więcej

Galerie

Protest rodziców niepełnosprawnych dzieci

aktualizacja 2013-09-13 (12:08) 1 rok 1 miesiąc 11 dni 13 godzin i 42 minuty temu

następna. 1 / 10

Dramatyczny apel rodziców do Tuska - zobacz zdjęcia

Od czwartku do soboty przed sejmem trwa protest związkowców, którzy apelują o rozmowy z rządem. Okazuje się, że to nie jedyna grupa społeczna, która domaga się zauważenia swoich problemów. W piątek przed sejmem zgromadzili się rodzice niepełnosprawnych dzieci, którzy apelują do premiera Tuska, aby z nimi porozmawiał.

153 zł - czyli kwota zasiłku pielęgnacyjnego, jaki otrzymują rodzice na chore dzieci, to stanowczo za mało na jakiekolwiek leczenie czy rehabilitację. Obecnie rodzice chorych dzieci mogą liczyć, poza zasiłkiem pielęgnacyjnym, na rentę socjalną w wysokości 610 zł. To - ich zdaniem - nadal kwota niewystarczająca na podstawowe potrzeby.

Rodzice protestują, bo według nich, ich problem nie jest zauważany przez polityków. Domagają się, aby opieka nad niepełnosprawnym dzieckiem została uznana za pracę i była opłacana. Chcą rozmów z premierem Donaldem Tuskiem na ten temat.

(WP.PL/meg)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 142 97.26%
nie 4 2.74%

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego wydarzenia? wyślij nam zdjęcia

Dramatyczny apel rodziców do Tuska - zobacz zdjęcia

Opinie (306)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

7
35
~cccc 2013-09-13 (15:44) 1 rok 1 miesiąc 11 dni 10 godzin i 6 minut temu

to po co rodziliście ułomne dzieci? to koszta dla całego narodu - narobiliście ułomów i chcecie by kazdy na to łożył? no sory

odpowiedz

pokaż 8 ukrytych odpowiedzi

10
3
a.kaliszuk 2013-09-14 (17:18) 1 rok 1 miesiąc 10 dni 8 godzin i 32 minuty temu

JESTEM MAMĄ NIEPEŁNOSPRAWNEGO SYNA JAK CZYTAM NIEKTÓRE KOMENTARZE TO RĘCE OPADAJĄ.Szok jak mogą byc tacy ludzie

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

1
0
ubu 2014-03-20 (02:10) 7 miesięcy 4 dni 23 godziny i 40 minut temu

Skoro pani Tusk, twierdzi że powinno się wstydzic biedy, a nie obnosić się z nią to zapewne Tusk również uważa że z dziećmi niepełnosprawnymi nie powinno się obnosić winno ich się wstydzić. Stąd wszelkie żądania o podwyższenie zasiłku uważa za niedorzeczne, a wręcz bezczelne.... Dlatego woli dać kolejne nagrody i premie wszystkim poplecznikom zamiast wspomóc tych którzy pomocy potrzebują. Państwo daje 5 razy więcej na więźniów niż na dzieci, które potrzebują leczenia, rehabilitacji i ogólnej pomocy i opieki.

odpowiedz

0
0
~Lewicowiec 2014-01-23 (19:11) 9 miesięcy 1 dzień 6 godzin i 39 minut temu

Ikonowicz nie rozbija się po Dolomitach i nie p... o Gender. Była tam i protestował! Jeśli będzie kandydował do sejmu zagłosuję na niego.

odpowiedz

1
1
~KKK 2014-01-23 (15:46) 9 miesięcy 1 dzień 10 godzin i 4 minuty temu

A MOZE TO SAM TUSK ZAJALBY SIE NIEPELNOSPRAWNYM DZIECKIEM 24 GODZ NA DOBE I JEMU DAC GLODOWY ZASILEK NAJWYZSZY CZAS TEN RZAD OBALIC ..DZIWI MNIE TO ZE LUDZIE JESZCZE MASOWO NIE WYSLI NA ULICE I PRZED SEJM

odpowiedz

1
4
~itotamto 2013-09-19 (11:57) 1 rok 1 miesiąc 5 dni 13 godzin i 53 minuty temu

Niektóre mamy są super ubrane ;)Są takie co jeżdżą dobrymi autami,jeżdżą na wakacje ...Niech wypowiadają się takie osoby,które naprawdę nie mają za co żyć.

odpowiedz

6
3
~Q 2013-09-13 (13:50) 1 rok 1 miesiąc 11 dni 12 godzin i 1 minutę temu

To wszystko nie jest takie proste. Finase publiczne wymagają bardzo głębokich zmian. Nasze społeczeństwo dzieli się na dwie grupy - na utrzymujących i utrzymywanych. Tych pierwszych ubywa a tych drugich przybywa. Podwyżki podatków to w naszej sytuacji gospodarcze samobójstwo. Komuś trzeba zabrać żeby innemu dać. Czy osoby domagajace się dodatkowych pieniędzy potrafią wskazać źródła pozyskania środków? Pytam poważnie i proszę bez demagogi - konkretne liczby.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

23
5
~Agnieszka Rudnicka 2013-09-13 (13:36) 1 rok 1 miesiąc 11 dni 12 godzin i 14 minut temu

mam 2 chorych dzieci dostaje od państwa 620 zl plus 153 , moje życie zmieniło się w przeciągu chwili , byliśmy normalną zdrową rodzina , mam przepracowane 16 lat , jestem po rozwodzie nie pracuje od 2 .po tylu latach pracy płaceniu podatków żyjemy na skraju nędzy za te pieniądze nie jestem w stanie utrzymać mieszkania mam tylko to na co zarobiłam wcześniej ...Państwo nie ma placówek dla naszych dzieci , nie ma przedszkoli dla naszych , dzieci , nie ma szkół dla naszych dzieci , nie ma na rehabilitację -trzeba żebrać JESTEŚMY NIE TYLKO MAMAI !!!! JESTEŚMY SZKOŁĄ DOMEM REHABILITANTKAMI LEKARZAMI PIELĘGNIARKAMI PRZYJACIÓŁKAMI .JESTEŚMY TYLKO MY DLA NASZYCH DZIECI ..za tyle lat płacenia podatków harówki...egzystujemy ...a rząd na prasę w swoich biurach wydaje kilka tyś minimum .......WYĆ MI SIĘ CHCE ŻE NAWET NIE BYŁO MNIE STAĆ ŻEBY WESPRZEĆ TE KOCHANE MAMY KTÓRE WALCZĄ ZA NAS I ZA WAS !!! tak za was bo każdy z was dziś lub jutro może być rodzicem niepełnosprawnego dziecka ;-(

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

7
44
~mm 2013-09-13 (13:03) 1 rok 1 miesiąc 11 dni 12 godzin i 47 minut temu

jak jusz ktos jest nie pelno sprawny to jusz nie bendzie tylko niekturzy rodzice chcom sie dorobici na tych ludziach nie pelno sprawnych tyle co dostawajom to jest duzo niech rodzice idom do pracy a nie marudzenie jak zwykle polaczek

odpowiedz

pokaż 8 ukrytych odpowiedzi

6
17
~jj 2013-09-13 (15:55) 1 rok 1 miesiąc 11 dni 9 godzin i 55 minut temu

mam w rodzinie niepelnosprawna dziewczynke, matka zyje jak paczek w masle, nie wie co to bieda przy dwojce dzieci, ja mam pelnosprawne dzieci tez dwoje i zyje z dnia na dzien,a jeszcze wydatki na szkole i przedszkole, wiec niech nie protestuja, bo maja co jesc. a my matki dzieci pelnosprawnych tez powinnysmy protestowac zeby pan premier podniosl rodzinne do wysokosci rodzinnego u naszych zachodnich sasiadow.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

8
2
~Zniesmaczona 2013-09-14 (09:34) 1 rok 1 miesiąc 10 dni 16 godzin i 16 minut temu

Sama nie mam niepełnosprawnego dziecka ale nie rozumiem jak można pisać takie komentarze. Cieszcie się, że Wasze dzieci są zdrowe, ale nie obrażajcie rodziców dzieci niepełnosprawnych. Winą rodziców jest, że mają niepełnosprawne dzieci??? Co za chore rozumowanie. Jak można pisać, że to wina rodziców, że mają niepełnosprawne dzieci??? I pisanie o tym, że rodzice pełnosprawnych też mają źle i że też często zostają z dzieckiem w domu by je wychować. Taki rodzic może iść spokojnie do pracy i to on wybiera "zawód rodzic" i potem narzeka ze mu źle. Rodzic dziecka niepełnosprawnego będąc jego opiekunem pracować nie może więc sam na niego nie zarobi a marne 600 złotych na wychowanie niepełnosprawnego dziecka to kpina. Poza tym nie zawsze wiadomo,że dziecko urodzi się niepełnosprawne jak to niektórzy sugerują, że takie dziecko można usunąć a nie urodzić. Jak można w ogóle tak myśleć? Ktoś, kto tak myśli jest potencjalnym zabójcą. Normalnie ręce opadają. Poza tym, kto pisze, że chce się odbierać dzieciom pełnosprawnym a dawać niepełnosprawnym? Zero empatii! Nie chce mi się normalnie wierzyć, że tacy ludzie, jak Ci którzy piszą te okropne komentarze, w ogóle istnieją! Dramat!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

18
1
~gosć 2013-09-13 (13:02) 1 rok 1 miesiąc 11 dni 12 godzin i 48 minut temu

cholera jasna! 158 zł ? To Oni w tym Rządzie na obiad wydają więcej! a s.....ory mają za darmo!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

7
1
~aga 2013-09-14 (07:43) 1 rok 1 miesiąc 10 dni 18 godzin i 7 minut temu

do ccc twoje opinie sa rowne twojemu IQ zenada!!! nie wiem czy zdajesz sobie sprawe ale tymi slowami wiele osob jest zbulwersowanych a rodzicom dzieci chory ch jest przykro i zapewne placza. nie powinnam tego pisac ale zycze ci abys mial chore dziecko i przezyj za nie cale 800zm miesiecznie bez mozliwosci dodadkowej pracy i kazy. zobacxymy wtedy czy ty nie pojdziesz zebrac jak to tu napisales!!!!!

odpowiedz

4
0
~tati 2013-09-14 (02:28) 1 rok 1 miesiąc 10 dni 23 godziny i 22 minuty temu

O ja pitole jakie komentarze...

odpowiedz

8
19
~kicia 2013-09-13 (13:23) 1 rok 1 miesiąc 11 dni 12 godzin i 27 minut temu

Mi na zdrowe dzieci nikt nie daje a potrzebują więcej pieniędzy niż chore. Przestańcie żebrać

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

18
163
Witold-Donat 2013-09-13 (13:08) 1 rok 1 miesiąc 11 dni 12 godzin i 42 minuty temu

Jeżeli rodzice mają dziecko niepełonosprawne to ich wina nie Tuska czy Kaczyńskiego no to co wszyscy mamy utrzymywać niepełnosprawnych a kto utrzyma tych sprawnych.W starożytneh Sparcie dzieci takie traciły życie bo do niczego się nie nadawały.Nie chcę grzeszyć ale to jest ból ojca matki a nie wszystkich podatników i skarbu państwa.

odpowiedz

pokaż 24 ukryte odpowiedzi

21
1
alkoholik. 2013-09-13 (17:50) 1 rok 1 miesiąc 11 dni 8 godzin i 1 minutę temu

Gdyby Stevie Wonder, Ludwig van Beethoven, Natalia Partyka, Ray Charles, Sting i wielu innych wielkich niepełnosprawnych urodziło się w Polsce skończyli by pod kościołem i świat by nigdy o nich nie usłyszał.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

8
25
~ccccc 2013-09-13 (15:48) 1 rok 1 miesiąc 11 dni 10 godzin i 2 minuty temu

uzawodowienie opieki - co wy pasozyty kombinujecie?kto zapłaci za wykonywanie tego zawodu? ta oczywiscie państwo - a z jakiej racji? niech zapłaci wam ten kto spłodził ułoma

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

6
10
~CC 2013-09-13 (16:14) 1 rok 1 miesiąc 11 dni 9 godzin i 36 minut temu

Ile ten ryży wyrzadził wszystkim krzywdy !!! Jaki to jest zły człowiek !!!

odpowiedz

23
4
~. 2013-09-13 (13:38) 1 rok 1 miesiąc 11 dni 12 godzin i 12 minut temu

Jak czytam niektorych komentarze to aż się gotuje we mnie!! Ciekawe jak pewne osoby które tu piszą miały dzieci chore to czy napewno by się tak wypowiadali! 153 to nawet na jedzenie na tydzien nie starczy a co dopiero na leki czy jakies rehabilitacje! a 600 zł można dostać jak sie nie ma dochodów. Wiem co mówię bo jestem w takiej sytuacji!!! Rząd myśli ze jak ktoś zarabia 1500 zł i dostaje 153 złn to jest milionerem . zastanówice się troche!!! niech sie nie wypowiadają na takie tematy ludzie którzy nie mają pojęcia jak jest bo gdybyście byli w takich sytuacjach to byście płakali jak te osoby!!!

odpowiedz