więcej

28 osób zatruło się odorem z lodówki.

IAR, PAP |  aktualizacja 2009-05-14 (01:09) 5 lat 5 miesięcy 7 dni 14 godzin i 23 minuty temu
drukuj

Odór wydobywający się z lodówki stojącej w jednym z biurowców w Kalifornii zatruł 28 osób, z których siedem trafiło do szpitala. Przyczyną nieprzyjemnego zapachu był pozostawiony w lodówce i zapomniany przez właściciela posiłek. W ewakuacji biurowca uczestniczyło 18 wozów strażackich i karetek oraz dziesiątki strażaków w ochronnych kombinezonach.

Jak wynika z relacji dziennika "San Joes Mercury News", zespół straży pożarnej ds. unieszkodliwiania toksycznych materiałów interweniował w centrali telefonicznej AT&T we wtorek tuż przed południem, gdy wielu pracowników zaczęło się nagle skarżyć na nudności. Z budynku ewakuowano 325 osób, przy czym 28 z nich wymagało opieki medycznej. Siedmiu pracowników telekomunikacyjnego giganta przewieziono do szpitali.

Źródłem niebezpiecznych wyziewów okazała się od dawna niesprzątana lodówka. Feralnego dnia sprzątaczka postanowiła umyć chłodziarkę. W tym celu zastosowała jednak środek czyszczący, który wszedł w reakcję z resztkami zepsutego jedzenia, wydzielając nieznośny odór.

Sytuację pogorszył dodatkowo pracownik, który postanowił rozprawić się z wyziewami za pomocą odświeżacza powietrza w aerozolu. Okazało się, że kombinacja chemikaliów śmierdzi jeszcze bardziej.

Sprzątaczka nie była świadoma zagrożenia, jakie spowodowała, ponieważ sama przeszła niedawno operację nosa i nie czuła zapachów - wyjaśnia "San Jose Mercury News"

(meg, tbe, pmm)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 11 45.83%
nie 13 54.17%

Przeczytaj też

55 osób zatruło się oparami z utylizacji odpadów

dodane 2009-08-03 (22:50) 5 lat 2 miesiące 17 dni 16 godzin i 42 minuty temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (47)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~mimi 2009-05-14 (10:26) 5 lat 5 miesięcy 7 dni 5 godzin i 6 minut temu

Halina.. opanuj się. Sałatka sałatką, a co zrobisz z ciałami?
?

odpowiedz

0
0
~POLAK 2009-05-14 (00:07) 5 lat 5 miesięcy 7 dni 15 godzin i 25 minut temu

AMERYKA
Ameryka to porąbany kraj a dziennikarze nawet w smrodzie z lodówki zrobili sensację - 28 osób zatrutych - co oni by powiedzieli jak by im przyszło gnój od krów wyrzucać a wtedy się dziwią, że araby chcą ich terroryzować

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

0
0
ptasiagrypa 2009-05-14 (06:15) 5 lat 5 miesięcy 7 dni 9 godzin i 17 minut temu

a mówią,
że z brudu i smrodu jeszcze nikt nie umarł hahaha

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
turkuc podjadek 2009-05-14 (06:44) 5 lat 5 miesięcy 7 dni 8 godzin i 48 minut temu

prawda o ameryce
no i teraz juz wiemy ze fast foodow sie nie je ,a tym bardziej nie wklada do lodowki .

odpowiedz

0
0
~jajco 2009-05-14 (04:34) 5 lat 5 miesięcy 7 dni 10 godzin i 58 minut temu

W Saun Joes
tam niema Amerykanow tam sa sami Mexykanie.Nawielu mieszkancow mowi po angielsku.

odpowiedz

0
0
Zax 2009-05-14 (03:18) 5 lat 5 miesięcy 7 dni 12 godzin i 14 minut temu

Hahaha...
Ta wiadomość trochę różni się od oryginału, ale i tak jest śmieszna.

odpowiedz

0
0
~kxl 2009-05-14 (00:47) 5 lat 5 miesięcy 7 dni 14 godzin i 45 minut temu

moja ex małżonka
taki smród w lodówce trzymała. Rozwiodłem się bo już bym nie żył chyba do tej pory.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~halina 2009-05-14 (00:51) 5 lat 5 miesięcy 7 dni 14 godzin i 41 minut temu

u mnie w lodówce jest majonez
z zeszłego roku, jest otwarty oczywiście pół roku temu i nic mu nie jest. Jutro zrobię pyszną sałatkę z niego bo będą goście

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~kkk 2009-05-14 (00:42) 5 lat 5 miesięcy 7 dni 14 godzin i 50 minut temu

w tych lodówkach ludzie
to taki syf trzymają i żyją w przeświadczeniu że w lodówce to się nie psuje. Zamrażarka to chociaż zamrozi ale lodówka? Powinni uświadamiać ludzi na temat funkcjonowania lodówki. Zajrzyjcie do lodówki jak będziecie u kogoś to zobaczycie co ludzie jedzą, czym się karmią i swoje dzieci. Ja nigdy u nikogo niczym się nie częstuję bo mam odruch wymiotny

odpowiedz

0
0
~Njusista 2009-05-14 (00:38) 5 lat 5 miesięcy 7 dni 14 godzin i 54 minuty temu

Njus dnia!
Pulitzera autorowi!

odpowiedz

0
0
~daviduzz student 2009-05-13 (22:26) 5 lat 5 miesięcy 7 dni 17 godzin i 6 minut temu

amatorzy
najwyraźniej nie zaglądali do lodówki polskiego studenta...

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

0
0
~Gawel 2009-05-14 (00:16) 5 lat 5 miesięcy 7 dni 15 godzin i 16 minut temu

Domowy sposob na wyprodukowanie broni biologicznej.
...wlozyc do lodowki zdechlego psa, wylaczyc lodowke na trzy tygodnie a nastepnie wystawic lodowke na ulice i otworzyc....

odpowiedz

0
0
~Gamoń 2009-05-14 (00:08) 5 lat 5 miesięcy 7 dni 15 godzin i 24 minuty temu

Podsumowanie!!!!!!
I to jest Ameryka, to słynne USA - tak niesie treść piosenki he he he.

odpowiedz

0
0
~pitia 2009-05-14 (00:01) 5 lat 5 miesięcy 7 dni 15 godzin i 31 minut temu

łzy
uśmiałem się do łez. to czysta komedia. Takie teksty to mogą chodzi. Amerykańscy specjaliści od zepsutego żarcia. No koń by się uśmiał ale jajca (zbuki)

odpowiedz

0
0
~KAROLINA 2009-05-13 (23:39) 5 lat 5 miesięcy 7 dni 15 godzin i 53 minuty temu

HAHAHA!
Nie zagladali do mojej! Ja sie ztrowam tak przynajmniej dwa razy w miesiacu!!! : )

odpowiedz

0
0
~peem 2009-05-13 (23:13) 5 lat 5 miesięcy 7 dni 16 godzin i 19 minut temu

jezuuuu kto to pisał
ale news.... nastepny bedzie o parlamentarnych bakach

odpowiedz

0
0
~saper 2009-05-13 (23:13) 5 lat 5 miesięcy 7 dni 16 godzin i 19 minut temu

Co oni jedzą???
Nie mam pojęcia co oni tam w tym całym USA jedzą ale to chyba gorsze od kotów w chińskich barach.

odpowiedz

0
0
~Bacon 2009-05-13 (22:24) 5 lat 5 miesięcy 7 dni 17 godzin i 8 minut temu

Kto pomyślał, że to Danka
otworzyła lodówkę?

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~al kaida 2009-05-13 (22:23) 5 lat 5 miesięcy 7 dni 17 godzin i 9 minut temu

TYLKO AMERYKANIE
są tak tchórzliwi, by robić tyle zamieszania wokół zepsutego żarcia. Bin Laden niepotrzebny, sami siebie wystraszą na śmierć

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~olo 2009-05-13 (22:58) 5 lat 5 miesięcy 7 dni 16 godzin i 34 minuty temu

Uwaga terroryzm!
Tak to z pewnoscia ta akcja terrorystyczna,ktora miala wstrzasnac swiatem!Talibowie sa wielcy!Taka nieswpodzianka.I gdzie tu kryzys?Chyba wartosci moralnych..

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Sikorski o rozmowie z Politico: niektóre moje słowa zostały nadinterpretowane
dodane 2014-10-20 (23:05) 16 godzin i 27 minut temu

materiał wideo

Oscar de la Renta nie żyje
dodane 2014-10-21 (05:23) 10 godzin i 9 minut temu

Agencja AP: USA wypłaca emerytury wydalonym nazistom
dodane 2014-10-20 (21:38) 17 godzin i 54 minuty temu

Polscy lekarze postawili na nogi sparaliżowanego mężczyznę
dodane 2014-10-21 (02:37) 12 godzin i 55 minut temu

Rosyjska prasa: Szwedzi znaleźli powód, żeby się zbroić
dodane 2014-10-20 (09:35) 1 dzień 5 godzin i 57 minut temu

Zmarł znany astronom i astrofizyk prof. Janusz Gil
dodane 2014-10-20 (09:30) 1 dzień 6 godzin i 2 minuty temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy wierzysz w pojednanie Tusk-Kaczyński?

liczba oddanych głosów: 30880