wi璚ej

Galerie

Tragiczny wypadek ko這 Che軛na

aktualizacja 2014-04-13 (12:05) 8 miesięcy 5 dni 22 godziny i 20 minut temu

nast瘼na. 1 / 8

7 os鏏 nie 篡je, najm這dsza mia豉 13 lat - zdj璚ia

Siedem m這dych os鏏 zgin窸o, a dwie zosta造 ranne w nocy z soboty na niedziel w wypadku samochodu osobowego, do kt鏎ego dosz這 miejscowo軼i Klamry ko這 Che軛na (woj. kujawsko-pomorskie).

Auto na 逝ku wypad這 z drogi i uderzy這 bokiem w drzewo. Samochodem podr騜owa這 9 os鏏. Ofiary by造 w wieku od 13 do 17 lat.

(PAP/db)

Bądź na bieżąco z wiadomo軼i.wp.pl

oceń
tak 55 33.95%
nie 107 66.05%

By貫 鈍iadkiem lub uczestnikiem wa積ego wydarzenia? wy郵ij nam zdj璚ia

7 os鏏 nie 篡je, najm這dsza mia豉 13 lat - zdj璚ia
wstecz wprz鏚

Opinie (982)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

222
9
~B. 2014-04-14 (00:54) 8 miesięcy 5 dni 9 godzin i 31 minut temu

Mia豉m prawie 20 lat (V klasa technikum) i musia豉m by w domu przed dwudziest. "Jak d逝go jeste pod nasz (rodzicielsk) kuratel, masz si stosowa do zasad, kt鏎e ustalamy"- us造sza豉m, kiedy sp騧ni豉m si 10 minut. To by造 z貫 zasady? Co robi w 鈔odku nocy, poza domem, trzynastoletnie dziecko? Szesnastolatek to te dzieciak, kt鏎y powinien spa we w豉snym 堯磬u, a nie w堯czy si. Win za to, co si sta這 ponosz rodzice tych dzieci.

odpowiedz

pokaż 14 ukrytych odpowiedzi

171
18
~matka 2014-04-13 (12:24) 8 miesięcy 5 dni 22 godziny i 1 minutę temu

Kto puszcza 13 letnie dzieci na dyskotek i jeszcze w po軼ie???Kto daje samoch鏚 takim g闚niarzom?? Przecie tu wina jest wi瘯sza rodzic闚 i to oni teraz musz 篡c z swiadomo軼i 瞠 przynili si do tej tragedii..:jak w og鏊e maj 鈍iadomo嗆 skoro pu軼ili te dzieciaki i dali samoch鏚...

odpowiedz

pokaż 14 ukrytych odpowiedzi

117
6
~krokodyl 2014-04-14 (11:18) 8 miesięcy 4 dni 23 godziny i 7 minut temu

Gdy ja by貫m m這dy, to gdybym wr鏂i do domu nie o tej godzinie o kt鏎ej obieca貫m i jeszcze na dodatek w stanie wskazuj帷ym na spo篡cie, to ojciec tak by mi zer積掖 pasem ty貫k, 瞠 przez tydzie musia豚ym je嗆 obiad na stoj帷o. Czy ojciec mnie bi? Nie. Nie musia. Takie lanie dosta貫m tylko jeden jedyny raz i wystarczy這 mi to na ca陰 reszt mojego nastoletniego 篡cia. S這wo ojca by這 w naszym domu prawem. Tylko raz spr鏏owa貫m t zasad "przetestowa". I wystarczy這.

odpowiedz

pokaż 9 ukrytych odpowiedzi

123
12
~J-23 2014-04-13 (13:29) 8 miesięcy 5 dni 20 godzin i 56 minut temu

To klasyczny przyk豉d na sa豉tk z burak闚. Na wiejskich drogach najwi璚ej dzieciak闚 i m這dzie篡 ginie w nocy z soboty na niedziel. Dzieje si tak od wielu lat. Mnie ten wypadek nie dziwi. 9 os鏏 w 鈔odku to i tak ma這. Widywa貫m wi璚ej. Niestety b璠zie si tak dzia這 dalej , bowiem buraki nie my郵 i nie docieraj do nich takie informacje. Zobaczycie 瞠 za tydzie lub dwa zn闚 dojdzie do wypadku w kt鏎ym zginie kilku m這dych burak闚 ze wsi najprawdopodobniej z mazowieckiego,kujawsko-pomorskiego albo z lubuskiego. Zastanawia mnie tylko co 13 letnie dziecko robi這 o 2 nad ranem w samochodzie z burakami. Prosz o informacj czy rodzice zostan poci庵ni璚i do odpowiedzialno軼i.

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

129
19
~hector 2014-04-14 (12:26) 8 miesięcy 4 dni 21 godzin i 59 minut temu

Ja mam w nosie te wszystkie dzisiejsze nowomody wychowawcze! Moje s這wo jest nieodwo豉lne i c鏎ki (mam trzy:) wiedz o tym doskonale. U mnie nie ma 瘸dnych dyskusji czy targ闚. Ka盥a ich pr鏏a licytowania si, czy maj by w domu o 22 czy mo瞠 jednak godzin p騧niej ko鎍zy si natychmiastowym szlabanem. Od czasu jak jedna z nich z豉ma豉 dane s這wo i nie wr鏂i豉 o ustalonej porze, i zosta豉 ukarana zakazem wyjazdu na szkoln wycieczk do Szwecji, mam spok鎩. Melduj mi si w domu nawet lekko przed terminem. To wam tylko powiem, 瞠 dzieciaki to takie kochane i milusie, ale jednak troch tak jakby zwierz徠ka. W豉snego rozumu jeszcze nie maj. Trzeba je trzyma twardo, nie ust瘼owa. Raz poka瞠sz swoja s豉bo嗆 i ju po tobie. A przy okazji mo瞠 by i po nich, jak to wida na za陰czonym powy瞠j tragicznym obrazku.

odpowiedz

pokaż 17 ukrytych odpowiedzi

144
46
~Doba 2014-04-13 (12:31) 8 miesięcy 5 dni 21 godzin i 54 minuty temu

To efekty "r鏏ta co chceta" i "pali, sadzi, zalegalizowa". Glosujcie na Palikota, b璠zie jeszcze lepiej!

odpowiedz

pokaż 7 ukrytych odpowiedzi

87
2
~karat 2014-04-14 (15:54) 8 miesięcy 4 dni 18 godzin i 31 minut temu

Moi rodzice byli lud幟i wykszta販onymi i nie uznawali kar cielesnych (lata siedemdziesi徠e). Zawsze starali si nam t逝maczy pewne sprawy i dlaczego jest taki czy inny zakaz. Niestety ja jako 12 latek i tak zawsze uwa瘸貫m, 瞠 wiem lepiej i r騜nie to bywa這 z przestrzeganiem tych rodzicielskich zakaz闚. A w ko鎍u sprawa si ryp豉. Obok naszej kamienicy by豉 zaniedbana budowa z g喚bokim wykopem pe軟ym wody gruntowej. Dzieciaki z okolicy mia造 kategoryczny zakaz wst瘼u. Ja te. Ale co tam zakazy. Polaz貫m i jeszcze poci庵n掖em ze sob swojego 8-letniego brata. Co by這 potem? Ano brat wpad do tego wykopu i nie m鏬 si wydosta. Ja i koledzy te byli鄉y za mali 瞠by go wyci庵n望. Dobrze ze nasze krzyki us造szeli doro郵i, bo sko鎍zy這by si tragicznie. To by pierwszy i jedyny raz kiedy ojciec zla mnie na kwa郾e jab趾o. Ja rycza貫m jak zarzynany baw馧 i to chyba bardziej z szoku i strachu o brata ni z b鏊u. I powiem wam, 瞠 wydoro郵a貫m momentalnie! I tak dobrze, 瞠 tylko tak niskim kosztem jak obity pasem ty貫k.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

87
2
~stylus 2014-04-14 (13:23) 8 miesięcy 4 dni 21 godzin i 2 minuty temu

Opisz wam tak sytuacje z mojej m這do軼i (szko豉 podstawowa 7 klasa). Wo幡y z豉pa nasz paczk (sztuk pi耩:) jak w szkolnej piwnicy popalali鄉y papieroski, kt鏎e kolega zw璠zi starym z domu. Wiecie jaki wyb鏎 da nam dyrektor szko造? Albo obni穎ne sprawowania i powiadomienie rodzic闚, albo kara cielesna. Wszyscy jednog這郾ie wybrali鄉y t drug opcje. Kara polega豉 na tym 瞠 zabrali nas na sal gimnastyczn, gdzie trzeba by這 po這篡 si brzuchem na skrzyni do skok闚, a wuefista odmierzy ka盥emu na ty貫k pi耩 solidnych raz闚 sk鏎zanym pasem (a r瘯 mia skubany ci篹k). Mo瞠cie sobie wyobrazi tak sytuacj w dzisiejszych "wychowawczych" realiach? Dyrektor i "egzekutor" pewnie na dzie dobry trafiliby do wi瞛ienia. Ale skutek by. Popalanie po kiblach i piwnicach jak no瞠m uci掖. Ja nie pal do dzisiaj. A i moi 闚cze郾i koledzy nie sko鎍zyli jako pijacy, narkomani czy z這dzieje. Nie sko鎍zyli nawet jako politycy:)!

odpowiedz

pokaż 8 ukrytych odpowiedzi

85
4
~Anna 2014-04-13 (13:20) 8 miesięcy 5 dni 21 godzin i 5 minut temu

Wielka tragedia :( Ja si tylko zawsze w takich sytuacjach zastanawiam > Co m這dzi ludzie w przedziale wiekowym od 13 ! do 17 lat robi poza domem po godzinie 21 czy 22 !!!! ???? Do 18 roku 篡cia musia豉m by w domu do godziny 21 w wakacje do 22 czasami 23 wi璚 si pytam juz jako Matka 12 letniego dziecka GDZIE s RODZICE ???!!!! kt鏎zy do 18 roku 篡cia odpowiadaj za bezpiecze雟two w豉snych dzieci ???!!!

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

82
2
~mich@l85 2014-04-13 (20:31) 8 miesięcy 5 dni 13 godzin i 54 minuty temu

B璠帷 w ich wieku mog貫m pomarzy o tym 瞠by ojciec mnie nauczy je寮zi a co dopiero ca這nocna impreza ze znajomymi,gdybym wzi掖 auto to bym na d..nie usiad tydzie a dzisiaj mamy bez stresowe wychowanie i dzieci mog wszystko,jest coraz gorzej..

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

84
7
~kammel 2014-04-13 (12:53) 8 miesięcy 5 dni 21 godzin i 32 minuty temu

Prokurator powinien zrobi pierwsze kroki do domu rodzic闚, bo to ich wina. Nie s康z, aby smarkacza 17 lat by這 sta kupi sobie samoch鏚. Kto im da auto ? Na 100% 瘸dne nie mia這 prawa jazdy, ale pewnie po這wa by豉 jeszcze na "butrarenie" i pod wp造wem alkoholu. 13 lat o pierwszej w nocy poza domem ? brak wyt逝maczenia. W Niemczech to rodzic闚 obci捫yliby wszystkimi kosztami i brak jakiegokolwiek odszkodowania.

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

83
9
~Misiu 2014-04-14 (15:00) 8 miesięcy 4 dni 19 godzin i 25 minut temu

I co? Sprawca tej okropnej katastrofy, podpity ma這lat, bez 瘸dnej kary /bo "za m這dy"/ wyjdzie sobie na wolno嗆 jak gdyby nigdy nic i b璠zie mieszka dalej obok s御iad闚 i znajomych , kt鏎ym zabi dzieci i wnuki. Za to kierowca, kt鏎y o 5% przekroczy dozwolon pr璠ko嗆 dostanie mandat 300 z!!! Ludzie !! Takie rzeczy tylko w tym chorym kraju!!!

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

84
14
~emigrant 2014-04-13 (13:40) 8 miesięcy 5 dni 20 godzin i 45 minut temu

Mieszkam od ponad 10 lat w Irlandii. Takie zdarzenie by這by nie do pomy郵enia, wr璚z zupe軟ie niemo磧iwe. I nie chodzi mi o to 瞠 tu m這kosy nie wsiadaj za k馧ko, tyle 瞠 r騜nica jest ta i tu raczej nikt by si nie zabi. W cywilizowanych krajach auto jest tylko i wy陰cznie 鈔odkiem transportu, maj帷e na celu dowie嗆 z punktu a do punktu b. Jak my郵icie, dlaczego m這dzi polscy kierowcy tak cz瘰to si zabijaj? Ot騜 jakie wzorce przecie widzieli, a polskie wzorce na drodze to chamstwo, zawi嗆, brak uprzejmo軼i, wy軼ig szczur闚, brawura, brak wyobra幡i. W polsce co drugi uwa瘸 si za ho這wczyca, kurcze dziwne bo tu na emigracji samochodami je盥膨 stare babcie 80 letnie, te babinki nie je盥z ju z takim refleksem jak m這dzi ludzie, lecz jako 瘸dna z tych babinek nikogo na drodze nie zabi豉 czasem mo瞠 porysowa豉 sobie samoch鏚. Ludzie polacy na drodze zachowuj si tak jakby kto ich wypu軼i z klatki w kt鏎ej byli uwi瞛ieni przez 10 lat. Nawet nie zdajecie sobie sprawy w jakim bagnie 篡jecie, a najgorsze 瞠 dla was to norma, tak naprawd to wam wsp馧czuj

odpowiedz

pokaż 11 ukrytych odpowiedzi

69
1
~stary 2014-04-14 (10:58) 8 miesięcy 4 dni 23 godziny i 27 minut temu

Dzieci je盥膨 noc (po alkoholu ?), a gdzie s rodzice ! Pomy郵cie, 瞠 jad帷 z rodzin mogli軼ie si z nimi mija na drodze !

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

64
4
~olo 2014-04-13 (21:18) 8 miesięcy 5 dni 13 godzin i 7 minut temu

Od kiedy to 13-15 letnia g闚narzeria to "kobiety" i "me盧zy幡i". A kto szyczylom dal samochod???? tatus??

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

62
2
~~olka62 2014-04-13 (13:30) 8 miesięcy 5 dni 20 godzin i 55 minut temu

Wszyscy byli niepe軟oletni, co wi璚 robili o 2 w nocy poza domem. To jest skutek bezstresowego wychowania dzisiejszej m這dzie篡.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

63
4
~Arek 2014-04-13 (20:34) 8 miesięcy 5 dni 13 godzin i 51 minut temu

Podsumujmy: Ofiary mia造 od 13 do 17 lat. Jednak 16-latka prze篡豉 oraz jeden 16-latek. Kto im qur..a da samoch鏚 !!!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

60
1
~gugi 2014-04-13 (12:30) 8 miesięcy 5 dni 21 godzin i 55 minut temu

no kuuuwa, 13 lat i o drugiej w nocy poza domem??? Rodzice tych ludzi od razu do paki bez s康u!!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

62
5
~tytanos 2014-04-14 (14:53) 8 miesięcy 4 dni 19 godzin i 32 minuty temu

Dla dzisiejszej m這dzie篡 wychowywanej na jakich dziwacznych, pokracznych, wydumanych gdzie na uniwersytetach, modernistycznych zasadach nie ma nic 鈍i皻ego i nie istniej 瘸dne autorytety. Ju pr璠zej muzu軛anin wszed豚y w butach do meczetu, ni ja 鄉ia豚ym wzi望 bez pytania samoch鏚 ojca. Chocia ju w wieku 17 lat mia貫m prawo jazdy. Ojciec by mi chyba 貫b urwa przy samej d... .

odpowiedz