więcej

Galerie

Pijany kierowca uciekał przed policją

aktualizacja 2014-01-07 (17:16) 11 miesięcy 14 dni 17 godzin i 41 minut temu

następna. 1 / 8

Kolejny pijany spowodował wypadek. Są ranni - zdjęcia

Trzy osoby zostały ranne w czołowym zderzeniu dwóch aut, do jakiego doszło w Szczecinie-Dąbiu - informuje Radio Szczecin. Kierowca, który spowodował wypadek był pijany.

Do zdarzenia doszło ok. 19.00. Policjanci na drodze wyjazdowej z miasta w Szczecinie-Dąbiu kontrolowali kierowców w ramach akcji trzeźwość. Kierowca fiata brava jadący ulicą Lubczyńską nie zatrzymał się, wobec czego funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg.

Ścigane auto zjechało na przeciwległy pas ruchu i zderzyło się z mitsubishi, nadjeżdżającym z przeciwka. Kierowca, który uciekał przed policją był pijany. Miał 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

W wypadku są poszkodowane trzy osoby, kierowca fiata oraz kierujący mitsubishi i jego pasażerka. Według informacji z policji, mają ogólne obrażenia, nie zagrażające życiu. Trafiły do szpitala.

Sprawca wypadku odpowie za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu.

(WP.PL/Radio Szczecin/meg)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 18 15.52%
nie 98 84.48%

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego wydarzenia? wyślij nam zdjęcia

Kolejny pijany spowodował wypadek. Są ranni - zdjęcia
wstecz wprzód

Opinie (855)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

290
28
~Aga 1979 2014-01-04 (21:29) 11 miesięcy 17 dni 13 godzin i 28 minut temu

WSZYSTKIM OSOBOM ZATRZYMANYM POD WPLYWEM ALKOHOLU ZABRAC PRAWO JAZDY DOZYWOTNIO !!!

odpowiedz

pokaż 17 ukrytych odpowiedzi

77
3
~polak 2014-01-04 (21:55) 11 miesięcy 17 dni 13 godzin i 2 minuty temu

karac pijaków np.do5 miesiecy odsiadki ,skonczyc z wyrokami w zawieszeniu i wysoka kara finansowa.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

77
4
~ewa 2014-01-04 (21:21) 11 miesięcy 17 dni 13 godzin i 36 minut temu

brak słów-po takim morderstwie w Kamieniu pomorskim dalej wsiadają po pijanemu.....ręce opadają

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

61
6
demokracja 2014-01-05 (01:56) 11 miesięcy 17 dni 9 godzin i 1 minutę temu

pozwolę sobie wam wyjaśnić jak to jest w Polsce jak zdarza się wypadek ... Otóż sam uległem wypadkowi komunikacyjnemu pod koniec 2011 roku ... sprawca wypadku był trzeźwy ... na trasie ekspresowej postanowił mi wjechać na "stop" prosto pod koła i doszło do zderzenia i wypadku. Sprawca wypadku dostał grzywnę w wysokości około 1600 zł. i po sprawie. Ja osobiście mam złamany kręgosłup, przepukliny międzykręgowe, zespół pourazowy na wątrobie i narządach ciała, zanik mięśni i inne potłuczenia. Procedura likwidacji szkody trwała 5,5 miesiąca (czyli 165 dni zamiast 30 dni jak nakazuje prawo). Ubezpieczyciel utrzymywał przez 5,5 miesiąca że spowodowany trwały uszczerbek na zdrowiu wynosił u mnie tylko 3% ... po 5,5 miesiąca po komisjach i ekspertyzach okazało się że jest 33% czyli jedenaście razy więcej. Wypłacono mi początkowo 3000 zł za odniesione obrażenia a w dodatku te 3 tys. wypłacono komuś innemu i w ogóle to im nie przeszkadzało, nawet jak zauważyli pomyłkę z wpłatą tejże symbolicznej kwoty to nie dosłali mi natychmiast pieniędzy tylko zostawili mnie jak "psa" i zajęli się najpierw odzyskiwaniem pomyłkowo wypłaconych pieniędzy. Ja osobiście wróciłem przed wypadkiem z Francji po 23 latach pobytu i otworzyłem firmę w Polsce którą pragnąłem rozwinąć na EURO2012. Zainwestowałem ponad 130 000 zł. (oszczędności + kredyty) ale firma zaczęła nabierać opóźnień ponieważ na 7 miesięcy przed EURO 2012 właśnie złamano mi kręgosłup i wyłączono z życia zawodowego i społecznego na 4 do 6ciu miesięcy (gorset ortopedyczny, leczenie i zrastanie się kręgosłupa) . Ponadto wcześniej we Francji pracowałem w "wysokiej gastronomii" gdzie zarabiałem ponad 9 000 zł. a po wypadku już nie wróciłem do mojego pierwotnego zawodu ponieważ doznany uszczerbek mi na to nie pozwala, mam problemy przy schylaniu się, przy dźwiganiu, przy szybszym chodzeniu, przy spaniu ... o sporcie już nie ma mowy, straciłem całą energię i muszę prowadzić umiarkowany tryb życia ponieważ organizm teraz bardzo szybko się męczy. Ubezpieczyciel zaczął się na mnie wyżywać psychicznie łamiąc wszystkie prawa w tym PRAWA CZŁOWIEKA i w jednej z decyzji poniżył mnie do samego dna pisząc że praktycznie nic mi się nie należy i że mogłem sobie pracować tuż po wypadku utrzymując dalej 3% uszczerbku zamiast 33%. W końcu po wielu miesiącach i cierpieniach uznano mi te 33% i wypłacono lepsze odszkodowanie bez żadnej renty, łącznie 35 tys zł na całe życie, wiedząc ze straciłem możliwość pracy za 9 tys i wiedząc ze straciłem firmę. 27 stycznia 2014 po ponad dwóch latach w końcu odbędzie się sprawa sądowa przeciwko temu okrutnemu ubezpieczycielowi. Teraz straciłem praktycznie wszystko i do tego cierpię dalej i uważam swój stan jako "średni" i ciężko mi sobie wyobrazić jak czują się osoby o wiele bardziej poszkodowane niż ja. Zapraszam na poparcie mojej strony na facebooku wpisując Zlekcewazeni HDI-Warta klikajcie proszę na "lubię to". Po dwóch latach moja sprawa dopiero się zacznie a sprawca już dawno zapłacił swoją "grzywnę" i na pewno już zapomniał o wypadku a ja jako osoba poszkodowana straciłem wszystko i cierpię dalej przez ubezpieczyciela sprawcy ... Oto Polska sprawiedliwość ... Wyrazy współczucia dla ofiar i bliskich ofiar wczorajszego wypadku ... Trzymajcie się !

odpowiedz

pokaż 11 ukrytych odpowiedzi

49
4
~Raula Parmel 2014-01-04 (21:30) 11 miesięcy 17 dni 13 godzin i 27 minut temu

Mam nadzieję,że sąd urwie jajca temu macho przy samej dupie...

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

52
8
~Zanijać od razu - strzały z helikoptera 2014-01-04 (23:03) 11 miesięcy 17 dni 11 godzin i 54 minuty temu

Nie ścigać ale dać na każdym skrzyżowaniu LINĘ STALOWĄ aktywowana podczas pościgu na wysokości głowy tak by narządów z barana nie zmarnować. System sterowany zdalnie zarzuca CZERWONE ŚWIATŁA na trasie pościgu i rozpina liny. DEKAPICTACJA frajera bez narażania policjantów i innych jeżdżących z przepisami..

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

57
13
~za jazdę po pijanemu 2014-01-04 (23:00) 11 miesięcy 17 dni 11 godzin i 57 minut temu

1. Zabierać prawa jazdy na okres 10 lat , potem w celu odzyskania uprawnień wywiad środowiskowy , badania lekarskie /w tym psycholog / , powtórny egzamin ale przez przedstawiciela policji . 2. Zajęcie samochodu przez organy policji - licytacja i przekaz pieniędzy na rzecz ofiar wypadków . 3. Adnotacja w dokumentach o karalności za jazdę po pijanemu - po to aby pracodawca nie popełnił błędu przyznając samochód służbowy takiemu osobnikowi . 4. W przypadku jazdy samochodem bez uprawnień nawet jak jest trzeźwy - wykonywanie darmowych prac /4 godz dziennie /związanych z rehabilitacją zdrowotną osób które stały się ofiarami wypadku samochodowego przez okres 2 lat lub równowartość tych prac w pieniążkach . 5. W przypadku powtórnego naruszenia kary zakazu poruszania się pojazdami / bez wypadku/- pierdel na okres pół roku bez możliwości zawieszenia kary ./muszą na siebie zarobić - to jest prawdziwa demokracja / 6. Dla akoholików - przymusowy odwyk i wykonywanie robót na pokrycie utrzymania delikwenta - nie ma darmochy utrzymania za pieniądze podatników ./muszą na siebie zarobić - to jest prawdziwa demokracja / ... pasuje wam pijaczki , ćpacze ? .. jest społeczne zapotrzebowanie dobrać się wam do du..y - to ostudzi was zapał do wsiadania za kierownicę ! ... za dużo tragedii na drogach ! ... oczywiście w/w pomysł to tylko idea ale jakże byłaby skuteczna !

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

48
5
~mk 2014-01-04 (21:22) 11 miesięcy 17 dni 13 godzin i 35 minut temu

ubić tępego sukinkota!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

68
26
barracuda10 2014-01-04 (22:01) 11 miesięcy 17 dni 12 godzin i 56 minut temu

Nie piję,jak mam prowadzić,a prowadzę 40-to tonowy zestaw.Ale-według statystyk policyjnych-nietrzeźwi powodują 5% wypadków.Pozostałe 95 %,powodują TRZEŹWI!!!!.Piszę to po to,żeby widzieć problem,we właściwych proporcjach.

odpowiedz

pokaż 19 ukrytych odpowiedzi

46
7
~Johny 2014-01-05 (12:15) 11 miesięcy 16 dni 22 godziny i 42 minuty temu

To nie alkohol jest problemem, tylko glupota. Jezeli kierowcy, po kielichu jezdza wolno i ostroznie do wypadkow nie dochodzi. Przez pewien czas mieszkalem we Wloszech, w rejonie wiejskim slynacym z produkcji (i konsumpcji) wina. Tradycja picia wina byla tam tak silna, ze niemal nikt nie jezdzil na trzezwo, a jednak do wypadkow dochodzilo sporadycznie i nie byly to wypadki powazne w skutkach. W Polsce caly czas istnieje mit, ze alkoholu i zdrowego rozsadku nie mozna ze soba pogodzic. Chyba juz czas zaczac nazywac rzeczy po imieniu, to nie alkohol jest sprawca wypadku, tylko kierowca ktory jest idiota.

odpowiedz

pokaż 8 ukrytych odpowiedzi

44
5
~FILUTEK. 2014-01-04 (22:44) 11 miesięcy 17 dni 12 godzin i 13 minut temu

komuna usiłowała ograniczyć spożycie alkoholu, wprowadziła zakaz sprzedaży do 13. to przeszkadzało- to był zamach na wolność. dziś- hulaj dusza- piekła niema! na 100 metrach ulicy przy której mieszkam jest 6 sklepów z alkoholem, w tym jeden całodobowy. chleba wieczorem nie kupisz ale mózgojeby i wóda jest zawsze i wszędzie.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

35
1
~jazda polska 2014-01-05 (08:34) 11 miesięcy 17 dni 2 godziny i 23 minuty temu

w polsce jezdzi sie tak jak wrosji coraz bardziej. kiedy jade po miescie i trzymam 50 to widze te zaciete geby na mnie , z tyłu chołota popycha , wyprzedzanie po prawej na podw cigagłej itd . kiedy chce zmienic pas ruchu nieda rady bo zawsze jakas zacieta morda łamie przepisy i zajezdza droge to po prawej str. predkosci 70 - 80 na miescie po wsiach 100 , w gebie papieroch i komórka . samochodów wiecej i wiecej a lidzie nie dostrzegaja ze wiecej tez ostroznosci potrzeba. co kogo zbawi ze jedzie na oslep kiedy na swiatłach doganiam takiego podłego bezmyslnego i od swiateł dalej to samo . nikt nie szanuje zasady prawej reki czyli na skrzyzowaniu - osiedle - parking - myslą ze szersza jezdnia to pierenstwo . tumanizm do potęgi . i nawet jak taki ch..j dostanie mandat to niczego go to nie uczy . jestem za madatem - jazdapo piciu 5000 tys , na czerw swietle 1000 , wyprzedznie na ciagłej 3000 , na terenie zbudowanym przekr predkosci pow 20 2000 . tak jak w szwajcarii.

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

40
7
~cccccc 2014-01-04 (21:54) 11 miesięcy 17 dni 13 godzin i 3 minuty temu

chyba powinni strzelac do tego ścierwa ale Polacy to naród tępaków i imbecyli zabił kretyn kilka dni temu kilka osób bo jechał napruty - dwa czy trzy dni później jedzie kolejny napruty debil jechał bus zrobił sardynki z ludzi dwa dni później zatrzymuja koljnego debila który wiezie ludzi na sardynki jesteśmy narodem matołów tepaków głąbów niedorozwojów i przygłupów nie wiem czy nie lepiej by było nas zutylizować podczas II WŚ my nawet sami ze soba żyć nie potrafimy załosne to i przykre nie mam z czego byc dumny a przyznawać sie ze jest sie Polakiem?wstyd i obciach mimo że wszyscy sa pozytywnie zaskoczeni ze Polak i nie cham i prostak

odpowiedz

29
1
~nemo 2014-01-04 (21:52) 11 miesięcy 17 dni 13 godzin i 5 minut temu

W 2013 r. zatrzymano 162 tys. kierowcow bedacych pod wplywem...ilu nie zatrzymano...

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

32
5
~a 2014-01-04 (23:49) 11 miesięcy 17 dni 11 godzin i 8 minut temu

Tak tak, odpowie za spowodowanie wypadku. Dostanie wyrok w zawiasach i dalej będzie jeździł po pijaku. Potrzebna jest jakaś reforma! 5 lat ciężkich robót i konfiskata auta za jazdę po pijaku i gwarantuję, że liczba pijanych za kółkiem spadnie co najmniej o 75%

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

111
84
~marta 2014-01-04 (21:28) 11 miesięcy 17 dni 13 godzin i 29 minut temu

Jak widać pościgi za pijanymi to pomnażanie niebezpieczeństwa. A jak by zabił tych ludzi to kto będzie winien. Przecież przy takim okamerowaniu można namierzyć człowieka - bandytę a nie narażać innych ludzi

odpowiedz

pokaż 22 ukryte odpowiedzi

25
1
~viki 2014-01-05 (10:52) 11 miesięcy 17 dni i 5 minut temu

co z pijaczką zmercedesa,córką ministra !!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

25
1
~Piecia 2014-01-04 (22:53) 11 miesięcy 17 dni 12 godzin i 4 minuty temu

Zrozumcie ludzie że zamykanie do więzień pijanych kierowców nic nie da. W więzieniu taki pijak ma mieszkanie bez opłat , darmową opiekę lekarską bez kolejek , gorący obiad lepszy niż jecie w swoim domu , spacery, gry , tv i leżenie na łóżku Im potrzeba by było samochody zabierać i obozy pracy tworzyć by płacić renty osobom pokrzywdzonym w wypadkach z udziałem pijaków

odpowiedz

28
5
~wladek 2014-01-05 (08:10) 11 miesięcy 17 dni 2 godziny i 47 minut temu

Od lat, co tydzień 150-200 zatrzymanych uprawnień za jazdę po spożyciu. Gdyby dożywotnio, dziś pijak na drodze byłby wyjątkiem.

odpowiedz