więcej

Galerie

Nieprzejezdne drogi

aktualizacja 2014-02-03 (13:19) 6 miesięcy 29 dni 16 godzin i 57 minut temu

następna. 1 / 12

Pogodowy kataklizm. Pługi sobie nie radzą - zobacz

10 na 29 miejscowości nadal jest odciętych od świata w gminie Mircze w powiecie hrubieszowskim. Wójt tej gminy Lech Szopiński tłumaczył w TVP Info, że w pozostałych miejscowościach nie jest dużo lepiej.

Dodał, że urząd codziennie otrzymuje wiele telefonów, informacji i maili w tej sprawie. - Interweniujemy, jeżeli jest zagrożenie życia lub mienia - podkreśla Lech Szopiński. Wójt gminy Mircze dodaje, że cały czas trwa odśnieżanie i mieszkańcom udzielana jest pomoc, ale od wczoraj niewiele się zmieniło.

Na zdjęciu: Niewirków, powiat zamojski.

(evak/IAR)

Zobacz więcej w serwisie pogoda.

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 11 91.67%
nie 1 8.33%

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego wydarzenia? wyślij nam zdjęcia

Pogodowy kataklizm. Pługi sobie nie radzą - zobacz

Opinie (257)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

2
0
~podatnik 2014-02-11 (11:13) 6 miesięcy 21 dni 19 godzin i 3 minuty temu

W Tokio wystarczyło 30 cm i już mają sparaliżowaną stolicę, a w Suwałkach przy metrze śniegu i więcej najwyżej sklepowa otworzy sklep 5 minut później.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~benk 2014-03-25 (09:51) 5 miesięcy 7 dni 20 godzin i 25 minut temu

Pługi pewnie nie poświęcone, kapelanów pługowych nie ma , więc sobie pługi nie radzą.

odpowiedz

0
1
pol-Narod 2014-02-10 (11:31) 6 miesięcy 22 dni 18 godzin i 45 minut temu

Zamiast snieg wyeksportować do Zakopanego, Korbielowa, Szczyrku, Wisly ,Zielenca itd., oni lamentują ,ze maja nadmiar!!!!!!

odpowiedz

1
2
pol-Narod 2014-02-10 (11:27) 6 miesięcy 22 dni 18 godzin i 49 minut temu

Odwrócili się od Boga ,choć maja KUL na swoim terenie,teraz cierpia!!!!!

odpowiedz

1
1
~Misio 2014-02-10 (06:58) 6 miesięcy 22 dni 23 godziny i 18 minut temu

Znowu to samo! Wszyscy zdziwieni i nieprzygotowani na zimę w Lutym. Politycy obiecają,ludzie czekają, a hieny żądne sensacji (dziennikarze) zawsze i wszędzie się dostana. Paranoja !

odpowiedz

0
1
~aa 2014-02-09 (10:13) 6 miesięcy 23 dni 20 godzin i 3 minuty temu

magna w Dąbrowie Górniczej to firma z której odchodzi się poprzez kalectwo - dostajesz to w prezencie świątecznym; drugi krok to: sąd: kadrowa firmy monika tarasiuk pozywa ciebie do sądu i daje ci wyrok trzeci krok: ty musisz się sądzić z pracownikami a nawet kadrową i jej pupilami w moim wypadku miałem już kalectwo dlatego otrzymałem w gratisie drugie kalectwo. otrzymałem też w gratisie drugie więzienie - drugi wyrok. pracownicy magny udają, ze nic się nie stało;; dodam, że jestem niewinny !!! ach ta głupia polska policja i niedoyebany sąd

odpowiedz

16
8
~roman 2014-02-03 (19:24) 6 miesięcy 29 dni 10 godzin i 52 minuty temu

tak sie stalo poniewaz na biezaco nie odsniezano, a to dlatego ze lokalni wladcy rozpisali przetargi na odsniezanie a wygrali je lokalni byznesmeni, to nic ze do traktora doczepiono plug i traktor nie moze sie uwlwc. dobrze ze plugow snieznych nie zaczepia sie do koni albo co gorsze do kozt. takie odsniezanie jakie panstwo.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

2
0
~sfsf 2014-02-07 (19:44) 6 miesięcy 25 dni 10 godzin i 32 minuty temu

Uwaga, ubytki śniegu!

odpowiedz

2
0
~clek 2014-02-07 (09:20) 6 miesięcy 25 dni 20 godzin i 56 minut temu

Prawda jest taka ze w kazdym powiecie nie ma ciezkiego sprzetu do odsniezania to co teraz maja sluzy do zgarniania blota z jezdni a nie do duzych zaspow i stad kataklizm

odpowiedz

2
0
~ja 2014-02-06 (09:11) 6 miesięcy 26 dni 21 godzin i 5 minut temu

Pani wojewoda przyjechała sobie na 6 samochodów!!!!! Potem latała kilka razy nad powiatem hrubieszowskim..... Pytam jak takim zachowaniem pomogła?????????? Zrobiła sobie super wycieczkę. Nawet nie spotkała się ze starostą..........

odpowiedz

2
1
~superfan 2014-02-06 (01:51) 6 miesięcy 27 dni 4 godziny i 25 minut temu

Sorry ... taki mamy klimat

odpowiedz

0
0
~benk 2014-02-05 (18:17) 6 miesięcy 27 dni 11 godzin i 59 minut temu

A mszy olsztyńskiej w intencji odśnieżania jeszcze nigdzie nie odprawiono?

odpowiedz

2
0
~wp 2014-02-05 (11:21) 6 miesięcy 27 dni 18 godzin i 55 minut temu

To jest fake...

odpowiedz

4
1
~kuba1221 2014-02-05 (10:19) 6 miesięcy 27 dni 19 godzin i 57 minut temu

nauczono ludzi,że należy czekać na pomoc.Więc ludzie cierpliwie czekają i szczekają na krzywdę jaka im się dzieje. A przecież żyją w tych warunkach już szereg lat i wcześniej dawali sobie radę.obecnie są bezsilni.Żal ,że tak są mało samodzielni. Nie pamiętam dzisiaj,kto to powiedział o pomocy Afrykanerom ... nie rybę a wędkę należy im dać......

odpowiedz

3
2
~Maryla 2014-02-05 (08:47) 6 miesięcy 27 dni 21 godzin i 29 minut temu

A gdzie się podziaqły pieniądze z UNI nie można było kupoić solarek i pługów?

odpowiedz

9
0
~kkj 2014-02-03 (15:31) 6 miesięcy 29 dni 14 godzin i 45 minut temu

Strach pomyśleć co będzie jak ten śnieg zacznie się topić.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

16
2
~LOLA 2014-02-03 (22:20) 6 miesięcy 29 dni 7 godzin i 56 minut temu

Na Lubelszczyźnie jest tak co roku. W zeszłym roku tak zasypało nawet w kwietniu. Zeszłej zimy był podobny problem na północnym-wschodzie. Długo w mediach o tym informowali. Tym razem nagłośnili sprawę o Lubelszczyźnie. Może i niektórzy mieszkańcy są leniwi, ale jak mieliby ludzie odśnieżać swoje podjazdy, podwórka, a później brać się za drogi lokalne to padliby z wycieńczenia. Oczywiście mowa o sytuacji, gdy śnieg pada codziennie. Zeszłej zimy sama tego doświadczyłam i to w mieście. Pomagałam również rodzicom, którzy mieli wjazd do domu dwa, a nawet trzy razy dłuższy niż mój. Do tego chodniki. Nie odśnieżało się tylko raz w ciągu dnia, a kilka razy. Drogi też nie bardzo były odśnieżone. Tylko te najczęściej uczęszczane. Nawet krajowa 17 wyglądała przez pierwsze 2 dni dramatycznie. Zwyczajnie przy silnych śnieżycach ciężko było nawet drogowcom nadążyć z odśnieżaniem dróg. Często małe wioski położone są od siebie o kilka, kilkanaście kilometrów. Jak wiadomo region ten jest nieco biedniejszy to i kto wie, być może pługów jest też mało, a może zwyczajnie aktualni samorządowcy nie powinni siedzieć na zbyt kosztownych stołkach. Czasem takie nagłośnienie może dać jakieś efekty. Oby.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

2
5
~Ali 2014-02-04 (14:40) 6 miesięcy 28 dni 15 godzin i 36 minut temu

A gdzie się pobudowali? Trza w Warszawie mieszkać a nie po polach się budowac. Jeszcze marudza że im droge zawiało . Chłop zawsze niezadowolony. Jaka sensacja w wiadomościach Ot polityka

odpowiedz

6
0
~roza24 2014-02-04 (10:21) 6 miesięcy 28 dni 19 godzin i 55 minut temu

Za komuny stawiano zasieki z siatki lub drewniane ploty, przy szlakach drogowych i kolejowych i to pomagało,choćby w części. Obecnie,mimo technicznych nowości,są kłopoty z śniegiem. Nasi włodarze rejonów przyzwyczaili się do soli i pługów,bo tak wygodniej,nowocześniej. Niestety przyroda sprawiła im psikusa i mają kłopot,przecież mówili, że są przygotowani starannie do zimy,że zima im nie straszna. Wypada im powiedzieć,zima ich zaskoczyła,no cóż zdarza się...

odpowiedz

7
0
~wiktor kowalik 2014-02-04 (09:46) 6 miesięcy 28 dni 20 godzin i 30 minut temu

a tym czasie zwierzchnik sił zbrojnych zajmował się dzieleniem premii i nie pomyślał o wysłaniu wojska na pomoc zasypanym no choćby dostarczyć opał i żywność czy pomóc odśnieżyć dojazdy .

odpowiedz