więcej

Galerie

Najnowocześniejsza broń Rosji

aktualizacja 2014-03-12 (17:44) 1 rok 14 dni 2 godziny i 27 minut temu

9A52-4 Tornado - wieloprowadnicowa wyrzutnia rakietowa

Jednostki 9A52-4 Tornado to w prostej linii kolejne pokolenie następców legendarnej Katiuszy. Najnowszy rosyjski system wieloprowadnicowej wyrzutni rakietowej ma zastąpić wysłużone jednostki BM-21 Grad i BM-27 Uragan, które pamiętają jeszcze lata 60. i 70. ubiegłego wieku.

Moskwa liczy, że nowa konstrukcja w ciągu najbliższych 10 lat zastąpi wszystkie stare modele, jednak na razie oddano do użytku zaledwie około 40 sztuk nowego Tornada.

Broń osadzona jest na Kamazie 63501 napędzanym na wszystkie osiem kół. Wyrzutnia może zostać uzbrojona w siedem rodzajów 300 mm rakiet Smerch (m. in. pociski termobaryczne czy kumulacyjne).

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp

oceń
tak 94 61.44%
nie 59 38.56%

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego wydarzenia? wyślij nam zdjęcia

9A52-4 Tornado - wieloprowadnicowa wyrzutnia rakietowa

Opinie (26)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

20
3
~POLSKIE FABRYKI 2014-03-13 (00:49) 1 rok 13 dni 19 godzin i 22 minuty temu

Zawuwazyliście !??? WSZYSTKO wyprodukowali SAMI !!! My też tak powinniśmy ,a wtedy bylibyśmy uzbrojenia,ale na dodatek byłaby praca DLA Polaków ,no i gospodarka byłaby SILNIEJSZA !!!

odpowiedz

17
0
~Jeremi 2014-03-12 (21:15) 1 rok 13 dni 22 godziny i 56 minut temu

Czemu stosujecie angielską, a nie polską pisownie? Te pociski po polsku nazywają się "Smiercz", a "Smerch" to transliteracja angielska!

odpowiedz

14
0
~wojsko 2014-03-13 (07:06) 1 rok 13 dni 13 godzin i 5 minut temu

oni chociaż mają kamazy na chodzie ... a nasze ino stoją

odpowiedz

24
10
Facio91 2014-03-12 (11:27) 1 rok 14 dni 8 godzin i 44 minuty temu

kamaz najnowsza technologia ;p

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

16
3
~Gucio 2014-03-12 (14:09) 1 rok 14 dni 6 godzin i 2 minuty temu

Polska Armia ma jeszcze na stanie BM - 21 To pokazuje jak daleko jesteśmy do tyłu w kwestii obronności , w razie ,,W" zostalibyśmy zdmuchnięci w kilka dni z powierzchni Ziemi

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

16
3
~Anna 2014-03-12 (12:25) 1 rok 14 dni 7 godzin i 46 minut temu

Taki kamaz jeździ u mnie po mieście i rozwozi beton.

odpowiedz

13
2
~mjr. rez. 2014-03-12 (11:31) 1 rok 14 dni 8 godzin i 40 minut temu

Owe Tornado to nic innego, jak przepołowiony zestaw artylerii rakietowej BM-30 Smiercz.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

11
2
~Hmmm 2014-03-12 (22:31) 1 rok 13 dni 21 godzin i 40 minut temu

A TUSK I KOMOROWSKI ZABIERAJĄ Z MON By Polska przypadkiem nie kupywała zbyt dużo sprzętu wojskowego. Tylko w 2013 roku ponad 3 miliardy. Łamią konstytucje Polski a umoralniają Rosjan. Pachnie mi obłudą.

odpowiedz

12
5
~Instytut Analiz Geopolitycznych 2014-03-12 (20:38) 1 rok 13 dni 23 godziny i 33 minuty temu

Kapitaliści sprzedadzą nam sznurek na którym ich powiesimy. I tak słowa Stalina stały się smutnym faktem. Przez lata Europa kupowała tani gaz i ropę z Rosji. Dziś okazuje się, że Rosja zamiast modernizować gospodarkę, podnosić poziom życia przeciętnych obywateli - postanowiła modernizować swoje siły zbrojne. Trzeba przyznać, że wiele z tych systemów uzbrojenia jest bardzo imponujące. Dodajmy do tego całkowite wycofanie się USA z Europy i mamy Rosję od Pacyfiku po Atlantyk. Za kilkanaście lat w Rosyjskich Lizbonie, Madrycie, Mediolanie, Paryżu...będą stały pomniki Putina. O politykach dla których obecnie najistotniejsze jest dżender, prawa gejów do małżeństwa - nie pozostanie nawet pył. Smutne to, a jednocześnie znaczące. Słabsze gatunki muszą ustąpić miejsca silniejszym.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

7
5
~PL 2014-03-13 (10:34) 1 rok 13 dni 9 godzin i 37 minut temu

Typowa broń ofensywna, Putin to polityk nie planujący pokojowego współistnienia, ma ktoś jeszcze jakieś wątpliwości?

odpowiedz

6
4
~kris 2014-03-12 (14:11) 1 rok 14 dni 6 godzin i 1 minutę temu

A wszystko to za pieniadze z uE za gaz i rope ktora kupujemy dla wlasnego egoizmu od ruskich zamiast sami poszukac innych dostawcow niz ruskie

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

3
2
~as 2014-03-14 (14:35) 1 rok 12 dni 5 godzin i 36 minut temu

a ja sie juz ucze gawarit pa ruski i kak tiebia zawud, bedziemy w warszawie witac naszych czerwonych braci

odpowiedz

6
5
~RUSKI GAZ 2014-03-13 (00:53) 1 rok 13 dni 19 godzin i 18 minut temu

Kupując ruski gaz i ropę POMAGAMY Im się jeszcze bardziej zbroić ! Moz ejkby Państwo zrezygnowało z akcyzy paliwa z Norwegi ,czy innych krajów byłyby konkurencyjne ???

odpowiedz

3
4
~ktos 2014-03-12 (21:54) 1 rok 13 dni 22 godziny i 17 minut temu

przecież to katiusza

odpowiedz

0
2
~swoj 2014-03-17 (14:52) 1 rok 9 dni 5 godzin i 19 minut temu

ktos zapytal po po ca ta bron wiadomo po co byla w 39 do grabierzy wszystkiego w europie plus nowych terenow po rancza po syberie a reszta miala na takich zdobywcow pracowac 1000tys lat wiec moral jest jasny .....

odpowiedz

4
7
~Ja 2014-03-13 (08:25) 1 rok 13 dni 11 godzin i 46 minut temu

Stara katiusza :) To
Stara katiusza :) To ma być nowoczesna broń??

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
5
~swoj 2014-03-17 (14:48) 1 rok 9 dni 5 godzin i 23 minuty temu

i kamaz z wyrzutnia itp to farsa jak sie ich zna to sie wie ze kleja z kartonu same badziiwie co ciagle sie psuje do nato to se moga na syberi powojowac......sadam tez probowal i jak skonczyl szybciutko.....technologia nie jest silna strona sowietow....wiec.........moga tylko podefiladowac.....

odpowiedz

10
16
~TEODOR 2014-03-12 (11:49) 1 rok 14 dni 8 godzin i 22 minuty temu

Po co im ta broń?Czy na świecie nie może zaistnieć pokój?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
7
~vivt 2014-03-12 (11:33) 1 rok 14 dni 8 godzin i 38 minut temu

Tede - 69 (Nowator Diss)

odpowiedz