więcej

Galerie

"Polskie kły"

aktualizacja 2014-04-13 (13:36) 8 miesięcy 6 dni 10 godzin i 6 minut temu

następna. 1 / 13

Tym polska armia chce odstraszyć wrogów - zdjęcia

W czerwcu 2013 roku Donald Tusk po raz pierwszy użył sformułowania "polskie kły" w stosunku do Sił Zbrojnych RP. W czasie tamtego przemówienia w bazie lotniczej w Łasku premier położył nacisk na strategię odstraszania.

W obliczu wtorkowej zapowiedzi wiceszefa resortu obrony o przyspieszeniu zakupów śmigłowców wielozadaniowych, które wpisują się w strategię przedstawioną przez premiera, przyjrzeliśmy się "kłom" naszej armii.

Niektóre z nich mogą kąsać już teraz, inne są dopiero w fazie wstępnego planowania. Jednak już obecnie jest prawie pewne, że szeroko zakrojony plan zbrojeniowy ministerstwa obrony na lata 2013-2022 wprowadzi polską armię w XXI wiek. Oto najciekawsze projekty rodzimych sił zbrojnych.

(sol / WP.PL, polska-zbrojna.pl, mon.gov.pl)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 222 42.86%
nie 296 57.14%

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego wydarzenia? wyślij nam zdjęcia

Tym polska armia chce odstraszyć wrogów - zdjęcia

Opinie (1130)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

104
4
~AED 2014-04-13 (08:30) 8 miesięcy 6 dni 15 godzin i 12 minut temu

Nie bądźmy śmieszni, my nie mamy armii. Na ponad 100 tys. pracujących w siłach zbrojnych, prawdziwi żołnierze zdolni do działań bojowych stanowią około 10 do 15 tys. Reszta to machina urzędnicza z armią żołnierzo-podobnych.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

93
5
~RYŻY 2014-04-13 (05:54) 8 miesięcy 6 dni 17 godzin i 48 minut temu

P.Olskie kły to widać w jego parti na wiejskiej

odpowiedz

90
4
~Andrzej 2014-04-13 (03:15) 8 miesięcy 6 dni 20 godzin i 27 minut temu

Z naszym potencjałem militarnym kogo mamy odstraszać? Czechów czy Białorusinów?

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

86
3
~xxx 2014-04-13 (05:53) 8 miesięcy 6 dni 17 godzin i 49 minut temu

Zapomnieli dodać, niezatapialny kadłub GAWRON...!!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

86
5
~Zorro 2014-04-13 (09:52) 8 miesięcy 6 dni 13 godzin i 50 minut temu

W kły to powinien dostać największy łgarz Rzyczypospolitej!

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

75
6
~NSPP 2014-04-13 (10:13) 8 miesięcy 6 dni 13 godzin i 29 minut temu

Po wojnie wolność krzyżami się mierzy ,dziś wolność mierzy się dostępem do pracy i uczciwej płacy !!!!!!!!!!!!!!oj ludu ludu Polski oszukany pognębiony opluty obdarty z godności jak długo będziecie się dawać ograbiać przez przestępców posolidarnościowych i okrągłostołowych znaczenia nie ma czy z lewa czy z prawa jedni jak drudzy działają jak MAFIA , hołota posolidarnościowa bezczelna wyzuta z podstaw człowieczeństwa dbająca o swoje partykularne interesy w okradaniu społeczeństwa a postulaty solidarności takie ludzkie !!!! . Pytam się jak zadbaliście o wyrzucanych z mieszkań , pozbawianych pracy poniżanych spychanych na margines społeczny , nie zadbałeś jeden z drugim o głodne dzieci , kiedy likwidowano zakłady pracy nikt z was się nie przeciw stawił temu barbarzyństwu , natomiast jeden z drugim brał w tym udział , aż nad to zadbałeś jeden z drugim o swój byt nie patrząc na tragedie innych rodzin przez takich ja wy rodziny się rozpadają ludzie popełniają samobójstwa z przyczyn materialnych , z braku perspektyw na dalsze życie , młodych wygnaliście na zmywaki na poniewierkę , ustanowiliście bandyckie prawo , które pozwala wam okradać społeczeństwo dlatego my NSPP pozbawimy was przywileju okradania , macie jeden cel bogacić łupić dlatego takich jak wy powinno się natychmiast utylizować . Rządy posolidarnościowych bandytów są najbardziej czarnymi rządami dla POLSKI takiego barbarzyństw nie było w powojennej Polsce . Czasy rządów posolidarnościowych okrągłostołowych bandytów dla narodu są bardziej czarnymi dniami niż rządy komunistów dlatego zgińcie przepadnijcie . Sądy – Trybunały narodowe was osądzą a wyroki będą ostateczne …

odpowiedz

pokaż 9 ukrytych odpowiedzi

71
4
~wenus 2014-04-13 (05:43) 8 miesięcy 6 dni 17 godzin i 59 minut temu

Śmiechu wart ten tytuł !! A tak na marginesie dlaczego WP nie zrobi paska z głosami którzy są przeciw Ukrainie ??????? Należałoby być obiektywnym !!!!!

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

64
2
~przemo 2014-04-13 (03:30) 8 miesięcy 6 dni 20 godzin i 12 minut temu

XXI wiek już jest od 14 lat

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

69
13
~deroker 2014-04-13 (22:40) 8 miesięcy 6 dni 1 godzinę i 2 minuty temu

Moim zdaniem jest jeden powód dla którego tak nas straszą Rosją..Nasi politycy boją się ,że dojdzie i u nas do rewolucji na wzór tej ukraińskiej i pogonimy im wreszcie kota. Dozbrajanie armii i policji ma na celu tylko i wyłącznie utrzymanie się przy władzy i skierowane jest przeciwko nam ... te hieny łakną naszej Polskiej krwi. Precz z politykami !!!

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

63
9
~Patriota 2014-04-13 (09:40) 8 miesięcy 6 dni 14 godzin i 2 minuty temu

Tyle w historii wycierpiał naród Polski , 125 lat nie istniał na mapie, potem 60 w łapach komuny i gdy wreszcie w 1989 roku odzyskał wolnosc ( choć ciagle w łapach komunistów i SB-ków ) naród Polski dalej nie wyciagnął wniosków z historii. Powinniśmy mieć najmocniejszą armię w Europie , nie ofensywną ale defensywna ,ręczne wyrzutnie p.panc. p. lotnicze powinny być znane każdemu Polakowi ( szkolenie najmniej 2 razy w życiu po 2 miesiące a wrazie draki co drugi dorosły Polak powinien miec do tej broni dostęp ) powinniśmy mieć dobre lotnictwo, wyrzutnie rakiet na wybrzeżu, do obrony miast itp. Dobry pomysł z okretami podwodnymi choć zakupu korwet i innych statków przy potędze wroga nie widze najmniejszego sensu. Ale najlepszym pomysłem byłoby posiadanie broni nukleranej. Mmay swietnych naukowców i myslę ,ze zrobilibyśmy to bez problemu.

odpowiedz

pokaż 11 ukrytych odpowiedzi

56
4
~ddd 2014-04-13 (05:43) 8 miesięcy 6 dni 17 godzin i 59 minut temu

nasze wojsko ma takie kly jak moja babcia szczeke ;D

odpowiedz

60
9
~x 2014-04-13 (11:05) 8 miesięcy 6 dni 12 godzin i 37 minut temu

Niespełna 90tyś.armia ma np. odstraszyć 200tyś. armię rosyjska... śmiechu warte. Przestańcie szerzyć propagandę bo nie dość że zlikwidowali armię w PL to sprzedali prawie wszystkie fabryki zbrojeniowe a od niedawna mówią o polonizacji przemysłu zbrojeniowego. Rzygać się chce od tego zakłamania. Obłuda, wciskanie ciemnej masie propagandy, tłumienie patriotyzmu i jeszcze raz obłuda!

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

60
10
~smiley 2014-04-13 (03:36) 8 miesięcy 6 dni 20 godzin i 6 minut temu

czy musza wszystko tak dokladnie opisywac? to kupimy, to zamowimy, taki zasieg.. podajcie jeszcze gps stacjonowania i sie powiescie za jaja. ilosciowo ten sprzet to zalosna namiastka ... niczego. jak pokazywali osttanio jak mazowsze znika w promieniu wybuchu jednej bomby. przestancie sie osmieszac. przyajmniej udawajcie ze tajmenica wojskowa ma jeszcze jakies znaczenie. jeszcze zanm dojdzie do zakupu na etapie przetargu juz szukaja sprzetu ktory moze go pokonac...

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

48
1
~Yue 2014-04-13 (10:39) 8 miesięcy 6 dni 13 godzin i 3 minuty temu

Wydaje mi się, że jesteśmy taką samą "potęgą" wojskową, jak piłkarską. I tam też mamy kły, grają w BVB.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

48
2
~Ela 2014-04-13 (05:47) 8 miesięcy 6 dni 17 godzin i 55 minut temu

Kły pokazał wilk i oczy wytrzeszczone

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

51
5
~??.. 2014-04-13 (05:46) 8 miesięcy 6 dni 17 godzin i 56 minut temu

O czym tu mowa? Wojska mamy tyle, że zmieści sie na średniej wielkości stadionie!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

42
2
~k.ph 2014-04-13 (09:19) 8 miesięcy 6 dni 14 godzin i 23 minuty temu

donek , bronek, zdradek i kilku innych pajaców bawią się w mocarstwo, a reszcie fundują: 67, śmieciówki, 1300/m i po 28tys. na głowę (łącznie z niemowlakami) długu państwa. oddali nas w niewolę kapitału, trwać będzie con. 123 lata i nigdy (za ich rządzenia) nie uwolnimy się od tego 'miecza nad naszymi szyjami). będziemy tyrać na emerytury anglików, niemców, chińczyków, żydów (tzw. inwestorów) do us... śmierci każdego polaka z osobna i w końcu całego państwa. to właśnie na 25-lecie zafundowali nam solidaruchy. pozdr ....

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

42
2
~kotek 2014-04-13 (08:50) 8 miesięcy 6 dni 14 godzin i 52 minuty temu

będziemy szczekać na niedzwiedzia

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

41
3
~Marek_rezerwista_dyplomowany_saper 2014-04-13 (09:57) 8 miesięcy 6 dni 13 godzin i 45 minut temu

Polska może być silna siłą swoich obywateli a nie mocą swoich urzędów. Szkoda że wszyscy politycy od lewej do prawej strony boją się swojego społeczeństwa. Straszą zagrożeniem, wydają pieniądze na zbrojenia i nie trafione projekty a boją się oddać obronę Ojczyzny w ręce obywateli. Tylko broń w sprawnych rękach polskich i szkolenie w jej użyciu może odstraszyć naszych wrogów. Za sztucznymi tworami o nazwach śmiesznych Samoobrona czy Gwardia Narodowa nic nie stoi. Tylko zmiana konstytucji i zapis że każdy obywatel ma prawo posiadać broń do obrony własnej i przeciwko wrogom narodu. Tylko na Boga dajcie trochę wolności i wybór obywatelowi a nie zasłaniajcie się rolą państwa, które jest słabe i niewydolne. Ja, obywatel nie wyrażam zgody na sprowadzanie na terytorium Polski obcych wojsk. Każda partia stojąca za takim pomysłem jest dla mnie zdrajcą interesów narodowych. Chcę walczyć za Polskę dobrowolnie a nie czekać z założonymi rękoma a później okaże się że zabrakło karabinów i amunicji. Powtórka z historii gdzie ginął Naród bo nie było uzbrojenia mnie który może utrzymać karabin we własnych rękach i zrobić z niego użytek , nie interesuje. Należy uzbroić i szkolić społeczeństwo a wtedy nie będzie strat cywilnych bo one są zawsze największe we wszystkich konfliktach. Tylko opór społeczeństwa a w razie gdy armia się cofa to tylko lokalna partyzantka może przejąć działania zaczepne. Ale o tym wszystkim trzeba mieć świadomość i działanie a nie rozbrajać społeczeństwo z inicjatyw na rzecz obronności i zasłaniać się sojusznikami którzy nigdy nie chcieli umierać za Polaków i Polskę

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

35
4
~czytelnik 2014-04-13 (22:35) 8 miesięcy 6 dni 1 godzinę i 7 minut temu

Polskie kły? :-) Chyba 80-letniego dziadka z wermachtu. ;-)

odpowiedz