więcej

Galerie

5. rocznica śmierci Bronisława Geremka

aktualizacja 2013-07-12 (11:16) 1 rok 5 miesięcy 10 dni 6 godzin i 5 minut temu

następna. 1 / 9

Był wybitnym Polakiem. Zginął w wypadku - zdjęcia

Był naukowcem, historykiem, Ministrem Spraw Zagranicznych RP, członkiem opozycji demokratycznej w PRL, orędownikiem wejścia Polski do NATO, posłem RP oraz deputowanym do Parlamentu Europejskiego. Należał do grupy architektów pokomunistycznych zmian politycznych w Polsce i w Europie Środkowej. Mówił w czterech językach: francuskim, angielskim, włoskim i niemieckim. Był Kawalerem Orderu Orła Białego. W 2013 roku skończyłby 81 lat. Zginął 13 lipca 2008 r. w tragicznym wypadku samochodowym na drodze krajowej nr 2 w Lubieniu.

W związku z 5. rocznicą jego śmierci przypominamy niezwykłe życie profesora Bronisława Geremka.

(Wikipedia/geremek.pl/meg)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 28 9.27%
nie 274 90.73%

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego wydarzenia? wyślij nam zdjęcia

Był wybitnym Polakiem. Zginął w  wypadku - zdjęcia
wstecz wprzód

Opinie (392)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

240
11
~abc 2013-07-12 (13:21) 1 rok 5 miesięcy 10 dni 4 godziny i 1 minutę temu

Kim on był naprawdę to chciałbym wiedzieć.

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

204
9
~Bob 2013-07-12 (14:34) 1 rok 5 miesięcy 10 dni 2 godziny i 47 minut temu

ciekawe kto inspiruje pisanie takich artykułów ?

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

168
7
~To podobno UB-cka fałszywka. 2013-07-12 (15:04) 1 rok 5 miesięcy 10 dni 2 godziny i 17 minut temu

Wywiad z doc., dr. Bronisławem Gieremkiem, przewodniczącym Rady Programowej przy KKP "Solidarność" był gotowy do druku w czerwcu 1981 roku. "POLITYKA" ogłosiła go w dniu 8 sierpnia 1981 roku, ale bez najważniejszego dla Polaków fragmentu. Niżej kilka cytatów z tego fragmentu:   "... trzeba dać całe wsparcie ogniowe kilku niezwykle ważnym sprawom: Ustawie o Samorządzie Społecznym, o społecznej kontroli nad radiem i telewizją, a i nad prasą także. Ustawa o samorządzie przedsiębiorstw otwierająca możliwości tworzenia spółek polsko-zagranicznych, socjalistyczno-kapitalistycznych..." "...trzeba wysunąć także na główny plan projekt ustawy o podwójnym obywatelstwie dla wszystkich, którzy kiedykolwiek na terytorium Polski mieszkali i obojętnie gdzie przebywają dziś i ich prawni następcy również." "Hanna Krall: Panie profesorze, wydaje mi sie, ze pan niezbyt lubi Polaków! Bronisław Gieremek:  Niezbyt lubię? Takie określenie jest niezbyt ścisłe! Ja ich po prostu nienawidzę. Tak nienawidzę, ze nie wiem jak to wyrazić słowami." "Hanna Krall: Tak. Pamiętam. Mówili: Nienawidzimy Polaków, bo im jest lepiej niz nam. Bronisław Gieremek: No, to teraz nie będzie sie pani zastanawiać, ze cały ruch społeczny, który tworzymy, oraz ożywiamy go najróżnorodniejszymi nurtami politycznymi, ma na celu doprowadzić do takich zmian w strukturze państwowo-gospodarczej Polski, aby Żydom w Polsce żyło sie zawsze lepiej jak Polakom."

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

162
8
~Dan 2013-07-12 (13:59) 1 rok 5 miesięcy 10 dni 3 godziny i 22 minuty temu

Nie czuł się Polakiem i mocno to podkreślał.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

157
11
~zagadka qwizz 2013-07-12 (12:38) 1 rok 5 miesięcy 10 dni 4 godziny i 43 minuty temu

kto to POwiedział ? ja POlaków POprostu nienawidzę !

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

146
11
psotnik79 2013-07-12 (15:01) 1 rok 5 miesięcy 10 dni 2 godziny i 20 minut temu

Wielkim Polakiem i bohaterem wszech czasów to był Rotmistrz Witold Pilecki . Geremek to anty-polak , polakożerca i szkodnik który nie wstydził się swoich antypolskich poglądów . Zatwardziały stalinista i komuch , nigdy nie oddał legitymacji PZPR. Wielka hańbą i potwarzą dla bohaterów spoczywających na Warszawskich Powązkach jest fakt iż złożona tam truchło tego osobnika .Jego miejsce jest pod płotem w jakieś zapomnianej przez Boga i ludzi mieścinie pod na Wzgórzach Golan !

odpowiedz

141
8
~zaz 2013-07-12 (19:26) 1 rok 5 miesięcy 9 dni 21 godzin i 55 minut temu

Rabe Geremek urodził się przed wojną na Ukrainie w rodzinie Żydowskiej.Stary zakłamany komunista, uczestnik "okrągłego stołu," Magdalenki butny i arogancki uznawał tylko swoje racje.Mamy więcej takich profesorów jak Bauman,Bartoszewski,Senyszyn,Kuczyński tylko co oni z Polską mają wspólnego?

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

112
5
~Polak 2013-07-12 (14:21) 1 rok 5 miesięcy 10 dni 3 godziny i 1 minutę temu

On miał tylko polskie obywatelstwo. Nie był żadnym Polakiem.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

110
7
~serdel 2013-07-12 (14:58) 1 rok 5 miesięcy 10 dni 2 godziny i 23 minuty temu

Tekst wyraznie jątrzący , podpuszczjący. Wiekszosc Polakow wie dokladnie kim był ten Pan.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

107
7
~jan.wojciechowski2 2013-07-12 (18:29) 1 rok 5 miesięcy 9 dni 22 godziny i 52 minuty temu

On był Polakiem ? Nie chcę a by tacy Polacy mnie reprezentowali .

odpowiedz

95
4
~FILUTEK. 2013-07-12 (16:54) 1 rok 5 miesięcy 10 dni i 27 minut temu

na zjeździe Solidarności Geremek powiedział o robotnikach- gdyby wiedzieli co im szykujemy, powiesili by nas na latarniach. przywódcy Solidarności gardzili robotnikami. uważali ich za ciemną, niereformowalną masę. w gruncie rzeczy mieli rację. wywalczyliśmy- dla nich bogactwo i stanowiska, dla siebie bezrobocie i biedę.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

96
7
~AP 2013-07-12 (14:31) 1 rok 5 miesięcy 10 dni 2 godziny i 50 minut temu

"Był naukowcem, historykiem, Ministrem...". A dlaczego autor nie wymienia, ze byl stalinowcem, komunistą, do końca należał do PZPR i nigdy legitymacji partyjnej nie złożył???

odpowiedz

88
1
~wret 2013-07-12 (13:56) 1 rok 5 miesięcy 10 dni 3 godziny i 25 minut temu

Był wybitnym działaczem dla swoich rodaków. Polaów nienawidził i wielokrotnie mówił że gardzi nami. Podobny szkodnik jak Adaś Dukała.

odpowiedz

92
7
~mosquito 2013-07-12 (15:32) 1 rok 5 miesięcy 10 dni 1 godzinę i 49 minut temu

nie sadzę aby był wybitnym Polakiem ...

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

90
6
~Pragmatyk 2013-07-12 (12:36) 1 rok 5 miesięcy 10 dni 4 godziny i 45 minut temu

Kolejny krętacz polityczny ,mówił po Polsku a czy był Polakiem ?

odpowiedz

83
3
~EDI 2013-07-12 (18:22) 1 rok 5 miesięcy 9 dni 22 godziny i 59 minut temu

" BYL WYBITNYM ..." GESZEFCIARZEM I HIPOKRYTĄ !!!!!!!!! JAK WIĘKSZOŚĆ GMINY ...

odpowiedz

81
2
~przemko 2013-07-12 (18:42) 1 rok 5 miesięcy 9 dni 22 godziny i 39 minut temu

Chroń Panie Boże nas i naszą ojczyznę od takich Polaków

odpowiedz

85
7
~leming 2013-07-12 (15:36) 1 rok 5 miesięcy 10 dni 1 godzinę i 45 minut temu

Najwybitniejsi POlacy wyjechali w 1968 r. do Izraela.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

81
4
~qwizz 2013-07-12 (14:23) 1 rok 5 miesięcy 10 dni 2 godziny i 58 minut temu

a kogo to razwiedka wypuszczała na "studia" do USraela i Paryża w latach 60-tych ???

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

83
8
~Meamorfoza 2013-07-12 (12:54) 1 rok 5 miesięcy 10 dni 4 godziny i 27 minut temu

Przychodzi mi na myśl tylko jeden termin. Metamorfoza. Jak z sekretarza podstawowej Organizacji Partyjnej przekształcić się w czołowego opozycjonistę i bojownika o wolność i demokrację. Uczcie się POlacy, jak to sie robi. Z poczwarki i gąsienicy wylazł piękny motyl, podziwiany pozez wszystkich.

odpowiedz