więcej

Bostońska policja szuka podejrzanego o zamachy podczas maratonu.

PAP,TVN24,IAR,WP.PL |  aktualizacja 2013-04-19 (20:44) 1 rok 9 miesięcy 9 dni 22 godziny i 36 minut temu
drukuj

Trwa obława na 19-letniego Dżochara Carnajewa, który jest podejrzewany o przeprowadzenie zamachu bombowego w Bostonie. Policja otoczyła dom w miasteczku Watertown, w którym zamachowiec może się ukrywać. Trwa też dokładne przeczesywanie okolicy. - Poddaj się i błagaj o wybaczenie - apeluje do 19-latka jego wujek.


Bostońska policja informowała, że poszukuje zielonej hondy civic z 1999 r. z rejestracją 116 GC7 Massachusetts, którą miał się poruszać Dżochar Carnajew. Nieco ponad pół godziny później poszukiwania odwołano. "Mamy ten samochód. Nie szukamy go" - napisała policja na Twitterze.

Amerykańskie media cytują również wpis, który rzekomo Dżochar Carnajew zamieścił na Twitterze tuż po zamachu: "W sercu miasta nie ma miłości".

Rodzina apeluje do Dżochara

Rusłan Carni, wuj zamachowca podkreślił na konferencji prasowej, że działanie jego bratanka nie mają nic wspólnego z narodem czeczeńskim. Mieszający w USA Rusłan Carni powiedział, że jest mu wstyd, iż synowie jego brata, który nie miał na nich wielkiego wpływu, dokonali tak haniebnego czynu.

- Gdybym tylko przypuszczał, co zamierzają zrobić, byłbym pierwszym, który by doprowadził ich przed wymiar sprawiedliwości. To nie ma nic wspólnego z Czeczenią. Czeczeni to pokojowy naród - powiedział.

Z kolei amerykańska dziennikarka Bianna Golodryga napisała na Twitterze, że rozmawiała po raz kolejny z ojcem Dżochara Carnajewa, który jest przekonany, że jego synowie są niewinni. - Jeżeli zabiją Dżochara, to będę przekonany, że został wrobiony - stwierdził. Dziennikarka uważa, że ojciec podejrzewanych mężczyzn nie zdaje sobie sprawy z powagi sytuacji. Podobnie jak wuj, apeluje do syna, żeby się poddał.

Ciotka podejrzanych: nie wierzę

Mieszkająca w Toronto ciotka dwóch braci podejrzanych o poniedziałkowy zamach bombowy podczas maratonu w Bostonie oświadczyła, że "nie wierzy, by byli zamieszani w jakąkolwiek zbrodnię". Dodała, że w piątek rano kontaktowało się z nią FBI.

W rozmowie z telewizją CBC Maret Carnajewa oświadczyła, że "FBI nie ma żadnych innych dowodów na winę braci niż zdjęcia dwóch młodych ludzi idących ulicą koło linii mety" maratonu. Potwierdziła, że obaj mężczyźni to jej bratankowie i - jej zdaniem - są niewinni.

Carnajewa powiedziała, że mieszka w Kanadzie od 1996 roku i nie widziała swoich bratanków od pięciu czy sześciu lat - relacjonowała CBC. Natomiast rozmawiała ze starszym z braci, Tamerlanem Carnajewem, dwa lata temu, gdy urodziła mu się córka, a następnie - ok. roku temu.

Dodała też, że Tamerlan poślubił kobietę, która jest chrześcijanką. Według jej słów starszy brat po narodzinach dziecka zajmował się nim w domu, gdy żona pracowała.Eksplozje w domu otoczonym przez policję

Telewizja Fox News podała, że w domu otoczonym przez policję, w którym może ukrywać się Dżochar Carnajew, miały miejsce eksplozje, jednak ich źródło nie jest znane. Pojawiły się informacje, że policja zatrzymała w okolicach domu mężczyznę, jednak nie wiadomo jaki ma on związek ze sprawą.

"Jest uzbrojony i niebezpieczny" - napisał o poszukiwanym na Twitterze szef bostońskiej policji Ed Davis.

Deval Patrick, gubernator stanu Massachusetts powiedział, że sytuacja jest bardzo poważna. - Przestrzegajcie poleceń policji - apelował do mieszkańców na konferencji prasowej gubernator.

- Zostańcie w domu - zaapelował do mieszkańców jeden ze śledczych. W regionie Bostonu wstrzymano całkowicie ruch pociągów i komunikacji miejskiej. Nad północno-zachodnią częścią Bostonu zamknięto też przestrzeń powietrzną. Jak relacjonują amerykańskie media położone na przedmieściach Bostonu Watertown (to w tym miasteczku zakończył się w piątek nad ranem czasu miejscowego policyjny pościg za dwójką podejrzanych) przypomina strefę wojny.Przedstawiciele amerykańskich sił bezpieczeństwa poinformowali, że skłaniają się ku teorii, iż zamachy bombowe podczas maratonu w Bostonie, w których zginęły trzy osoby, a ponad 170 zostało rannych, były motywowane islamskim ekstremizmem.

Drugi mężczyzna podejrzewany o ataki w Bostonie nie żyje. To 26-letni Tamerlan Carnajew, brat poszukiwanego. Mężczyzna jest też podejrzewany o zastrzelenie policjanta na terenie słynnego Instytutu Technologicznego Massachusetts (MIT) i kradzież samochodu. Tamerlan zmarł w szpitalu po zatrzymaniu. Jak informuje NBC mężczyźni byli braćmi i od roku - według doniesień AP - legalnie mieszkali w USA.

Kim są zamachowcy?

Podejrzani o zamach bombowy w Bostonie to bracia pochodzący z Czeczenii. Ojciec podejrzanych, Anzor Carnajew, który przebywa w Machaczkale, stolicy Dagestanu, rozmawiał z agencją AP przez telefon w piątek.

Anzor Carnajew powiedział, że oczekiwał, iż Dżochar, którego uważa za "bardzo inteligentnego młodego człowieka", przyjedzie do niego na wakacje.

W maju 2011 roku Dżochar, wówczas kończący prestiżową szkołę średnią, otrzymał stypendium wysokości 2,5 tys. dolarów od miasta Cambridge, w stanie Massachusetts, na kontynuowanie nauki.

Rosyjska "Nowaja Gazieta", powołując się na amerykańskie media, poinformowała, że rodzina Carnajewów przyjechała do Stanów Zjednoczonych ok. 10 lat temu. Bracia mają jeszcze dwie siostry, które obecnie są poszukiwane przez policję. Rodzina w latach 90. przyjechała z Czeczenii do Kirgistanu, a w 2001 roku do Dagestanu. Według niektórych źródeł po wyjeździe z Dagestanu przez pewien czas zatrzymała się też w Kazachstanie. Następnie wszyscy pojechali do USA.

Rosyjski portal newsru.com napisał, że internauci znaleźli profil Dżochara Carnajewa w serwisie społecznościowym Wkontakte, gdzie jego ostatnią aktywność zarejestrowano w piątek o godz. 5 rano. W danych kontaktowych figurował Boston, a w miejscach edukacji - Machaczkała i Cambridge. Wśród interesujących go grup była "Czeczenia, wszystko o Republice Czeczeńskiej". Napisał, że mówi po czeczeńsku, a także po angielsku i rosyjsku. Jako swój światopogląd wskazał "islam", ale jako osobisty cel określił "pieniądze i karierę".

Dyrektor szkoły w Machaczkale potwierdził, że Dżochar uczył się w pierwszej klasie tej placówki jeden rok; tyle samo do tej szkoły uczęszczał starszy Tamerlan. W 2002 roku Dżochar z Tamerlanem i dwiema siostrami trafili do USA.

Na stronie Cambridge Rindge & Latin School, w której uczył się młodszy z braci, znalazła się informacja, że w lutym 2011 roku uzyskał tytuł "sportowca roku".

Profesor prawa na Uniwersytecie Massachusetts Dartmouth Adam Sulkowski powiedział, że w wywiadzie dla lokalnego radia koleżanka Dżochara określiła go jako "dobrego, bardzo zabawnego" kolegę, z którym "wszyscy lubili z spędzać czas" i z którym "świetnie się rozmawiało". - Ktoś inny, kto go znał, też mówił, że nie wierzy, by taki spokojny chłopak mógł zrobić coś podobnego - powiedział Sulkowski.

Według agencji Interfax także Tamerlan miał sportowe zainteresowania - w USA profesjonalnie zajmował się mieszanymi sztukami walki. W galerii zdjęć z treningu Tamerlana Carnajewa napisano, że sportowiec wraz z rodziną opuścił Czeczenię na początku lat 90. Miał nadzieję na otrzymanie amerykańskiego obywatelstwa i chciał reprezentować kraj na olimpiadzie w dyscyplinie boksu.

Media odnotowały też, że w 2009 roku Tamerlan został aresztowany za pobicie swojej dziewczyny.

Tymczasem agencja ITAR-TASS, powołując się na źródło policyjne na Północnym Kaukazie, informuje, że bracia nie byli notowani przez policję w Rosji..

"Sądząc po podawanych przez media nazwiskach, nie trafiali oni w pole widzenia organów ochrony prawa w Rosji. Nie figurują w bazach danych podejrzanych osób bądź osób, które mogły mieć związek z organizacjami terrorystycznymi i ekstremistycznymi" - przekazał rozmówca agencji.

Pochodzili z Czeczenii

Informator ITAR-TASS dodał, że rodzina Carnajewów przed laty prawdopodobnie mieszkała przez krótko w stolicy Czeczenii - Groznym. "Informacji o nich zachowało się bardzo mało" - powiedział.

Z kolei rzecznik czeczeńskiego prezydenta Ramzana Kadyrowa, Alwi Karimow, oświadczył, że Carnajewowie "od lat w żaden sposób nie są związani z Czeczenią". "Według wstępnych danych, uzyskanych od kompetentnych organów, rodzina Carnajewów wiele lat temu wyjechała z Czeczenii do innego regionu Federacji Rosyjskiej" - oznajmił Karimow, cytowany przez agencję Interfax.

Natomiast radiu Echo Moskwy rzecznik Kadyrowa powiedział, że "światopogląd braci ukształtował się w USA". "To tam wyrośli. I to tam tkwi korzeń zła" - dodał.

Turecki wątek

Turecki minister spraw wewnętrznych Muammer Guler oświadczył w piątek, że jeden z dwóch podejrzanych o zamach bombowy podczas maratonu w Bostonie spędził 10 dni w Turcji 10 lat temu, ale poza tym epizodem nie łączyły go z tym krajem żadne związki.

Rosyjskie radio Echo Moskwy poinformowało wcześniej, że bracia podejrzani o poniedziałkowy zamach w Bostonie i zastrzelenie w piątek policjanta pod Bostonem, przyjechali do Stanów Zjednoczonych, korzystając z tureckich dokumentów.

Szef tureckiego MSW sprecyzował, że Tamerlan Carnajew udał się do Turcji z paszportem Kirgistanu wraz z trzema innymi osobami, noszącymi to samo nazwisko, w lipcu 2003 roku. Do Stambułu grupa wjechała 9 lipca 2003 roku, a opuściła kraj przez Ankarę 10 dni później.

Guler zapewnił, że Turcja podzieliła się z przedstawicielami FBI wszelkimi informacjami na temat podejrzanych.
Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 117 23.83%
nie 374 76.17%

Przeczytaj też

materiał foto

Paraliż Bostonu i Watertown

dodane 2013-04-19 (15:10) 1 rok 9 miesięcy 10 dni 4 godziny i 10 minut temu

FBI opublikowało zdjęcia podejrzanych o zamach w Bostonie

dodane 2013-04-18 (23:55) 1 rok 9 miesięcy 10 dni 19 godzin i 25 minut temu

materiał wideo

Nagranie z zamachu w Bostonie - zobacz

aktualizacja 2013-04-18 (01:47) 1 rok 9 miesięcy 11 dni 17 godzin i 33 minuty temu
materiał wideo

Przełom w sprawie zamachów w Bostonie

aktualizacja 2013-04-18 (00:51) 1 rok 9 miesięcy 11 dni 18 godzin i 29 minut temu

materiał wideo

Oto, co zostało po wybuchu w Bostonie - zdjęcia

dodane 2013-04-17 (09:12) 1 rok 9 miesięcy 12 dni 10 godzin i 8 minut temu

Po zamachu w Bostonie FBI liczy na pomoc społeczeństwa

dodane 2013-04-17 (00:30) 1 rok 9 miesięcy 12 dni 18 godzin i 50 minut temu

Zidentyfikowano wszystkie ofiary zamachu w Bostonie

aktualizacja 2013-04-17 (02:56) 1 rok 9 miesięcy 12 dni 16 godzin i 24 minuty temu

"Nic nie wskazuje na udział Al-Kaidy w zamachu w Bostonie"

dodane 2013-04-16 (22:50) 1 rok 9 miesięcy 12 dni 20 godzin i 30 minut temu

materiał wideo

Do zbudowania użytych w Bostonie bomb wykorzystano szybkowary

dodane 2013-04-16 (17:35) 1 rok 9 miesięcy 13 dni 1 godzinę i 45 minut temu
materiał foto

Dwa wybuchy na mecie maratonu w centrum Bostonu

dodane 2013-04-15 (22:58) 1 rok 9 miesięcy 13 dni 20 godzin i 22 minuty temu

W innych serwisach


Opinie (1657)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

254
29
~normal 2013-04-19 (10:47) 1 rok 9 miesięcy 10 dni 8 godzin i 33 minuty temu

W stanach chcą znieść prawo do posiadania broni, stąd te nasilenie w ostatnim czasie tych wszystkich wiadomości o strzelaninach... Zobaczcie jak przez ostatnie 1,5-2 lata nasiliły się takie akcje ! A robi się to wszystko dlatego, że praktycznie każdy hamerykanin posiada broń, więc jest to potężna armia. W usa jest coraz gorsza sytuacja gospodarcza(zresztą praktycznie jak wszędzie), też jest kryzys, dolar jest coraz słabszy... dlatego jeżeli dojdzie tam do wojny domowej to ciężko będzie powstrzymać obywateli, też pejsaci się próbują zabezpieczać w ten sposób. Poczytajcie sobie o obozach FEMA, dlaczego przez ostatnie lata tyle ich powstało ? :) to nic innego jak obozy koncentracyjne. Trzeba jeszcze być świadomym tego, że wojny zawsze były, są teraz i będą a na pewno czeka nas jeszcze jedna wojna światowa i to w niedalekiej przyszłości. Wiadome jest to, że wszystkie takie działania nie dzieją się przypadkowo ! Przecież I wojna Ś. II wojna Ś. nie były przypadkiem, one zostały dokładnie zaplanowane przez ludzi którzy stoją za kurtyną(mam tu na myśli rodziny bankierskie np. Rothschildowie, Rockefellerowie i wiele innych wpływowych rodzin, które mają ponad 90% naszego globu w posiadaniu. Pan Soros - poczytajcie trochę o nim, jak miesza w Polsce.) Najgorsze jest to, że ludzie w dzisiejszych czasach uważają takie informacje jak ja piszę za bajki, bo twierdzą, że jak mamy XXI wiek to jest to niemożliwe... przeciętny obywatel zawsze był tylko masą roboczą i nic więcej(czy to było 100, 200, 500 lat temu), dzisiaj też tak jest ! Mamy tylko pracować od rana do nocy, później konsumować tylko co się da w obkichanych markecikach ze śmieciowym jedzeniem!! (znajdźcie teraz coś bez chemii- małe prawdopodobieństwo, że wam się uda), mamy kupować rzeczy, które nawet nam są niepotrzebne.. i tak właśnie większość ludzi robi. A to wszystko udaje im się piorąc mózgi obywatelom przez TV ! Większość ludzi jest tego nieświadoma ! Później choroby od tego żarcia, od chemtrails, gmo i wiele-to też nie są przypadkowe działania. Przemysła farmaceutyczny robi wszystko, żeby jak najwięcej ludzi chorowało i dobrze im idzie. Jak myślicie dlaczego naturalne sposoby leczenia(zioła, babcine metody itd) są starannie wypierane ? Stawianie galerii handlowych w miastach, jak ja widzę takie rodzinki co zamiast w weekend zabrać małe dzieci na spacer, nad jezioro, na rower czy cokolwiek, to oni całe dnie spędzają w marketach hahah i wy mi powiecie, że to jest normalne ? Na jakim świecie wy żyjecie ludzie, że wy tego nie widzicie a jak ktoś o tym pisze to go wyśmiewacie !!?? To świadczy o tym jak społeczeństwo jest zmanipulowane !! Zamiast się jednoczyć jako obywatele i w końcu zrobić coś co poprawi sytuacje w naszym kraju to wolicie się kłócić na każdym kroku i tak do usranej śmierci... Każdy tylko potrafi dużo gadać ale jak do tej pory nikt nic nie robi ;/ OBUDŹCIE się !!!!!!

odpowiedz

pokaż 24 ukryte odpowiedzi

244
23
~palacz 2013-04-19 (09:11) 1 rok 9 miesięcy 10 dni 10 godzin i 9 minut temu

CZY MOgę SPALIĆ GAZETĘ WYBORCZĄ ???

odpowiedz

pokaż 19 ukrytych odpowiedzi

160
10
~olo 2013-04-19 (15:23) 1 rok 9 miesięcy 10 dni 3 godziny i 57 minut temu

Kadafi stwierdził kiedyś, że Allah da zwycięstwo islamowi i Europa stanie się republiką islamską nie przez wojny i zamachy, ale przez większość ludzi, którzy wyznają tę religię. Muzułmanie mają znacznie więcej dzieci niż pozostali obywatele. Zwykle ilość dzieci rodzonych przez muzułmanki jest większa o 30-90 proc. W Hiszpanii proporcje są znacznie bardziej nierówne - wyznawczynie islamu rodzą niemal trzykrotnie więcej dzieci niż inne kobiety. Dlatego bardziej prawdopodobne są prognozy mówiące o tym, że w 2050 roku muzułmanie będą stanowili jedną piątą mieszkańców Europy. To okropne, ale teraz zachodnia Europa doświadczy świata XVII wieku, gdzie stopniowo prawa mahometan zaczną wchodzić w życie. Nie będzie drugiego Sobieskiego, nie będzie kto miał powstrzymać tej plagi. Niestety, za późno na uświadamianie. Za późno na przekonywanie, bo mało kto - jak widać - chce się przekonać, że wprowadzanie islamu w cywilizowany świat jest zbrodnią.

odpowiedz

pokaż 10 ukrytych odpowiedzi

146
5
~Polak 2013-04-19 (15:35) 1 rok 9 miesięcy 10 dni 3 godziny i 45 minut temu

Jankesi daja legalke Czczenom a my musi prosic o wizy - fajnie nas traktuja.

odpowiedz

pokaż 8 ukrytych odpowiedzi

131
7
~fsb 2013-04-19 (15:33) 1 rok 9 miesięcy 10 dni 3 godziny i 47 minut temu

ot i zagwodzka! Bo zrobić? Bo gdypy tak Czeczeńcy i w Moskwie to byli by bojownicy o wolność, partyzanci itp,itd Ale zrobili bum w USA i co teraz?

odpowiedz

pokaż 8 ukrytych odpowiedzi

134
16
~m 2013-04-19 (08:27) 1 rok 9 miesięcy 10 dni 10 godzin i 53 minuty temu

G.wno mnie to obchodzi. Napiszcie o bezrobociu w Polsce, to jest interesujący temat.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

133
23
~Zbych 2013-04-19 (09:35) 1 rok 9 miesięcy 10 dni 9 godzin i 45 minut temu

Co mnie obchodzi Ameryka. I tak tam nie pojadę. Ich sprawy, a nie nasze. Jedynie co wplątalismy się w ich wojny o ropę i diamenty. Kiedy odpowiedzą nasi za smierć naszych żolnierzy. I tak nic z tego nie mamy. Tylko głodujące polskie dzieci i totalne bezrobocie.

odpowiedz

pokaż 8 ukrytych odpowiedzi

127
24
~kobieta 2013-04-19 (07:51) 1 rok 9 miesięcy 10 dni 11 godzin i 29 minut temu

Nie interesuje mnie co się dzieje w Stanach.Żyjemy w Polsce i chciałabym poczytać o nas i niekoniecznie o tragediach.Może co sie dzieje w kulturze,krajowe aktualne imprezy itp

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

102
8
~rix 2013-04-19 (17:01) 1 rok 9 miesięcy 10 dni 2 godziny i 19 minut temu

STOP budowie meczetów w Warszwie i w Polsce!!!!!!!!!!!

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

184
90
~Urdik 2013-04-19 (16:52) 1 rok 9 miesięcy 10 dni 2 godziny i 28 minut temu

USA to najbardziej kryminogenny kraj w historii świata. W 2008 roku w przeróżnego rodzaju pierdlach przebywało tam 7,3 miliona ludzi co stanowiło 2,4% amerykańskiego społeczeństwa. Dla porównania w Korei Północnej jest 170 tysięcy więźniów co stanowi 0,7% społeczeństwa północnokoreańskiego. W ZSRR w okresie stalinowskim najcięższym był rok 1950 kiedy to we wszystkich zakładach karnych łącznie z łagrami przebywało 2,6 miliona ludzi co stanowiło 1,4% ówczesnej populacji ZSRR. Macie jakieś pytania?

odpowiedz

pokaż 44 ukryte odpowiedzi

99
10
~Slązak 2013-04-19 (09:55) 1 rok 9 miesięcy 10 dni 9 godzin i 25 minut temu

Po co nam Ameryka?? po co nam wizy ??? u nas jest bezpieczniej , zostaję w POLSCE

odpowiedz

pokaż 7 ukrytych odpowiedzi

99
12
~fred 2013-04-19 (17:02) 1 rok 9 miesięcy 10 dni 2 godziny i 18 minut temu

Jak Czeczeńcy dopuszczaja się zamachów terrorystycznych w Rosji to przez Polskie władze nazywani sa bojownikami o wolność.Jeśli robia to samo w USA to wtedy są islamskimi ekstremistami i terrorystami

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

115
29
~BlueBlazer 2013-04-19 (19:05) 1 rok 9 miesięcy 10 dni i 15 minut temu

w Rosji mordowali dzieci w zamachach teraz robią to samo w USA a my tych śmierdzieli i morderców sprowadzamy do Polski i utrzymujemy w ośrodkach.

odpowiedz

pokaż 7 ukrytych odpowiedzi

97
11
~Karol 2013-04-19 (17:01) 1 rok 9 miesięcy 10 dni 2 godziny i 19 minut temu

Polska też importuje Czeczenów w dużych ilościach. Codziennie przyjeżdża pociągami do Terespola kilkuset tzw. uchodźców z Czczenii chociaż wojna dawno się tam skończyła i żyją bogato. Nasze państwo funduje tym pseudouchodźcom dach nad głową np. hotele czy specjalne ośrodki, żarcie, opierunek i kieszonkowe chyba ok. 500 zł.. Są też programy edukacyjne dla nich ale oni nie są stworzeni do edukacji czy tez pracy. Chcą się dostać do Niemiec i żyć z niemieckiego socjalu.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

82
5
~neos 2013-04-19 (16:20) 1 rok 9 miesięcy 10 dni 3 godziny i 1 minutę temu

Jeszcze jedno rondo Dudajewa w Warszawie. Głupota wychodzi po latach

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

78
2
~nock 2013-04-19 (14:27) 1 rok 9 miesięcy 10 dni 4 godziny i 53 minuty temu

Macie Swoich Przyjaciol (sic!) z KAUKAZU! Zapraszajcie ich do Polski, oni tylko czekaja na sygnal aby zaczac zamachy w UE.To 4-ta kolumna ISLAMU i SEPRATYSTOW. Kiedy sie Polacy z tego otrzasna (milosci do dzikusow z KAUKAZU?) Kiedy Ci Amerykancy zrozumiej, ze POLAK im bomby nie podlozy w tlumie niewinnych ludzi a DZIKUS MUZULMANIN z KAUKAZU TAK !!!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

78
5
~andi 2013-04-19 (17:58) 1 rok 9 miesięcy 10 dni 1 godzinę i 22 minuty temu

Co z tego że my ich nie chcemy, jak polki pojadą i przywioza nam tych islamistów cipatych

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

114
42
~Zyga pozdrawia 2013-04-19 (14:01) 1 rok 9 miesięcy 10 dni 5 godzin i 19 minut temu

Czeczeni to nasi bracia ,nasi Prawicowi politycy bardzo ich chwalą i przyjmują z otwartymi rękoma nazywając ich wyzwolicielami, bo napadają na Rosjan.Bardzo jestem ciekaw jak teraz się zachowają po napadzie na Amerykanów-co za obłuda i dwulicowość w naszym narodzie.

odpowiedz

pokaż 9 ukrytych odpowiedzi

70
7
~mysza 2013-04-19 (17:02) 1 rok 9 miesięcy 10 dni 2 godziny i 18 minut temu

Amerykanie Polakom odmawiają wiz a ciapatych do siebie wpuszczają i jeszcze dają im stypendia....

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

63
9
~marco 2013-04-19 (18:32) 1 rok 9 miesięcy 10 dni i 48 minut temu

Amerykanie nie cackaja się, zamykają potężne miasto, wstrzymuja wszelki ruch na ziemi, w powietrzu i szukają morderców. Na koszt nie patrzą, to priorytet dorwać bydlaków, którzy mordują bezbronnych. U nas trwa wiecznie poszukiwanie podobnego elementu, a jaki lament podnósłby się, że z domów nie pozwalają wyjść.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Tomasz Siemoniak: coraz mniej perspektyw na pokojowe rozwiązanie na Ukrainie
dodane 2015-01-29 (12:30) 6 godzin i 50 minut temu

materiał wideo

Szef MSZ Rosji: Ukraina musi być neutralna, żeby uniknąć dalszego podziału
dodane 2015-01-28 (12:00) 1 dzień 7 godzin i 20 minut temu

Wirus ebola uległ znacznej mutacji, nie wiadomo jeszcze, jak groźnej
dodane 2015-01-29 (12:24) 6 godzin i 56 minut temu

Strajk w kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej
dodane 2015-01-28 (11:22) 1 dzień 7 godzin i 58 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy planujesz zaszczepić się przeciwko grypie?

liczba oddanych głosów: 1204