więcej

Galerie

Tragiczny wypadek koło Chełmna

aktualizacja 2014-04-13 (12:05) 2 lata 5 miesięcy 15 dni 2 godziny i 9 minut temu

następna. 1 / 8

7 osób nie żyje, najmłodsza miała 13 lat - zdjęcia

Siedem młodych osób zginęło, a dwie zostały ranne w nocy z soboty na niedzielę w wypadku samochodu osobowego, do którego doszło miejscowości Klamry koło Chełmna (woj. kujawsko-pomorskie).

Auto na łuku wypadło z drogi i uderzyło bokiem w drzewo. Samochodem podróżowało 9 osób. Ofiary były w wieku od 13 do 17 lat.

(PAP/db)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp

oceń
tak 55 33.54%
nie 109 66.46%

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego wydarzenia? wyślij nam zdjęcia

7 osób nie żyje, najmłodsza miała 13 lat - zdjęcia
wstecz wprzĂłd

Opinie (990)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

224
9
~B. 2014-04-14 (00:54) 2 lata 5 miesięcy 14 dni 13 godzin i 20 minut temu

Miałam prawie 20 lat (V klasa technikum) i musiałam być w domu przed dwudziestą. "Jak długo jesteś pod naszą (rodzicielską) kuratelą, masz się stosować do zasad, które ustalamy"- usłyszałam, kiedy spóźniłam się 10 minut. To były złe zasady? Co robi w środku nocy, poza domem, trzynastoletnie dziecko? Szesnastolatek to też dzieciak, który powinien spać we własnym łóżku, a nie włóczyć się. Winę za to, co się stało ponoszą rodzice tych dzieci.

odpowiedz

pokaż 14 ukrytych odpowiedzi

172
18
~matka 2014-04-13 (12:24) 2 lata 5 miesięcy 15 dni 1 godzinę i 50 minut temu

Kto puszcza 13 letnie dzieci na dyskotekę i jeszcze w poście???Kto daje samochód takim gówniarzom?? Przecież tu wina jest większa rodziców i to oni teraz muszą życ z swiadomością że przynili się do tej tragedii..:jak w ogóle mają świadomość skoro puścili te dzieciaki i dali samochód...

odpowiedz

pokaż 15 ukrytych odpowiedzi

120
7
~krokodyl 2014-04-14 (11:18) 2 lata 5 miesięcy 14 dni 2 godziny i 56 minut temu

Gdy ja byłem młody, to gdybym wrócił do domu nie o tej godzinie o której obiecałem i jeszcze na dodatek w stanie wskazującym na spożycie, to ojciec tak by mi zerżnął pasem tyłek, że przez tydzień musiałbym jeść obiad na stojąco. Czy ojciec mnie bił? Nie. Nie musiał. Takie lanie dostałem tylko jeden jedyny raz i wystarczyło mi to na całą resztę mojego nastoletniego życia. Słowo ojca było w naszym domu prawem. Tylko raz spróbowałem tę zasadę "przetestować". I wystarczyło.

odpowiedz

pokaż 9 ukrytych odpowiedzi

130
19
~hector 2014-04-14 (12:26) 2 lata 5 miesięcy 14 dni 1 godzinę i 48 minut temu

Ja mam w nosie te wszystkie dzisiejsze nowomody wychowawcze! Moje słowo jest nieodwołalne i córki (mam trzy:) wiedzą o tym doskonale. U mnie nie ma żadnych dyskusji czy targów. Każda ich próba licytowania się, czy mają być w domu o 22 czy może jednak godzinę później kończy się natychmiastowym szlabanem. Od czasu jak jedna z nich złamała dane słowo i nie wróciła o ustalonej porze, i została ukarana zakazem wyjazdu na szkolną wycieczkę do Szwecji, mam spokój. Meldują mi się w domu nawet lekko przed terminem. To wam tylko powiem, że dzieciaki to takie kochane i milusie, ale jednak trochę tak jakby zwierzątka. Własnego rozumu jeszcze nie mają. Trzeba je trzymać twardo, nie ustępować. Raz pokażesz swoja słabość i już po tobie. A przy okazji może być i po nich, jak to widać na załączonym powyżej tragicznym obrazku.

odpowiedz

pokaż 17 ukrytych odpowiedzi

123
12
~J-23 2014-04-13 (13:29) 2 lata 5 miesięcy 15 dni i 45 minut temu

To klasyczny przykład na sałatkę z buraków. Na wiejskich drogach najwięcej dzieciaków i młodzieży ginie w nocy z soboty na niedzielę. Dzieje się tak od wielu lat. Mnie ten wypadek nie dziwi. 9 osób w środku to i tak mało. Widywałem więcej. Niestety będzie się tak działo dalej , bowiem buraki nie myślą i nie docierają do nich takie informacje. Zobaczycie że za tydzień lub dwa znów dojdzie do wypadku w którym zginie kilku młodych buraków ze wsi najprawdopodobniej z mazowieckiego,kujawsko-pomorskiego albo z lubuskiego. Zastanawia mnie tylko co 13 letnie dziecko robiło o 2 nad ranem w samochodzie z burakami. Proszę o informację czy rodzice zostaną pociągnięci do odpowiedzialności.

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

145
47
~Doba 2014-04-13 (12:31) 2 lata 5 miesięcy 15 dni 1 godzinę i 43 minuty temu

To efekty "róbta co chceta" i "palić, sadzić, zalegalizować". Glosujcie na Palikota, będzie jeszcze lepiej!

odpowiedz

pokaż 8 ukrytych odpowiedzi

89
2
~karat 2014-04-14 (15:54) 2 lata 5 miesięcy 13 dni 22 godziny i 20 minut temu

Moi rodzice byli ludźmi wykształconymi i nie uznawali kar cielesnych (lata siedemdziesiąte). Zawsze starali się nam tłumaczyć pewne sprawy i dlaczego jest taki czy inny zakaz. Niestety ja jako 12 latek i tak zawsze uważałem, że wiem lepiej i różnie to bywało z przestrzeganiem tych rodzicielskich zakazów. Aż w końcu sprawa się rypła. Obok naszej kamienicy była zaniedbana budowa z głębokim wykopem pełnym wody gruntowej. Dzieciaki z okolicy miały kategoryczny zakaz wstępu. Ja też. Ale co tam zakazy. Polazłem i jeszcze pociągnąłem ze sobą swojego 8-letniego brata. Co było potem? Ano brat wpadł do tego wykopu i nie mógł się wydostać. Ja i koledzy też byliśmy za mali żeby go wyciągnąć. Dobrze ze nasze krzyki usłyszeli dorośli, bo skończyłoby się tragicznie. To był pierwszy i jedyny raz kiedy ojciec zlał mnie na kwaśne jabłko. Ja ryczałem jak zarzynany bawół i to chyba bardziej z szoku i strachu o brata niż z bólu. I powiem wam, że wydoroślałem momentalnie! I tak dobrze, że tylko tak niskim kosztem jak obity pasem tyłek.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

88
2
~stylus 2014-04-14 (13:23) 2 lata 5 miesięcy 14 dni i 51 minut temu

Opiszę wam taką sytuacje z mojej młodości (szkoła podstawowa 7 klasa). Woźny złapał naszą paczkę (sztuk pięć:) jak w szkolnej piwnicy popalaliśmy papieroski, które kolega zwędził starym z domu. Wiecie jaki wybór dał nam dyrektor szkoły? Albo obniżone sprawowania i powiadomienie rodziców, albo kara cielesna. Wszyscy jednogłośnie wybraliśmy tę drugą opcje. Kara polegała na tym że zabrali nas na salę gimnastyczną, gdzie trzeba było położyć się brzuchem na skrzyni do skoków, a wuefista odmierzył każdemu na tyłek pięć solidnych razów skórzanym pasem (a rękę miał skubany ciężką). Możecie sobie wyobrazić taką sytuację w dzisiejszych "wychowawczych" realiach? Dyrektor i "egzekutor" pewnie na dzień dobry trafiliby do więzienia. Ale skutek był. Popalanie po kiblach i piwnicach jak nożem uciął. Ja nie palę do dzisiaj. A i moi ówcześni koledzy nie skończyli jako pijacy, narkomani czy złodzieje. Nie skończyli nawet jako politycy:)!

odpowiedz

pokaż 8 ukrytych odpowiedzi

86
4
~Anna 2014-04-13 (13:20) 2 lata 5 miesięcy 15 dni i 54 minuty temu

Wielka tragedia :( Ja się tylko zawsze w takich sytuacjach zastanawiam > Co młodzi ludzie w przedziale wiekowym od 13 ! do 17 lat robią poza domem po godzinie 21 czy 22 !!!! ???? Do 18 roku życia musiałam być w domu do godziny 21 w wakacje do 22 czasami 23 więc się pytam juz jako Matka 12 letniego dziecka GDZIE są RODZICE ???!!!! którzy do 18 roku życia odpowiadają za bezpieczeństwo własnych dzieci ???!!!

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

83
3
~mich@l85 2014-04-13 (20:31) 2 lata 5 miesięcy 14 dni 17 godzin i 43 minuty temu

Będąc w ich wieku mogłem pomarzyć o tym żeby ojciec mnie nauczył jeździć a co dopiero całonocna impreza ze znajomymi,gdybym wziął auto to bym na d..nie usiadł tydzień a dzisiaj mamy bez stresowe wychowanie i dzieci mogą wszystko,jest coraz gorzej..

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

85
7
~kammel 2014-04-13 (12:53) 2 lata 5 miesięcy 15 dni 1 godzinę i 21 minut temu

Prokurator powinien zrobić pierwsze kroki do domu rodziców, bo to ich wina. Nie sądzę, aby smarkacza 17 lat było stać kupić sobie samochód. Kto im dał auto ? Na 100% żadne nie miało prawa jazdy, ale pewnie połowa była jeszcze na "butrarenie" i pod wpływem alkoholu. 13 lat o pierwszej w nocy poza domem ? brak wytłumaczenia. W Niemczech to rodziców obciążyliby wszystkimi kosztami i brak jakiegokolwiek odszkodowania.

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

84
9
~Misiu 2014-04-14 (15:00) 2 lata 5 miesięcy 13 dni 23 godziny i 14 minut temu

I co? Sprawca tej okropnej katastrofy, podpity małolat, bez żadnej kary /bo "za młody"/ wyjdzie sobie na wolność jak gdyby nigdy nic i będzie mieszkał dalej obok sąsiadów i znajomych , którym zabił dzieci i wnuki. Za to kierowca, który o 5% przekroczy dozwoloną prędkość dostanie mandat 300 zł!!! Ludzie !! Takie rzeczy tylko w tym chorym kraju!!!

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

85
14
~emigrant 2014-04-13 (13:40) 2 lata 5 miesięcy 15 dni i 34 minuty temu

Mieszkam od ponad 10 lat w Irlandii. Takie zdarzenie byłoby nie do pomyślenia, wręcz zupełnie niemożliwe. I nie chodzi mi o to że tu młokosy nie wsiadają za kółko, tyle że różnica jest ta iż tu raczej nikt by się nie zabił. W cywilizowanych krajach auto jest tylko i wyłącznie środkiem transportu, mające na celu dowieść z punktu a do punktu b. Jak myślicie, dlaczego młodzi polscy kierowcy tak często się zabijają? Otóż jakieś wzorce przecież widzieli, a polskie wzorce na drodze to chamstwo, zawiść, brak uprzejmości, wyścig szczurów, brawura, brak wyobraźni. W polsce co drugi uważa się za hołowczyca, kurcze dziwne bo tu na emigracji samochodami jeżdżą stare babcie 80 letnie, te babinki nie jeżdzą już z takim refleksem jak młodzi ludzie, lecz jakoś żadna z tych babinek nikogo na drodze nie zabiła czasem może porysowała sobie samochód. Ludzie polacy na drodze zachowują się tak jakby ktoś ich wypuścił z klatki w której byli uwięzieni przez 10 lat. Nawet nie zdajecie sobie sprawy w jakim bagnie żyjecie, a najgorsze że dla was to norma, tak naprawdę to wam współczuję

odpowiedz

pokaż 11 ukrytych odpowiedzi

69
1
~stary 2014-04-14 (10:58) 2 lata 5 miesięcy 14 dni 3 godziny i 16 minut temu

Dzieci jeżdżą nocą (po alkoholu ?), a gdzie są rodzice ! Pomyślcie, że jadąc z rodziną mogliście się z nimi mijać na drodze !

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

65
4
~olo 2014-04-13 (21:18) 2 lata 5 miesięcy 14 dni 16 godzin i 56 minut temu

Od kiedy to 13-15 letnia gównarzeria to "kobiety" i "meżczyźni". A kto szyczylom dal samochod???? tatus??

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

63
2
~~olka62 2014-04-13 (13:30) 2 lata 5 miesięcy 15 dni i 44 minuty temu

Wszyscy byli niepełnoletni, co więc robili o 2 w nocy poza domem. To jest skutek bezstresowego wychowania dzisiejszej młodzieży.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

64
4
~Arek 2014-04-13 (20:34) 2 lata 5 miesięcy 14 dni 17 godzin i 40 minut temu

Podsumujmy: Ofiary miały od 13 do 17 lat. Jednak 16-latka przeżyła oraz jeden 16-latek. Kto im qur..a dał samochód !!!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

63
5
~tytanos 2014-04-14 (14:53) 2 lata 5 miesięcy 13 dni 23 godziny i 21 minut temu

Dla dzisiejszej młodzieży wychowywanej na jakichś dziwacznych, pokracznych, wydumanych gdzieś na uniwersytetach, modernistycznych zasadach nie ma nic świętego i nie istnieją żadne autorytety. Już prędzej muzułmanin wszedłby w butach do meczetu, niż ja śmiałbym wziąć bez pytania samochód ojca. Chociaż już w wieku 17 lat miałem prawo jazdy. Ojciec by mi chyba łeb urwał przy samej d... .

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

60
2
~gugi 2014-04-13 (12:30) 2 lata 5 miesięcy 15 dni 1 godzinę i 44 minuty temu

no kuuuwa, 13 lat i o drugiej w nocy poza domem??? Rodzice tych ludzi od razu do paki bez sądu!!!

odpowiedz