulitzera autorowi!

odpowiedz

0
0
~Gawel 2009-05-14 (00:16) 5 lat 7 miesięcy 5 dni 10 godzin i 49 minut temu

Domowy sposob na wyprodukowanie broni biologicznej.
...wlozyc do lodowki zdechlego psa, wylaczyc lodowke na trzy tygodnie a nastepnie wystawic lodowke na ulice i otworzyc....

odpowiedz

0
0
~Gamoń 2009-05-14 (00:08) 5 lat 7 miesięcy 5 dni 10 godzin i 57 minut temu

Podsumowanie!!!!!!
I to jest Ameryka, to słynne USA - tak niesie treść piosenki he he he.

odpowiedz

0
0
~POLAK 2009-05-14 (00:07) 5 lat 7 miesięcy 5 dni 10 godzin i 58 minut temu

AMERYKA
Ameryka to porąbany kraj a dziennikarze nawet w smrodzie z lodówki zrobili sensację - 28 osób zatrutych - co oni by powiedzieli jak by im przyszło gnój od krów wyrzucać a wtedy się dziwią, że araby chcą ich terroryzować

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

0
0
~pitia 2009-05-14 (00:01) 5 lat 7 miesięcy 5 dni 11 godzin i 4 minuty temu

łzy
uśmiałem się do łez. to czysta komedia. Takie teksty to mogą chodzi. Amerykańscy specjaliści od zepsutego żarcia. No koń by się uśmiał ale jajca (zbuki)

odpowiedz

0
0
~KAROLINA 2009-05-13 (23:39) 5 lat 7 miesięcy 5 dni 11 godzin i 26 minut temu

HAHAHA!
Nie zagladali do mojej! Ja sie ztrowam tak przynajmniej dwa razy w miesiacu!!! : )

odpowiedz

0
0
~peem 2009-05-13 (23:13) 5 lat 7 miesięcy 5 dni 11 godzin i 52 minuty temu

jezuuuu kto to pisał
ale news.... nastepny bedzie o parlamentarnych bakach

odpowiedz

0
0
~saper 2009-05-13 (23:13) 5 lat 7 miesięcy 5 dni 11 godzin i 52 minuty temu

Co oni jedzą???
Nie mam pojęcia co oni tam w tym całym USA jedzą ale to chyba gorsze od kotów w chińskich barach.

odpowiedz

0
0
~olo 2009-05-13 (22:58) 5 lat 7 miesięcy 5 dni 12 godzin i 7 minut temu

Uwaga terroryzm!
Tak to z pewnoscia ta akcja terrorystyczna,ktora miala wstrzasnac swiatem!Talibowie sa wielcy!Taka nieswpodzianka.I gdzie tu kryzys?Chyba wartosci moralnych..

odpowiedz

0
0
~Natalia 2009-05-13 (22:51) 5 lat 7 miesięcy 5 dni 12 godzin i 14 minut temu

To nikt nie widzial że jedzenie jest popsute??
do tego nie trzeba mieć nosa wystarczy na to spojrzeć.... i czy wogole nikt nie zauwazyl że coś leży juz dłuższy czas??? no niestety winni są wszyscy pracownicy budynku.....

odpowiedz

0
0
~Natalia 2009-05-13 (22:50) 5 lat 7 miesięcy 5 dni 12 godzin i 15 minut temu

To nikt nie widzial że jedzenie jest popsute??
do tego nie trzeba mieć nosa wystarczy na to spojrzeć.... i czy wogole nikt nie zauwazyl że coś leży juz dłuższy czas??? no niestety winni są wszyscy pracownicy budynku.....

odpowiedz

0
0
~Natalia 2009-05-13 (22:50) 5 lat 7 miesięcy 5 dni 12 godzin i 15 minut temu

To nikt nie widzial że jedzenie jest popsute??
do tego nie trzeba mieć nosa wystarczy na to spojrzeć.... i czy wogole nikt nie zauwazyl że coś leży juz dłuższy czas??? no niestety winni są wszyscy pracownicy budynku.....

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Gen. Roman Polko: terroryści atakują tam, gdzie jest im łatwiej uderzyć
dodane 2014-12-18 (10:24) 1 dzień i 41 minut temu

materiał wideo

Włoska prasa o przełomie amerykańsko-kubańskim: osobisty sukces papieża
dodane 2014-12-18 (10:05) 1 dzień 1 godzinę i 1 minutę temu

Dziś odbędzie się pogrzeb ofiar tragedii w Rakowiskach
dodane 2014-12-18 (09:55) 1 dzień 1 godzinę i 10 minut temu

Bronisław Komorowski podpisał ustawę o ratyfikacji umowy UE-Ukraina
dodane 2014-12-17 (12:00) 1 dzień 23 godziny i 5 minut temu

Polski konwój jedzie na Ukrainę
dodane 2014-12-17 (12:30) 1 dzień 22 godziny i 35 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 28710