więcej

Galerie

Protest rodziców niepełnosprawnych dzieci

aktualizacja 2013-09-13 (12:08) 1 rok 3 miesiące 4 dni 12 godzin i 10 minut temu

następna. 1 / 10

Dramatyczny apel rodziców do Tuska - zobacz zdjęcia

Od czwartku do soboty przed sejmem trwa protest związkowców, którzy apelują o rozmowy z rządem. Okazuje się, że to nie jedyna grupa społeczna, która domaga się zauważenia swoich problemów. W piątek przed sejmem zgromadzili się rodzice niepełnosprawnych dzieci, którzy apelują do premiera Tuska, aby z nimi porozmawiał.

153 zł - czyli kwota zasiłku pielęgnacyjnego, jaki otrzymują rodzice na chore dzieci, to stanowczo za mało na jakiekolwiek leczenie czy rehabilitację. Obecnie rodzice chorych dzieci mogą liczyć, poza zasiłkiem pielęgnacyjnym, na rentę socjalną w wysokości 610 zł. To - ich zdaniem - nadal kwota niewystarczająca na podstawowe potrzeby.

Rodzice protestują, bo według nich, ich problem nie jest zauważany przez polityków. Domagają się, aby opieka nad niepełnosprawnym dzieckiem została uznana za pracę i była opłacana. Chcą rozmów z premierem Donaldem Tuskiem na ten temat.

(WP.PL/meg)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 142 97.26%
nie 4 2.74%

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego wydarzenia? wyślij nam zdjęcia

Dramatyczny apel rodziców do Tuska - zobacz zdjęcia

Opinie (306)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

73
0
~aa 2013-09-13 (12:16) 1 rok 3 miesiące 4 dni 12 godzin i 2 minuty temu

Tu sie zgodze, moge sobie jedynie wyobrazic jaka ciezka prace wykonuja ci rodzice, to musi byc naprawde poswiecenie wlasnego zycia dla dziecka.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

63
1
~helenkabs 2013-09-13 (12:50) 1 rok 3 miesiące 4 dni 11 godzin i 28 minut temu

Może by tak w zamian CYGAR i GARNITURÓW - dać matkom dzieci niepełnosprawnych. Myślę ,że doczekamy się takiego postępowanie dopiero wtedy gdy któryś z posłów będzie miał takie dziecko. Przykro patrzeć i żal serce ściska. Czepki z głów przed takimi rodzicami.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

63
2
~dola 2013-09-13 (12:20) 1 rok 3 miesiące 4 dni 11 godzin i 58 minut temu

koszt utrzymania dziecka w domu dziecka 4000zł, w rodzinie zastepczej(rodzinnym domu dziecka) 2500zł zasiłek 153zł co tu komentować??????

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

57
0
~toya 2013-09-13 (12:29) 1 rok 3 miesiące 4 dni 11 godzin i 49 minut temu

"problem niezauważalny dla polityków" Nie maja na to czasu, politycy na czele z rzadem zauważaja tylko swoje portfele, po to siedzą w polityce !!!

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

58
2
lefki 2013-09-13 (12:45) 1 rok 3 miesiące 4 dni 11 godzin i 33 minuty temu

drodzy rodzice to nie ten adres - tutaj się bierze a nie daje. Ale jestem z Wami i popieram Wasze działania.

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

49
5
~Ola 2013-09-13 (14:03) 1 rok 3 miesiące 4 dni 10 godzin i 15 minut temu

ja wychowuję syna niepełnosprawnego otrzymuję zasiłek 153 zł a rentę na siebie 800 zł ,renty socjalnej nie otrzymuję bo mi się nie należy. Mój mąż tylko pracuje gdy zliczę wszystkie dochody to mi się nie na leży zasiłek rodzinny i dodatek bo liczą brutto a przekracza 100 zł to wychodzi 33,33 zł na osobę. Podręczniki kupuję używane ale nie wszystkie bo są razem z ćwiczeniami .Szkoda słów a na lekarstwa dla siebie i syna wydam i opłata czynszu 550 zł światło i gaz a za co się ubrać i żyć .Tak traktowane są rodzinny z dziećmi chorymi.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

45
1
~bohun 2013-09-13 (12:18) 1 rok 3 miesiące 4 dni 12 godzin i 1 minutę temu

płemieła stać wyłącznie na premie dla zaufanych przydupców

odpowiedz

44
4
~kasia 2013-09-13 (13:09) 1 rok 3 miesiące 4 dni 11 godzin i 9 minut temu

łaskawca cholerny... dał 153zł rodzicom, chyba na bilety by mogli dojechać do lekarza na kontrolę.... a gdzie leczenie i normalne godne życie dla dzieci i ich rodzin ?

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

33
0
~Michał 2013-09-13 (12:47) 1 rok 3 miesiące 4 dni 11 godzin i 31 minut temu

W Wielkiej Brytanii jeśli jesteś bezdomny i masz psa którego musisz wyżywić - dostajesz od państwa 50 funtów tygodniowo na jego wyżywienie - To nie żart. - Miesięcznie wychodzi jakieś 900 zł na psa. Pracowałem w schronisku dla bezdomnych w Anglii, więc dużo mogę powiedzieć ile bezdomni w Anglii dostają. Oprócz tego mają bezpłatne konto bankowe, na które państwo płaca im zapomogę. Natomiast z tych pieniędzy opłacają przytułek. PANIE TUSK - TO HAŃBA ŻE PSY PRZYGARNIĘTE PRZEZ BEZDOMNEGO W ANGLII MAJĄ LEPIEJ NIŻ NIEPEŁNOSPRAWNE DZIECI W POLSCE . TAKIE CUDA TYLKO W POLSCE.

odpowiedz

32
3
~SKANDAL 2013-09-13 (12:55) 1 rok 3 miesiące 4 dni 11 godzin i 23 minuty temu

Jak mozecie krytykowac Tych ludzi !!! PYTAM: KTO JAK NIE ONI POTRZEBUJA WSPARCIA PANSTWA!!!! IM SIE TO NALEZY.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

28
2
~zaq 2013-09-13 (12:34) 1 rok 3 miesiące 4 dni 11 godzin i 44 minuty temu

Ten pan PO wygranych wyborach ma społeczeństwo głęboko w doopie

odpowiedz

25
1
~s 2013-09-13 (12:33) 1 rok 3 miesiące 4 dni 11 godzin i 45 minut temu

Wy za łagodni dla niego. Okna dźwiękoszczelne mają w ministerstwach

odpowiedz

25
2
~hmed 2013-09-13 (13:11) 1 rok 3 miesiące 4 dni 11 godzin i 7 minut temu

Całym sercem jestem z tymi rodzicami. Ja również mam syna ,który jest niesprawny od urodzenia /nie chodzi i nie mówi/ opiekujemy się nim razem z żoną. Całe nasze życie zostało podporządkowane naszemu synowi. My nie wiemy co to są wakacje - wczasy po prostu dla nas coś takiego nie istnieje. Ktoś kto tego nie doświadczył nie zrozumie problemu drugiego człowieka. Nie sądzę aby obecny rząd cokolwiek zmienił ich po prostu to nie interesuje oni są zdrowi więc problemy ludzi chorych mają głęboko w d...e.

odpowiedz

21
1
Ale jaja. 2013-09-13 (17:50) 1 rok 3 miesiące 4 dni 6 godzin i 28 minut temu

Gdyby Stevie Wonder, Ludwig van Beethoven, Natalia Partyka, Ray Charles, Sting i wielu innych wielkich niepełnosprawnych urodziło się w Polsce skończyli by pod kościołem i świat by nigdy o nich nie usłyszał.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

23
4
~. 2013-09-13 (13:38) 1 rok 3 miesiące 4 dni 10 godzin i 40 minut temu

Jak czytam niektorych komentarze to aż się gotuje we mnie!! Ciekawe jak pewne osoby które tu piszą miały dzieci chore to czy napewno by się tak wypowiadali! 153 to nawet na jedzenie na tydzien nie starczy a co dopiero na leki czy jakies rehabilitacje! a 600 zł można dostać jak sie nie ma dochodów. Wiem co mówię bo jestem w takiej sytuacji!!! Rząd myśli ze jak ktoś zarabia 1500 zł i dostaje 153 złn to jest milionerem . zastanówice się troche!!! niech sie nie wypowiadają na takie tematy ludzie którzy nie mają pojęcia jak jest bo gdybyście byli w takich sytuacjach to byście płakali jak te osoby!!!

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

21
2
~frek16 2013-09-13 (13:11) 1 rok 3 miesiące 4 dni 11 godzin i 7 minut temu

Nie ma na co liczyć bo niepełnosprawny niepełnosprawnego nie zrozumie, a właśnie rząd mamy niepełnosprawny

odpowiedz

20
1
akwarium24 2013-09-13 (12:38) 1 rok 3 miesiące 4 dni 11 godzin i 40 minut temu

tusk ma polecenie niszczenia polski za posadę w UE

odpowiedz

20
2
~HOLENDER 2013-09-13 (14:04) 1 rok 3 miesiące 4 dni 10 godzin i 14 minut temu

rudej małpie trzeba przestrzelic kolana i dac mu zasiłek pielęgnacyjny w wys. 153 zł na rehabilitację i tą ogromną rentę w wys. 610 zł.Będzie mu się wtedy dostatnio żyło.Tego temu bandycie życzę od wszystkich ludzi borykających się z problemami wyżej wymienionymi.

odpowiedz