więcej

Galerie

Największe huragany w historii

aktualizacja 2013-04-17 (14:01) 1 rok 8 miesięcy 2 dni 3 godziny i 33 minuty temu

następna. 1 / 11

Przerażające prognozy naukowców: to rok katastrof

Sezon atlantyckich huraganów będzie w 2013 roku ponadprzeciętny - przewidują synoptycy z Uniwersytetu Stanowego w Kolorado. Nad Atlantykiem ma pojawić się 18 burz tropikalnych, z których dziewięć przekształci się w huragany.

Cztery huragany będą silne z utrzymującymi się wiatrami wiejącymi z prędkością co najmniej 178 km na godzinę - poinformowali agencję Reutera eksperci z Kolorado, znani z precyzyjnych prognoz długoterminowych.

Średnio w sezonie huraganów, który trwa od 1 czerwca do 30 listopada, występuje około dwunastu burz tropikalnych, sześć huraganów i dwa większe huragany nad Oceanem Atlantyckim, Morzem Karaibskim i Zatoką Meksykańską.

Zobaczcie największe huragany w historii, rekordowe nie tylko pod względem wstrząsającej liczby ofiar, ale także pod względem zniszczeń.

(PAP/Wikipedia/ewak)

Zobacz więcej w serwisie pogoda.

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 2 66.67%
nie 1 33.33%

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego wydarzenia? wyślij nam zdjęcia

Przerażające prognozy naukowców: to rok katastrof

Opinie (84)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

38
1
~Jimmy 2013-04-16 (10:38) 1 rok 8 miesięcy 3 dni 6 godzin i 56 minut temu

Na wu-pe wszystko jest przerażające, potworne, niesamowite, okrutne, okropne i straszne. Czemu tak lubicie mącić ludziom w głowach i epatować, klauny? Jak kilku wrażliwców ze strachu i nadmiernej wyobraźni się utopi w jakimś strasznym jeziorze albo jakiejś potwornej rzece lub powiesi się na straszliwym i niesamowitym krawacie, to kto za to odpowie? No kto? Wy!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

37
4
~karo 2013-04-16 (10:05) 1 rok 8 miesięcy 3 dni 7 godzin i 29 minut temu

huragan to my mamy na codzien na wiejskiej

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

23
1
~jaskiniowiec2000 2013-04-16 (13:41) 1 rok 8 miesięcy 3 dni 3 godziny i 53 minuty temu

rozumny człowiek wie, że nie należy osiedlać się na terenach zalewowych, na aktywnych wulkanach, na trasach tornad.... zatem wydawanie pozwoleń na osiedlanie się w takich miejscach jest równoznaczne z wyrokiem kary śmierci....

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

19
0
Dżinks 2013-04-17 (15:03) 1 rok 8 miesięcy 2 dni 2 godziny i 31 minut temu

Proszę aby jakiś kosmita, przelatując oddał swoje odchody na sejm w ramach zaliczki za przelot!!!

odpowiedz

21
3
~tyiuu 2013-04-17 (16:40) 1 rok 8 miesięcy 2 dni i 54 minuty temu

Tylko nowy podatek nas uratuje! Od CO2 już podziałał i zima nie chciała się skończyć - teraz czas na...powiedzmy azot!

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

17
1
~wania 2013-04-17 (18:25) 1 rok 8 miesięcy 1 dzień 23 godziny i 9 minut temu

wytnijta resztę lasów Amazonii i zapylta atmosferę kolejnymi tysiącami ton pyłów a potem ujadajta że huragany. wot, amerykańce

odpowiedz

18
2
~Maciej 2013-04-17 (14:12) 1 rok 8 miesięcy 2 dni 3 godziny i 22 minuty temu

Przez powodzie trochę na uciekł temat homoseksualizmu i dzieciobójstwa w Polsce

odpowiedz

16
0
~free 2013-04-16 (11:33) 1 rok 8 miesięcy 3 dni 6 godzin i 1 minutę temu

CENZURA RZADZI NA WP!!!!! PUBLIKUJCIE WSZYSTKO a nie to co Wam pasuje!!!! Gorzej niz za komuny!!!!

odpowiedz

21
5
dotknijmniewlokiec 2013-04-16 (10:55) 1 rok 8 miesięcy 3 dni 6 godzin i 39 minut temu

Zdolność manipulacją pogody to OGROMNA przewaga militarna nad innymi. Obawiam się, że co najmniej jedno państwo na tej Planecie posiada taką broń...

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

15
2
~No przecież nie Kopernik 2013-04-17 (15:15) 1 rok 8 miesięcy 2 dni 2 godziny i 19 minut temu

Ludzie są zdesperowani to się naprawdę zakończy rewolucją

odpowiedz

13
1
~mlin 2013-04-17 (16:58) 1 rok 8 miesięcy 2 dni i 36 minut temu

Podobnie wiarygodne, jak generalne ocieplenie...

odpowiedz

13
1
~Geolog 2013-04-17 (14:06) 1 rok 8 miesięcy 2 dni 3 godziny i 28 minut temu

A niech to wszystko zmiecie w pi...u....

odpowiedz

14
3
~wal 2013-04-17 (15:31) 1 rok 8 miesięcy 2 dni 2 godziny i 3 minuty temu

Sterują pogodą aby wywołać strach i podporządkować sobie społeczeństwa . Ale wszystko do czasu!

odpowiedz

16
6
metro66 2013-04-17 (15:21) 1 rok 8 miesięcy 2 dni 2 godziny i 13 minut temu

Od 2007 mamy ciąg katastrof .

odpowiedz

11
1
~I dobrze 2013-04-16 (10:23) 1 rok 8 miesięcy 3 dni 7 godzin i 11 minut temu

Moze USA zacznie wreście dbac o środowisko.

odpowiedz

9
0
~Soprano 2013-04-16 (10:37) 1 rok 8 miesięcy 3 dni 6 godzin i 57 minut temu

Niech sie dalej bawia w boga i manipuluja pogoda, a pozniej ofiaruja swoja pomoc kraj dotknietym kataklizmem i nakladaja dlug na caly swiat...

odpowiedz

9
1
~LUK 2013-04-17 (19:25) 1 rok 8 miesięcy 1 dzień 22 godziny i 9 minut temu

co to za katastrofy ? o polsce nic niepiszą w POLSCE JEST KATASTROFA tusk !

odpowiedz

9
1
PPPss 2013-04-17 (14:55) 1 rok 8 miesięcy 2 dni 2 godziny i 39 minut temu

tytul sugeruje prognozy odnosnie pracy ... ktos znowu bije piane.

odpowiedz

11
3
~kamil 2013-04-17 (14:23) 1 rok 8 miesięcy 2 dni 3 godziny i 11 minut temu

ucisk finnsowy katasrofy i wony i tszesienia ziem spytam wpros dokont idziesz nasz piekny swiecie

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

7
0
~rono 2013-04-17 (18:58) 1 rok 8 miesięcy 1 dzień 22 godziny i 36 minut temu

A oni g.... wiedzą.

odpowiedz