więcej

Galerie

Nieprzejezdne drogi

aktualizacja 2014-02-03 (13:19) 10 miesięcy 16 dni 11 godzin i 54 minuty temu

następna. 1 / 12

Pogodowy kataklizm. Pługi sobie nie radzą - zobacz

10 na 29 miejscowości nadal jest odciętych od świata w gminie Mircze w powiecie hrubieszowskim. Wójt tej gminy Lech Szopiński tłumaczył w TVP Info, że w pozostałych miejscowościach nie jest dużo lepiej.

Dodał, że urząd codziennie otrzymuje wiele telefonów, informacji i maili w tej sprawie. - Interweniujemy, jeżeli jest zagrożenie życia lub mienia - podkreśla Lech Szopiński. Wójt gminy Mircze dodaje, że cały czas trwa odśnieżanie i mieszkańcom udzielana jest pomoc, ale od wczoraj niewiele się zmieniło.

Na zdjęciu: Niewirków, powiat zamojski.

(evak/IAR)

Zobacz więcej w serwisie pogoda.

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 11 91.67%
nie 1 8.33%

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego wydarzenia? wyślij nam zdjęcia

Pogodowy kataklizm. Pługi sobie nie radzą - zobacz

Opinie (257)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

44
4
~ko_media 2014-02-03 (15:35) 10 miesięcy 16 dni 9 godzin i 38 minut temu

W PRL-u to stawiano płotki i tylko nieliczne drogi były zasypane śniegiem. Jakoś radzono sobie. Pomagało też wojsko! A dziś mamy amerykańską demokrację i jest już problem ze śniegiem większy jak z papierem toaletowym cz sznurkiem do snopowiązałek za komuny.!

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

33
3
~radek 2014-02-03 (16:38) 10 miesięcy 16 dni 8 godzin i 35 minut temu

za komuny wojsko poradziłoby sobie w moment, ale teraz już nie ma wojska, są wojoki, pilnowane w koszarach przez firmy ochroniarskie :)

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

26
2
~boguslaw.nowak.16 2014-02-03 (18:30) 10 miesięcy 16 dni 6 godzin i 43 minuty temu

Przekroczyłem 60 lat ,pamiętam z młodości jak ludzie w takich wypadkach łopatami odśniezali swoje wioskowe drogi aż do głównych ,Był jeden traktor-buldog i też go używali ,a teraz prawie w kazdym gospodarstwie traktor a ludzie czekają nie wiadomo na co? nagłe ocieplecie ? to znowu powódż ,rozleniwiło się społeczeństwo .

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

27
4
~Hala 2014-02-03 (21:48) 10 miesięcy 16 dni 3 godziny i 25 minut temu

Załamała mnie kobieta, która pokazywała ile ma śniegu na studni. Czy oni tam nie mają łopat? To już przegięcie , że nawet im się nie chce studni odśnieżyć. Na wsi i nie mają co jeść ? Rolnicy to wstyd. Brak zapasów karmy dla zwierząt chociaż na tydzień to żenada. Wychowałam się na wsi i zabezpieczenie zawsze było. Siano dla zwierząt na strychu chlewa, ziemniaki w piwnicy ,zapas paszy i śruty. Świnia w beczce, mleczko od krowy, jajka od kurek, zapas na zimę mąki, cukru, oleju. Do najbliższego sklepu mieliśmy 2 km, do szkoły miałam 4km. Przemoczone buty suszyliśmy w szkole przy piecu. Nieraz było trudno, ale obejście było zawsze ogarnięte. Nigdy nikt z domowników by nie dopuścił aby padło zwierze. Ludzie ogarnijcie się, bo czekacie na mannę z nieba.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

28
6
~Leo 2014-02-03 (16:33) 10 miesięcy 16 dni 8 godzin i 40 minut temu

Dlaczego sie urodzilem w kraju gdzi eludzie nic nie potrafia zrobic? Ciekawe jak daja sobie rade w krajach Skandynawskich?

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

19
0
~nemo 2014-02-03 (13:11) 10 miesięcy 16 dni 12 godzin i 2 minuty temu

A oni chcą budować atomówki jak o drógi nie potrafią zadbać.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

17
0
~nboop 2014-02-03 (16:58) 10 miesięcy 16 dni 8 godzin i 15 minut temu

W mojej miejscowości jest tak ze gmina płaci rolnikom za odśnieżanie. Po co wynajmować zewnętrzną firmę jak można dać swoim zarobić. Rolnicy mają ciężki sprzęt który i tak w zimie stoi nie używany więc jest sporo chętnych aby dorobić parę groszy. Ma to wiele zalet bo zewnętrzna firma często odśnieża kilka gmin co bardzo utrudnia działanie. A u nas w każdej wiosce kilku rolników jak tylko zaczyna mocniej padać od razu wyjeżdża z swoim sprzętem.

odpowiedz

18
2
~Minka 2014-02-03 (15:38) 10 miesięcy 16 dni 9 godzin i 35 minut temu

A może by tak rządzący przesiedli się do zimnych pociągów, a tam wysłali helikoptery z żarciem,co????

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

16
1
~lech 2014-02-04 (01:04) 10 miesięcy 16 dni i 9 minut temu

.. w normalnym kraju, w takich sytuacjach, na pomoc mieszkańcom wysyłane jest wojsko, ale, moim zdaniem, cała Polska Armia tzn. 50 żołnierzy przelewa krew w Afryce w interesach Francji i naszego genialnego zdradka, a nasz naczelny "tępy bul" jeszcze nie zakumał o co chodzi !

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

21
6
~Bardzo stary, 2014-02-03 (16:37) 10 miesięcy 16 dni 8 godzin i 36 minut temu

78 lat. i tylesz zim przezylem, ale tak bezradnych gospodarzy niewidzialem, ogladam i slucham i diabli mie biora, nawet kobiety madrzej mowia,zima to zima zaspy zawsze byly i beda,zamiast skrzyknac sie z sasiadami wyjechac traktorami ,czesc sniegu rozsunac,czesc udeptac i pokrzyku, nie stac z komurka przy uchu i oplowac wszystkich i wszystko.nastepni wystapic do wujta o umorzenie podatku,i poptakach, niezaradny to tylko w gebie mocny,i krzyk o chleb brak chleba, mysle ze w gospodarstwie powinno niebrakowac maki, a snieg to woda jakby i to niewiedzieli nieco zakwasu lub drozdzy ichlebek az pachnie podpowiem,maka siadle mleczko soda oczyszczona i podplomek smaczny i zdrowy, nie siedziec z pilotem w reku i czekac na pomoc ,Premiera Wujta,Starosty. radze prosic pana Boga o rozsadek. wszystkie wyzej podane czynnosci wykonalem, ale ze niemialem komurki, pozdrawiam

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

16
2
~LOLA 2014-02-03 (22:20) 10 miesięcy 16 dni 2 godziny i 53 minuty temu

Na Lubelszczyźnie jest tak co roku. W zeszłym roku tak zasypało nawet w kwietniu. Zeszłej zimy był podobny problem na północnym-wschodzie. Długo w mediach o tym informowali. Tym razem nagłośnili sprawę o Lubelszczyźnie. Może i niektórzy mieszkańcy są leniwi, ale jak mieliby ludzie odśnieżać swoje podjazdy, podwórka, a później brać się za drogi lokalne to padliby z wycieńczenia. Oczywiście mowa o sytuacji, gdy śnieg pada codziennie. Zeszłej zimy sama tego doświadczyłam i to w mieście. Pomagałam również rodzicom, którzy mieli wjazd do domu dwa, a nawet trzy razy dłuższy niż mój. Do tego chodniki. Nie odśnieżało się tylko raz w ciągu dnia, a kilka razy. Drogi też nie bardzo były odśnieżone. Tylko te najczęściej uczęszczane. Nawet krajowa 17 wyglądała przez pierwsze 2 dni dramatycznie. Zwyczajnie przy silnych śnieżycach ciężko było nawet drogowcom nadążyć z odśnieżaniem dróg. Często małe wioski położone są od siebie o kilka, kilkanaście kilometrów. Jak wiadomo region ten jest nieco biedniejszy to i kto wie, być może pługów jest też mało, a może zwyczajnie aktualni samorządowcy nie powinni siedzieć na zbyt kosztownych stołkach. Czasem takie nagłośnienie może dać jakieś efekty. Oby.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

13
0
~Fakty 2014-02-04 (00:46) 10 miesięcy 16 dni i 27 minut temu

Gdzie macie pługi wirnikowe? Odśnieżanie takim pługiem to żaden problem.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

14
1
~O QTFA 2014-02-03 (16:43) 10 miesięcy 16 dni 8 godzin i 30 minut temu

MINISTER I WOJEWODA CZYLI STRONA RZĄDOWA ZWALA NA SAMORZĄDY - BO ZA DROGI POWIATOWE I GMINNE ODPOWIADAJĄ POWIATY I GMINY - ZGODA. TYLKO ŻE POWIATY I GMINY ODŚNIEŻAŁY TYM SPRZĘTEM KTÓRY MAJĄ, A TEN SPRZĘT NA TAKĄ SYTUACJĘ JAK SIĘ OKAZAŁO NIE WYSTARCZA - NIKT BYKIEM NIE LEŻAŁ - I TU POWINIEN WKRACZAĆ RZĄD - TYMCZASEM PANI WOJEWODA SOBIE NIC NIE MA DO ZARZUCENIA MIMO ŻE JEJ URZĄD NA WEZWANIA O POMOC NIE ODPOWIADAŁ, A JAK JUŻ ODPOWIEDZIAŁ - TO PRZYSŁAŁ DWA GRATY PSUJĄCE SIĘ ZAMIAST PRACOWAĆ + DO TEGO W RAMACH RATOWANIA WIZERUNKU PANI WOJEWODA I PAN MINISTER ODSTAWILI SZOPKĘ MEDIALNĄ - ZWŁASZCZA PANI WOJEWODA URZĄDZAJĄC SOBIE PRZEJAŻDŻKI SKUTEREM ŚNIEŻNYM I ROZDAJĄC BIEDNYM WIEŚNIAKOM CHLEBEK. SKORO RZĄD NIE POCZUWA SIĘ DO ODPOWIEDZIALNOŚCI W TAKICH SYTUACJACH ZA MIESZKAŃCÓW GMIN I POWIATÓW, A ŚCIĄGA Z NICH PODATKI I JEGO PRZEDSTAWICIELE BEZCZELNIE TWIERDZĄ, ŻE ZA ODŚNIEŻANIE DRÓG GMINNYCH I POWIATOWYCH ODPOWIADAJĄ JEDYNIE SAMORZĄDY - CZYLI ADMINISTRACJA RZĄDOWA NIE MA TU NIC DO RZECZY TO JA SIĘ QTFA PYTAM - - PO KIEGO CH.....A PRZEDSTAWICIELE RZĄDU POLSKIEGO JEŻDŻĄ NA UKRAINĘ I WCHRZANIAJĄ SIĘ W NIE SWOJE SPRAWY ????????????????????????????????????????????????????? TO UKRAINA ICH INTERESUJE, A NIE TERENY POLSKI ???????????????????????????

odpowiedz

14
2
~Oooooo 2014-02-03 (22:17) 10 miesięcy 16 dni 2 godziny i 56 minut temu

"Władza" gra głupa i nie ma winnych, a ludzie mają za swoje, że taką wybrali

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

13
1
~Canada PL 2014-02-03 (21:14) 10 miesięcy 16 dni 3 godziny i 59 minut temu

Drogi sie odsnieza non stop gdy pada snieg a nie gdy spadnie i zrobia sie juz zaspy.

odpowiedz

12
0
~Ela z wesela 2014-02-03 (17:39) 10 miesięcy 16 dni 7 godzin i 34 minuty temu

Ja nie wiem o co chodzi z tym kataklizmem. W 2011 roku - tak, bardzo niedawno - w powiatach - Kwidzyńskim (pomorskie), Grudziądzkim (kujawsko-pomorskie), Iławskim (warmińsko-mazurskim), zaspy były takie same. ( W Iławskim dziś tez takie są.) Codziennie dojeżdżałam do pracy. Codziennie dzieci chodziły do szkoły. Przez kilka dni padał śnieg, przez kilka dni wiał wiatr. Ale pługi chodziły 24 godziny na dobę. Wszędzie i ciągle. Drogowcy padali na twarz ze zmęczenia, bo jak przejechali cały teren, to trzeba było od nowa odśnieżać. W śnieg wywożono z miast, śnieg sięgał ponad płoty. Drogi były węższe, owszem, ale przejezdne. Tu ewidentnie wujtowie, burmistrzowie i wojewodowie dali za mało pieniędzy na odśnieżanie. Za mało umów podpisywali. I to nie wina zimy Ale wina władzy. W naszych województwach - nikt sam nie odśnieżał traktorkiem dróg. Ot, co.

odpowiedz

12
0
~Roger 2014-02-03 (15:03) 10 miesięcy 16 dni 10 godzin i 10 minut temu

Nieciekawie to dopiero będzie jak to się zacznie szybko topić

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

12
1
~wojo 2014-02-03 (21:02) 10 miesięcy 16 dni 4 godziny i 11 minut temu

Za komuny mieliśmy wojsko które pomagało w odśnieżaniu! Teraz 2 tygodnie zimy i kolesie rudego nie wiedzą co robić.

odpowiedz

20
9
~Kubuś 2014-02-03 (15:18) 10 miesięcy 16 dni 9 godzin i 55 minut temu

Drogowców jak zwykle zima zaskoczyła !!! NO BO KTO WIDZIAŁ ZIMĘ W LUTYM !!!! Szanowni DROGOWCY śnieg usuwa się jak śnieg pada systematycznie !!!!! , a nie czeka jak nawali 2 metry !!

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

11
0
~ptyś 2014-02-03 (15:17) 10 miesięcy 16 dni 9 godzin i 56 minut temu

Witam. Tak to jest jak za pewne "reformy" biorą się ludzie nie znający na temacie tak miało miejsce w 1999 r. Gdy Premierem był pożal się Boże prof. J.Buzek to on rozwalił drogownictwo. Z jednego zarządcy DRUG Jakim Była Generalna Dyrekcja Drug a w terenie podległe Rejony Drug Publicznych (które miały sprzęt wysokiej klasy do zimowego utrzymani) i to utrzymywały wszystkie drogi Krajowe, Wojewódzkie,Powiatowe,Gminne!!! Ale wtedy p.Buzek dla kolesi stworzył odrębne posady czyli oddzielnie Krajowe, Wojewódzkie,Powiatowe,Gminne. Co za skutkowało o tym, że pieniążki zostały rozbite na poszczególne czapy z tego tytuły zabrakło na drogi te mniejsze powiatowe i gminne bo administracja musi z czegoś żyć ( dyrektorzy tych zarządów, kierownicy i majstry) więc skąd wziąć na sprzęt nie mówiąc o łataniu dróg. Więc nie miejcie teraz pretensji wiem co piszę ponieważ pracowałem w drogownictwie długie lata do 2001 roku. Z poważaniem były drogowiec. P.S. Chcieliście rządów solidarnościowych, które rozwaliły całą gospodarkę kraju. Zero przemysłu w każdej dziedzinie.

odpowiedz